هنگ کنگ دولت انتقادات پخش عمومی برای بالا بردن سوال در تایوان که وضعیت عضویت

ضبط صفحه نمایش از پالس از طریق RTHK کانال یوتیوب.

هنگ کنگ دولت در تجارت و توسعه اقتصادی اداره منتشر شد بیانیه ای در تاریخ 2 آوریل سال 2020 متهم این شهر پخش عمومی رادیو تلویزیون هنگ کنگ (RTHK) از نقض “یک چین” سیاست.

بیانیه امضا شده توسط دفتر وزیر ادوارد یاو اشاره انگشت در RTHK اخبار برنامه “نبض” که در آن روزنامه نگار ایوان تانگ فشرده سازمان بهداشت جهانی (WHO) نماینده بروس Aylward به اظهار نظر در تایوان در پاسخ به COVID-19 شیوع به عنوان به خوبی به عنوان آن که وضعیت عضویت.

تایوان استفاده می شود به نشستن در که جلسات به عنوان یک عضو غیر رسمی تا سال 2013 زمانی که پکن با استفاده از آن فشار دیپلماتیک به حاشیه کشور است. پس از Tsai و نشستند ون از نرم افزار-تایوان استقلال دموکراتیک مترقی حزب برنده انتخابات ریاست جمهوری رئیس جمهور چین تصمیم به اجرای کامل سیاست جدا.

که خجالت رفته ویروسی

این قسمت از سوال که پخش شده در مارس 28, نگاه جهانی مقابله به بیماری همه گیر. زمانی که Aylward خواسته شده بود طی مصاحبه خود بخش اعم از این که تجدید نظر در تایوان عضویت در وضعیت Aylward گفت که او نمی تواند این سوال را بشنود و به طور ناگهانی به پایان رسید تماس بگیرید. این روزنامه نگار به نام و خواست خود را برای چشم انداز در تایوان عملکرد در کنترل گسترش COVID-19 اما Aylward گفت: او در حال حاضر می خواهم با توجه به نمایش در چین به پایان رسید و مصاحبه.

اگر چه تایوان هشدار داده که پتانسیل از انسان به انسان انتقال به عنوان اوایل به عنوان پایان دسامبر 2019 به لطف جداسازی سیاست از آن کنار گذاشته شد و از ژانویه 22 جلسه اضطراری برای رسیدگی به شیوع کروناویروس. با این وجود تایوان دارای عملکرد بهتری نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر در مسدود کردن گسترش COVID-19.

در برابر این پس زمینه Aylward امتناع از پاسخ به این سوال تفسیر شد به عنوان شواهدی از این که طرفدار چین سیاسی ایستاده است. ویدئو کلیپ رفت و ویروسی در رسانه های اجتماعی با بسیاری از متهم که برای همکاری با چین در کمرنگ جلوه دادن شدت همه گیر:

پکن خشم بود در مورد این حادثه. روز بعد که تلویزیون مرکزی چین (CCTV) در وب سایت منتشر تفسیر متهم خبرنگار از او “بد قصد”.

رسول شلیک

هنگ کنگ دولت تکرار پکن ایستاده متهم “نبض” از نقض هر دو “یک چین” سیاست و “اهداف و ماموریت RTHK به عنوان یک سرویس پخش به عنوان مشخص شده در منشور”.

RTHK سخنگوی سرزنش دولت انتقاد با تاکید بر این که این قسمت در مورد جهانی, پاسخ به همه گیر است و این بخش در تایوان بود به سادگی بخشی از برنامه است. همچنین با اشاره به این که روزنامه نگار تا به حال با اشاره به تایوان را به عنوان یک “کشور” اما “محل” و از این رو تا به حال نه نقض “یک کشور دو سیستم” اصل یا RTHK منشور.

پخش عمومی برنامه کارکنان اتحادیه طبقه بندی دولت بیانیه به عنوان یک حرکت به رسول شلیک و خواست عمومی برای دفاع از استقلال خود newsroom.

عضو RTHK برنامه پانل مشاوره فرمی وانگ معتقد بودند که دولت در بیانیه آمد و به عنوان یک نتیجه از فشار از پکن:

هنگامی که شما نگاه کنید در مصاحبه های انجام شده توسط پالس خبرنگار آن است که در مورد کوروناویروس موضوع آن است که در مورد سلامت. من واقعا نمی فهمم چرا هنگامی که یک خبرنگار است درخواست چیزی مربوط به سلامت او و یا او را به یاد داشته باشید وجود دارد “یک کشور و دو سیستم’ … در خط با دولت و یا چین. به اعتقاد من دولت بیانیه آمده ممکن است پس از برخی از نوع فشار از وزارت امور خارجه و یا حزب کمونیست چین من نمی دانم. اما من فکر می کنم این بیانیه بزرگترین مزخرف.

در سال 2004 پس از پکن موفق به به تصویب مجموعه قوانین امنیت ملی تحت ماده 23 از قانون اساسی آن شروع به سفت شدن و کنترل خود را از هنگ کنگ رسانه ها. از آن پس RTHK شده است تحت فشار سیاسی برای عدم سقوط در راستای سیاست های دولت. در سال های اخیر تعدادی از گوینده محبوب امور عمومی برنامه ها — از جمله خود طنز تفسیر خبر “Headliner” و هفتگی انجمن عمومی “شهرستان فروم” — دریافت فشار زیادی به خود سانسور.

فشار مستقیم از هنگ کنگ نیروی پلیس

آخرین موج فشار پدید آمده در ماه اوت سال 2019. در برابر پس زمینه از ماه های ضد چین استرداد تظاهرات RTHK روزنامه نگاران مورد بررسی پلیس هنگ کنگ نیروی شکست برای حفاظت از شهروندان از یک جولای 21 حمله اراذل و اوباش در یون لنگ. در ماه اوت طرفدار پکن معترضان صحنه چندین تظاهرات در خارج RTHK این ستاد را متهم به پخش عمومی از “تعصب”.

کمیسر پلیس کریس تانگ همچنین شکایت به سازمان ارتباطات در برابر RTHK “در سرمقاله روزنامه” برنامه آن را متهم به تضعیف کار پلیس و فرسایش قانون و نظم است.

در ماه مارس سال 2020 پس از درخواست های ساخته شده توسط این شهرستان در غالب تجاری free-to-air گوینده TVB ارتباطات سازمان اقدام به محدود کردن RTHK نفوذ با بلند کردن TVB مجوز مورد نیاز که قبلا مورد نیاز اجباری هفتگی پخش از 3.5 ساعت از RTHK برنامه.

در ضمن صندلی RTHK هیئت مدیره یوجین چان پیشنهاد ایجاد سه عضو گروه کاری برای نگاه به شکایات در مورد RTHK این برنامه — یک حرکت است که پخش این برنامه کارکنان اتحادیه ناودان به عنوان دخالت مستقیم در ایستگاه عملیات روزانه.

پکن دستور کار به نوبه خود پخش عمومی به یک منادی شده است منعکس شده در شعار “RTHK باید نشان دهنده صدای دولت” به عنوان مطرح pro-پکن معترضان خارج RTHK مقر. در حال حاضر فشار آمدن از هنگ کنگ دولت است نصب شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>