حتی با تمدید قوانین برزیل در تلاش برای محافظت از زنان در اعتراض به کشتار جنسیتی

زنان راهپیمایی در ریو دو ژانیرو به منظور بالا بردن آگاهی از کشتار جنسیتی نرخ در برزیل: “آن را برای زندگی زنان است. تبعیض جنسی, کشته شدن” عکس از فرناندو فرض/Agência برزیل با اجازه استفاده می شود.

این داستان بخشی از صداهای جهانی’ ویژه پوشش جنسیتی خشونت در امریکا لاتین.

در حالی که برزیل را قتل نرخ کاهش کشتار جنسیتی — قتل زنان به عنوان یک نتیجه از خشونت خانگی و یا در حساب جنسیتی معمولا توسط یک مرد و اغلب شریک زندگی خود را — در حال افزایش است.

منn 2019 کلی قتل مردان و زنان در برزیل کاهش یافته و 19 درصد در مقایسه با سال 2018 اما femicides تا به حال 12 درصد افزایشبا توجه به تجزیه و تحلیل خروجی اخبار G1 بر اساس آمار رسمی منتشر شده توسط دولت.

برزیل در رتبه پنجم در کشتار جنسیتی نرخ در سراسر جهان, با توجه به سازمان بهداشت جهانی و اعداد متناوب بوده است به نام “نگران کننده” توسط آمریکایی-کمیسیون حقوق بشر (IACHR).

اما این توضیح اخیر افزایش ممکن است با دروغ های اخیر تغییر قانونی: در سال 2015 برزیل اضافه شده به جرم کشتار جنسیتی برای آن مجازات. کشتار جنسیتی است که در حال حاضر یک عامل تشدید در قتل موارد حتی با مجازات شدیدتر زمانی که قربانیان باردار هستند معلول و زیر سن 14 یا بیش از 60.

مدیر اجرایی برزیل ایمنی عمومی انجمن سمیرا بونو شده است تجزیه و تحلیل داده ها در خشونت های سال برای این اطلس از خشونت یک تاسیس سالانه مطالعه خشونت در برزیل منتشر شده موسسه کاربردی تحقیقات اقتصادی (Ipea).

با توجه به بونو قانون تشویق اجرای قانون به تمایز جنسیتی از کلی قتل به طور طبیعی منجر به افزایش جرایم قاب مانند. صحبت کردن با صداهای جهانی از طریق تلفن به او گفت:

Nesse contexto de morte violenta de mulheres, o número de fatos enquadrados como feminicídio também aumentou. Ou seja o número de mortes é um número absoluto مردانه, mas o número de feminicídio é variável porque depende دا interpretação que se dá هیچ momento de registro دا ocorrência. Aumentar esses números é um aspecto positivo e revela que envolvimento e conscientização por parte دس autoridades.

در این زمینه تعداد مرگ و میر مطلق است اما تعداد femicides متغیر است پس از آن بستگی به تفسیر داده شده توسط محققان زمانی که جرم و جنایت رخ می دهد. برای دیدن این اعداد رو به رشد است که یک جنبه مثبت را نشان می دهد و تعامل و آگاهی توسط مقامات.

اما, نیز وجود دارد یک افزایش واقعی در تمام جرائم مربوط به جنسيت و خشونت مانند بدن آسیب ناشی از خشونت خانگی و تجاوز به عنف. بونو همچنین امتیاز:

یک میر parte دوس جنایات د feminicídio decorre د violência doméstica, que está aumentando. Por isso o assunto tem se گردباد مرکزی no Brasil. یک violência د gênero continua, sendo o ‘calcanhar د Aquiles اونا termos de política de segurança pública.

ترین جنایات از کشتار جنسیتی ناشی از خشونت خانگی است که در حال افزایش است. این است که چرا این موضوع تبدیل به مرکزی در برزیل. خشونت مبتنی بر جنسیت است که هنوز هم ما “آشیل” پاشنه لحاظ امنیت عمومی سیاست.

بونو این نظر بسیار عجیب و غریب حاضر در برزیل تاریخچه:

Nós nunca tivemos tantas leis abordando violência کنترا به عنوان mulheres. Foi um avanço importante, mas precisamos منوده یک clareza de que leis penais نن mudam comportamento.

ما هرگز تا به حال بسیاری از قوانین مقابله با خشونت علیه زنان است. این مهم در حال پیشرفت است, اما ما نیاز به شفافیت است که قوانین را تغییر ندهید رفتار است.

سه حقایق در مورد خشونت مبتنی بر جنسیت در برزیل

با توجه به بونو وجود دارد سه نکته کلیدی در مورد خشونت جنسیتی امروز در برزیل:

سیاه, زنان پیشرو قربانیان

بین سال های 2007 تا سال 2017 نرخ قتل زنان سیاه رشد 29.9 درصد در مقایسه با 4.5 درصد غیر سیاه. بیش از 65 درصد از زنانی که به قتل رسیدند در سال 2017 شد سیاه با توجه به اطلس از خشونت است. بونو یادداشت:

Raça e classe سن elementos fundamentais pra entender violência د gênero. به عنوان نگرس têm menor escolaridade, vivem اونا áreas mais periféricas e tem mais dificuldade د acessar instrumentos públicos. Tem salários mais baixos que mulheres brancas com یک mesma escolaridade.

نژاد و طبقه در حال عناصر کلیدی برای درک خشونت مبتنی بر جنسیت. زنان باید کمتر آموزش و پرورش, احتمال زنده در حومه, که باعث می شود آن را سخت تر برای آنها را به دسترسی به خدمات عمومی است. آنها دستمزد پایین تر از زنان سفید با همان آموزش و پرورش است.

با هم تداخل دارند از جنس پرداخت عدالتی و نژادپرستی نیز باعث می شود که گروه بسیاری از نظر مالی آسیب پذیر در کشور: کسب درآمد آنها به طور متوسط BRL 1.394 (حدود 300 دلار) در ماه است که کمتر از نصف متوسط برای مردان سفید پوست BRL 3.138 (697 دلار). او می افزاید:

Quando tem crescimento na violência letal contra a mulher ele é puxado pelo número de vítimas نگرس; quando há redução, ela se verifica mais entre mulheres brancas.

هر زمان که ما یک افزایش در تعداد مرگبار خشونت علیه زنان آن است که در میان سیاه و قربانیان. هر زمان که ما شاهد کاهش آن در میان زنان سفید پوست.

ناکافی حمایت دولت فدرال

برزیل تا به حال یک رکورد تعداد 263,000 موارد از زنان مجروح به علت خشونت خانگی در سال 2018 و 54,000 قربانیان تجاوز به عنف. این کمک های مالی برای زنان دبیرخانه که مدیریت یک برنامه برای حمایت از قربانیان کاهش یافته بود از 25 میلیون دلار در سال 2015 به US$1,1 میلیون دلار در سال 2019 با توجه به تحقیقات توسط Grupo Estado.

رئیس جمهور Jair Bolsonaro در ماه فوریه گفت که تلاش ها برای مبارزه با خشونت مبتنی بر جنسیت نیست و نیاز به پول بیشتر; چه چیزی مورد نیاز است “تغییر در نگرش و رفتار” به عنوان خوبی به عنوان “آگاهی”.

وزیر زنان و خانواده و حقوق بشر Damares آلوس بوده است سخنگوی دولت در مورد مسائل مربوط به خشونت مبتنی بر جنسیت. یک وکیل و انجیلی کشیش آلوس شناخته شده است برای او موضع محافظه کار در مورد حقوق زنان و هویت جنسیتی اغلب ریشه در اعتقادات مذهبی.

در اوایل سال 2019 به او گفت: “پسر باید لباس آبی و دختران باید از پوشیدن رنگ صورتی”. در ماه فوریه سال 2020 آلوس ترویج پرهیز به عنوان یک استراتژی برای جلوگیری از بارداری, نادیده گرفتن آن بسیاری از موارد ناشی از تجاوز به عنف: با توجه به مطالعه انجام شده توسط وزارت بهداشت بین سال 2011 و سال 2016 16,680 نوجوانان از سنین 15 تا 19 سال مورد تجاوز قرار گرفتند که 2,387 به پایان رسید ،

در ضمن یک لایحه که اعطای قربانیان خشونت خانگی حمایت مالی متوقف شده است در مجلس نمایندگان به مدت هفت سال.

اسلحه بیشتر, کمتر, ایمنی

یکی از اولین وعده های انتخاباتی تحویل داده شده توسط Bolsonaro بود به سهولت تفنگ قوانین که می تواند منجر به مرگ و میر بیشتر ناشی از خشونت خانگی. با توجه به Bueno, سلاح های مورد استفاده در femicides هستند “هر چه مجرم می توانید در یک لحظه از خشم.”

با رئیس جمهور اجرایی سفارشات marksmen شکارچیان و جمع در حال حاضر مجاز به حمل و نقل لود سلاح; محدودیت در خرید مهمات مطرح شد از 50 تا 5000 کارتریج مجاز اسلحه و روند واردات اسلحه و یا انتقال مالکیت ساده شده بود.

با توجه به اطلس خشونت تعداد femicides که اتفاق افتاده هر دو در داخل قربانی اقامت و توسط یک اسلحه گرم افزایش یافته است و پس از 2015. برنده جایزه مطالعه انجام شده توسط Ipea محقق دانیل ریکاردو د کاسترو Cerqueira پیش بینی کرد که افزایش یک درصد در تعداد اسلحه در این کشور منجر به دو درصد افزایش در قتل.

O cenário دا violência já é preocupante; uma میر circulação armas de fogo pode ser devastadora.

سناریوی نگران کننده است و از خود; داشتن اسلحه بیشتر در گردش می تواند ویرانگر باشد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>