برای Rohingya پناهندگان سیستم های شناسه آورده اند و اعمال زور و خشونت و انکار هویت قومی

یک Rohingya زن از میانمار دارای SweTinSit عکس. هفت نفر از این افراد در تصویر کشته شدند در نظامی “عملیات” در شمال ایالت راخین در ماه اوت سال 2017. عکس حسن نیت ارائه میدهد از Shafiur Rahman.

Taslima بود و هراس روز. آن SweTinSit سالانه جمعیت سرشماری انجام شده توسط مقامات دولتی میانمار در شمال ایالت راخین. پلیس و مقامات گمرکی خواهد بود فراگیر از طریق جمع آوری اطلاعات در Rohingya خانواده – نظارت بر تولد کودکان عکاسی از اعضای خانواده و فهرست نام خود را. این بود که در سال 2016 زمانی که تنش ها در رخین شد افزایش.

برای بسیاری از Rohingya مردم مانند Taslima و دیگران در روستای تولا Toli این SweTinSit (یا “نقشه ضبط چک” در برمه) اجباری و ممیزی شدید و همیشه غیر قابل پیش بینی. اگر یکی غایب است در طول یک SweTinSit خود را با بستگان می تواند موضوع را به اخاذی حبس خودسرانه مالیات یا بدتر. سال قبل یکی از بستگان از Taslima را مورد تجاوز قرار گرفت توسط یک افسر نظامی.

در SweTinSit از سال 2016 Taslima برادر در قانون به کار رفته بود خارج از روستا به بازپرداخت بدهی. ترس که او را بازداشت برادرش غیبت Taslima شوهر ناپدید شد و سه روز آن را در زمان برای سرشماری به پایان خواهد رسید در تولا Toli. Taslima پرداخت جریمه از 300,000 kyats (US $208) برای او برادر در قانون و بیشتر از 200,000 kyats (US $138) برای شوهرش.

ماموران به او هشدار داد که اگر شوهر او را بر نمی گرداند در حالی که سرشماری شد و هنوز هم در جریان است وجود دارد بیشتر خواهد بود عواقب. در ساعات اولیه روز بعد Taslima می گوید که چهار مرد از جمله ایجاد کرد رئیس Aung Ko Sein وارد کلبه خود و تجاوز به او در مقابل او دو فرزند جوان است.

از SweTinSit در میانمار به “کارت هوشمند” در بنگلادش

من ملاقات و مصاحبه Taslima در سال 2018 پس از او همراه با صدها نفر از هزاران نفر از Rohingya مسلمانان مانند خودش فرار کرده بودند از ایالت راخین به بنگلادش.

در این زمان لیست و عکس تولید شده در طی SweTinSit به مبلغ تنها اشکال رسمی دولت میانمار اسناد و مدارک است که بسیاری از آنها تا به حال. مقامات نمی اعطای تابعیت به Rohingya مردم دنیا در میانمار خاک. در دولت مستندات سیستم ها و شعارهای Rohingya به عنوان “Bengalis,” اشتباه نشان می دهد که آنها مهاجران غیرقانونی از بنگلادش است.

در بنگلادش عکس و لیست از SweTinSit تبدیل شده اند قابل حمل خاطرات عزیزان هزاران نفر از آنها در جریان به اصطلاح “عملیات تصفیه یی.” این اسناد همچنین به طور بالقوه قانع کننده ترین ادعای تابعیت که Rohingya پناهندگان دارای, با توجه به این که بسیاری از این پرونده کشش به عقب دهه.

هنگامی که آنها وارد شده بود در بنگلادش در Balukhali اردوگاه Taslima آموخته است که خانواده اعضای خانواده نیاز به ثبت نام با مقامات اردوگاه به منظور دریافت مواد غذایی tokens. برای ثبت نام Taslima و اعضای خانواده او گفته شد به ارائه اطلاعات خود اثر انگشت و اسکن عنبیه همه از آن می تواند جمع آوری و وارد سیستم بیومتریک “کارت های هوشمند.”

صحبت کردن با دیگران در اردوگاه Taslima و شوهرش شنیده دیدگاه های مختلف در کارت های هوشمند. اما نگرانی های رشد قوی تر و مخالفت با کارت های هوشمند جوانه و گسترش یافته است. بسیاری از پناهندگان حاضر به این باور است که این کارت فقط یک عملی ضرورت مدیریت امداد و تحویل آن تا به حال هیچ اجتماعی یا سیاسی به معنی.

در توییتر رئیس کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان (UNHCR) فیلیپو Grandi به نام کارت هوشمند شخصی سند آن نیز ملموس نشانه ای از عزت و امید است.” اما بسیاری از Rohingya مخالفت کرد. در قلب خود سوء ظن ذخیره کردن این واقعیت است که کارت را شامل نمی شود کلمه “Rohingya” اگر چه پایگاه داده برای کارت های هوشمند شامل این اطلاعات است. کارت خود را توصیف Rohingya cardholders به عنوان “زور آواره میانمار اتباع.”

چه چیزی در یک نام است ؟

یکی ممکن است تصور کنید که به نام “میانمار ملی” خواهد بود مطلوب برای بسیاری از Rohingya که برای چندین دهه تلاش کرده اند در برابر میانمار دولت امتناع از اعطای آنها تابعیت.

بلكه سن Lwin برجسته Rohingya فعال و هماهنگ کننده گروه مهاجر رایگان Rohingya ائتلاف به من گفت:

آن است که استاندارد نیست [شامل یک قومیت بر روی یک کارت ID]. اما مردم در اردوگاه ها احساس بسیار به شدت مورد نام قومی خود را داده تجربه بودن دارای برچسب “بنگالی” در میانمار. آنها می خواستند به امن خود را Rohingya هویت در یک کارت در نهایت. آنها فکر می کردند آن را به مقدار برخی از به رسمیت شناختن بین المللی از Rohingya هویت قومی.

و برای بسیاری از تصمیم گیری که شامل واژه “Rohingya” حاکی از عمیق تر همکاری بین بنگلادش و میانمار دولت.

پس از شما ثبت نام که می تواند دسترسی به داده های خود را ؟

برای بسیاری از افراد و حتی نگران کننده تر از جنبه های این فرایند بود که پایگاه داده فرم ثبت نام شامل گزینه ای برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با مقامات میانمار. این پیشنهاد که کارت هوشمند بیومتریک اطلاعات به اشتراک گذاشته خواهد شد با میانمار برای بازگشت, یک مطیع هدف از این دولت بنگلادش برای بیش از چهار دهه است.

بسیاری از ترس است که داده ها را از کارت های هوشمند خواهد بود یکپارچه به میانمار دولت ملی تایید کارت, سیستم, یک تلاش ناموفق (جدا از SweTinSit فرایند) برای ثبت نام Rohingyas به عنوان مهاجران غیر قانونی از بنگلادش به طور رسمی. فرم ثبت نام شامل یک سوال “آیا شما می رسند در میانمار و توسط کدام مسیر” با پاسخ اغلب از قبل پر شده. برای Rohingya مردم NVC کارت های مشخص شده آنها را به عنوان خارجی و محروم شدن آنها از حق خود وضعیت به عنوان شهروندان میانمار. آنها حتی نامیده می شوند آن را “نسل کشی کارت.” به جز برای کسانی که مجبور به انجام این کار Rohingya مردم حاضر به ثبت نام برای کارت.

ظرف شش ماه از ماه اوت سال 2017 هجوم بیش از 700 ، 000 Rohingya مردم به بنگلادش, میانمار اعزام آن رفاه اجتماعی وزیر Dr. Win Myat Aye, به اردوگاه های بنگلادش برای “متقاعد کردن” پناهندگان به بازگشت. هیئت استدلال NVC کارت کمک خواهد کرد تایید هویت پناهندگان بازگشت به میانمار است. او متعهد است که دارندگان کارت خواهد بود اعطا آزادی دسترسی به بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و اجازه عبور از مرز.

با مقدمه ای از کارت های هوشمند, فعالان می ترسید اطلاعات به اشتراک گذاشته از کارت های هوشمند خود را خواهد دوباره اجازه میانمار به پیشنهاد بسیار منفور NVC کارت به آنها را تنها در این زمان سازمان ملل و نهادهای اعطا مشروعیت بر آن است.

یک گروه در داخل اردوگاه به نام Arakan Rohingya جامعه برای صلح و حقوق بشر صریحتر مخالفت با کارت هوشمند و سازمان یافته برخی از بسیج در مقابل آن است. این سازمان تحت فشار مقامات در نتیجه این تظاهرات بودند که گسترده و بعدها به نام خاموش در دسامبر سال 2018 است. گروه, رهبر, Mohibullah ذخیره شده توسط این ادعا که نام Rohingya را شامل می شود در این روند بود اما این واقعی پیروزی برای معترضان — نام شده در پایگاه داده درست پس از سال 2017 زمانی که این کارت برای اولین بار معرفی شد. به نام Rohingya هنوز هم به نظر نمی رسد واقعی کارت هوشمند.

پناهندگان مورد ضرب و شتم برای امتناع از ثبت نام کارت هوشمند

کارت هوشمند ثبت نام شده دلخراش برای بسیاری از پناهندگان است. در سال 2018, من شروع به شنیدن گزارش ها از انواع مختلف از “بی نظمی” اجبار و ضرب و شتم. در مصاحبه با من انجام شده شاهد حوادث گزارش شده در نقطه جمع آوری اطلاعات و ضرب و شتم پرداخت توسط مقامات.

در 10 اکتبر 2018 چند زنان در Musini اردوگاه ضبط شده مصاحبه های ویدئویی در یک مضطرب دولت توصیف خود رفتار خشن از جمله ضرب و شتم توسط مقامات اردوگاه روز زودتر. بلكه سن Lwin از رایگان Rohingya ائتلاف تصمیم گرفت به فیلم ها و نمایش آنها را شخصا به سپس بنگلادش خارجی, منشی, Shahidul Haque. او شکایت کرده است که پناهندگان بودند که مورد ضرب و شتم برای امتناع از کارت هوشمند.

به زودی پس از آن, نه سن Lwin محروم شد از اردوگاه های بنگلادش و سازمان های اطلاعاتی شروع به نظارت بر حرکات خود را. سر از کشور و پناهنده امداد و بازگشت کمیسر ابوالقاسم کلام صادر شده سریع انکار خشونت است.

Taslima خانواده دریافت کارت های هوشمند خود را در ماه ژوئیه سال 2019 طولانی پس از تحریک در برابر کارت های متوقف شده بود. Taslima می گوید او هنوز هم احساس برخی از بیم و هراس زمانی که آنها به حال خود بیومتریک داده های جمع آوری شده.

“من تا به حال ایستاده در خط تمام روز,” او گفت:. “آنها به ما گفت که آنها خودداری جیره و که ما نمی تواند اقامت در اردوگاه. بنابراین ما تا به حال هیچ انتخاب است.”

وقتی به من گفت که او کارت هوشمند برگزار خواهد شد اطلاعات در مورد او برای سال ها و شاید دهه Taslima نگاه متعجب و متحیر.

“آنها در حال رفتن به می دانم که همه چیز را در مورد ما,” او گفت:. “اما آنها هرگز به ما گفت هر چیزی. آنها همچنین از ما گرفت عکس – فقط در برمه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Türk Telekom Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themes1x betaynı gün hediyeaviator sinyal hilesiMobil Ödeme BozdurmaGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirmebuy stripe account1xbet