کردم $13 میلیارد ؟ برنامه ریزی برای سرعت بالا راه آهن منطقه خلیج لینک همچنان بدون پول آن را به اتفاق می افتد

کالیفرنیا راه آهن با سرعت بالا به مقام جعل پیش رو با برنامه ای را به دولت قطار گلوله به منطقه خلیج است.

اما قدرت ندارد 13 میلیارد دلار مقامات می گویند آنها نیاز به ساخت کلید 145 مایل بخش از سیستم اتصال Silicon Valley با دره مرکزی. و خواهد شد که حتی به اندازه کافی است ؟

پروژه مسیر کاهش از طریق هسته San Jose منطقه خلیج بزرگترین شهر و ناهموار ساحلی, کوه های شرق گیلروی. این شامل برنامه های بلند پروازانه برای دوقلو تونل در زیر Pacheco عبور است که باید با عبور فعال لرزه ای گسل و رقابت با روی حیله و تزویر شرایط زمین شناسی است که می تواند به توقف تونل زنی ماشین آلات در آهنگ های خود را.

کسانی که عوامل ساخت و ساز جدید خط راه آهن به مراتب پیچیده تر از بخش های دیگر این پروژه در حال حاضر ساخته شده در دره مرکزی بوده که احاطه سال تاخیر و انفجار بودجه.

در حالی که سازمان تلاش می کند برای پیدا کردن پول برای پرداخت هزینه های این پروژه را در ادامه روند طراحی و برنامه ریزی به اصطلاح دره به دره بخش. اقتدار خود را شناسایی مسیر مورد نظر در پاییز گذشته و اواخر ماه گذشته منتشر عظیم زیست محیطی گزارش بخش. بعدی عمومی در وزن خواهد شد.

“ما قطعا این را به عنوان یکی دیگر از نقطه عطف بزرگ در گرفتن با سرعت بالا راه آهن به پایان رسید در کالیفرنیا گفت:” بوریس Lipkin شمال کالیفرنیا مدیر منطقه ای از راه آهن با سرعت بالا قدرت.

هنوز Lipkin اذعان کرد “ما نیاز به بودجه اضافی به واقع ساخت این بخش از سیستم.”

دره به دره بخش آغاز می شود که در آن قطار سفر به جنوب از سان فرانسیسکو در آهنگ با Caltrain صلیب اسکات بلوار در سانتا کلارا.

مسیر اقتدار که کارکنان توصیه می کنیم برای این بخش همچنان به استفاده از Caltrain آهنگ به سفر از طریق سان خوزه و جنوب به گیلروی. اقتدار نیز با توجه به مسیرهای دیگر است که شامل ساختمان جداگانه پل از طریق San Jose. گزینه های آن را ذخیره کنید با سرعت بالا قطار برخی از زمان, اما خواهد آمد در عظیم هزینه و اختلال در شهرستان. راه آهن اقتدار مدیره خواهد شد تصمیم نهایی در کدام مسیر برای استفاده در تابستان 2021.

هنگامی که قطار با تصویب یک برنامه ریزی مرکز شهر كازرون متوقف کردن آنها را به تدریج منحنی شرق به سمت دیابلو محدوده در نهایت عبور از 1.5 مایل تونل در نزدیکی کاسا د Fruta.

قطار ظهور خواهد کرد به طور خلاصه قبل از ورود به 13.5 مایل تونل از طریق Pacheco عبور که در آن برنامه تماس بگیرید و آنها را به سفر در بالا خود را با سرعت بیش از 200 مایل در ساعت است. این بخش به پایان می رسد در شمال شرقی لوس بانوس فقط مسافران قبل از ورود به تقاطع خطوط راه آهن سفر به سمت جنوب لس آنجلس و شمال به شهرستان مرسد.

طولانی Pacheco عبور از تونل — که راه آهن اقتدار برآورد هزینه 5.5 میلیارد دلار برای ساخت — نگرانی Darrel Cowan, یک استاد در دانشگاه واشنگتن بخش زمین و فضا علوم که مطالعه زمین شناسی از دیابلو محدوده به عنوان یک استنفورد دانشجوی دکتری.

کوه ها ساخته نیست تا فقط در یکی از مواد کوان گفت. در عوض آنها یک هرج و مرج مخلوط شیل نکردم با مقدار سخت تر تکه های از دگرگوني سنگ او گفت: محدوده اندازه “از یک توپ بیس بال به خانه و یا یک ماشین است.”

فکر می کنم از آن دسته از سنگهای دگرگونی مانند آجیل جاسازی شده در یک کیک میوه یا شکلات چیپس در cookie dough, اما نمایی بزرگتر و سخت تر — شاید چندین برابر بزرگتر از تونل-دستگاه حفاری که سعی خواهد کرد که برای تمرین از طریق آنها.

“شما در حال حفاری از طریق نرم شیل و سپس شما را به یک بلوک بزرگ,” کوان گفت.

“این خواهد بود بسیار سخت است برای پیش بینی,” او اضافه شده به این معنی که سیستم راه آهن مهندسین نیاز به مطالعه گسترده این منطقه زمین شناسی برای تعیین چه ماشین آلات خود را به اجرا — و آنچه را که می خواهید انجام دهید اگر آنها گیر کرده است.

به عنوان تونل عبور در شمال سن لوئیس مخزن آن باید به رقابت با دیگر بالقوه مشکل: Ortigalita خطا اجرا می شود که تا سمت شرق دیابلو محدوده.

با سرعت بالا راه آهن اقتدار مقامات می گویند مهندسین خود را به طور گسترده مطالعه طیف وسیعی را در زمین شناسی و گسل های منطقه به آنها برنامه ریزی و طراحی Pacheco عبور از تونل که باید یک سیستم تشخیص زود هنگام به طور خودکار به آهسته یا متوقف کردن قطار در هنگام وقوع زلزله. Lipkin اقتدار مدیر منطقه ای گفت: برنامه ریزان نیز در نظر گرفتن درس های آموخته شده از دیگر تونل در مناطق فعال لرزه کالیفرنیا و ژاپن است.

هزینه برآورد شده برای اتمام راه آهن با سرعت بالا خط بین سان فرانسیسکو و لس آنجلس در حال حاضر نشسته در $80.3 میلیارد کنون بیش از 45 میلیارد دلار قدرت پیش بینی کرد که رای دهندگان مورد تایید سیستم در سال 2008.

با وجود ایالت coronavirus مستند سفارشات که محدود کار بر روی دیگر پروژه های ساخت و ساز همچنان ادامه دارد و در قطار گلوله اول 119-مایل بخش — در حال اجرا از مرسد به بیکرزفیلد همراه viaducts که برج بیش بزرگراه 99 در دره مرکزی. این HSR اقتدار امیدوار به شروع ارائه خدمات در این بخش قبل از پایان دهه.

در همین حال مقامات در حال تلاش برای برنامه ریزی و طراحی و صندوق بقیه سیستم در تکه, تا زمانی که آن را در نهایت می رسد کالیفرنیا اقتصادی نیروگاهی در منطقه خلیج و لس آنجلس. کسانی که به “book-پایان” پروژه ها آسان نخواهد بود و یا ارزان — در علاوه بر این به مجموع 15 کیلومتر تونل جدید در شرق گیلروی ریلی اقتدار نیاز به تونل یکی دیگر از 35 مایل از طریق کوه ها در جنوب کالیفرنیا برای آموزش به نهایت رسیدن به لس آنجلس.

قدرت را خوش بینانه جدول زمانی هدف به قطار زیپ بین سان فرانسیسکو و کالیفرنیا توسط 2031 با خدمات به لس آنجلس در 2033.

اعضای عمومی خواهد بود قادر به یادگیری بیشتر در مورد دره به دره پروژه و ارائه نظرات خود را در یک سری از خانه های باز — خود را به فرمت های منتقل شده از فرد در رویدادهای آموزشی به عنوان یک نتیجه از coronavirus — on May 11, 14 و 18.

“این است که مسیر بحرانی و اقدامات لازم برای اینکه ما قادر به ساخت این سیستم در نهایت و از سان فرانسیسکو به لس آنجلس” Lipkin گفت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>