چگونه رسانه های اجتماعی چینی سیستم عامل کنترل اطلاعات در COVID-19

تصویر از پایه اخبار.

کانادا مبتنی بر سانسور اینترنت در سازمان پژوهش های شهروند آزمایشگاه امتیاز در آخرین گزارش “سانسور سرایت: چگونه اطلاعات در Coronavirus است موفق در رسانه های اجتماعی چینی” که در تاریخ 31 دسامبر 2019 چین وب بازرسان معرفی یک لیست جدید از 45 coronavirus-کلمات کلیدی مرتبط به بلوک آنلاین بحث و گفتگو در مورد رمان Coronavirus (COVID-19) شیوع. با توجه به نویسندگان این گزارش دامنه سانسور گسترده تر در ماه فوریه سال 2020 با شناسایی 516 coronavirus مرتبط با کلمه کلیدی ترکیبات مسدود شده در پیام های رسانه های اجتماعی و برنامه WeChat بین 1 ژانویه تا 15 فوریه.

این تحقیق اشاره می کند که در مرحله اولیه وقوع COVID-19 در چین سانسور پیشتر هشدار به تهدید پس از آن ویروس ناشناخته است. بعد از سانسور مطالب بودند گسترش شامل انتقاد از رهبران و مقامات دولت سیاست های سوداگرانه داستان هر مرجع به دکتر لی Wenliang و شهروندان چینی’ خواسته های سیاسی را تغییر دهید. قبل از اینکه توسط پلیس بررسی دکتر لی در میان تعدادی از ووهان مبتنی بر پزشکان به منظور بالا بردن زنگ جدید کروناویروس. او به عنوان یک نتیجه از این ویروس در فوریه 6, جرقه آنلاین انتقاد از مقامات چینی.

Coronavirus مربوط به مسدود کردن به روز رسانی در 31 دسامبر 2019

شهروند آزمایشگاه تحقیقات نشان داده که در تاریخ 31 دسامبر 2019, یک روز پس از تعدادی از کارکنان پزشکی — از جمله مرحوم دکتر Li — تلاش برای هشدار عمومی به گسترش جدید سارس-مانند ویروس, چینی, وب بازرسان به روز رسانی لیست مسدود شرایط در رسانه های اجتماعی.

YY چینی جریان پلت فرم معرفی 45 coronavirus مربوط به مسدود شرایط در آن نرم افزار تلفن همراه در 31 دسامبر 2019. این لیست شامل “ووهان ناشناخته پنومونی”(武漢不明肺炎), “ناشناخته سارس” (不明沙市), “سارس تنوع”(沙市變異), “P4 ویروس آزمایشگاه تحقیقاتی”(P4病毒實驗室), “ووهان تازه در بازار مواد غذایی”(武漢海鮮市場) و “ووهان سانسور بیماری همه گیر شیوع”(武漢封禁疫情).

به عنوان سیستم عامل رسانه های اجتماعی در چین موظف به پیروی از دستورالعمل های این کشور را در تبلیغات و سایبری-دولت مقامات این یافته نشان می دهد که پکن به خوبی آگاه بود از شیوع این بیماری پس از ماه دسامبر گذشته. به جای اطلاع رسانی عمومی از تهدید سلامت آن ممنوع اخبار از ویروس از گردش آنلاین. در همان روز تازه-مسدود شرایط معرفی شدند, هشت شهروندان دستگیر شده بودند برای پخش شایعات. بعدا مشخص شد که “يوحنا” شد و پزشکی کارگران — در میان آنها مرحوم دکتر Li — بحث در مورد شیوع بیماری با اعضای خانواده و یا همسالان در WeChat گروه.

WeChat, در واقع, به تصویب رسید پیچیده تر سانسور سیستم. در حالی که برخی از حساس عباراتی مانند “چهارم ژوئن” و “میدان تیان آن من” به طور کامل مسدود شده این برنامه شده است با استفاده از هوش مصنوعی (AI) برای تشخیص معنایی معنای متون — که بدان معنی است که تنها یک خوشه خاصی از کلمات کلیدی می ماشه سانسور. تیم تحقیقاتی در نتیجه فرار آزمون در WeChat بین 1 ژانویه تا 15 فوریه, شناسایی حداقل 516 کلید واژه ترکیبی است که مسدود شد. باید یک کاربر ارسال پیام های حاوی آن دسته از ترکیبات این پیام باقی خواهد ماند مسدود شده در سرور و تحویل به گیرنده مورد نظر.

تیم تحقیقاتی سپس گروه بندی کلمات کلیدی به دسته بندی مطالب:

سانسور COVID-19-مربوط به کلمه کلیدی ترکیب پوشش طیف گسترده ای از موضوعات از جمله بحث های مرکزی رهبران’ پاسخ به شیوع بیماری بحرانی و خنثی اشاره به سیاست های دولت در دست زدن به این بیماری همه گیر پاسخ به شیوع بیماری در هنگ کنگ و تایوان و ماکائو نظری و واقعی اطلاعات در مورد این بیماری به مراجع دکتر لی Wenliang و اقدام جمعی است.

انتقاد از رئیس جمهور چین سانسور

در میان 516 کلید واژه ترکیب 192 مربوط به چین بالا برنج و نقش خود را در دست زدن به شیوع. در واقع 87 درصد از این نظر در این رده در کل حاوی ارجاع به رئیس جمهور چین مانند “چین + فرمالیسم + پیشگیری از بیماری همه گیر” (習近平+形式主義+防疫), “چین می رود به ووهان” (習近平到武漢), “کسی که [یک جایگزینی Xi Jinping] + در فرد” (某人+親自) و “شی جین پینگ + اپیدمی گسترش” (習近近+疫症蔓延).

پس از ووهان قفل شده بود در ژانویه 23, بسیاری از شهروندان فکر که چرا چینی ها رهبر نمی تواند به این شهرستان در فرد منجر به نبرد در برابر COVID-19. در عوض یازدهم واگذار لی کچیانگ نخست وزیر چین به بازدید از مرکز بیماری همه گیر. این انتقاد به زودی یک هدف کلیدی از بازرسان به عنوان نشان داده شده در سانسور الگوهای بالا.

دومین سانسور محتوای ضوابط مربوط به انتقادات از دولت چین و حزب کمونیست (CCP)-نهادهای مرتبط و سیاست های خود را با توجه به مهار شیوع بیماری. به عنوان بسیاری از 138 کلید واژه ترکیب داشت در این گروه از جمله دو طرفه در COVID-19 خواستار آن “ویروس از مقامات” (官狀病毒) و همچنین به عنوان “مقامات محلی + گیر + دولت مرکزی + cover-up” (地方官+疫情+中央+隱瞞), “ووهان + CCP + بحران + پکن” (武漢+中共+危機+北京), “نگه دارید + انتقاد چین + دو جلسه + پوشش” (舉行+批評中國+兩會期間+隱瞞), و “CCP + پنومونی + عملکرد + قانون” (共产党+肺炎+表现+统治).

در علاوه بر این به CCP و مقامات دولت مرکزی در دیگر موسسات که باعث معنایی سانسور شامل چین صلیب سرخ ووهان موسسه ویروس شناسی و تلویزیون مرکزی چین ایستگاه (دوربین مدار بسته).

چین صلیب سرخ به شدت مورد انتقاد قرار فساد در آن دست زدن به شهروندان کمک های مالی به ووهان. همانطور که برای ووهان موسسه ویروس شناسی, گمانه زنی شده بود گردش در رسانه های اجتماعی از اواخر ژانویه که رمان Coronavirus نشات گرفته از آن آزمایشگاه. در ضمن دوربین مدار بسته بود ناودان توسط شهروندان آن سانسور شیوه های مانند بسته شدن از نظر عملکرد آن زندگی می کنند جریان از جشنواره بهار جشن.

انتقادات مرکزی و دولت های محلی’ سیاست به مبارزه با شیوع بیماری نیز به شدت سانسور به عنوان منعکس شده در کلید واژه های ترکیبی مانند “متمرکز قرنطینه + ووهان مستند” (集中隔离 + 武汉封城) “افکار عمومی ارشاد + دفتر سیاسی + متمرکز رهبری + کمیته دائمی” (傳播 + 判死刑 + 危害公共安全 + 病毒) “افکار عمومی ارشاد + دفتر سیاسی + متمرکز رهبری + کمیته دائمی”(舆论引导 + 政治局 + 集中统一领导 + 常委会)و “از ژانویه 3 + اطلاع ما از + اپیدمی”, (1月3日起 [+] 30次向美方通报 [+] 疫情信息).

اگر چه اجباری قرنطینه اقدامات در ووهان و شهرهای دیگر شده اند ستایش اثر خود را در مهار گسترش ویروس ووهان ساکنان عصبانی بودند که دولت ارائه پشتیبانی کمی در اوایل روز از مستند خروج کارگران پزشکی و بیماران خود را در یک وضعیت ناامید.

شهروندان چینی شوکه شدند بیانیه ای ساخته شده توسط یک دادگاه عالی در هیلونگجیانگ که در تفسیر آن موجود قانون کیفری تاکید کرد که هر کسی که عمدا و بدتر از گسترش این ویروس به تضعیف امنیت عمومی می تواند به مرگ محکوم کرد. به عنوان بیشتر شهرستانها و مناطق در چین مورد نیاز تماس نزدیک از تایید COVID-19 بيمار به تهدید و درگیری هایی بین ماموران اجرای قانون و شهروندان که حاضر به عضویت در سیاست. دادگاه بیانیه بنابراین به عنوان یک هشدار به کسانی که با توجه به مقاومت.

سخنگوی وزارت خارجه Hua Chunying روزانه جلسه در تاریخ 3 فوریه سال 2020 در مورد دولت چین با داشتن “مطلع ایالات متحده از این بیماری همه گیر و [چین] اقدامات کنترل در مجموع 30 بار از ژانویه 3”, تولید, مسخره, آنلاین, به عنوان شهروندان چینی بودند تنها آگاهی از شیوع این بیماری پس از پخش دوربین مدار بسته pulmonologist دکتر زونگ اتباع مصاحبه در ژانویه 20. مردم به خشم آمده بودند که حتی در میان شیوع CCP رهبران ادامه داد: برای نمایش تبلیغات سیاسی به عنوان مهم تر از پاسخگویی عمومی.

دکتر لی Wenliang اصلاحات سیاسی و خواسته های

اخبار در مورد دکتر لی از مرگ و خواستار اصلاحات سیاسی نیز باعث سانسور. شهروند آزمایشگاه تحقیقاتی شناسایی 26 ترکیبات در این مطلب به این دسته از جمله “coronavirus + انسان انتقال + Li Wenliang” (冠状病毒+人传人+李文亮), “اپیدمی + رنگ انقلاب + Li Wenliang”( 疫情+颜色革命+李文亮), “اپیدمی + ویروس + Li Wenliang + دولت مرکزی (疫情+病毒+李文亮+中央), “ووهان + 5 خواسته” (武汉+五大诉求) و “ووهان + آزاد” 武漢+光復. استقراض سیاسی واژگان مانند “5 خواسته” و “آزاد” از 2019 هنگ کنگ اعتراض بسیاری از شهروندان به نام آزادی بیان اصلاحات پس از یادگیری دکتر لی گذشت.

اخبار در مورد COVID-19 شیوع در هنگ کنگ ماکائو و تایوان نیز چهره سانسور. حدود 99 کلید واژه ترکیبی در پژوهش های مربوط به زبان در منطقه مانند “پزشکی کارگران + اعتصاب + جزئی نزدیک بازرسی مرزی” (醫護人員+罷工+局部封關), “کری لام + عروسک خیمه شب بازی” (林鄭月娥+傀儡), “ماسک + تایوان + صادرات + ملت” (口罩+台灣+出口+國家), “ماکائو + دولت + پوشیدن ماسک” (澳門+政府+戴口罩).

در هنگ کنگ اجرایی کری لام امتناع به تشدید کنترل بر بازرسی مرزی پس از سال جدید قمری رو قوی انتقاد وجود دارد همچنین حدس و گمان است که پکن را تایید نمی کند مرز اقدامات کنترل. پزشکی کارگران از دولت بودجه بیمارستان های دولتی در زمان سرب در راه اندازی یک حمله به مطبوعات هنگ کنگ دولت برای تشدید کنترل مرز و نرم افزار-پکن گروه در هنگ کنگ تحت فشار دولت منصوب بیمارستان اقتدار برای تنبیه کارکنان آن است. در تایوان تصمیم دولت برای ممنوعیت صادرات از ماسک های ایجاد شده داد و بیداد, در رسانه های اجتماعی در سرزمین اصلی چین است.

حدس و گمان و واقعیت هر دو در معرض سانسور

این گزارش در بر داشت 38 کلید واژه ترکیبات مربوط به سفته بازی و یا غیر رسمی ادعا می کند مانند “ووهان ذات الریه بیماری از کنترل خارج شده” (武漢肺炎疫情失控), “ووهان + عفونت + ده ها هزار نفر” (武漢+感染+十幾萬) و “شانگهای + پس زمینه + مواد مخدر + ویروس” (上海+背景+药物+病毒).

در حالی که برخی از مطالعات علمی تخمین زده اند که این مقیاس از شیوع بیماری می تواند به عنوان بسیاری از صدها نفر از هزاران نفر آلوده در ووهان چنین بحث مجاز در چین است. حتی اگر آمار رسمی در تاریخ 6 مارس نشان داد که 49,797 عفونت در ووهان دولت چین هرگز اذعان کرد که این شهر از کنترل خارج شد و حتی پس از ژانویه 23 مستند از شهر که در طی آن بسیاری از ووهان ساکنان خواستار کمک در Weibo و WeChat.

گزارش از دولت وابسته و رسانه ها نیز باعث انسداد در WeChat, از طریق 23 کلید واژه ترکیبات از جمله “مربوطه + کنترل بیماری + سفر بان کی مون + ویروس” (有关+疾病控制+旅行限制+病毒) و “ذات الریه + کنترل و پیشگیری بیماری + ویروس + مجله پزشکی” (肺炎+疾病预防控制+病毒+医学期刊).

در مارس 1, چین مقررات زیست محیطی اداره اطلاعات آنلاین محتوا موثر واقع شد. این مقررات از ارائه یک چارچوب قانونی برای اجرای محتوا سیستم عامل به سانسور مبهم تعریف “مضر” یا “اطلاعات منفی” از جمله اغراق آمیز عناوین شایعات مشهور مبتذل و یا تحریک کننده جنسی مطالب و نظرات نامناسب و توصیف از بلایای طبیعی مقیاس بزرگ و حوادث”.

پس از وقوع COVID-19 بسیاری از منتقدان نگرانی در مورد رسانه های چینی را شکست و به هشدار و اطلاع رسانی عمومی و پیامدهای چنین اطلاعاتی سرکوب در جهانی بهداشت عمومی. در آن گزارش شهروند آزمایشگاه تاکید کرد جامعه بین المللی برای رسیدگی به این مشکل:

سانسور COVID-19 شیوع نگران کننده است و نشان می دهد که نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق از اثرات کنترل اطلاعات در جهانی بهداشت عمومی بحران. مقابله با اطلاعات غلط و ناآگاهانه گمانه زنی های مربوط به این بیماری همه گیر ممکن است کمک به نگه داشتن ترس عمومی در بررسی و حذف اطلاعات که خواهد گمراه کردن مردم در مورد چگونه برای محافظت از خود. اما محدود کردن مباحث عمومی و اطلاعات واقعی دارای اثر مخالف و محدودیت آگاهی عمومی و پاسخ.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>