DIY چای ترکیب: 5, ساده, تسکین دهنده چای شما می توانید در خانه

خسته از این که چای نعناع در شربت خانه? آن را بسیار آسان برای ایجاد خود را مخلوط چای با استفاده از فقط چند مواد تشکیل دهنده شما احتمالا در حال حاضر در دست.

این که آیا شما ولع مصرف چای گیاهی آرامش بخش و یا تند کافئین چای گر چه هنر خود را طبقه بندی به شما اجازه می دهد سعی کنید طعم های جدید را بدون ارتکاب به کل یک کیسه یا جعبه. به علاوه این ترکیبات هستند به معنای واقعی کلمه بی پایان می گوید: ویکتوریا Boyert بنیانگذار Satori چای شرکت در ساراتوگا.

ویکتوریا Boyert بنیانگذار Satori چای شرکت در ساراتوگا.

“چای است که چنین خوب و راحتی را در طول این دوران و ساخت مخلوط است و فعالیت های زیادی برای انجام با بچه ها,” او می گوید.

ما خواسته Boyert برای یک درس در چای ترکیب 101 و همچنین به عنوان راهنمایی در مورد همه چیز از دم بار به غیر منتظره افزایش دهنده طعم و مزه. (سلام یخ خشک میوه.) در اینجا اسرار خود را از جمله پنج آسان چای مخلوط دستور:

س: چه هستند مزایای ساخت خود را مخلوط?

یک: اولین و مهمترین, شما می توانید با تهیه کردن به طعم و مزه خود را و نظارت بر کیفیت مواد تشکیل دهنده شما با استفاده از. اگر شما در حال رشد خود نعناع به عنوان مثال, شما می دانید چه در خاک است.

س: چه مبانی ای از چای مخلوط کردن ؟ چگونه بسیاری از مواد تشکیل دهنده بیش از حد بسیاری از ؟

یک: چند راه وجود دارد به فکر می کنم در مورد چای و دم: آیا تازه یا خشک برگ و ساقه مانند نعناع ریحان و رزماری; دانه ها از جمله تخم گشنیز و رازیانه; میوه مانند سیب و گلابی و نارگیل و گل از جمله رز و اسطوخودوس. در حالت ایده آل, دو تا شش تشکیل دهنده کافی است هنگامی که ساخت یک ترکیب از جمله پایگاه چای. در غیر این صورت طعم را از دست داده است.

س: بهترین پایگاه چای برای شروع ؟ ابزار آشپزخانه?

یک: شما فقط نیاز به یک کتری یا قابلمه برای آب جوش و یک چای صافی یا غربال خوب. شروع با چای سبز یا چای سیاه و چای مانند چای یا صبحانه انگلیسی. یاس نیز یکی از سرگرم کننده به دلیل جفت آن را با تقریبا هر چیزی. اگر شما لازم نیست که سست چای در دست شما می توانید فقط با باز کردن یک چای کیسه ای. به یاد داشته باشید که چای گیاهی و میوه به طور کلی نیاز به دیگر steeping بار از سیاه یا چای سبز و نیز خفیف تر در عطر و طعم و سبک در رنگ.

س: چه هستند برخی از مفید مشترک شربت خانه مواد لازم برای ساخت چای مخلوط?

یک: من دوست دارم خشک مریم گلی و رزماری و دانه رازیانه. ریحان است که واقعا خوب و گشنیز. زنجبیل و زردچوبه و دارچین را در حال گرم شدن چای به خصوص اگر شما به خوبی احساس نمی شود. فقط به یاد داشته باشید که اگر شما استفاده از زمین و زنجبیل و کمی می رود راه طولانی است. قندی یا زنجبیل تازه به خوبی کار می کند بیش از حد. تکه های نارگیل و یخ خشک میوه ها مانند توت فرنگی و سیب و نیز سرگرم کننده است. اگر شما از گل در شکوفه خشک گلبرگ و استفاده از آنها را در چای خود را.

س: هر چای مورد علاقه کلاهبرداری در حال حاضر ؟

یک: من تجربه کار با چیزی واقعا سرگرم کننده: خشک کردن میوه های رسیده و استفاده از آن را در من تزریق. شما می توانید با استفاده از گلابی و سیب و موز و یا هر گونه مرکبات. برش به عنوان نازک به عنوان امکان پذیر است و یا فقط با استفاده از پوست. نم نم با شکر یا دارچین برای طعم و پخت در 225 درجه به مدت یک ساعت در هر طرف. آنها همچنین سرگرم کننده برای میان وعده و یا طبخ با, در علاوه بر این به استفاده از چای مخلوط.

لیمو نعناع چای سبز

باعث می شود 2 فنجان

مواد تشکیل دهنده

2 آید تپه قاشق چای خوری چای سبز (چای یا از 2 کیسه چای)

4 برش لیمو خشک

چهار عدد نعناع تازه

جهت: شیب چای مخلوط مواد تشکیل دهنده را در 2 فنجان آب داغ به مدت 2 تا 3 دقیقه یا تا به مقاومت مورد نظر.

قوری چای

باعث می شود 4 فنجان

مواد تشکیل دهنده

5 آید تپه قاشق چای خوری (یا چای از 5 چای کیسه ای) سیلان یا صبحانه انگلیسی و یا دیگر چای سیاه

4 یا 5 چوب دارچین

2 قاشق چای خوری تازه یا شیرینی زنجبیل

1 قاشق غذا خوری زمین هل

1 قاشق چای خوری زمین میخک

تازه زمین فلفل (اختیاری)

طرز تهیه: در یک قابلمه روی اجاق گاز, را با چای مخلوط مواد تشکیل دهنده و 4 فنجان آب را به جوش. کاهش حرارت را کم و بجوش و خروش آمدن به مدت 5 دقیقه. اضافه کردن مورد علاقه خود را به شیر و شکر را به طعم و مزه.

خون پرتقال و رزماری و گل رز چای

باعث می شود 2 فنجان

مواد تشکیل دهنده

1 قاشق غذاخوری گلبرگ رز خشک شده

4 برش پرتقال خونی خشک شده

1/2 بهار تازه رزماری

جهت: شیب tisane مواد تشکیل دهنده را در 2 فنجان آب گرم به مدت 7 دقیقه و یا به مقاومت مورد نظر.

سیب, گلابی, دارچین و چای مریم گلی

باعث می شود 2 فنجان

مواد تشکیل دهنده

¼ فنجان cinammon-پاشیده خشک سیب و یا گلابی برش

1 قاشق چای خوری خشک مریم گلی

جهت: شیب tisane مواد تشکیل دهنده را در 2 فنجان آب گرم به مدت 7 دقیقه و یا به مقاومت مورد نظر.

اسطوخودوس چای گل یاس

باعث می شود 1 فنجان

مواد تشکیل دهنده

1 قاشق چای خوری یاس یا چای بابونه (یا چای از یک کیسه)

¼ قاشق چای خوری خشک اسطو خودوس عادی, گلبرگ, یا بیشتر به سلیقه

جهت: شیب چای و اسطوخودوس مخلوط را در 1 فنجان آب داغ به مدت 3 دقیقه و طعم و مزه. اگر شما می خواهید بیشتر سنبل عطر و طعم, فشار, چای, اضافه کردن یکی دیگر از ¼ قاشق چای خوری اسطوخودوس و تند برای 2 تا 3 دقیقه بیشتر.

— حسن نیت ارائه میدهد ویکتوریا Boyert, Satori شرکت چای

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>