مبارزه با COVID-19 می رود دست در دست با بستن روزنامه ها در سراسر خاورمیانه

یک مرد می خواند کاغذ در مراکش در ژانویه 11, 2010. عکس توسط Martijn.Munneke CC BY 2.0.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

در “جنگ” علیه COVID-19 تعدادی از دولت ها در خاورمیانه ممنوعیت چاپ روزنامه نگاری “تا اطلاع ثانوی.”

در بخش رسانه و مطبوعات به طور خاص در حال حاضر در شکل بد در خاورمیانه و شمال آفریقا (منطقه منا). مانند جاهای دیگر سال از سقوط درآمد دیجیتالی فقیر محتوای با کیفیت و co-گزینه توسط مقامات منجر به کاهش در تعداد چاپ روزنامه و خوانندگان.

COVID-19 آخرین ضربه به چاپ روزنامه نگاری بخش. با چند دولت ها در سراسر منطقه تعلیق چاپ روزنامه چاپ شده در رسانه ها سکوت قربانی این ویروس:

17 مارس سال 2020: در اردن, پادشاه اردن در شورای وزیران به حالت تعلیق انتشار تمام روزنامه “زیرا آنها کمک به انتقال این بیماری همه گیر“.

مارس 22, 2020: در عمان عالی کمیته برای برخورد با COVID-19 دستور داد تمام روزنامه ها و مجلات و دیگر نشریات به توقف چاپ و گردش. در مراکش, وزارت فرهنگ جوانان و ورزش به حالت تعلیق همه انتشار و توزیع نسخه چاپی چرا که “تعداد زیادی از مردم با استفاده از چاپ مقاله به صورت روزانه این منجر به گسترش ویروس ساخت آن لازم است به ممنوعیت کاغذ برای حفاظت از سلامت شهروندان.”

مارس 23 سال 2020: در یمن وزیر ارتباطات از سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده هادی دولت با صدور حکم تعلیق چاپ روزنامه ها به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از گسترش COVID-19.

آوریل 24 سال 2020در امارات متحده عربی از رسانه ملی شورای متوقف توزیع تمام چاپ روزنامه ها و مجلات.

جانشینی از ممنوعیت در سراسر منطقه در برابر چاپ روزنامه ها بیشتر بی ثبات کردن بیشتر شکننده صنعت و ایجاد یک خلاء در اطلاعات گردش خون.

برای روزنامه نگاران در حال حاضر مبارزه مخاطره آمیز در شرایط کار این خاموش شدن خسارت جدی مالی پیامدهای اگر نه افزونگی.

اردن در سندیکای روزنامه نگاران به نام دولت به فوریت حمایت از این بخش و نجات روزنامه نگاران. “صدها نفر از روزنامه نگاران و کارگران در صنعت چاپ کشور بدون درآمد و ممکن است از دست دادن شغل خود را” سندیکای گفت:, و اضافه کرد که دولت باید “پیدا کردن adequates اقدامات است که اجازه خواهد داد که چاپ روزنامه به رزومه [انتشار].”

یک فروشنده شناخته شده به عنوان ال-عبدی به فروش می رساند کتاب ها و مقالات در رباط مراکش, مارس 17 سال 2017. عکس Zackariaouad از طریق CC BY-SA 4.0.

برای خوانندگان این اقدامات تاثیر منفی خود حق دسترسی به اطلاعات است. بان کی مون در یمن برای مثال حتی عمیق تر تاثیر نفوذ اینترنت کم است و فقط در 25 درصد در 2019, و عمدتا متمرکز در میان جوانان در مناطق شهری است. آن است که روشن نیست که چگونه و اگر چاپ خوانندگان تغییر خواهد کرد به رسانه های آنلاین و چه کسی خواهد شد پر کردن این خلاء است.

داشتن دسترسی به قابل اعتماد این واقعیت مبتنی بر اطلاعات ضروری است به خصوص در طول یک بحران زمانی که مردم به رسانه ها را به درک وضعیت و دریافت اطلاعات عملی. در عین حال بسیاری از دولت ها در منطقه تداوم پیر شیوه های استبدادی — باید به جای تلاش برای کنترل و محدود کردن آزادی بیان است.

در واقع وجود دارد هیچ مدرکی و یا ارتباط بين گردش چاپ روزنامه ها و گسترش COVID 19. آن تلقی شده است امن برای دریافت بسته های مانند روزنامه ها حتی از مناطق گزارش شده است که موارد بالا از COVID-19.

با توجه به سازمان بهداشت جهانی (WHO):

احتمال آلوده فرد آلوده تجاری کالا کم است و خطر ابتلا به این ویروس است که باعث COVID-19 از یک بسته است که منتقل شده است در سفر و در معرض شرایط مختلف و متوسط نیز پایین است.

بنابراین تصمیم به تعطیل چاپ مقالات است که احتمالا با انگیزه های سیاسی و نه بر اساس شواهد علمی.

دیگر کشورها از COVID-19 همه گیر را انتخاب کرده اند یک رویکرد متفاوت است. حتی در ایتالیا, کانون بحران با مرگ و میر نزدیک به 20 ، 000 و قرنطینه قوانین به شدت اجرا روزنامه در ادامه به انتشار و چاپ.

در فرانسه نیز به شدت ضربه توسط ویروس, روزنامه فروشندگان شده اند طبقه بندی به عنوان “کسب و کار ضروری” و مجاز به باز بماند. بخش های مختلف شوراهای محلی تحویل شرکت های توزیع باید متفقین برای اطمینان از چاپ روزنامه ها در دسترس هستند ،

در انگلستان روزانه رایگان مترو و شب های استاندارد چاپ روزنامه به طور گسترده ای توزیع شده در ایستگاه های لوله به مسافران از دست داده اند مخاطبان زیادی را با مستند. آنها در حال حاضر توزیع در سوپر مارکت ها و تحویل درب به درب.

این چند نمونه نشان می دهد تلاش جمعی برای حفظ مکان آگاه است. جریان آزاد اطلاعات حفظ شود و منجر به ایجاد انعطاف پذیری در یک بحران.

خاورمیانه گرفته است این رویکرد است.

پاسخ به چالش های عمده ای مانند COVID 19 توسط یک تکرار سناریوی سرکوب و کنترل است. حقوق بشر و آزادی بیان هستند در حال خرد بدون مخالفت و یا اعتراض.

در حالی که در عراق و معترضان همچنان به سرپیچی مستند و درگیری با پلیس در اعتراض به ترور یکی از مخالفان دولت با فعالان جنبش های سیاسی و تظاهرات در الجزایر و لبنان خنثی شد با تصویب اجتماعی فاصله و ممنوعیت تجمعات.

الجزایر فعال که خواسته ناشناس بماند گفت: “صداهای جهانی:

آنها نمی توانست از آن خواب. این ویروس یک نیایش برای مقامات. آن را به آنها را بهانه ای برای متوقف کردن ما تجمع و اعتراض برای تغییر که در شرایط دیگر ما را هرگز پذیرفته اند.

در حال حاضر که چاپ مرده است در برخی از کشورهای منطقه هیچ تضمینی وجود ندارد که آن را دوباره ظاهر خواهد شد. به عنوان وجود دارد بدون جدول زمانی و یا نشانه ای از هنگامی که و اگر روزنامه ها قادر خواهد بود یک روز به کیوسک دوباره می تواند این عمل ساده برداشتن چاپ روزنامه یا مجله تبدیل به یک خاطره دور در کشورهایی مانند اردن و یمن و مراکش است ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>