گنبد کلیسای بانوی مقدس ما را ردا در مسکو کرملین 2015. عکس CC توسط NC-2.0: Michael Wong / فلیکر.

در روسیه همه چیز به نظر می رسد در مورد تغییر به طوری که همه چیز باقی می ماند همان. در یک آدرس به شورای فدرال در ماه دسامبر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور پیشنهاد یک تعمیرات اساسی در قانون اساسی این کشور. اجماع در میان تحلیلگران این است که اصلاحات که در ذهن مجسم انتقال از یک نیمه ریاست جمهوری به نظام پارلمانی هستند در نظر گرفته شده اجازه می دهد تا پوتین برای حفظ قدرت پس از آخرین دوره در دفتر به پایان می رسد در سال 2024.

در اواسط ژانویه پوتین تاسیس یک گروه کاری از چهره های عمومی به بررسی طرح های پیشنهادی برای اصلاحات و در پایان ماه به حال ارائه یک لایحه به مجلس از جمله چندین اصلاحات. بیش از 22,000 شهروندان در حال حاضر به امضا نامه ای سرگشاده decrying آنچه که آنها را “قانون اساسی کودتا.” اگر چه مجلس داده است تصویب آزمایشی برای ایده تقویت قدرت خود از آن باقی مانده است دیده می شود دقیقا که دیگر اصلاحات را برش نهایی آنها خواهد بود رای دادند و به عنوان یک بسته بندی. یک رای مجلس به این منظور برگزار می شود در ماه آوریل است اما هنوز هم کمتر وضوح بیش از چشم انداز یک رفراندوم ملی به تصویب تغییرات پوتین پشتیبانی می کند.

چه می توان گفت با بیشتر یقین است که چشم انداز از روسیه تغییر قانون اساسی باز جعبه پاندورا — همه از مجلس مخالفت فوق العاده محافظه کار فعالان دارای یک نظر و یک پیشنهاد. این گروه تا کنون بیش از 500 آنها. این محدوده از تقاضا برای ساخت ضریح نقش روسیه در پایان جنگ جهانی دوم در سند به ارج نهادن به این کشور زرادخانه هسته ای در قانون اساسی بند. وجود دارد طرح ممنوعیت کارمندان دولت از برگزاری گذرنامه های خارجی و یا اجازه اقامت. وجود دارد rumblings در مورد اعلام قوانین روسیه بالاتر از قوانین بین المللی. وجود دارد در مورد معرفی نقش “حاکم عالی روسیه” به قانون اساسی هر چند پوتین و عبدالله می گوید: رئیس جمهور هیچ نظر در آن موضوع است.

و پس از آن وجود دارد یک پیشنهاد توسط اسقف کیریل. در فوریه 1, رئیس کلیسای ارتدکس روسیه تاکید کرد که خداوند متعال باید ذکر شده در قانون اساسی مقدمه با توجه به این که “بسیاری از روس ها به خدا اعتقاد دارند” و نه تنها مسیحیان است. اگر خدا بود که در این کشور سرود ملی او ادامه داد: قانون اساسی باید به دنبال کت و شلوار. هفته گذشته اعضای این گروه را تایید کرد که آنها هنوز مورد بحث ایلخانی پیشنهاد — اما متوقف نشده بقیه جامعه روسیه است.

کلیسای ارتدکس روسیه دارای نفوذ قابل توجهی در جامعه است که منجر به برخی از خشم. بررسی های جامعه شناختی به نظر می رسد نشان می دهد که روس ها به بازگشت به دین اما نه لزوما به کلیسا. با وجود تجدید حیات مذهبی شناسایی در اتحاد جماهیر شوروی متحده به طور منظم رعایت مذهبی پایین باقی می ماند در سراسر منطقه است.

به این روز اوکراین تنها پس از فروپاشی شوروی دولت است که شامل یک مرجع قانون اساسی به خدا — حامیان ایلخانی تماس اغلب اشاره کرد که چندین نسبتا “لیبرال” کشورهای اروپایی از جمله آلمان و ایرلند و نروژ انجام داده اند ، در واقع مهم ترین اشاره ای خاص ادیان در قوانین روسیه در یک سال 1997 قانون آزادی اعتراف که تاکید ویژه “سهم” از مسیحیت و اسلام و بودیسم و یهودیت به روسیه و فرهنگ و تاریخ است. برای سنت که حقیقت به تنهایی می تواند نشستن uneasily با عادی روابط بین حاکم و کلیسای ارتدکس شرقی مسیحیت.

بنابراین متعددی وجود دارد که تنش ها در بازی. او در فوریه 2 ستون برای خدمات از دویچه وله مفسر کنستانتین Eggert در نظر گرفته مجاورت بین روسیه و احیای مذهبی و سکولار میراث حکومت اتحاد جماهیر شوروی. در حال حاضر به این نتیجه رسیدند Eggert آن مناسب رژیم برای به تصویر کشیدن مخالفان به حرکت می کند مانند این که “چپ ملحدان” اما در نهایت دولت می آیند و خواهان حتی قوی تر پشتیبانی از کلیسا — به طور بالقوه در هزینه کلیسا مشروعیت.

Конституцию 1993 года писали советские интеллигенты, не имевшие ни малейшего представления о религии. Нынешняя острая реакция на слова предстоятеля РПЦ – продукт идейного хаоса, царящего в головах значительной части теперь уже постсоветской, в основном, хотя и не исключительно, оппозиционной интеллигенции. Эти люди, как и при Советах, путают светскость с государственным атеизмом.

قانون اساسی سال 1993 نوشته شده توسط دوران شوروی روشنفکران که کوچکترین درک در مورد دین. این اتهام واکنش به سخنان کلیسای ارتدکس سر امروز یک محصول از هرج و مرج از ایده های که قوانین ذهن قابل توجهی از فروپاشی شوروی سابق و عمدتا اما نه منحصرا مخالفت گرا و روشنفکران. این افراد فقط به عنوان آنها را تحت شوروی اشتباه سکولاریسم با دولت الحاد.

روس ها در سراسر طیف سیاسی به مدت طولانی مشاهده این قانون اساسی به تصویب رسید تحت ریاست جمهوری بوریس یلتسین با خبري. امروز لیبرال ناامیدی از پوتین انگیزه برای تغییر آن, اما آنها شکایت در مورد فوق العاده گسترده ای اعم از قدرت های آن ارائه شده رئیس جمهور. محافظه کاران و “وطن پرست و ملی گرا” قلم در آن پیشنهادهای به “جامعه بین المللی” این واقعیت است که این باعث می شود هیچ اشاره ای به جامعه قومی و آن enshrinement از کشور چند فرهنگی و چند (در حال حاضر کاهش یافته) فدرالیسم.

گروه کاری در قانون اساسی شامل چندین چهره های عمومی در دومی اردوگاه. یکی از ناسیونالیست نویسنده Zakhar Prilepin دیگر سناتور آندره Klishas یک نیروی محرکه کشور “حاکمیت اینترنت” ابتکار است. این حرکت گفته می شود از اعضای گروه ورزشکار Sergey Burlakov می رود و حتی بیشتر و پشتیبانی از اعلام روسیه ارتدکس دین دولت. میخائیل Emelyanov معاون رئیس دومای کمیته در قانون توضیح داده شده هر دولت و دین به عنوان قانون اساسی, اما معتقد است که اشاره به خدا در مقدمه نمی خواهد در تضاد با ماده 14 که به ایجاد یک بخش بین کلیسا و دولت است. نماینده مجلس پاول Krashennikov به سادگی اشاره کرد که اگر خدا وجود دارد و او وجود دارد صرف نظر از اینکه او ذکر شده است در روسیه اساسی است.

با توجه روسیه به نوبه خود محافظه کار در سال های اخیر آن بود که شاید اجتناب ناپذیر است که چنین دیدگاه خواهد برچسبها بزرگ بیش از هر بازنگری قانون اساسی است. کنستانتین Malofeev برجسته قهرمان تندرو سنتی, علل و حتی پیشنهاد تعریف ازدواج به عنوان بین یک مرد و یک زن در قانون اساسی مقدمه. پوتین نیست به صراحت حمایت و یا رد کردن که متمم اما به شدت ابراز مخالفت با ازدواج همجنسگرایان در دیدار با اعضای گروه کاری در قانون اساسی در مارس 13. “فقط مادر و پدر گفت:” پوتین “نه پدر و مادر شماره یک و پدر و مادر شماره دو.”

در هر صورت منتقدان تمایل به شی به ایلخانی پیشنهاد به عنوان یک حواس پرتی از مسائل بیشتری برای مردم عادی روسیه:

Новая Конституция РФ начнётся со слов: “И Бог сказал – “Я русский” (а вторая глава со слов – “Денег нет”).

قانون اساسی جدید روسیه آغاز می شود با کلمات “و خدا گفت: من هستم،” (ماده دو شروع خواهد شد با کلمات “و هیچ پول وجود دارد”)

— Tolkovatel و تلگراف فوریه 1 سال 2020

در اینجا یک گزینه ویرایش برای ماده 39 قانون اساسی:
“حداقل تضمین های اجتماعی: خدا را فراهم خواهد کرد. آمین!”

در ضمن ایلخانی پیدا کرده است پشتیبانی از پیشنهاد خود را در میان روسیه کمونیست. رهبر حزب گنادی Zyuganov تایید حرکت در فوریه 11, اشاره به این که “بنیاد اخلاقی کمونیسم ساخته شده است در کتاب مقدس است.” حتی Tsargrad تلویزیون قوس-محافظه کار ارتدوکس شبکه تلویزیونی تامین می شود Malofeev زد یک مقاله پرداختن ظاهری تناقض اشاره به این که جوزف استالین سرانجام به تشخیص میهنی فضائل کلیسا و به دنبال ایجاد روابط حسنه با رهبران آن در 1940s.

Zyuganov کلمات ممکن است به نظر می رسد گیج کننده به ناظران خارجی. مهم است به یاد داشته باشید که در معاصر روسیه نوستالژی برای دولت سوسیالیسم به عنوان مقدار نشان دهنده ناراحتی با درک اجتماعی لیبرالیسم از فروپاشی شوروی سابق زندگی به همان اندازه به عنوان یک حسرت برای ثبات اجتماعی از دوران اتحاد جماهیر شوروی است که قبل از آن. اما متوقف نشده کاربران رسانه های اجتماعی از تمسخر کمونیست’ درک تناقض:

هنگامی که شما یک کمونیست اما هنوز هم وجود دارد هیچ اشاره ای خدا در قانون اساسی

شاید این بران انتقاد است کمتر از یک حفاری در الهیات ارتدوکس یا در ایمان به طور کلی, اما بازتابی که به نظر می رسد برای مردم عادی روسیه امروز است. خدا یا دولت ؟ که سزاوار اعتماد خود را و یا حتی خود ایمان ؟ نویسنده دیمیتری Bykov به تازگی به این موضوع در یک شعر مستقل روزنامه نوایا گازتا. جالب او پشتیبانی می کند.

Да, я бы вписал в Конституцию Бога,
И в этом не вижу особенных драм.
Без Бога все как-то уж вовсе убого,
Как брошенный дом, как без купола храм.

Пускай атеист нас злорадно осудит —
Навек ослепил его разума свет, —
Но пусть он хотя б в Конституции будет,
Раз больше в России нигде его нет.

Да, я бы вписал в Конституцию Бога,
Туда же, где наши долги и права,
Поскольку не зрю объясненья иного
Тому, что Россия покуда жива.

بله, من می خواهم خدا را به قانون اساسی
من نمی بینم هر علت برای درام
بدون او وجود دارد فقط فقر
یک خانه متروک یا کلیسا: خوب بد.

خدا یک جایی در قانون اساسی
که در آن دیگری است ؟ او را سمت چپ روسیه به مراتب پشت
اجازه دهید ملحدان خود را قصاص,
و تمسخر یا استهزاء; آنها هنوز هم کور است.

بله, من می خواهم خدا را به قانون اساسی
منبع ما وظایف و حقوق
برای من هیچ دیگر توضیح
چرا روسیه میزبان مذاکرات در, به رغم…

— دیمیتری بایکوف نوایا گازتا فوریه 8, 2020

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im