خانه دار, مادر, frontliner: با یک نگاه به زنان در هنگ کنگ ضد چین استرداد تظاهرات

تصویر از پایه اخبار.

هنگ کنگ ضد چین استرداد تظاهرات در حال حاضر یک سال است. هنگ کنگ آنلاین خروجی رسانه ها ایستاده اخبار سرپرستی یک سری از مقالات به تأمل در مخالفت با جنبش. Global Voices به فارسی انتشار نسخه های ویرایش شده از این پست ها در زیر محتوای قرارداد مشارکت. نسخه اصلی نسخه چینی از پست زیر نوشته سوزان چوی استاد گروه جامعه شناسی در دانشگاه چینی هنگ کنگ.

زمانی که هنگ کنگ ضد چین استرداد تظاهرات به اوج خود رسید و در سال گذشته در کانون توجه رسانه ها به شدت آموزش دیده در جوان معترضان. در جنبش اعتراضی — در حال حاضر تلاش زیر سایه پکن به تازگی-اعمال امنیت ملی قانون شده است متنوع از لحاظ طبقه و سن و جنسیت و گرایش جنسی و ترکیب قومی.

زنان خانه دار

مشارکت زنان ارائه برخی از قابل توجه ترین لحظات از تظاهرات. در مارس 2019 قبل از میلیون-اعتراض شدید در ژوئن 9, یک زن ناشناس راه اندازی یک مشترک امضا علیه چین استرداد لایحه با استفاده از هویت “زن خانه دار”.

ظرف چند روز او تا به حال به جمع آوری بیش از 3,700 امضا.

باز نامه ای گفت:

師奶每日都好盡力去完成照顧家庭的工作,但唔代表我地唔關心社會。無論幾疲憊,作為社會一份子,我地有責任出黎反送中。 …我地知道內地啲師奶,唔見左律師老公好耐好耐,千里尋夫不果,審訊無得睇,係監獄都不能探。我地知道內地師奶,不能公開拜祭川震死難女兒,揭豆腐渣尋冤未雪被封殺。我地知道內地啲師奶,為左假疫苗問題被監控,有冤不能訴。我地知道內地師奶,為強拆被非法拘禁。除左敬佩和支持這些師奶外,我地盡量唔想成為下一個。

به عنوان زنان خانه دار, ما باید به مراقبت از خانواده های روزمره اما این به آن معنا نیست که ما اصلا در مورد مراقبت از جامعه است. مهم نیست که چقدر خسته ما سر این مسئولیت را به ایستادگی در برابر ضد چین استرداد لایحه… ما می دانیم در مورد شرایط زنان خانه دار در چین است. وکیل خود را شوهر می تواند به طور ناگهانی ناپدید می شوند و آنها را به نگه داشتن به دنبال آنها. آنها نمی توانند حتی حضور در جلسات دادگاه و نه بازدید از آنها در زندان است. ما می دانیم که آنها قادر به عموم سوگواری بچه های خود را که جان خود را در زلزله سیچوان (2008) و نه می تواند صحبت کردن در مورد توفو درده مشکل ساخت و ساز. ما می دانیم که آنها ممنوع است به آدرس های جعلی واکسن مشکل و آنها را دستگیر و برای ایستادگی در برابر اخراج اجباری و تشنج زمین. در حالی که ما احترام و حمایت از این زنان خانه دار ما نمی خواهید برای تبدیل شدن به بعدی ،

در ژوئن 12, “خواهر بزرگ Shing” یک زن 47 ساله خانه دار با دو بچه در سمت چپ یک تصور عمیق در Hongkongers.

به عنوان پلیس ضد شورش شلیک گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان با تجمع در مقابل ساختمان شورای قانونگذاری (Legco) ساختمان او راه می رفت به چشم طوفان بدون ماسک به منظور متقاعد کردن پلیس برای جلوگیری از شلیک به جوان معترض.

مادران

در آن روز پلیس با برچسب تظاهرات به شورش. مدیر اجرایی کری لام همچنین یک مادر توجیه پلیس با استفاده از گاز اشک آور و گلوله های لاستیکی با تطبیق یک ضرب المثل از یک کلاسیک چینی. در اصل سه شخصیت کلاسیک یک خط می گوید: “به پسر بدون آموزش [با میله] پدر گسل.” لام بهینه سازی ضرب المثل (養不教 父之過) ساخته شده و آن را “مادر به خطا”.

عکس از “خواهر بزرگ Shing” راه رفتن به گاز اشک آور رفت و ویروسی در اینترنت و ایجاد یک تضاد به کری لام نظر.

آن شب نه زنان (از جمله این نویسنده) راه اندازی آنلاین امضای کمپین “یک پاسخ به رئیس اجرایی ‘مادر’ نظر توسط یک گروه از هنگ کنگ مادران است.” در کمتر از 24 ساعت بیش از 30 ، 000 مادران امضا نامه.

دو روز بعد همان گروه از مادران سازماندهی یک گردهمایی مسالمت آمیز در Chater باغ. حدود 6000 مادران حضور داشتند.

هزاران نفر از مادران با حضور در Chater باغ در ژوئن 14. تصویر از پایه اخبار.

این اولین بار است که در هنگ کنگ در اعتراض به سابقه ای که خود شناسایی “مادران” بسیج یکهو. لام 63 است علاقه یادآوری این که او یک مادر با دو فرزند.

در ژوئیه 17 هزار نفر از “موهای خاکستری” با حضور یکی دیگر از اعتراض. خود را فرستاده به مطبوعات بود یونگ Bohei یک نسل اول زن فعال دانشجویی با چهار دهه تجربه به عنوان یک فعال.

این frontliners

مشارکت زنان جوان در اعتراض به خطوط مقدم جبهه را به چالش کشیده است کلیشه تصویر از مادی و “شاهزاده خانم مانند” هنگ کنگ ،

در اوایل ژوئن 12, شهروندان در LIGHK فروم و پورتال تحت سلطه misogynistic ضریب اطمینان گفت که آنها شوکه شده بودند توسط این واقعیت است که بسیاری از زنان جوان تا به حال اعتراض در خط اول جبهه.

در حالی که بسیاری از نر شهروندان منصرف زن معترضان از پیوستن به تظاهرات کلیشه ای با استناد به استدلال مانند کمبود قدرت بدنی و خطر سوء استفاده جنسی زنان ادامه داد: برای نشان دادن.

با توجه به آمار و ارقام منتشر شده توسط پلیس حدود هشت درصد از افراد دستگیر شده در ژوئن 2019 بودند. از جولای سال 2019 از طریق مارس سال 2020 این اعداد و ارقام افزایش یافته بود بین 20 و 30 درصد.

اکثریت زنان شناسایی معترضان به عنوان “Hongkongers” به جای زنان به عنوان زمانی که آنها را در خیابان ها. آنها را سرزنش نیست نر معترضان برای کلیشه های جنسیتی و گرایش به زمینه نظرات خود را به عنوان ابراز نگرانی امنیتی خود را. بدون در نظر گرفتن رسانه های اجتماعی خواستار “خط مقدم برادران پشتیبان گیری خواهر” (前線巴,後勤絲) و فعالان سیاسی ادامه داد: برای حضور در خط اول جبهه در طول سال شد.

زنان فعال شده است که در هنگ کنگ مدنی جنبش پس از جنگ جهانی دوم در هنگ کنگ.

از 1950s آنها مبارزه کرد و در برابر خشونت جنسی. در دهه 1960 زنان سازمان ها و اتحادیه های کارگری مبارزه برای دستمزد برابر و پرداخت مرخصی زایمان. از 1980s زنان سازمان پیوست و جنبش دموکراسی مستقیم در انتخابات و حق رای همگانی.

در سال های اخیر پکن یافته مداخلات به بخش آموزش و پرورش. در سال 2012 پدر و مادر و به خصوص زنان پدر و مادر پیوست مبارزه با مقدمه ملی آموزش و پرورش به آموزش و پرورش ابتدایی. در این مفهوم مشارکت زنان در ضد چین استرداد تظاهرات همچنان به خوبی تاسیس میراث.

این رهبر طبیعت از تظاهرات است و ایجاد فضا برای زنان را به انواع نقش برجسته و رهایی از کلیشه های جنسیتی.

هنوز خشونت جنسیتی هنوز هم غالب در طول تظاهرات. زن معترضان اهداف لفظی بر اساس شکل بدن و صورت می دهد. اشاره کرد و فعالان سیاسی اغلب اهداف سایبر قلدری. نگران کننده ترین از همه است موج ادعا می کند که برخی از معترضان تجاوز جنسی توسط پلیس در اعتراض به سرکوب و یا زمانی که در بازداشت به داخل ایستگاه های پلیس.

این COVID-19 همه گیر و تعمیق سرکوب جامعه مدنی در راستای امنیتی جدید قانون باعث می شود در مقیاس بزرگ mobilizations از یک میلیون و دو میلیون و قوی انواع بعید است در آینده نزدیک. اما این اعتراضات به طور فزاینده ای گرفته ریشه در زندگی روزمره مبارزات از جمله برپایی جدید اتحادیه های کارگری و به اصطلاح “زرد اقتصاد” تاکتیک که می بیند pro-اعتراض کنندگان به حمایت از نرم افزار-اعتراض کسب و کار و تحریم کسب و کار است که میپردازند.

اگر هر چیزی را فعال تر از مردان در این حوزه از زنان — که بسیاری از آنها بسیار تحصیل کرده و به طور فعال در بازار کار — تمایل به اصلی تصمیم گیرندگان در مورد مصرف خانگی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>