‘Françafrique’: یک اصطلاح برای یک رقابت واقعی در فرانسه و آفریقایی روابط

مالی کودکان با پرچم کشورهای شرکت کننده در روز افتتاح 27 آفریقا-فرانسه اجلاس سران برگزار شد در باماکو مالی در ژانویه 14, 2017. منبع: سازمان ملل عکس/Sylvain Liechti (CC BY-NC-ND 2.0)

“Françafrique” یک اصطلاح است که به توصیف رابطه تاریخی بین فرانسه و مستعمرات سابق در آفریقا است. مانند بسیاری از استعمار و پس از استعمار سازه آن به ندرت به چالش کشیده در فرانسه برای دهه اما امروز ایده Françafrique است که به شدت مورد اعتراض در فرانسه و آفریقا است.

یک جا رختی ارتباط “فرانسه” و کلمه فرانسوی برای آفریقا, آن, اولین, استفاده, قدمت آن به سال 1955 است نسبت به پس از آن Ivoirian جمهور فلیکس Houphouët-Boignyاستفاده می شود که این واژه به برجسته از روابط خوب بین فرانسه و مستعمرات سابق خود را. در آن گسترده ترین تعریفآن شامل سیاسی, مالی, نظامی, فرهنگی, زبانی روابط بین فرانسه و کشورهای که تحت حکومت فرانسه و یا نفوذ—بنین, بورکینافاسو, جمهوری آفریقای مرکزی چاد کومور, ساحل عاج, جیبوتی, گابن, گینه, ماداگاسکار, مالی, موریتانی, نیجر و سنگال.

کسانی که 21 کشور به دست آورد استقلال بیشتر در 1960sاما مفهوم Françafrique همچنان مورد بحث در اطراف سوالات زیر: که در طراحی چارچوب این روابط متعدد? منافع چه کسانی و چگونه ؟ چه انگیزه—هر دو اعلام کرد و خبر از بازیگران درگیر است ؟ که در آن است که در آینده از این رابطه در قرن 21? است Françafrique هنوز هم مرتبط و مورد نیاز است ؟

در یک پست-استعماری جهان, دیدگاه ها در مورد این موضوع هستند و البته متعدد بلکه متضاد, تفرقه, و به طور مداوم در حال تحول در سراسر زمان و زبان است. روند تصدیق ارزیابی و غلبه بر تروما از استعمار است که در واقع طولانی و دردناک.

تکامل از یک مفهوم

پس از جنگ جهانی دوم موج pro-استقلال جنبش جاروب در سراسر مستعمرات فرانسه در آفریقا و آسیا و در نهایت مجبور فرانسه از به رسمیت شناختن مشروعیت خود را از حق تعیین سرنوشت.

فرانسه داشتن غنی شده خود را با بهره برداری از منابع انرژی و معادن در مستعمرات خود را مشتاق بود برای حفظ ممتاز دسترسی به این منابع است. پاریس همچنین دغدغه با تصویر خود را به عنوان یک قدرت جهانی و دیدم جنوب صحرای آفریقا به عنوان آن pré carré (“حیاط خلوت خود”) که از آن برای حفاظت در برابر هر دو اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا نفوذ با حفظ پایگاه های نظامی. ژنرال شارل دوگل رئیس جمهور وقت فرانسه دیدم یک فرصت برای حفظ کشور خود را برای نفوذ در کشورهای جنوب صحرای آفریقا با ایجاد شبکه ای از روابط است که در خدمت آن اقتصادی و دیپلماتیک ایدئولوژیک و سیاسی داخلی اهداف است.

بلوار du ژنرال شارل دوگل است که خیابان اصلی Pointe-Noire, جمهوری کنگو. عکس های دیوید استنلی مارس 9, 2015. (CC BY 2.0)

به خوبی به 1990s, افریقایی پول نیز مورد استفاده قرار گیرد به طور کلی نامعلومی راه برای سرمایه گذاری در فرانسه احزاب سیاسی با آفریقایی فرستادگان سفر به فرانسه با چمدان های پر از پول نقد به دنبال صرف نظر از این که برنده انتخابات به سیمان سیاستمداران فرانسوی’ وفاداری و حمایت برخی سران دولت است. قانون در تامین مالی از احزاب سیاسی اصلاح شد در 1990s اما شواهدی وجود دارد که این عمل ادامه داد: پس از آن دوره.

آن را تا اواخر 1990s که مفهوم Françafrique شروع به چالش کشیده می شود در فرانسه. در یک گذار 1998 مقاله با عنوان “La Françafrique, le plus long scandale de la République” (“Françafrique, طولانی ترین رسوایی از [فرانسوی] جمهوری”) اقتصاددان فرانسوی و فعال François-Xavier Verschave بستهای جنبه های این وب از سیاست هایی که نگهداری می شدند به دقت نامرئی برای یک دوره طولانی از زمان. برای Verschave اصطلاح همچنین شامل یک طنز آمیز جدول دو طرفه — “fric” یک فرانسوی زبان عامیانه کلمه “نقد”.

هیچ رئیس جمهوری فرانسه را سوال مفهوم Françafrique عموم تا سال 2012 زمانی که رئیس جمهور فرانسوا اولاند اظهار داشت: از آن زمان به “end Françafrique.” Maintaining فرانسه را تحت تاثیر قرار, به خصوص برای پیشبرد آن منافع امنیتیهمچنان یک اولویت برای سیاستمداران به این روز است.

نمایش Françafrique در فرانسه متفاوت است از نوستالژی از دوران استعمار (به خصوص در میان جناح راست) به صراحت به انتقاد از سیاست های خود اغلب موجب شده توسط رسانه های تحقیقات اما به طور فزاینده ای از آن توسط دانشگاهیان جامعه مدنی و سازمان های غیر دولتی و فعالان فرانسوی-آفریقایی رهبران جامعه. این افزایش رد از نفوذ فرانسه نیز نمونه توسط جنبش نسبت به جبران از آثار و پیشرفته توسط فعالان خواهم کمی Seba یک بحث پان-آفریقایی فعال از بنین است که تبدیل شدن به چهره از افزایش احساسات ضد فرانسوی احساسات در زبان غرب آفریقا است.

کلید ستون Françafrique: فرانک CFA

فرانک CFA. عکس aysen andreev ژانویه 24, 2010. (CC BY-NC-ND 2.0)

یکی از عناصر مرکزی از سیاست در کشورهای جنوب صحرای آفریقا ایجاد شد و در سال 1945 از فرانک CFA (فرانک de la Communauté Financière آفریقایییا “فرانک آفریقایی مالی جامعه”) که شد ارز از کشورهای جنوب صحرای آفریقا را مستعمره فرانسه.

فرانک CFA ثابت شد به فرانک فرانسه و بعد از آن به یورو. دو جداگانه ارز ایجاد شد: این فرانک آفریقای مرکزیبه کامرون آفریقای مرکزی چاد جمهوری کنگو گینه استوایی و گابون و غرب آفریقا فرانک, برای, بنین, بورکینافاسو, ساحل عاج, گینه بیسائو و مالی و نیجر سنگال و توگو. در عمل هر دو ارز شد و در برابری و قابل تعویض.

پاریس موظف است که آفریقایی بانک مرکزی حفظ بین 50 تا 65 درصد از ذخایر خارجی در فرانسه بانک مرکزی برای تضمین قابلیت تبدیل CFA در یک نرخ ارز ثابت.

در 22 دسامبر 2019 فرانسه و هشت غرب آفریقا دولت اعلام کرد که آنها را جایگزین فرانک CFA با یک ارز جدید—هنوز ثابت به یورو نامیده می شود سازگار با محیط زیست. اعلام ایجاد برخی از سردرگمی به عنوان سازگار با محیط زیست برای اولین بار راه اندازی شده توسط شش عضو یکی از بزرگترین اقتصادی اتحادیه در آفریقا و جامعه اقتصادی کشورهای آفریقای غربی (ECOWAS). هدف نهایی این است که یک ارز مشترک برای بسیاری از مرکزی و غربی آفریقا به عنوان کامرونی اقتصاددان رزمی Ze Belinga توضیح می دهد:

در راه ما در حال حاضر دو Ecos. یکی که 15 کشور آفریقایی رای دادند و نام او در حال حاضر تصمیم گرفت در سال 2003. و امروز وجود دارد جدید سازگار با محیط زیست است که فرانسه و غرب آفریقا اتحادیه اقتصادی و پولی (WAEMU) کشور را انتخاب کرده اند — به طور مستقل از دیگران است. این به نظر می رسد شگفت آور است. یکی می تواند حداقل باید صبر برای آنها را به تصویب.

ارزیابی نقش فرانک CFA

اعلام پایان از فرانک CFA است مجددا بحث در مورد میراث استعمار فرانسه. اصلی سوال شده است که آیا فرانک CFA سود توسعه غربی و آفریقای مرکزی اقتصاد و یا اینکه آیا آن را تا به حال در واقع مجاز فرانسه به دستکاری اقتصاد محلی و سیستم های سیاسی و خفه توسعه این منطقه است.

هواداران فرانک CFA سیاست استدلال می کنند که نظام اجازه داده به صورت نسبتا پایین تورم و ثبات مالی و وجوه سپرده در بانک مرکزی ایجاد علاقه که منتقل شد به دولت های آفریقایی. هر کشور می تواند با سمت چپ فرانک CFA منطقه به طور موقت به عنوان مالی را از سال 1962 تا 1984 و یا جبران ناشدنی به عنوان مورد با گینه موریتانی و ماداگاسکار است. هواداران نیز استدلال می کنند که در حالی که فرانک CFA ممکن است چاپ شده در فرانسه و دیگر کشورهای آفریقایی از ارزهای چاپ شده در کشورهایی مانند انگلستان و آلمان است.

نیجریه روزنامه نگار دیوید Hundeyin اخطار می دهد که بحث در اطراف فرانک CFA است که اغلب ربوده شده توسط پوپولیستی رهبران:

و نه سودمند اثر فریم در اطراف CFA مکالمه است که در فرانسه اغلب typecast به عنوان ناب قدرت استعماری حلق آویز در به امپراتوری خود را با تمام معنی که متناسب با منظمی با روایت از فرانک CFA عنوان یک ابزار برای نئو استعماری انقیاد در قرن 21 است. در واقع فرانسه قابل ملاحظه ای کشور های مختلف در حال حاضر به آنچه در آن بود در اواسط قرن 20th.

منتقدان از فرانک CFA سیاست از سوی دیگر نگرانی آن را به عنوان یک شکل از پنهان مالی استعمار در حالی که برخی از آنها با استفاده از عبارت “استعمار فرانسه-عصر مالیات” برای توصیف اجباری سپرده از ذخایر مالی در فرانسه بانک مرکزی که در سال 2015 به نمایندگی از 14 میلیارد یورو است.

درست است که برای سال ها در پاریس مورد نیاز نمایندگان در تابلوهای بسیاری از آفریقایی مرکزی, بانک ها, افزایش نگرانی های مشروع در مورد استقلال از فرایند تصمیم گیری است. همچنین اشاره کرد با سنگال اقتصاددان Demba موسی Dembele این واقعیت است که تحت این سیستم “کشورهای آفریقایی هستند و محروم از دارایی های مایع خود را.” Dembele اشاره می کند که قابلیت تبدیل سیستم اجازه پرواز از مقادیر عظیم از سرمایه بازگشت به فرانسه در زمان بحران. به طور کلی او نتیجه می گیرد که این مسئله در مورد حاکمیت یعنی که هر کشور باید کنترل کامل بیش از پول خود را.

برای Togolese اقتصاددان Kako Nubukpo اصلی موضوع است که سیاست های مالی همچنان به دیکته شده توسط بانک مرکزی اروپا و منعکس کننده یک مدل توسعه اروپا بود که از ارتباط کمی به اقتصاد:

Je ne pense pas que nos می پردازد puissent se développer en pratiquant la politique monétaire د l’. یا لا وضعیت est bien celle-là. برگشتن arrimage à l’euro nous contraint à pratiquer la politique monétaire d’un می پردازد فورت dans des économies faibles. Cela revient à taxer les exportations et à subventionner les کند واردات.

من فکر نمی کنم کشورهای ما توسعه می تواند با تمرین های پولی سیاست آلمان است. در عین حال این وضعیت است. با اینکه به یورو ما مجبور سیاست پولی یک کشور قوی به ضعیف اقتصاد است. این مقدار به مالیات بر صادرات و پرداخت یارانه به واردات است.

بازتاب Dembele نگرانی Nubukpo همچنین یادداشت ها که:

Puisque il n كه a pas de limites à la convertibilité les élites مناطق ont tout loisir placer de leur نقره sur un compte étranger ou d’acheter un appartement parisien. C’est le نقطه مرکزی. Nous avons des élites rentières qui n’ont پاس intérêt à faire évoluer ce, système. En Guinée équatoriale la می کنند, moitié du PIB est transféré à l’étranger پور rémunérer la propriété du سرمایه است. C’est considérable.

از آنجا که هیچ محدودیت قابلیت تبدیل به محلی نخبگان رایگان به قرار دادن پول خود را در خارج از کشور حساب و یا به خرید یک آپارتمان در پاریس. این است که موضوع محوری. ما نخبگان که زندگی می کنند و درآمد خود را از خواص و هیچ علاقه ای به تغییر سیستم. در گینه استوایی در نیمی از تولید ناخالص داخلی [تولید ناخالص داخلی] منتقل شده است در خارج از کشور برای حمایت از خرید ملک. که کاملا قابل توجه است.

سنگال اقتصاددان Ndongo Samba Sylla باعث می شود در مقایسه با فرانسه سابق آفریقای شمالی مستعمرات و اشاره کرد که:

“فرانک CFA است مشخص می شود به عنوان یک معتبر و با ثبات ارز قابل توجهی فضیلت با توجه به تجربه بیشتر ارز-صدور کشورهای آفریقایی. این ضد استدلال است اما ناقص: تجربه نشان می دهد که کشورهایی مثل مراکش و تونس و الجزایر که پس از استقلال انصراف از فرانک منطقه و ضرب خود را به ارز قوی تر هستند از لحاظ اقتصادی بیش از هر کاربر از فرانک CFA.”

فراتر از بحث های اقتصادی این موضوع همچنین در مورد بحث های عمومی فرانسه استعماری گذشته و یا فقدان آن است. به عنوان Boubacar بوریس آرسنالیک سنگال نویسنده و روزنامه نگار, مشاهده:

“به فرانک حوصله سکوت فرانسوی زبان آفریقایی روشنفکران است دلیل اصلی که چرا افکار عمومی فرانسه فکر می کند وجود دارد هیچ کار اشتباهی با Françafrique.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1x betaynı gün hediyeaviator sinyal hilesiMobil Ödeme BozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmebuy stripe account1xbet