پیتر Sipeli در طول یک بحث TEDx در سووا فیجی است. منبع: Facebook

فیجی شاعر و فعال پیتر Sipeli شده است مبارزه برای تجاوز+ حقوق از طریق داستان سرایی.

پیتر تاسیس یک شعر مغازه و جمعی است که سازماندهی خوانش اسلم حوادث منتشر جنگها و مجموعه ای از شعر و نثر و یا نوشتههای جوان Fijians. پیتر نیز شناخته شده است برای انجام دکلمه جلسات برجسته تجربه از تجاوز+ افراد در فیجی است.

در یک ایمیل مصاحبه با این نویسنده پیتر مشترک چگونه هنر انتگرال به وکالت, مذاکرات در مورد چالش هایی که هنرمندان و فعالان چهره ها در فیجی و برجسته نیاز به تجدید نظر چگونه advocacies در حال مفهوم در منطقه اقیانوسیه.

پیتر مشاهده چگونه توسعه مسائل قاب در راه های بسیاری است که نه کاملا جذب تجارب از جزایر اقیانوس آرام. پیتر گفت: استعمار است تا حدودی مقصر تبعیض علیه تجاوز+ جامعه است.

من فکر می کنم مشکل ما در فیجی و به طور کلی در سراسر اقیانوس آرام است که قوانین ناعادلانه حاکم بر زندگی LGBTQ+ مردم کهنه و آنهایی که ایجاد شده توسط انگلیسی ها که مردم ما پس از استقلال به ارث برده اند; و همه اینها نه تنها منعکس شده در قوانین ما اما در مسیحی آرمان نیز که نفوذ و محو کردن ایده های فرهنگی, و بنابراین ما در حال چپ کار به یاد ما مردم که قبل از “تماس با ما” ما کاملا از نظر جنسی متنوع و تمایلات جنسی بسیار سیال است.

پیتر اشاره کرد که میراث استعماری مانع اقیانوس آرام مردم از تعامل با یکدیگر:

من فکر می کنم مشکل ما حتی در اقیانوس آرام صورت است که ما مشغول به کار در خود ما لانه که ما را نگاه کنید تا ببینید افراد دیگر در اقیانوس آرام در آسیا و سراسر جهان در آفریقا و فراتر از آن. وجود دارد نیاز به راه های جدیدتر از دیدن است که اجازه می دهد تا ما را به نگاه در کار خلاق استفاده می شود برای اجتماعی تغییر, بنابراین ما می تواند نه تنها می دانم اما برای یادگیری از یکدیگر است.

اغلب گفته است که ما می شنویم در اقیانوس آرام است ‘آسیا و منطقه اقیانوس آرام و آسیا است آنقدر بزرگ است که آنها حتی نمی تواند به ما مراجعه کنید. اقیانوس آرام شکسته است تا در سه قسمت که قسمت استعمارگران ایجاد 1) فرانسه در اقیانوس آرام است که قفل شده است را از ما به دلیل زبان 2) شمال اقیانوس آرام که در گذشته مستعمره آمریکایی ها ما قادر به دیدن آنها به دلیل موقعیت جغرافیایی … آنها تا کنون شمال ما می دانیم که کمی در مورد هسته ای خود را, تاریخ و آمریکا 3) انگلیس و اقیانوس آرام است و همه ما در انزوا از یکدیگر… وجود دارد سیاسی و روابط تجاری اما مردم در حال طلاق از یکدیگر است.

برای درمان این پیتر شنود گذاشته به هنر به ایجاد “یک جدیدتر و بیشتر انسان گفتگو در مورد حقوق, در مورد, درد, و چگونه ما جزیره اقیانوس آرام مردم قادر به کار به تعمیر شکاف که باعث شد استعمارگران.” پیتر می افزاید:

ایده پشت ‘داستان سرایی برای حمایت’ در مورد به خاطر سپردن. در اقیانوس آرام اگر شما صحبت می کنند حقیقت و این کار را با قدرت و با رزونانس در مورد یک عمر تجربه و سطح شکستگی که تجربه و نشان می دهد به مخاطبان مختلف این واقعیت را مردم درک مردم بیدار به نیازهای ما و کار ما برای حقوق برابر.

پیتر مورد بحث چگونه داستان سرایی به جای صرفا با تکیه بر قانونی لابی شد یک رویکرد موثر در حمایت از تجاوز+ حقوق:

بیش از حد اغلب حقوق مکالمه یک خطی که مذاکرات در مورد تنها یکی از جنبه های به دست آوردن برابری در مورد دفاع از حقوق از طریق این جنبش نسبت به قوه مقننه و سیاست تغییر است. من می خواستم برای ایجاد یک انسان گفتگو در مورد درد که ما تحمل که ostracization و باز کردن آن برای مردم را به دیدن به. من هم اجازه صحبت کردن به کتاب مقدس و به نگاه عمیق در بخش هایی از کتاب مقدس صحبت می کنند که در مقابل همجنسگرایی و برای رفع ابهام این جنبه برای مخاطبان به دوباره ایجاد گفتگو در مورد متن کتاب مقدس و پیدا کردن کودک, راه های مراقبت از مردم است.

پیتر گفت: داستان سرایی ثابت ‘تحول’ در جلسات آنها انجام شده و با فیجی زنان مرکز بحران و حتی با اعضای ارتش و پلیس است.

من فکر می کنم کار من از طریق شعر و از طریق داستان سرایی برای حمایت پیدا کردن راه های جدید را از داشتن یک گفتگو در مورد ایجاد مهربانتر جوامع برای تجاوز+ مردم است.

در نهایت پیتر با تاکید بر نیاز به توسعه یک راه جدید برای دیدن’ در اقیانوس آرام:

من فکر می کنم ما باید همه در مجموع به پیدا کردن یک راه جدید برای “دیدن” بنابراین ما ممکن است به درک یادگیری و در نتیجه تبدیل شدن به انسانی متصل به هر یک از دیگر در راه عمیق تر است که می تواند غلبه بر بی معنی میکنند.

سازمان دیده بان پیتر TEDx بحث در مورد ‘داستان سرایی به عنوان وکالت از طریق این ویدئو یوتیوب

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر