دیجیتال فعالیت نقاشی و یک اعتصاب—چگونه مکزیکی زنان در اعتراض به خشونت مبتنی بر جنسیت

عکس توسط سانتیاگو Arau مورد استفاده با اجازه. گرفته شده در مارس 8 سال 2020 در طول روز بین المللی زنان مارس در مکزیکو سیتی. در این متن آمده است: “ما صدای کسانی که دیگر در اینجا.”

در مکزیک حداقل ده نفر از زنان به قتل رسیده در هر روز است. بیش از 27 درصد از زنان شده اند قربانیان خشونت جنسی یا آزار و اذیت در فضاهای عمومی. خشونت علیه زنان رو به افزایش است و اغلب بدون مجازات.

با این وضعیت مواجه مکزیکی زنان تصمیم به اعتصاب: در مارس 9, آنها ساخته شده خود را غایب از فضای عمومی و شغل خود را از مدارس کسب و کار شبکه های اجتماعی و فعالیت های روزانه آنها را انجام می دهند که اگر چه ضروری و مولد تمایل به نامرئی و بدون مزد به عنوان مراقبت و داخلی کار می کنند.

بسیج با هدف نشان دادن اقتصادی و اجتماعی اهمیت زنان و شبیه سازی عدم وجود خود را پرورش بازتاب در زنانی که از دست رفته در مکزیک است.

اعتصاب نامیده می شد از طریق رسانه های اجتماعی با حضور جمعی Brujas del Mar (“جادوگران از دریا”)—از ساحلی ایالت وراکروز که در آن بیشترین تعداد از femicides در مکزیک ثبت شد در طول 2019—تحت هشتگ # UnDíaSinNosotras (#ADayWithoutUs).

[متن این بروشور آمده است: “در نهم هیچ زنی حرکت می کند. #ADayWithoutUs. ملی اعتصاب. نه یک زن در خیابان. نه یک زن در محل کار. نه یک دختر در مدرسه. نه یک دختر در دانشگاه. یک زن نمی خرید. مارس 9, 2020”]

اگر ما را متوقف جهان متوقف می شود. بیایید با هم در پیوستن به این اعتراض نمادین اجازه توقف فعالیت های ما برای یک روز به طوری که آنها متوجه است که آنها در حال فراموشی در حدود 52 درصد از جمعیت.

در کلمات Sorora جمعی برای حیوانات MX رسانه های دیجیتال این اعتصاب با هدف:

hacer قابل مشاهده la violencia estructural que vivimos las niñas y mujeres en el país. Para enfatizar el impacto de nuestra ‘ausencia’ en un sistema patriarcal-capitalista que cosifica y comercializa nuestros cuerpos y que se sostiene por el trabajo de cuidados هیچ pagados y la precarización fernández de las mujeres.

را قابل مشاهده خشونت ساختاری است که دختران و زنان با تجربه در کشور; تاکید بر تاثیر ما “غيبت” در مردسالار-سیستم سرمایه داری است که objectifies و بازارهای بدن ما و پایدار است پرداخت نشده مراقبت از کار و بی ثباتی اشتغال برای زنان است.

بومی زنان Zapatista ارتش آزادیبخش ملی (EZLN) پیوست تماس بگیرید و در تاریخ 1 مارس با انتشار بیانیه ای در توضیح اهمیت این نوع فمینیستی بسیج: “اگر ما سازماندهی بیشتر و بهتر ؟ چون گاهی اوقات درد و خشم را دنبال نمی کند ناامیدی و یا استعفای. ممکن است که سازماندهی شرح زیر است.”

ما نه نیاز به اجازه به مبارزه برای زندگی است.

Zapatista زنان پیوستن به اعتصاب سراسری در مارس 9.

فرماندهان و هماهنگ از Zapatista زنان EZLN

دیگر نمادین طرح

فمینیستی mobilizations به دست آورد تجدید حیات پس از دو وحشتناک موارد femicides رخ داده است یک زن و شوهر از روز از هم جدا در فوریه: Ingrid Escamilla 25 ساله به طرز وحشیانه ای به قتل رسیده توسط شریک زندگی خود را, و که بسیار عکس های گرافیکی از حمله بدن به بیرون درز شد به شایعات; و فاتیما سیسیلیا Aldrighett 7-ساله که ربوده شد را در خارج از مدرسه ابتدایی و بدن است که در نشان دادن نشانه هایی از سوء استفاده جنسی و شکنجه شد پیچیده شده در یک کیسه پلاستیکی در جاده های عمومی.

پس از قرار گرفتن در معرض رسانه از اینگرید Escamilla را نقض بدن ابتکار پدید آمده در توییتر که به دنبال بازگرداندن عزت به زندگی او:

Amigas, una vez ششم un caso de un feminicidio a una chica de EEUU, en el que filtraron las imágenes de su cuerpo y sus familiares y amigos compartían fotos de cosas bonitas para que cuando buscaran su nombre هیچ aparecieran لاس desafortunadas fotos. Así que اینجا les va سازمان ملل دادن.

— Cit (@citcitcitcit_) فوریه 12 سال 2020

دوستان من یک بار شنیده ام در مورد یک مورد از کشتار جنسیتی از یک دختر در آمریکا پس از تصاویر از بدن او به مطبوعات درز شد او خانواده و دوستان به اشتراک گذاشته شده عکس های زیبا از همه چیز به طوری که زمانی که مردم جستجو نام او آنلاین, عکس های تاسف به نظر نمی رسد و به آنها مشخص شده به عنوان هرزنامه.

به عنوان یک نتیجه از این ابتکار صدها نفر از کاربران توییتر در زمان در کار های زیبا عکس با هشتگ #IngridEscamilla و در این روش با جلوگیری از ارتباط جستجوهای از پیشرو به تصاویر خود را به طرز وحشیانه ای تجاوز بدن.

به عنوان سیگنا آزمایشگاه یک پروژه دانشگاه و متخصص در تجزیه و تحلیل شبکه اعلام کرد:

اینگرید fue brutalmente asesinada. Entre el coraje y dolor, las redes se convirtieron en espacios د propagación دلم ترسناک. La inteligencia y los afectos colectivos irrumpieron para apagar ال horror y exigir justicia.

اینگرید بود به طرز وحشیانه ای به قتل رسیدند. بین شجاعت و درد و شبکه های اجتماعی شد فضاهای برای گسترش وحشت. هوش و عواطف جمعی از شکست در برای جلوگیری از وحشت و خواهان عدالت است.

من گریه چون از ایده @citcitcitcit_

اقدامات دیگر شامل رنگرزی با رنگ قرمز نمادین مجسمه مانند دیانا Cazadora (دیانا شکارچی چشمه) مجسمه در شهر مکزیک و لا مینروا مجسمه در شهرستان گوادالاخارا از ایالت خالیسکو:

دایانا به رنگ قرمز است. این femicides گرفته اند و هزاران نفر از زنان از ما, اما حافظه خود را زندگی می کند.

ما متوقف نخواهد شد تا زمانی که آنها متوقف کشتن ما. ما متوقف نخواهد شد تا زمانی که توقف تجاوز به ما است.

ما متوقف نخواهد شد تا زمانی که ما رایگان هستند.

این شنبه La Minerva چشمه در میدان بود و به رنگ قرمز بود و یک بنر با کلمات “México Feminicida” (‘مکزیک جنسیتی’), در مقابل به Vallarta خیابان.

همچنین قبل از شروع عظیم مارس روز بین المللی زنان در مکزیکو سیتی یک گروه از فعالان زن نقاشی اسامی برخی از زنان به قتل رسیده در میدان مرکزی پایتخت این محل که در آن تظاهرات معمولا پایان:

امروز #8M ما نام تمام کسانی که ما آنها را از دست کسانی که نمی توانند مارس با ما امروز کسانی که از ما گرفته شده توسط مردسالار خشونت است. همه آنها دارای یک نام, یک, چهره, یک داستان است.
امروز نام خود را در حال فریاد برای عدالت است.

اینها فقط چند نمونه از چگونه هنگامی که در مواجهه با سختی زنان در مکزیک تصمیم گرفته اند به راه اندازی شبکه های پیوستن به نیروهای پشتیبانی کردن خشم خود را و سازماندهی به منظور مقابله با خشونت جنسیتی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>