از برزیل به کوزوو به فیلیپین محدود شهروندان اعتراض خود را از ویندوز را

قرنطینه برزیل اعتراض از خانه های خود را با رئیس جمهور Jair Bolsonaro تلویزیونی نشانی در مارس 24. عکس: Screencap از, تصویری توسط دویچه وله/یوتیوب.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

وجود دارد یک فرصت بسیار خوب است که شما در مستند به عنوان شما خواندن این. یکی از هر سه نفر بر روی کره زمین است در زیر به برخی از مرتب کردن بر اساس اجتماعی فاصله سفارش به عنوان دولت تقلا به سرعت گسترش COVID-19 که ادعا کرده بیش از 100,000 زندگی پس از رمان کروناویروس اولین بار شناسایی شده در چین در ماه دسامبر 2019.

مستندات شده اند را تماشا هشیاری توسط گروه های حقوق که اصرار دولت به بادقت زمانی که محدود کردن آزادی های مدنی در این شرایط استثنایی. اما مستندات آیا در حال حاضر یک پارادوکس برای پاسخگویی در این موضوع: چگونه می توان شهروندان اطمینان مقامات سوء استفاده نمی جدید خود را به اورژانس قدرت هنگامی که تظاهرات عمومی در حال حاضر یک خطر فوری به یکی دیگر ؟

خوشبختانه مردم پیدا کرده اند جایگزین. از کوزوو به اسپانیا از برزیل به فیلیپین, در گلدان-کوبیدن از بالکن ها و پنجره های ظهور به عنوان یک COVID-راه امن برای گرفتن توجه از سیاستمداران است.

از جمله تظاهرات چیز جدیدی نیست. به عنوان مستند تاریخی امانوئل Fureix این نوع اعتراض بود برای اولین بار دیده می شود و در فرانسه در سال 1830. آن زمانی که جمهوری خواهان در مخالفت با لوئیس فیلیپ سلطنت با استفاده از چنگال به ایجاد سر و صدا به عنوان یک نشانه اعتراض آن را به نام charivari.

این روش از مقاومت بعد رسیده و دیگر نقاط جهان است. در سال 1961 در طول جنگ استقلال الجزایر یک اعتراض تبدیل شد شناخته شده به عنوان “شب گلدان.” دیگر تظاهرات مردمی از این نوع صورت گرفت در شیلی در سال 1971 در طول الند دولت در کبک در سال 2012 تظاهرات دانشجویی در ترکیه, در طول سال 2013 پارک گزی تظاهرات. امروز از آن است که به خصوص محبوب در آمریکای لاتین که در آن آن را به عنوان شناخته شده cacelorazo, و panelaço در برزیل.

از پنجره خود را در کوزوو شهروندان خواهش کرد که مقامات برای قرار دادن زندگی قبل از, سیاست

در کوزوو شهروندان ضرب دیده گلدان و تابه از بالکن و پنجره هر شب به مدت یک هفته برای نشان دادن نارضایتی از وضعیت کنونی سیاسی — جنگ قدرت در ائتلاف حاکم بر اقدامات اضطراری.

تظاهرات جلوگیری نمی کند نخست وزیر از دست دادن اعتماد حرکت در مارس 25, ساخت کوزوو دولت برای اولین بار در جهان به سقوط در رابطه با کروناویروس بحران است.

با کوزوو دولت سرنگون تصمیم یا تشکیل یک دولت جدید و یا انحلال پارلمان این کشور و فراخوان برای انتخابات زود هنگام سقوط به رئیس جمهور هاشم Thaçi اصلی ذینفع از نخست وزیر اخراج. اما برگزاری انتخابات در میان یک بیماری همه گیر به نظر می رسد غیر ممکن است ترک های مختلف مسائل مهم در هوا:

در اسپانیا یک cazerolada در برابر پادشاه

در 19 مارس سال 2020 به عنوان پادشاه اسپانیا, فلیپ من به سراسر کشور پخش سخنرانی درخواست برای وحدت در مقابله با COVID-19 مردم رفت و خود را به پنجره ها و بالکن به تقاضا که پدرش خوان کارلوس به من اهدا به سیستم بهداشت عمومی 100 میلیون یورو او گفته است در یک بانک سوئیس حساب حسن نیت ارائه میدهد پادشاه عربستان سعودی است.

فقط چند روز بعد مشابه اعتراض برگزار شد در برابر نخست وزیر پدرو سانچز و دولت خود به عنوان یک انتقاد از خود را دست زدن به COVID-19 pandemic:

کوبیدن قابلمه و ماهی تابه در حالی که برای. پدرو سانچز استعفا کاپیتان Haya, Madrid.

در تاریخ 1 آوریل جناح راست و راست به نام دوباره در رسانه های اجتماعی تحت هشتگ #cacerolada21h برای اعتراض از بالکن در برابر دولت دست زدن به COVID بحران است. اما این تماس به پایان رسید تا داشتن کمی و یا بدون موفقیت در برخی از نقاط کشور اسپانیا است.

یک ماه از شبانه تظاهرات علیه رییس جمهوری برزیل Jair Bolsonaro

از مارس 17, گلدان و تابه شده اند بازتاب از خانواده ها در حدود 8:30 p. m. و هر شب در اعتراض به نحوه جمهور Jair Bolsonaro است که دست زدن به سیاست هایی برای مقابله با COVID-19 همه گیر در کشور با 200 میلیون نفر:

اولین شب از اعتراضات در واقع صورت گرفت یک روز قبل از اصلی تاریخ است که برنامه ریزی شده بود از طریق کانال های رسانه های اجتماعی. در شهرستانها پوشا از شمال به جنوب گسترده کشور — حتی در محله های که استفاده می شود به کسانی که همان ظروف آشپزخانه درخواست استیضاح از سمت چپ متمایل رئیس جمهور دیلما روسف چهار سال قبل — مردم فریاد زد: “خارج Bolsonaro!”

زیر شب, مارس 18 تنها نیم ساعت پس از اعتراضات آغاز شد Bolsonaro سعی کردم به نوبه خود این عمل مقاومت بر سر آن با تماس مردم به گلدان و تابه در حمایت از دولت:

– امروز اخبار (TV Globo) و Veja [مجله] ostensively اطلاع عموم گلدان و تابه اعتراض امشب در 20h30 در برابر رئیس جمهور Jair Bolsonaro.
– اما همان مطبوعاتی که ادعا می شود بی طرف, نقطه, نمی, انتشار یکی دیگر از گلدان و تابه اعتراض در 21h در حمایت از JAIR BOLSONARO دولت.

رئیس جمهور برزیل شده است کم اهمیت جلوه دادن اثرات این بیماری همه گیر تماس COVID-19 “کمی آنفولانزا” و برچسب زدن به پوشش رسانه ای و انزوای اجتماعی اقدامات اتخاذ شده توسط دولت فرمانداران به عنوان “هیجان شدید یا هیستری”. در چند کشور, جاده های مسدود شده است, بین ایالتی اتوبوس شده اند به حالت تعلیق در حوادث لغو شد و مدارس تعطیل است.

Bolsonaro داده است سه تلویزیونی به آدرس های کشور از سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرد COVID-19 یک بیماری همه گیر در تاریخ 11 مارس. پیام های خود را شرح داده شده به عنوان گیج کننده و نامنظم در دوران مستقیما به انتقاد از دولت فرمانداران و دیگران خواستار “اتحاد”.

بیش از دو هفته گذشته رئیس جمهور برزیل منتقل شده از تماس برای مدارس و تجارت به آمادگی برای دفاع از “عمودی انزوا” — نوع اعمال تنها به مردم در گروههای در معرض خطر — و مثل ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن حمایت کافی برای استفاده از کلروکين در برابر COVID-19 با وجود این کمبود به اندازه کافی شواهد علمی از آن استفاده کرد.

احاطه شده توسط مشاوران و دوربین Bolsonaro نیز رفته است چند بار در walkabouts در اطراف پایتخت Brasília, صحبت کردن و دست دادن با هواداران است. آخرین قیمتها در آوریل 10, او اعلام کرد: “هیچ کس را محدود کردن حق من به می آیند و بروید.”

متحدان و رهبران کنگره ملی به انتقاد از او برای رفتن در برابر توصیه های که.

#ProtestFromHome در فیلیپین

Kadamay یک شهری فقیر در فیلیپین برگزار سر و صدای رگبار گلوله در اعتراض به اقدامات برجسته تحویل آهسته غذا کمک از دولت است. این مستند به منظور آن را تحت هر چند با هدف شامل COVID-19 شیوع نیز مختل امرار معاش از فروشندگان خیابانی و دیگر کارگران بخش غیررسمی:

عدم وجود یک برنامه مشخص در مورد چگونگی گسترش کمک به خانواده های فقیر باعث Kadamay به سازماندهی این تظاهرات که شامل کوبیدن خالی kaldero (گلدان) در خانه. توییتر هشتگ #ProtestFromHome trended در مارس 22, پس از مبارزات انتخاباتی به دست آورد پشتیبانی آنلاین در کشور است. پلیس در پاسخ متهم Kadamay بودن ضد فیلیپینی.

این اعتراض نیز خواسته است که دولت انجام تست توده برای COVID-19 و اولویت بندی کردن ارسال کمک به جوامع آسیب دیده.

آرژانتین زنان گلدان-انفجار در برابر خشونت خانگی

در آرژانتین صدا از چنگال نیز شنیده می شود در اعتراض به افزایش خشونت علیه زنان در قرنطینه. هزاران نفر از زنان درگیر شدند در این تظاهرات که همچنین به نام برای کاهش سیاستمداران دستمزد:

این شنبه شب cacerolazo شنیده شد در محله های مختلف از بوئنوس آیرس. تحت هشتگ #Ruidazo تماس ساخته شد به کاهش دستمزدها در بخش سیاسی میان coronavirus بیماری همه گیر.

حفاظت از آسیب پذیر در اروگوئه

ضرب و شتم گلدان و تابه ها نیز از روش های است که بسیاری از اروگوئه به تماس استفاده می شود برای حمایت اجتماعی اقدامات برای آسیب پذیر ترین در طول COVID-19 بحران هر چند دیگران را تلاش برای مقابله با آن با نواختن سرود ملی و کف:

با سرود و tutti #SuenaUruguay #اروگوئه #مونته ویدئو #cacerolazo

فقط به عنوان شهروندان جهانی موظف هستند با هم در مبارزه با COVID-19 همه گیر به نظر می رسد که در حال حاضر زمانی که تظاهرات خیابانی هستند غیر ممکن است آنها نیز متحد با کوبیدن قابلمه و ماهی تابه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>