دلخراش قصه های آفریقایی از کارگران داخلی در لبنان

پرتره داخلی کارگر Hellina Desta. هفت سال پیش Hellina مهاجرت از اتیوپی به کار در لبنان و مشغول به کار شده است برای کارفرمای فعلی خود پس از 2015. عکس گرفته شده در بیروت, لبنان, اوت 18, 2015. عکس زنان سازمان ملل/جو Saade از طریق فلیکر CC BY-NC-ND 2.0.

نه نیجریه زنان در حال حاضر در حال خواب در خیابان های بیروت, لبنان پس از آنها گذاشته به عنوان کارگران خانگی در اوج این بیماری همه گیر کوروناویروس.

زنان تا به حال با نزدیک شدن به سفارت نیجریه برای کمک به اما تبدیل شد, به گفته یک خاورمیانه چشم در گزارش ماه ژوئن 23. نیجریه سفیر ایران در لبنان Goni Modu, عزاداری زنان به “بازگشت به کارشناسی ارشد” در حالی که آنها در انتظار تخلیه.

لبنان در حال حاضر تحت شدیدترین بحران مالی تشدید این بیماری همه گیر است که منجر به افزایش از دست دادن شغل.

این نه داخلی کارگران نمی نگه داشتن شغل معمولی. آفریقایی داخلی کارگران در خلیج فارس و کشورهای عربی اساسا داخلی بردگان و قوانین کار در این کشور تداوم استثمار و سوء استفاده است.

داخلی و برده داری در خلیج فارس و کشورهای عربی

در آوریل Temitope Olamide Ariowolo, 31, نیجریه یک زن بود, آگهی برای فروش در 1000 $دلار ایالات متحده در Facebook توسط وائل Jerro لبنان ،

Jerro ارسال شده Ariowolo بین المللی گذرنامه در Facebook گروه “خرید و فروش در لبنان” با توجه به تصاویر به دست آمده توسط Middle East Eye قبل از پست حذف شد.

Jerro است پس از بازداشت شده است.

اما Ariowolo حاضر به بازگشت به نیجریه حتی بعد از مداخله از نیجریه خارج کمیسیون (NIDCOM) ارائه شده به تخلیه ،

Abike دبیری رئیس NIDCOM اعلام کرد که 69 آزار داخلی کارگران تخلیه شدند بازگشت به نیجریه.

در اوایل این ماه در لبنان سفارت نیجریه به حالت تعلیق داخلی ویزای کار به “آدرس حقوق نقض حقوق بشر و نقض” از نیجریه خانواده کارکنان در لبنان است.

اما این سوء استفاده از کارگران خانگی منحصر به فرد به لبنان — آن است که شایع در سراسر منطقه خلیج فارس.

در ماه اوت سال 2018 دو نیجریه مهاجر کارکنان داخلی کشته شدند در ریاض توسط عربستان سعودی میزبان.

دختران جوان معمولا استخدام به عنوان خانه دار ثبت شده توسط سازمان در نیجریه. نیجریه روزانه روزنامه اعتماد نشان داد که در قرارداد تصریح می کند که در اولین 24-ماه بندگان “باید بپرسید نه برای حقوق و دستمزد افزایش, توقف کار و یا فراری و یا حاضر به کار و یا پایان قرارداد حتی برای یک روز.”

این Kafala سیستم و نیروی کار مهاجر

این Kafala حمایت سیستم اجازه می دهد تا مهاجران به کار در خلیج فارس و کشورهای عربی با گره زدن وضعیت مهاجرت آنها به کارفرمای خود. شرایط برده چون مهاجر کارگر به طور معمول می دهد تا بسیاری از حقوق خود در ازای یک قرارداد اجازه می دهد برای سوء استفاده با مصونیت از مجازات.

بحرین کویت عمان قطر عربستان سعودی و امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) در اردن و لبنان و همه به طور فعال شرکت در این سیستم فراهم می کند که به طور موقت نیروی کار ارزان در رونق اقتصادی و به همان اندازه دور انداخته طول کمتر مرفه دوره با توجه به سازمان بین المللی کار:

مهاجر کارگر نمی تواند وارد کشور انتقال اشتغال و خروج از کشور به هر دلیلی بدون اخذ صریح کتبی از kafeel [کارفرما]. کارگر باید اسپانسر شده از طرف یک kafeel به منظور ورود به کشور مقصد و باقی می ماند به این kafeel در طول اقامت خود را. این kafeel باید گزارش به مقامات اداره مهاجرت اگر مهاجر کارگر برگ اشتغال و باید اطمینان حاصل شود که کارگر برگ های این کشور پس از قرارداد به پایان می رسد از جمله پرداخت برای پرواز. اغلب kafeel اعمال کنترل بیشتر بر مهاجران کارگر توسط خود مصادره گذرنامه و مدارک سفر با وجود قانون در برخی از مقصد کشور اعلام کرد که این عمل غیر قانونی است.

این سیستم که نیاز به وابستگی مطلق کارگر بر کارفرما است یک مثال واضح از بردگی مدرن. آن را ترویج سوء استفاده از کارگران مهاجر.

مثلا این زن تانزانیا مجبور شد به کار “مانند یک ربات” بدون استراحت و یا روز در عمان به مدت سه سال. کارفرما او را همواره به یاد او: “من شما را برای 1,560 ريال ($4,052 تومان) از دبی. آن را به من و سپس شما می توانید بروید” هر زمان که او خواسته برای مواد غذایی و یا بهبود شرایط کار.

در نتیجه کارگران مهاجر باید دو گریم گزینه های قرار داده تا با شرایط استثماری و یا فرار.

اما کسانی که فرار هستند به عنوان جبران خسارت. در واقع آنها “می تواند جریمه به طور نامحدود در بازداشت و تبعید” ادعا میکند مهاجر حقوق سازمان حمایت. آن را متوقف نمی وجود دارد — مهاجران رها شده توسط حامیان مالی خود را می توانید “بود رشته برای سال” از آنجا که آنها نمی تواند استطاعت هزینه یک بازگشت بلیط پرواز به کشورهای خود هستند.”

شکی نیست که حمایت kafala قوانین کار تداوم بهره کشی از کارگران خانگی. اما کشورهای آفریقایی نیز اغلب همدست.

اتیوپی صدای نگار Zecharias Zelalem نشان داد که در سال 2007 دولت اتیوپی استخدام مبتنی بر روابط عمومی شرکت که لابی کنگره آمریکا به “سرکوب لایحه محکومیت اتیوپی حقوق بشر.”

به پرداخت روابط عمومی شرکت آنها اختلاس بیش از $600,000 تومان از کنسولگری خود را در شهر جده عربستان سعودی است. این اختلاس در بودجه بود و در واقع مطرح شده توسط آنها در خارج از کشور برای نجات “اتیوپی داخلی کارگران زندانی در لبنان” Zelalem آموخته است.

مورد بحث در توییتر

در بسیاری از کشورهای آفریقایی از جمله نیجریه, سیاست سردرگمی نظارتی ضعیف قوانین و اجرای — مرکب قربانیان ناامیدی مهاجرت به مراتع سبزتر در خارج از کشور — تا به سوخت این قاچاق انسان مبدل به عنوان داخلی کار می کنند.

مهاجر داخلی کارگران مارس برای بهبود شرایط کار و قوانین کار در بیروت, لبنان, نوامبر 19, 2015 از طریق مهاجر داخلی کارگران در فلیکر CC BY-ND 2.0.

این Kafala سیستم به طور مستقیم contravenes سازمان بین المللی کار استاندارد است که ترویج “مناسب و مولد کار در شرایط آزادی و عدالت و امنیت و کرامت.”

متاسفانه پس از تصویب ILO را کار شایسته برای کارگران خانگی کنوانسیون C187 در سال 2011 تنها 29 کشور آن را تصویب کرده اند. از سوی دیگر در خلیج فارس و کشورهای عربی مانند عمان و عربستان سعودی و امارات متحده عربی و لبنان — و همتایان آفریقایی خود مانند اتیوپی و نیجریه تانزانیا — هنوز به تصویب و رام کردن این قانون است.

این جبران از تلخ در تاریخ محرومیت و بی عدالتی به مهاجر داخلی کارگران ممکن است به نظر می رسد دور از ذهن است. اما مرتل Witbooi رئیس فدراسیون بین المللی کارگران خانگی فدراسیون (IDWF) خوشبین است: “One روز همه ما خواهد بود,” او گفت:.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>