هنگ کنگ قوانین کار کمک و تشویق سوء استفاده از خارجی و داخلی کارگران

خارجی داخلی کارگران را به یک استراحت در روز استراحت در مرکزی هنگ کنگ است. عکس توسط نویسنده.

بدن او سنگین است با خستگی پس از 17-تغییر ساعت اما Janey*, 29 می یابد آن را غیر ممکن است به سقوط در خواب. او کتیبه ها از طریق Facebook اخبار سایت در تلاش برای منحرف کردن اذهان خودش را از چنگال گرسنگی. نیمه شب است و روز کاری خود را دوباره آغاز خواهد شد در شش ساعت کوتاه.

Janey سفر به هنگ کنگ از فیلیپین دو سال پیش برای یک کار به عنوان یک زنده-داخلی برای یک خانواده است. او می دانست که این کار بود اما او انتظار ندارد او شرایط زندگی به بسیار دشوار است. جنی گفت: من در مصاحبه ای که:

غذا در اینجا بسیار محدود است. کارفرمای من فقط به من می دهد رشته فرنگی از طریق مسنجر شما باید به خودتان آموزش قادر به خوردن آنها را در هر روز است. من همچنین می توانید غذا خوردن باقی مانده اما گاهی اوقات وجود دارد کافی نیست.

خانواده هایی که استخدام خدمتکاران هستند از نظر قانونی موظف به ارائه آنها را با یک اتاق خصوصی و در عین حال Janey خواب روی مبل در اتاق نشیمن از 700-آپارتمان فوت مربع است که خانه پنج نفر که او منتظر است. او را نگه می دارد اموال خود را در کیف.

هنگ کنگ 350,000 داخلی کارگران عمدتا از فقیر کشورهای آسیایی همچون فیلیپین و اندونزی و ضروری برای عملکرد شهرستان. گرفتن یک کار به عنوان یک خدمتکار را قادر می سازد این زنان به ارسال پول برگشت به صفحه اصلی به ارائه بسیار مورد نیاز و حمایت از خانواده خود را. شکلات فارغ التحصیل در کامپیوتر, برنامه نویسی, بلند پروازانه است و مصمم به شروع یک حرفه ای در این زمینه او اما وجود ندارد مشاغل در فیلیپین, او می گوید.

با توجه به یک سال 2017 گزارش ماموریت برای کارگران مهاجر یک دلار هنگ کنگ مبتنی بر سازمان های غیر دولتی نه نفر از هر ده خدمتکاران رنج می برند از کافی استراحت دو از پنج لازم نیست یک اتاق خصوصی یک در پنج گزارش داده اند که بدرفتاری کارفرمایان و 25 درصد داده می شود کافی مواد غذایی است.

بسیاری از سوء استفاده از این خدمتکاران چهره یاری توسط قوانین اشتغال. مثلا هنگ کنگ داخلی کارگران از نظر قانونی ملزم به زندگی با کارفرمایان خود را. این قانون ایجاد کرده است یک زمین پرورش برای سوء استفاده. با توجه به نیکول لای سازمان در هنگ کنگ کنفدراسیون اتحادیه های کارگری:

زیرا خدمتکاران را به زندگی می کنند با کارفرمایان خود را ساعات طولانی هستند. آنها یا کار یا خواب. خواب نیز ممکن است قطع شود; آنها اغلب خواسته به کار هستند و اغلب مراقبت از کودکان و افراد مسن که می تواند شامل کار در شب.

زندگی با کارفرمایان خود فراهم خدمتکاران بسیار کمی خلوت می کند و آنها را بیشتر در معرض خطر فیزیکی و سوء استفاده جنسی. در موارد که در آن این اتفاق می افتد, آن را بسیار دشوار است برای آنها را به دریافت کمک. آنها می ترسند به گزارش موارد را به پلیس و نمی تواند به راحتی ترک خانه برای انجام این کار به هر حال می افزاید: Lai.

آن را امری عادی برای هنگ کنگ خانوار به حداقل یک خدمتکار. شلوغ و گران شهرستان کمبود امکانات مهدکودک برای کودکان خردسال است. حداقل دستمزد برای یک داخلی کارگر HK $4,630 (US $595) در هر ماه. خانواده هایی که ممکن است قادر به به راحتی توانیم این مبلغ این ممکن است وسوسه به فشار به عنوان مقدار کار که ممکن است از خود داخلی کارگر.

Gabriela*, 32, از, Sumatra جزیره در فیلیپین گزارش تجربه این. او در زمان از یک وام به پرداخت یک آژانس استخدام US$ 1,200 به جای او با یک ظاهرا معتبر کارفرما. آژانس مطمئن باشید که او می تواند درمان خوبی بود و کار استاندارد هشت ساعت در روز و شش روز در هفته در خانه جدید خود را. او به من گفت:

زمانی که من وارد کارفرمایان من خانه من داد و من آنها را قرارداد. اما آنها به من گفت که این فقط یک تکه کاغذ است که هیچ معنی ندارد و من باید زندگی توسط خانواده قوانین چرا که آنها پرداخت می شود مقدار زیادی برای من.

در Gabriela ساخته شده است به کار از طلوع آفتاب تا نیمه شب گذشته انجام همه چیز را از پخت و پز کمک به نگاه پس از سه فرزند و دو پدر و مادر مسن و تمیز کردن و شستن ماشین خانواده:

من نمی توانم نشستن حتی برای یک ثانیه از آنجا که کارفرمای من نمی خواهم به اتلاف آن است. یکشنبه من است اما من هنوز هم کار 8 ساعت پس از آن زمانی که من قرار است به تمام روز خاموش است.

اما خروج از آن تقریبا غیر ممکن است. Gabriela باید کسب پول برای پرداخت به وام و او نیاز به ارسال پول برای حمایت از سالمندان ، او می خواهم به شکایت به هنگ کنگ کار گروه اما او ترس از اخراج شدن.

شکستن قرارداد کار از طریق استعفا یا اخراج شدن قرار می دهد خدمتکاران خارجی در یک وضعیت غیر ممکن است چرا که قوانین مهاجرت تصریح می کند که یک داخلی کارگر باید در پیدا کردن یک کارفرمای جدید در عرض دو هفته یا ترک هنگ کنگ. پیدا کردن یک کار جدید در فضا از دو هفته است که بسیار بعید است. به عنوان لای امتیاز:

هنگ کنگ کار گروه نمی توانید موضوع جدید اسناد در آن زمان حتی اگر آنها پیدا کردن یک کارفرمای جدید. آن را نیز طول می کشد چهار تا شش هفته برای اداره مهاجرت برای صدور ویزای جدید اسناد و مدارک.

ترک و دوباره وارد هنگ کنگ نیز به معنای تحمیل هزینه از هزینه استخدام آژانس هزینه ها و پروازهای بیش از همه دوباره.

باید یک داخلی کارگر باردار هنگ کنگ زایمان قوانین اغلب نه تایید شده توسط کارفرما. در چنین مواردی یک داخلی کارگر است که به طور معمول اخراج معنی او به سرعت از دست می دهد درآمد خود را خانه اقامت و دسترسی به مراقبت های بهداشتی.

کودکان متولد شده از زنانی که از موعد ویزای خود را به ارث می برند همان وضعیت مهاجرت خود را به عنوان مادران — مستند نشده.

کارگران مهاجر که باردار شدن اغلب به دنبال کمک از مسیریاب های محلی و سازمان های غیر دولتی با تمرکز بر کمک های خارجی داخلی کارگران که در عمل چند پناهگاه برای کارگران مهاجر که باردار هستند و یا به تازگی تولد داده می شود. یک spokesperon برای سازمان می گوید که:

ما سود می رسند اغلب گرسنه و بیمار مستند نشده و بی خانمان. آنها اغلب قادر به بازگشت به خانه از نظر مالی و یا اینکه آنها بیش از حد باردار به پرواز و یا اینکه خود را در هنگ کنگ به دنیا آمد نوزاد مستند نشده است.

Jessie* از Luzon island در فیلیپین است که در اوایل 20s. او فقط هشت هفته از موعد مقرر زمانی که من مصاحبه او را در یکی از مسیریاب’ پناهگاه است. او آموخته است که او باردار بود پس از گرفتن اجباری تست حاملگی قبل از شروع قرارداد جدید به عنوان یک خدمتکار و سپس خود را از دست داده است. او می گوید: او خیلی می ترسم به او بگویید که خانواده نمی تواند به خانه از ترس از ایمنی خود را.

حامله خدمتکاران نه از کار اخراج شده توسط کارفرمایان خود را هنوز هم چالش های مهمی روبرو می شوند. تحت حکومت زندگی می کنند-در قانون داخلی کارگران مجبور به زندگی در کارفرمای خود را حتی در طول مرخصی زایمان. تعجب بسیاری از کارفرمایان تمایلی به جای یک کودک به طوری که آنها اغلب در سمت چپ در مراقبت از دولت تا زمانی که مادر می تواند آنها را به خانه.

یک بیانیه مشترک ارائه شده به Global Voices به فارسی توسط هنگ کنگ دولت کار و مهاجرت اداره گفت:

هر گونه تغییر به “زندگی می کنند و نیاز” است که خارجی کمک کننده داخلی باید اقامت کارفرمایان در خوابگاه خواهد شد و در برابر منطق برای واردات خارجی کمک کننده داخلی و اساسی سیاست است که کارکنان محلی (از جمله محلی کمک کننده داخلی) باید لذت بردن از اولویت در اشتغال است.

هنگ کنگ منطقه ویژه اداری دولت را تحمل نمی کند و اقدامات سختگیرانه در برابر هر گونه سوء استفاده و یا بهره برداری از خارجی کمک کننده داخلی. هر گونه گزارش در مورد سوء استفاده فیزیکی یا تخلف از مقررات قانونی از قبیل عدم پرداخت/زیر پرداخت دستمزد و عدم اعطای هفتگی روز استراحت و قانونی تعطیلات ، خواهد بود به طور کامل مورد بررسی و در صورت وجود شواهد کافی مجرمان محاکمه خواهند شد.

*نام تغییر کرده است برای محافظت از هویت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید