غم بیگانگی تروما: کشمیر تحت مستند

Police in Kashmir confronting violent protesters December 2018. Image by Seyyed Sajed Hassan Razavi, Tasnim News Agency via Wikipedia. CC BY 4.0.

پلیس در کشمیر مقابله با تظاهرات خشونت آمیز در ماه دسامبر سال 2018 است. تصویر توسط سید Sajed حسن رضوی خبرگزاری تسنیم طریق ویکیانبار. CC BY 4.0.

این داستان توسط Kabir یک نویسنده مستقر در کشمیر. بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش “در داخل کشمیر بحران”.

در طول ماه منتهی به مرداد ماه سال 2019 کشمیر شده در اخبار برای دلایل سیاسی نقض حقوق بشر و اغلب میفروخت هند و پاکستان شد.

اما اوت شد متفاوت است. عظیم ساخت تا از نیروهای نظامی بود شوم و نشان داد که نخست وزیر هند نارندرا برنامه ریزی شده بود چیزی بزرگ و وحشتناک در دره که هر دو کشور هند و پاکستان ادعا را در تمامیت آن. فوری بخشنامه به نیروهای مسلح و ادارات دولتی فرستاده ساکنان کشمیر سقوط از ترس و هرج و مرج در حالی که سرزمین اصلی سرخپوستان در زیارت و یا تورهای خواسته شد به ترک دره بلافاصله.

هر کس سعی دوم حدس زدن نتیجه فایده ای نداشت. حالات روز قیامت شد زمزمه در سکوت تن به عنوان مردم شروع کردن در ملزومات است.

در صبح روز 5 اوت سال 2019 هر کس در کشمیر از خواب بیدار شدم به خاموشی کامل. وجود دارد بدون تلفن همراه و یا خدمات اینترنت. تیز سکوت سقوط کرد بیش از دولت به عنوان همسایه نشسته در سکوت.

در عرض چند ساعت نخست وزیر مودی اعلام کرد abrogation جامو و کشمیر را در وضعیت ویژه ای که دولت می تواند به تقسیم سرزمین های اتحادیه و همچنین تغییر دولت های مختلف-قوانین خاص.

ما کشمیری احساس خیانت. اما این تصمیم بود مورد تحسین قرار گرفته در ملی مطبوعات با نشریات مانند زمان در حال حاضر و جمهوری خواستار آن شجاع تصمیم گیری است.

بومی کشمیری تحت محاصره با مدارس تعطیل و بیمارستان ها را از رسیدن به میان حکومت نظامی. گزارش بر روی زمین واقعیت — یکی از بنیان های روزنامه نگاری — فراموش شد به عنوان جمعی از صرف چند روز اول در جشن و اطلاعات فیلتر شده از طریق آنها ارائه هیچ مهم زمینه را برای محلی کشمیری.

ما در تلاش برای ارتباط با عزیزان ما در مناطق مختلف کشور و تا به حال هیچ سرنخی در مورد عمده سیاسی و تحولات اجتماعی. مردم سفر برای مایل در گرمای سوزان صرف مبالغ زیادی از پول را فقط برای دسترسی به بهداشت و درمان بدون مهلت ندارند.

این مراسم برای اسلامی جشنواره عید در تاریخ 12 اوت شد خاموش است. ما جشن نه صرفا نماز خواندن در صبح به عنوان مبنای عمل دینی. برای کودکان وجود دارد هیچ اسباب بازی یا شیرینی که ما به سختی بازمانده لخت ملزومات است.

به عنوان مورد با هر نوع محدود کردن آزادی در مردم نهفته بودند به شدت عاطفی و جسمی و شروع به خرید مواد غذایی و دیگر ملزومات بسیار در قیمت های متورم با وجود محدودیت های مالی است. در زمان بحران و حتی بقای اولیه به نظر می رسد مانند یک کار دشوار است.

سیم خاردار در مقابل دولت خانه ها و پل ها. تصویر توسط Fatima جهان. با اجازه استفاده می شود.

غم و اندوه

هر خیابان پر شده بود با ترس و غم و اندوه. هیچ کس آگاه بود از اتفاقات در دیگر خانواده ها نه به ذکر است اتفاقات در سراسر جهان است. افرادی که معتقد بودند به هر صورت ظاهر از وابستگی سیاسی بودند در قفس و حمل و نقل به زندان های خارج از دولت است.

کشمیر — در حال حاضر بزرگترین نظامی منطقه در زمین — تبدیل شد به یک پادگان نیروهای. فوق العاده وضعیت بدتر سلامت مادر من است که از دارو برای دیابت. کمبود دارو و حمل و نقل ساخته شده بدتر و ما تا به حال به دنبال کمک از یک نوع محلی که ما کاهش یافته است در بیمارستان گیتس در سرینگر.

ما صادر شد نسخه و یک مقدار محدود از پزشکی به عنوان پزشک گفت: داروهای مجبور به جیره بندی به طوری که وجود دارد خواهد بود برای همه به اندازه کافی در این رویداد از یک بحران بیشتر. ما همچنین موفق به تهیه دارو از داروخانه های محلی و پس از راه رفتن برای بیش از هفت مایل مادر من فوت شد تورم آوردن زنده بدترین ترس او ضعیف بهداشت و درمان.

حتی خواهرم که رنج می برد از قلب مسائل نمی تواند دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای ماه و ما نمی تواند با یک آمبولانس یا وسیله نقلیه خصوصی برای موارد اضطراری. این سخت ترین مرحله از زندگی ما است. برای غلبه بر اضطراب و افسردگی پدر من شروع به سیگار کشیدن به شدت در حالی که من شیرجه به دنیای کتاب را به نگه داشتن استرس در خلیج اما با حداقل موفقیت است.

یک روز صبح که من pored بیش از فئودور داستایفسکی را “جرم و مجازات”, یک دوست, سکس با گریم و قلب-اخبار: دوست دوران کودکی که تا به حال شده است در برخورد با یک بیماری مزمن فوت کرده است. یکی از عزیزترین دوستان مدرسه هر چند من تا به حال از دست رفته تماس با او. این خبر من را تکان داد. اینترنت بسیار مهم است — گوشی های در قرن 21 چیزی بدون اتصال به اینترنت. و زندگی از دست داده و از اتصالات موقت قطع هر زمان که وجود دارد اینترنت خاموش کردن.

نه باور, اخبار من حفظ جور نگاه کردن به گوشی من امید وجود دارد خواهد بود یک سیگنال حتی برای یک لحظه که به من اجازه می دهد به صحبت کردن با او. وحشت تنها بدتر شده من احساس درماندگی و انزوا. در نهایت من تصمیم گرفتم به دنبال کمک و جلب اعتماد در یک دوست در مورد پارانویا من و ما تصمیم به راه رفتن در گرما تاول به من خانه دوست که همه حالت های حمل و نقل متوقف شده بود در حال اجرا است.

ما راه می رفت برای ساعت در درجه حرارت. پس از رسیدن به خانه ما مطلع شدند از مرگ او. من مچاله به طبقه به عنوان خاطرات به من رسید و انسانی هزینه سیاسی ظروف سرباز یا مسافر شد و حتی روشن است.

من نگه داشته در مورد رویای زندگی او بود و بی خوابی برای بیش از دو ماه است. سپس من خودم جمع آوری شده و محشور شجاعت به دنبال روان درمانی مشاوره. آن را کمک کرد اما زمانی که شما به خودتان پیدا کنید در یک حلقه بی پایان تراژدی چیزی همیشه همان باقی می ماند — تا کنون.

تاثیر مودی تصمیم روشن است. خاموشی است بیگانه, کشمیری و حتی بیشتر را در قلب خود و ذهن خود را به طور یکسان است. هیچ راه دیگری به آن نگاه کنید.

حذف ماده 370 ممکن است یا نه ممکن است تاثیر مردم از دره کشمیر اما درمان پرداخت به ما تنها ما را به یاد در مورد وحشیانه اشغال سرزمین ما. ظلم و ستم تحمیل شده بر ما منجر به بدتر بشر تراژدی. اما این چیزهایی که حاضر به ترک ذهن ما و تنها به تقویت تمایل ما به صورت مستقل زمین.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش کشمیری مردم در مقابل دولت هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>