A Shidhulai Swanirvar Sangstha floating school boat. Screenshot from YouTube video by Great Big Story.

یک Shidhulai Swanirvar Sangstha مدرسه شناور قایق. تصویر از ویدئو یوتیوب بزرگ داستان.

Shikkha Tori که به معنای واقعی کلمه به معنی “قایق از آموزش و پرورش’, نوآورانه برنامه های غیر دولتی سازمان برک است که اجازه می دهد تا کودکان ساکن در برخی از سیل مستعد ترین و کم ارتفاع مناطق در بنگلادش برای حضور در قایق مدارس.

یک سوم از بنگلادش به خصوص شمال شرقی آن مناطق است که تنها یک متر بالاتر از سطح دریا. این تالاب محلی شناخته شده به عنوان پا مسن, تبدیل شدن به گسترده امتداد آب در طول فصل موسمی باقی می ماند و آب گرفتگی حدود 7 تا 8 ماه در سال است. در طول این فصل ها هستند مستغرق خروج دانش آموزان از خانواده های فقیر و بدون دسترسی به مدارس سنتی.

اما غیر انتفاعی مانند Shidhulai Swanirvar Sangstha و بعد برک شروع به معرفی قایق مدارس به عنوان یک راه را به کلاس درس برای کودکان. این قایق نیز به عنوان یک اتوبوس که انتخاب کنید تا دانش آموزان به طور مستقیم از خانه های خود.

ایده برای قایق مدرسه آمد به محمد Rezwan بنیانگذار و مدیر اجرایی Shidhulai Swanirvar Sangstha چرا که از یک حافظه دوران کودکی. او در یک منطقه مستعد ابتلا به جاری شدن سیل شد و تنها قادر به رسیدن به مدرسه در طول فصل موسمی در یک قایق خود را متعلق به خانواده است. بسیاری از دوستان دوران کودکی خود را به عنوان خوش شانس.

من فکر کردم اگر این کودکان نمی توانند به مدرسه می آیند به دلیل سیل و سپس به مدرسه باید به آنها توسط قایق.

با کمک از سازمان هایی مانند صندوق جهانی برای کودکان و بیل و ملیندا گیتس اولین قایق مدرسه مجموعه بادبان در سال 2002.

تعداد اولیه مدرسه رفتن دانش آموزان در این کشور بیش از 9 میلیون در حالی که تعداد کل دولتی و غیر دولتی مدارس ابتدایی است که تنها حدود 110,000. این کشور در تالاب خانه را به حدود 20 میلیون نفر است و منطقه ای که در آن کمتر از 1% از جمعیت کامل متوسطه.

برک بزرگترین NGO در بنگلادش نیز شروع به در حال اجرا قایق مدارس در سال 2012 به عنوان بخشی از آموزش خود پروژه.

شناور مدارس توسط Shidhulai Swanirvar Sangstha رسیده اند بیش از 80 هزار دانش آموزان پس از برنامه آغاز و برک قایق رسیده اند 14 هزار نفر بیشتر است. هر دو از این طرح ها نقش مهمی در بالا آوردن سطح از حضور در مدرسه.

در حالی که این مدارس ممکن است محل را پشت چهار دیوار یک کلاس درس سنتی دانش آموزان از این برنامه ها ثابت کرده اند به عنوان رقابتی که دانش آموزان دیگر در کشور است.

برخی از برک قایق خانه کوچک-کتابخانه علوم گوشه و ویژگی های لپ تاپ با اتصال به اینترنت در حالی که برخی از Shidhulai Swanirvar Sangstha قایق پشت بام پانل های خورشیدی است که قدرت قایق در شب و اجازه کار دانش آموزان برای حضور در کلاس.

معلمان استخدام از جامعه محلی و آموزش دیده به صحبت با دانش آموزان در مورد روحی و جسمی و رشد اثرات تغییر آب و هوا و راه های مختلفی برای حفاظت از محیط زیست است.

HundrED.org سهام مقاله در مورد قایق مدارس:

مفهوم قایق مدارس در حال حاضر گرفته شده است تا با دیگر کشورهای در حال توسعه مانند فیلیپین و کامبوج, نیجریه و ویتنام و زامبیا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im