حتی با یک قانون, São Paulo را شهرداری انجام نمی شود شهروندان حق دسترسی به اطلاعات

با وجود قانون شهرداری ها نیست و قابل اعتماد در پاسخ به درخواست برای اطلاعات فرستاده شده توسط شهروندان | تصویر: Fellipe فروش/Agência دیواری

این داستان نوشته شده توسط پائولو Lex و Priscila Pacheco. آن منتشر شده است در اینجا از طریق محتوا همکاری بین صداهای جهانی و Agência دیواری.

وب سایت شهرداری از دیدما, یک شهر در بیشتر São Paulo منطقه به نظر می رسد به شفافیت بیش از اطلاعات عمومی. اما این فقط ظاهر است.

هنگامی که دسترسی به این صفحه متوجه خواهید نشان می دهد تا ساکنان به مشارکت در بحث و گفتگو در شهرداری را هدایت طرح است. در دولت tab و یا در نزدیکی پایین صفحه شما می توانید شفافیت پورتال یک ابزار آنلاین برای افزایش شفافیت مالی از برزیل دولت فدرال است.

وجود دارد شما می توانید پیدا کردن لای (قانون دسترسی به اطلاعات) صفحه — قانون ایجاد شده در سال 2011 است که به تنظیم دسترسی از شهروندان به اطلاعات عمومی است. Agência دیواری ثبت درخواست در آگوست 9, برای اطلاعات در اجرای طرح مدیریت از دیدما شهردار لورو Michels, رای در سال 2017. سیستم برنامه ریزی شده بود برای پاسخ توسط اوت 29. تقریبا سه ماه بعد بدون پاسخ.

دیدما عدم شفافیت در مورد جدا شده است و این واقعیت برای ساکنان تقریبا نیمی از سائو پائولو است منطقه شهری. Agência دیواری درخواست اطلاعات در مورد هدف برنامه از تمام 39 شهرداری در بیشتر São Paulo — 17 نادیده گرفته و درخواست.

این قانون تصریح می کند که همه سازمان های عمومی در برزیل موظف به افشای اطلاعات در زمانی که درخواست برای انجام این کار توسط هر ساکن (به جز زمانی که اطلاعات طبقه بندی شده به عنوان راز). اما این قانون مکررا نقض شده توسط شهرداری. این وضعیت به خصوص در مناطق پرجمعیت مانند بیشتر سائو پائولو که در آن 21 میلیون نفر (10 درصد از برزیل جمعیت) زندگی می کنند.

در برخی موارد حتی صفحات به فایل درخواست برای اطلاعات یافت نشد و در دیگران وجود دارد هیچ گزینه ای برای تجدید نظر در صورت درخواست نمی شد جواب داد. هر دو به تعهدات دولت شهری با توجه به لای.

گزارش یک درخواست از طریق پست برای شهرداری است که تا به حال هیچ پلت فرم های الکترونیکی | عکس: Anderson Meneses/Agência دیواری

شفافیت وعده داده شده

ادعا می شود شفاف است یک مشخصه از نامزدها در انتخابات اما این تغییرات زمانی که سیاستمداران به قدرت.

زمانی که او برای شهردار در سال 2016 مارکوس Melo شهردار موگی داس کروزس ساخته شده یک نقطه توجه خود را در دولت طرح که او را “گسترش ابزار شفافیت و مدیریت کنترل اجتماعی”. سه سال بعد این واقعیت نیست.

با 400 هزار نفر جمعیت و بودجه BRL 1.6 میلیارد دلار (حدود 300 دلار) در هر سال شهرداری هنوز فاقد یک به راحتی در دسترس صفحه. از آنجایی که ما نمی تواند پیدا کردن e-SIC (فرم که در آن شهروندان می توانند فایل برای درخواست آنلاین) ما با ارسال یک درخواست از طریق نامه. شهرداری با ما تماس و گفت: در آن نیاز به یک سند شخصی و شماره تلفن به آن فایل.

سند فرستاده شد در اوت 15. چهار روز بعد از آن واصل شد. سه ماه گذشت و هیچ پاسخ دریافت شد. وجود دارد هیچ راهی برای تجدید نظر شود.

Jamile سانتانا, 31, co-founder از سایت Painel Jornalismoنیز تا به حال مشکلی در دسترسی به اطلاعات عمومی است. Jamile می گوید او ثبت شده است با شکایت دادستان عمومی و در برابر موگی داس کروزس و گواررما یک همسایه شهرداری.

در این اقدام قانونی علیه مگی او برجسته موانع او مواجه می شوند در e-SIC از جمله عدم وجود گزینه ای برای تجدید نظر در هنگام تشکیل پرونده در ژوئن 12, درخواست برای دسترسی به لیست بدهکاران ثبت نام در شهرداری فعال بدهی.

دولت های محلی از دست رفته 20 روز مهلت و در جولای 3 بدون درخواست تمدید آن مطلع Jamile که شفافیت پورتال بود که رویکرد درست. آن اعلام کرد که این درخواست باید در نوشتن ساخته شده و در فرد با استفاده از کلی پروتکل در سایت حضور دارد. اقدام, اما, کنار گذاشته شد توسط دفتر دادستان کل است.

در گواررما این مشکل را قبل از دادستان عمومی این بود که درخواست شده بود مورد بررسی قرار توسط همان شخص است که رد این درخواست قبل از. Jamile حال ارسال درخواست در مورد ISS (مالیات بر خدمات) از طریق ایمیل و دریافت ناقص پاسخ از سر مالی بخش.

“من از او پرسیدم که آیا من وارد یک درخواست تجدید نظر ؟ من فرستاده شده استدلال وجود دارد و آن همان بود مدیر شرکت کرده بودند به من اولین بار,” او گفت:. با توجه به ماده 15 از لای درخواست تجدید نظر باید ارزیابی شود توسط کسی که از یک رتبه بالاتر است.

عدم انطباق با لای در موگی داس کروزس شناسایی شد توسط دولت دادگاه از حسابرسان. در ماه اوت سال 2019 ارزیابیعضو شورای سیدنی Beraldo ذکر شده پنج نوع از شکست. “اگر چه یک شهروند سیستم اطلاعات ایجاد شده است وجود دارد هیچ قانون شهرداری در برخورد با دسترسی به اطلاعات,” او گفت:. با این وجود دادگاه توصیه می شود تصویب حساب های حسابرسی.

پیشرفت کمی

این عدم شفافیت مشابه که توسط Agencia نقاشی دیواری در سال 2018 زمانی که ما شناسایی حداقل 20 شهرداری که مانع دسترسی به اطلاعات عمومی است. در آن زمان بسیاری از آنها تا به حال هیچ آشکار e-SIC.

اما آن زمان ما تصمیم به ارسال درخواست نامه به شهرداری است که در آن ما پیدا کردن یک سیستم و یا که در آن یک مشکل وجود دارد که مانع روند. سیزده نامه ارسال شد از طریق پست.

از این سه شهر در پاسخ به درخواست: سوزنو که با ارسال پاسخ; بیریتیبا میریم که رد درخواست و مگی ذکر شده در بالا. دیگر نه شهرداری ها به سادگی نادیده گرفته و درخواست. مشکلات شفافیت فراتر از شهرستانهای بیشتر, São Paulo است.

در ماه مه این سازمان ماده 19 منتشر شده یک گزارش با نتایج یک بررسی از e-SICs از 26 ایالت و فدرال منطقه حسابرسی عمومی اتحادیه (CGU), سنا, مجلس نمایندگان عالی دادگاه فدرال (STF) و دادگاه عالی عدالت (STJ).

هیچ نهاد زمانی 100 درصد از معيارهاي تعريف شده و با CGU داشتن بالاترین نمره 93 درصد و به دنبال آن کشورهای Alagoas و Maranhão هر دو با 80 درصد است. در Roraima ممکن بود حتی برای ثبت نام به این دلیل که سیستم آفلاین.

چرا ما انجام نمی شود قانون ؟

اما آنچه منجر شهرداری به رعایت قانون است که در نیروی برای هفت سال ؟ ما خواسته Fabiano Angélico یک کارشناس در شفافیت.

یکی از نکات این است که شهرداری ها ممکن است مشکل ایجاد ساختار لازم. و فن آوری تیم مورد نیاز برای دیدار با تقاضا.

اما شهرداری با بودجه تقریبا BRL 3 میلیارد دلار در سال (حدود 580 میلیون دلار) مانند بروری نیز نادیده گرفته و درخواست های ساخته شده توسط Agência دیواری. حکومت برای پنجمین بار توسط روبنس Furlan, دفتر او جواب نداد سوال در مورد لای.

گاهی اوقات مدیران نیز عدم علاقه به موضوع. “اراده سیاسی چیزی است که ایجاد شده است. آن را به مردم و سازمان های غیر دولتی روزنامه نگاران محلی که شهرداری به عمل” Angélico می گوید.

برای او بیشتر درخواست شانس بیشتری از این قانون استفاده می شود به طور موثر. “این بسیار روشن است که دولت و شهرداری باید هیچ بهانه” او می گوید.

او توضیح می دهد که سه راه وجود دارد به تقاضای بهبود در دسترسی به اطلاعات. این اولین بار است که به بسیج افکار عمومی به این موضوع را به شورای شهر برای مشاوران برای محکوم کردن وضعیت یا به رسانه های مشغول به کار در این شهرستان است. راه دوم این است که دادستان عمومی و در نهایت دولت ممیزی دادگاه.

به خصوص در مورد روزنامه نگاران آن است که توصیه می شود به با هم عمل می کنند به خصوص در کوچکتر شهرداری به دلایل امنیتی. “برزیل کانون (OAB) ثبت شکایت در مورد عدم رعایت به عنوان مثال ممکن است بیشتر وزن با دادستان عمومی و خدمات” Angélico گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>