قاطع بازگشت جوان گرجی به سیاست صورت گرفت در 21 ژوئن 2018 — ساعت بعد از آمرانه پاسخ توسط مقامات در برابر گروه های سیاسی تلاش’ به طوفان پارلمان از طریق پلیس خط. عکس: ماری Nikuradze/OC رسانه

این مقاله ممکن است از طریق همکاری با انتقال یک پراگ مبتنی بر چاپ و نشر و رسانه های آموزشی سازمان

و به سال جدید بسیاری از گرجی ها بر این باورند که دولت نمی نگه داشتن آن قطعنامه. اخیرا کسانی که میخواهند این اکتبر انتخابات پارلمانی بود “دموکراتیک تر” تا به حال دو سالن به تعامل با حزب حاکم است. آنها هم می توانید با حضور در میزگرد مذاکرات میانجیگری توسط دیپلمات های خارجی و یا اعتراض در خارج از ساختمان پارلمان در پایتخت تفلیس. اما هر دو این کانال را کاهش می بینم. هیچ میزگرد برگزار شده است از اواخر ماه دسامبر است. در ماه ژانویه, تفلیس شهر سالن حصارکشی منطقه در مقابل پارلمان سنتی نقطه سیاسی تظاهرات با استناد به روز شده کار می کند.

تفاوت بین این سالن است که گرجستان ضد دولتی جنبش جوانان هیچ صندلی در مذاکرات رسمی جدول. در واقع یک درخواست تجدید نظر از خیابان تظاهرات که باید لرزاند پایتخت از تابستان گذشته این بوده است که آنها اجرا شده توسط احزاب مخالف همه انتظار برای دیدن که در اطراف جدول است. دو نظر سنجی به سفارش توسط موسسه دموکراتیک ملی و بین المللی جمهوری خواه موسسه در اواخر سال گذشته نشان می دهد که کثرت گرجی مردد هستند به عنوان اولویت های سیاسی خود را دارند و کم اعتماد در مجلس است. در آنها مشتاق برای جایگزین. با کمی امید سیاسی نوسازی و کمی وضوح بیش از این انتخابات به بن بست بافندگی بیش گرجستان سیاست است.

با تظاهرات برنامه ریزی شده در آوریل 5, همه چشم ها در کشور را جوانان رانده جنبشهای اعتراضی. سوزش سوال این است که چه نقش آنها می تواند در ارسال یک حزب حاکم در قدرت به مخالفان نیمکت.

مستقل و بی تاب

وجود دارد هیچ چیز بی سابقه ای در مورد جوانان تحت سلطه تظاهرات در گرجستان است. چه چیزی جدید است که در سال گذشته با جوان گرجی آمده اند به مجموعه ای از دستور کار در این تظاهرات نه تنها در آنها شرکت کنند. کاتالیزور آمد و در طول تحول از 20 ژوئن 2019 زمانی که حاکم رویای گرجستان, حزب, دعوت روسیه کمونیست سیاستمدار سرگئی گاوریلوف و یک هیئت نمایندگی از مسکو به آدرس گرجستان مجلس. به عنوان سربازان روسی در حال حاضر اشغال شناخته شده بین المللی گرجستان قلمرو حرکت به پایین رفتن نیست به خوبی با مردم است.

پس از مبارزه با چند خط تهاجمی معترضان برای چند ساعت پلیس شروع به یکسره آتش گلوله های لاستیکی به جمعیت. آنها مجروح شدن بیش از 160 شهروندان است. زیر فیلم های گرفته شده توسط یک معترض بر روی تلفن همراه خود را نشان می دهد حمله:

نگران کننده دو جوان معترض هر یک از دست داده و یک چشم شد و چهره گرجستان جنبش جدید اعتراضی.

سرکوب “گاوریلوف شب” باعث شده حتی بزرگتر تظاهرات. جوان معترضان به خیابان آمدند پوشش یک چشم با دست برای نشان دادن همبستگی خود را با کسانی که مجروح شده اند. خشم خود را قابل پیش بینی بود. اما چند انتظار می رود که تقاضا به عنوان unsexy به عنوان حرکت از یک نیمه متناسب به طور کامل لیست حزب مبتنی بر سیستم انتخابات پارلمانی خواهد آن را به بالای جوان معترضان دستور کار است.

پس از همه, ضد دولت لیبرال گروه های جوانان به دست آورده بود یک تصویر بسیار متفاوت.

نام اصلی پیشرو ضد دولتی گروه Shame جنبش — #ForFreedom (#თავისუფლებისთვის) — نکات در ریشه های آن است. در برخی از راه, جنبش بود سرريز از رقص برای آزادی تظاهرات یک سال پیش از آن بود که باعث شده مقامات مبارزه با مواد مخدر سرکوب محبوب تفلیس باشگاه شب.

با این وجود آن را به زودی نگاه به عنوان اینکه معترضان به حال ثمر رساند تا یک پیروزی. در ژوئن 24, پس از چهار روز از تظاهرات خیابانی رئیس رویای گرجستان و نخست وزیر سابق Bidzina Ivanishvili وعده داده شده برای معرفی یک اصلاح نظام انتخاباتی در زمان 2020 انتخابات است.

“چرا ما برای درخواست اصلاحات انتخاباتی در پاسخ به گاوریلوف شب’? چرا که ما آن را به عنوان تنها راه برای گرجستان برای جلوگیری از تک حزب قانون و یا بی پایان بحران های سیاسی” توضیح Shota Digmelashvili یکی از رهبران شرم جنبش در یک مصاحبه برای صداهای جهانی. در گرجستان کنونی مخلوط سیستم انتخاباتی 73 از 150 نفر از اعضای پارلمان انتخاب می شوند در این واحد دستور ولسوالی بالا بردن وقت حزب شانس برای به دست آوردن اکثریت در قانون اساسی. به عنوان این کمک می کند تا وقت ساخت یک قانون اساسی اکثریت منتقدان این را به عنوان یک دستور برای یک برنامه به طور بالقوه غیر قابل توصیف تمرکز قدرت در دست یک حزب است.

به عنوان به زودی به عنوان رهبری جوانان Shame جنبش ساخته شده اصلاحات انتخاباتی خود را بالا تقاضا در ماه ژوئن گذشته گرجستان رویای اصرار داشت که آنها مخفیانه موفق توسط ایالات جنبش ملی (UNM) که حکومت این کشور بین سال های 2004 و 2012. این UNM باقی مانده کاهش یافته اما با نفوذ طرفدار اروپایی حزب مخالف در حالی که خود را رهبر سابق میخائیل ساکاشویلی که می خواستم در اتهامات جنایی در گرجستان زندگی در تبعید. Ivanishvili رابطه ساکاشویلی بسیار تیره و تار است که آن را به طور منظم مشخص می شود به عنوان یک انتقام گیری.

Digmelashvili که مبارزه در برابر UNM قبل از سال 2012 رد این اتهامات. “[در ژوئن 20] ما به معنای واقعی کلمه به حال به سازماندهی یک زنجیره انسانی در اطراف مرحله اصلی برای جلوگیری از رهبران حزب از مصرف بیش از اعتراض” او به یاد می آورد. Digmelashvili می افزاید که معترضان بعد اجازه سخنران از هر حزب سیاسی برای رسیدگی به این جمعیت از مرحله ارائه شده است که آنها “به اشتراک گذاشته معترضان’ سه خواسته بودند و طرفدار غرب.” این مطالبات شامل اصلاح گرجستان سیستم انتخاباتی آزادی زندانیان دستگیر شده در طول 20 ژوئن تجمع و استعفای وزیر کشور Giorgi Gakharia.

Iago Kachkachishvili رئیس تفلیس-بر اساس موسسه مطالعات اجتماعی و تجزیه و تحلیل می کند نه به طور کامل رد ایده ارتباط بین جوان معترضان و احزاب مخالف. به عنوان شرم جنبش “به طور مستقیم درگیر در مخالفت با فرایندهای سیاسی آنها هرگز قادر به پرداخت هزینه نیست برای هماهنگ کردن تلاش های خود را با احزاب’,” او توضیح می دهد. “موضوع دیگر این است که آیا آنها بخشی از برخی از خاص نیروی مخالف دولت. من فکر نمی کنم که زمان اعتراض انرژی جوانان می توان به کاهش باریک حزب منافع است.”

دور دیگری از اعتراضات را برانگیخته بود در ماه نوامبر هنگامی که رویای گرجستان موفق به جلب اکثریت مجلس به رای حمایت خود را از پیشنهاد تغییر نظام انتخاباتی به عنوان Ivanishvili وعده داده بود. آن را به طور گسترده ای به عنوان یک وعده و معترضان با تجمع در مقابل ساختمان مجلس در اعتراض به دوباره. و دوباره پلیس در پاسخ با توپ آب.

برخی از فعالان جوان از جرات (به گرجی: Gabede) تغییر (به گرجی: Shetsvale) و دیگر گروه ها در زمان چیزهایی بیشتر با هدف قرار دادن دفاتر از اعضای پارلمان از اکثریت حاکم. این گاهی اوقات منجر به دستگیری برای “petty چاقوکشی” و “سرپیچی از پلیس است.” Beka Natelashvili اعتراض رهبر در اوایل 20s که شرکت تاسیس جرات پس از بحث رای مجلس گفت: Global Voices به فارسی است که پلیس در حال بازداشت 15 از اعضای خود را در ماه نوامبر.

جرات که متحد جوانان بال از ده احزاب سیاسی مستقل در کنار فعالان ادعا می کنند آنها نیز هدفمند آنلاین توسط نرم افزار-دولت عضو شورای نظارت مدت. شرم حرکت سهام این نگرانی ها. Following Facebook اعلام در ماه دسامبر است که کارکنان خود را گرفته بود پایین یک شبکه جعلی حساب های اجرا شده توسط رویای گرجستان آن عهد به “مبارزه علیه دولت تبلیغ” و حتی بیشتر.

“ما باور داریم آنچه ما انجام می دهند در حال حاضر بهترین است برای ما ایجاد کند. ما ایجاد محتوای دیجیتال آنلاین و سعی کنید برای مقابله با غلط روایات… اما ما نیز تمدید تظاهرات در مفهوم سنتی می گوید:” سالومه بارکر یکی از رهبران شرم جنبش است.

وعده های شکسته و پیگرد قانونی

پنجره ای برای آشتی کوچکتر شدن روز به روز آن است که اگر نه در حال حاضر بسته شده است. با توجه به بارکر به سرعت در حال تغییر شرایط در طول هشت ماه گذشته ساخته شده اند حرکت او مدبر و آماده برای چه می آید بعدی. هنگامی که اعضای آن هستند در تظاهرات انبوه آنها سازماندهی همه چیز را از بازارهای کک به فضای باز سیاسی بحث.

یک رالی در تفلیس خواستار آزادی پنج معترضان. تفلیس, مارس 25. عکس (c): Shota Kincha / OC رسانه ها. با اجازه استفاده می شود.

اما هیچ یک از سه کلید خواسته های برآورده شده است.

گرجستان هنوز هم ندارد به طور کامل متناسب با سیستم انتخاباتی. پنج معترضان هنوز در بازداشت پیش از محاکمه. به جای استعفا برای نظارت بیش از حد زور علیه معترضان وزیر کشور Giorgi Gakharia ترویج شد و به نخست وزیر سپتامبر گذشته.

علاوه بر این تعدادی از مخالفان برجسته رویای گرجستان را تحت پیگرد قانونی قرار گرفته در ماه های اخیر به اتهام, از جمله, اما نه محدود به گروه سازمان یافته خشونت و اتهام “تلاش برای سرنگونی و یا به دست گرفتن قدرت دولتی” در شب 20 ژوئن.

در میان کسانی که تحت تعقیب هستند سابق وزیر دفاع Irakli Okruashvili, UNM MP نیکا Melia و نیکا Gvaramia مدیر pro-مخالفت کانال تلویزیون Mtavari. اخیرا در فوریه 10, رهبر اروپایی گرجستان جی جی Ugulava شد و محکوم به سه سال و دو ماه در زندان است.

بخش بزرگی از منتقدان دولت فعلی می گویند که آنها را گواه بر بی گناهی از هر یک از این ارقام است. آنها استدلال می کنند که چیزی بزرگتر در خطر است.

“من می دانم که برای یک واقعیت است که برخی از این رهبران مخالف و مقامات سابق دولت را مرتکب جنایات و جملات دیر شده است. مشکل ما در حال حاضر این است که عدالت گزینشی; زمان برای خود صحبت می کند در مورد ماهیت سیاسی از این قضاوت می گوید:” Tinatin Khidasheli سابق وزیر دفاع و مدیر تفلیس-بر اساس فکر می کنم تانک مدنی ایده.

ماندگار نيازمند است ،

در ماه های اخیر گرجستان شرکای غربی از جمله آمریکا قانونگذاران را به شدت فشار خود را در تفلیس بیش از این با انگیزه های سیاسی را تعقیب و آن U-نوبه خود در اصلاحات. در توییتر گرجستان رویای دبیر Kakha Kaladze به تازگی مطمئن شرکای غربی آنها در حال آماده مذاکره است که سرگی Kapanadze یک نماینده از حزب مخالف اروپایی گرجستان به شدت مورد اعتراض:

بیشتر ناظران بر این باورند که رویای گرجستان هرگز تسلیم به معترضان خواسته است. Iago Kachkachisvili “تقریبا قوانین” حزب بازگشت به رئیس آن وعده ایجاد یک به طور کامل لیست حزب وابسته به سیستم انتخاباتی. “در بهترین حالت آنها ممکن است رسیدن به یک مصالحه به اعتصاب تعادل بین اکثریت و حزب بر اساس حکم” او آمده است.

در زمان نوشتن رویای گرجستان آخرین پیشنهاد به مخالفان می ایستد در کاهش تعداد اکثریت نمایندگان مجلس از 73 به 50 است.

Kornely Kakachia مدیر گرجستان موسسه سیاست تفلیس-بر اساس اتاق فکر نیز معتقد است که آن را بسیار بعید است که حزب حاکم را در “مگر در مواردی که وجود دارد این است که برخی از غیر منتظره بحران بزرگ پیش رو است.” با توجه به عدم محبوبیت او ادامه داد: حزب حاکم را سخت و زمان رسیدن به کسی.

نکته مهم در ماه های آینده این تلاطم سیاسی نه تنها باید از این ظرفیت به آسیب رویای گرجستان.

“بسیار وجود دارد شانس رویای گرجستان تغییر تصمیم خود را اما تنها مسئله ای است که به ارمغان آورد [مخالفت] با هم یک جبهه متحد برای متناسب انتخابات” متحده Khidasheli. “همانطور که ما حرکت و نزدیک به تاریخ انتخابات وجود خواهد داشت کمتر و کمتر هماهنگی و حتی کمتر از یک واحد شنیده از مخالفان ، من خوشبین نیست” او آمده است.

رویای گرجستان موفقیت در حفظ قدرت است که در بخشی از آن به طور منظم یادآوری به رای دهندگان در مورد سوء استفاده از قدرت و “اقتدارگرا گرایش” تحت قبلی UNM دولت است. اما نسل جدیدی از گرجستان بسیاری از آنها کودکان بودند که رویای گرجستان به قدرت رسید, در حال دریافت آموزش سیاسی در خیابان. همراه با آرایه ای از عصبانی احزاب مخالف و نگران همکاران در غرب این جوان معترض باید یک مشترک تقاضا به گرجستان حاکمان: برای حفاظت از کشور از مجازی یک حزب حکومت اصلاح نظام انتخاباتی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de