مستند در معرض خطر تشخیص چهره سیستم نظارت در صربستان

یکی از هزاران دوربین انجام نظارت تصویری در خیابان های بلگراد پایتخت صربستان. عکس به اشتراک گذاری بنیاد با اجازه استفاده می شود.

این داستان بر اساس گزارش Global Voices به فارسی’ محتوای شریک متا.mk News Agency پروژه مسخ بنیاد.

یک ابتکار مدنی به نام #hiljadekamera (‘هزاران دوربین” در زبان انگلیسی) بوده است افزایش نگرانی ها در مورد بدتر شدن حریم خصوصی در صربستان و در نتیجه از مقدمه ای از سیستم نظارت تصویری با پیشرفته تشخیص چهره در پایتخت, Belgrade. به عنوان بخشی از کمپین یک مستند با همین عنوان منتشر شد.

دولت صربستان در همکاری با چینی ها تکنولوژی شرکت Huawei شده اند به طور فعال مشغول به کار در اجرای نظارت پروژه به نام ایمن شهرستان در بلگراد پس از 2019. این پروژه شامل نصب و راه اندازی هزاران هوشمند دوربین های مدار بسته با جسم و صورت به رسمیت شناختن ویژگی های. دوربین بودند تهیه شده به عنوان بخشی از یک بسته نرم افزاری که شامل یک سیستم هوش مصنوعی مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل تغذیه گرفته شده توسط آنها.

Hiljade Kamera است منجر به اشتراک گذاری بنیاد پیشرو صربستان حقوق دیجیتال گروه تاسیس شده در سال 2012 و یک عضو از اروپا حقوق دیجیتال شبکه (EDRI). در وب سایت خود را (hiljade.kamera.تومان) راه اندازی شد در ماه مه سال 2020 ابتکار توصیف خود را به عنوان “یک جامعه از افراد و سازمانهایی که مدافع این مسئول استفاده از تکنولوژی نظارت است.” آن است که فشار برای احترام به حق حریم خصوصی و پاسخگویی در رابطه با نظارت دولت برنامه از طریق تعدادی از تاکتیک های, از جمله, جمعیت, نقشه برداری, جامعه, ساختمان تحقیقات حمایت و تولید محتوا.

به اشتراک گذاری بنیاد تولید شده مختصر و مستند به طور خلاصه وضعیت. این مستند در دسترس است در زبان صربی با زیرنویس انگلیسی.

در این ویدئو کارشناسان و نمایندگان از این طرح و صربی ملی حفاظت از داده ها اقتدار نگرانی در مورد نظارت پروژه.

Bojan Perkov یک سیاست محقق در به اشتراک گذاری بنیاد اشاره کرد در یک مقاله منتشر شده در مارس 19, که دولت های صربستان و چین کار کرده اند در “ویژگی های و همکاری های اقتصادی” از سال 2009 زمانی که آنها با امضای اولین موافقتنامه دو جانبه. چند سال بعد یک همکاری استراتژیک جعلی بین صربستان را وزارت کشور و Huawei هموار راه را برای اجرای پروژه “امن جامعه در صربستان”. بیش از گذشته چندین سال جدید دوربین های نصب شده به طور گسترده ای در سراسر بلگراد.

Perkov بیشتر در مورد قانونی بودن این برنامه اجرا میشه:

حتی اگر وزارت موظف شد طبق قانون برای انجام حفاظت از داده ها ارزیابی اثرات (DPIA) جدید هوشمند سیستم نظارت آن موفق به تحقق الزامات قانونی به عنوان هشدار داد با سازمان های جامعه مدنی و کمیسر حفاظت از اطلاعات شخصی.

تهدیدات بیومتریک نظارت

این مستند شامل یک سهم توسط الا Jakubowska از حقوق دیجیتال (EDRi) پیشرو در شبکه مبارزه برای حقوق دیجیتال در اروپا تاکید کرد که خطرات ناشی از عظیم نظارت:

وجود دارد یک حس واقعی از توانمندسازی از بودن قادر به بیان خود متفاوت است و به طور ناگهانی, اگر شما مجبور به مطابقت این موسیقی یک تهدید واقعی برای خود هویت. آن را واقعا به چالش حس عزت و که شما به عنوان یک فرد که به شما اجازه داده می شود در جامعه خود را در راه است که بسیار خطرناک است.

این بخش است که بخشی از مصاحبه گسترده انجام شده توسط به اشتراک گذاری بنیاد فراهم می کند که چارچوب وسیع تری از تهدیدات بیومتریک توده نظارت به حقوق بشر و آزادی.

در دوربین های مدار بسته مجهز به تشخیص چهره و نرم افزار و داده های بیومتریک مانند چهره شبکیه و عنبیه الگوهای دستگیر شده و مورد تجزیه و تحلیل برای شناسایی یک فرد مطابق با اطلاعات موجود در پایگاه داده است.

Ms Jakubowska اشاره کرد:

هر جامعه ای که به نظر می رسد برای توگا مردم بر اساس آنها چگونه, نگاه, بر سلامت, بر اساس داده های خود را و همه چیز در مورد آنها, فوق العاده استبدادی و شوم در جامعه است. جوامع در طول تاریخ تلاش کرده اند که به تفکیک و طبقه طبقه مردم بر اساس اطلاعات مربوط به آنها را در حال مرتب کردن بر اساس در جوامع خودکامه است که ما می خواهم به ماندن به عنوان دور که ممکن است از…

EDRI نماینده تاکید کرد که “مردم نیاز به نگه داشتن کسانی که در قدرت به حساب می شود خواستار نظارت زمانی که آنها آن را ببینید و کمک به سازمان های جامعه مدنی و فعالان حقوق بشر که در حال تلاش برای فاش کردن این مرموز rollouts.” همکاری همه ذینفعان و تقاضا برای بحث های عمومی در حال کلیدی برای جلوگیری از شرایطی که در آن قدرت به تصمیم گرفته شده است از شهروندان و دروغ فقط در دست شرکت های خصوصی و یا نیروهای پلیس او اضافه شده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر