یخ مواد غذایی خود را به نگه داشتن خود را در پخت و پز, تازه, برای هفته


سبزی و سبزیجات

وجود دارد هیچ دلیلی برای اجازه دهید خود را عرضه سبزیجات اجرا پایین فقط به خاطر منجمد گونه های از بین رفته اند و یا برداشت بیش از. خرید سبزیجات تازه و منجمد ، همه مدعی هستند خوش آمدید به خصوص دلچسب سبز مانند کلم و اسفناج و برگ چغندر سوئیس و خردل/کلم برگ/شلغم بلکه چلیپاءی سبزیجات مانند کلم و کلم بروکلی و کلم بروکسل و کلم و همچنین هویج مارچوبه لوبیا سبز و نخود فرنگی و غیره.

دوران کودکی را در حال رشد در مزرعه چپ من با این, با ارزش ترین مهارت برای بار مثل ما در حال حاضر. ما آن را به نام “قرار دادن” سبزیجات برای زمستان و اساسا مستلزم سفید کردن سبزیجات و سپس بسته بندی آنها را در ظروف در فریزر. ما می خواهم این کار را با ما دو هفته برداشت از کرم نخود و می توانست گالن کیسه بر گالن کیسه های جزر ما بیش از یک سال تمام. اجازه دهید من آن را برای شما:

ابتدا قابلمه بزرگ آب شور به جوش آورد. در حالی که این اتفاق می افتد, راه اندازی یک کاسه بزرگ آب یخ در کنار آن. بعد ریز ریز کردن سبزیجات خود را به نیش می زنند به اندازه قطعه (این است که لازم نیست در این مرحله اما باعث می شود آن را آسان تر به استفاده از آنها را هنگامی که شما آماده هستید بعد) و پرتاب آنها را در آب به طبخ تا زمانی که آنها al dente. در این مرحله است که به نام بلانچ و شما آن را انجام دهید برای جلوگیری از آنزیم ها در سبزیجات است که ادامه خواهد داد به از بین بردن آنها را حتی در شرایط سرد مانند فریزر (آن کمک می کند که آن نیز مجموعه رنگ سبزیجات به طوری که آنها در حال پر جنب و جوش و بیشتر خشنود به غذا خوردن). تمام سبزیجات پخت و پز مختلف اما مشابه به راه شما تست ماکارونی, شما می خواهید برای گرفتن یک تکه از سبزی هر چند دقیقه بسته به آنچه در آن است و نیش را: آن را باید به شرکت اما بازده مانند گاز گرفتن به یک خیار تازه.

هنگامی که سبزیجات آماده تخلیه آنها (پور زیادی در یک صافی اگر شما انجام می دهند فقط یک دسته ای و یا استفاده از یک قاشق چاک دار بلند سبزی بنابراین شما می توانید استفاده مجدد از آب) و سقوط آنها را به آب یخ برای جلوگیری از آنها را از پخت و پز. آنها را سریع هم بزنید و اجازه دهید آنها را قطع حدود 20 تا 30 ثانیه (دیگر و یا آنها را دریافت کنید اب اشباع و خیس و سپس تخلیه آنها.

خشک کردن سبزیجات به خوبی بر روی کاغذ حوله (و یا اجازه دهید آنها را خشک با یک حوله آشپزخانه اگر مقاله خود را عرضه کم است) و سپس بخشی از آنها به مقدار قابل استفاده در resealable کیسه های پلاستیکی یا ظروف مهر و موم شده. محل آنها را در فریزر و voila شما ساخته شده خود را منجمد سبزیجات برای استفاده در هر زمان که شما به آنها نیاز دارید که آیا این دو روز یا دو ماه از هم اکنون.

نان

اگر شما مانند من هستید و هرگز خوردن یک تکه نان که برشته, این باید یکی از آسان است. هر قرص نان, آیا آن را قطعه قطعه نوع از مواد غذایی و یا یک artisanal قرص نان یخ هست. مهم این است که آن را تکه تکه و سپس محل نوار کوچک از کاغذ و یا کاغذ مومی بین برش بنابراین شما می توانید دوباره سوار نان و برش نمی چسبد و برگشت با یکدیگر به عنوان آنها مسدود است. هنگامی که دوباره بهم وصل, بسته بندی قرص و محکم در پلاستیک بپیچید و سپس یک بار دیگر در فویل; از آن گذشته این راه را در فریزر به مدت حداقل یک ماه.

وقتی که شما آماده برای احیای آن قطع یک تکه و گرم آن را به طور مستقیم در خود ایستاده توستر, توستر, اجاق گاز معمولی و یا اگر شما واقعا تنبل به طور مستقیم بیش از یک گاز سوز مجموعه به پایین ترین تنظیمات. یک نکته من در بر داشت در سال به عنوان یک نان فریزر: احیا نان این است که به عنوان خوب به عنوان جدید تنها در حالی که آن را داغ پس از دریافت خود را مهره کره و مربا یا آووکادو بر روی آن به سرعت و خوردن آن در عرض چند دقیقه قبل از آن یک فرصت برای خنک کردن به یک جویدنی مقوا بافت.

میوه

در حالی که بسیاری از میوه های مانند تمام مرکبات در فصل ما در حال حاضر خواهد شد نگه داشتن در دمای اتاق یا در یخچال به مدت حداقل یک هفته آن ضرری ندارد به عادت از انجماد میوه بیش از حد به خصوص انواع توت ها, موز و دیگر میوه های نرم است که از بین بردن سریع تر است. کسانی که smoothie به میوه های در به طور منظم خواهد شد در حال حاضر می دانیم این ترفند.

اول خط یک ورق پخت با کاغذ و سپس گسترش میوه خود را بر روی آن. اگر شما رو زغال اخته و تمشک ترک آنها را در کل اما هال و چهارم هر توت فرنگی. پوست کنده و تکه موز را به تکه های اندازه. همین کار را با انبه و پاپایا و آناناس یا سایر میوه های گرمسیری شما می خواهم. یک بار گذاشته جای ورق در فریزر و اجازه دهید میوه های یخ به طور کامل. سپس پاپ میوه کردن کاغذ و تقسیم میوه در میان resealable کیسه های پلاستیکی یا ظروف پلاستیکی مهر و موم شده یا با نوع میوه و یا ترکیبی از همه. آنها را به این راه را برای حداقل یک ماه یا بیشتر.

وقتی که شما آماده برای گرم شدن بهتر است برای انجام آن به مدت یک شب در یخچال میوه حفظ برخی از یکپارچگی ساختاری. شما واقعا می خواهید به خوردن یک ذوب یخ زده توت و یا قطعه ای از آناناس همان راه شما خواهد بود اگر آن را تازه پس از انجام این کارها با آنها به جای: ریختن (فولد) آنها را به یک قرص نان کیک یا کلوچه خمیر مخلوط آنها را به یک اسموتی یا با خود ماست و از بالا با گرانولی را کنار بگذارید پخت آنها را به یک پینه دوز یا پای (ما باید مقدار زیادی از دستور العمل در اینجا) یا پختن آنها را با مقداری شکر و یک چلپ چلوپ آب لیمو برای سریع جم که شما می توانید قاشق بیش نان بستنی و یا به تکان دادن برای مخلوط با مشروبات الکلی برای یک کوکتل میوه ای.

گیاهان و آروماتیک

گیاهان دارای کوتاهترین طول عمر بیشتر تولید کند اما این بدان معنا نیست که شما باید آنها را نادیده می گیرند که پا در ملزومات است. پس از همه چقدر خوب خواهد شد که آب پز ماکارونی واقعا طعم و مزه با هیچ ادویه در آن ؟

شبیه به سبزی و سبزیجات در بالا شما می توانید رنگ پریده و یخ سبزی (جعفری و گشنیز کار به خصوص به خوبی در این مورد اما فقط نیاز به blanched کاملا به معنای واقعی کلمه سه ثانیه) اما ساده ترین و بهترین راه این است که به ریز ریز کردن آنها را توزیع آنها در میان divots از سینی مکعب یخ و پوشش آنها را با کمی روغن زیتون. نفت محافظت از عطر و طعم و رنگ از اکسیداسیون و کمک می کند تا حفظ آنها را برای ماه می باشد. که راه خود را هنگامی که ماکارونی یا سس گوجه فرنگی آماده است شما می توانید پاپ منجمد مکعب از گیاهان و روغن و هم بزنید و آن را در اجازه دادن به گرما به طور طبیعی گرم شدن و احیای گیاهان به طوری که آنها طعم هر آنچه که شما در حال پخت و پز.

اما متوقف نمی وجود دارد; اعمال این اصل به پیاز و پیازچه و موسیر و سیر. اما در اینجا شما می توانید دو گزینه دارد: یکی این است که به تقلید گیاه دبستان دقیقا با قطع آروماتیک و سپس portioning در سینی مکعب یخ و پوشش با روغن قبل از رفتن در فریزر. این مفید است به خصوص اگر شما در حال پخت و پز برای یک یا دو و لازم نیست که مقدار پیاز خرد شده به هر حال. بازی شیر یا خط یک مکعب یخ زده یا دو تا از پیاز یا سیر را در حرارت قابلمه و آنها خواهید بود بسیار گرم را در هیچ زمان به طعم پایه خود را در سس گوجه فرنگی یا سوپ.

روش دوم این است که مسلما بهتر است. طبخ یک دسته پیاز یا پیازچه یا سیر در روغن تا کاراملی و مناقصه و سپس اجازه دهید آن را سرد به طور کامل. قاشق مخلوط را در سینی مکعب یخ و یا ظروف پلاستیکی و بالا با نفت بیشتر در صورت نیاز. به این ترتیب زمانی که شما می خواهید که آهسته پخته و طعم در یک لحظه شما می توانید به هم بزنید یک حبه پیاز کاراملی را به پاستا, کاراملی scallions به سوپ مرغ یا کاراملی سیر به سیب زمینی له شده.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>