با وجود تبعید اوو مورالس’ نفوذ در سیاست بولیوی ماندگار

اوو مورالس. عکس از Wikimedia Commons.

در 18 ژانویه سال 2020 جمعیت در افتتاح Yacumo موسسه فن آوری در شمال غربی بولیوی شگفت زده شد توسط یک صدای آشنا.

از طریق یک میکروفون قرار داده شده در نزدیکی یک تلفن روی بلندگو سابق اوو مورالس رئیس جمهور در تبعید از نوامبر سال 2019 گفت:

Lamento mucho todo lo que ha pasado, pero quiero decirles con mucho respeto que tenemos la obligación de unirnos y recuperar nuestro proceso de cambio.

من بسیار متاسفم برای همه چیز است که اتفاق افتاده است, اما من می خواهم به شما بگویم با احترام زیادی که ما تعهد برای متحد کردن و اصلاح فرآیند ما از اصلاحات است.

که اولین بار نیست زمان سابق بومی جمهور نشان داد تا در مراسم تحلیف بیش از تلفن. در دسامبر 2019, Entre Ríos معاون فرماندار Wálter Ferrufino به نام مورالس در تلفن در مراسم افتتاحیه از یک بازار در منطقه است. هفته بعد Ferrufino بازداشت شده بود به مدت چهار ساعت در فرودگاه بولیوی در راه خود را به آرژانتین, جایی که او برای حضور در دیدار با مورالس و جنبش برای سوسیالیسم (MAS) ،

بولیوی مردم تماس اوو مورالس توسط تلفن بار دیگر به طوری که او می تواند افتتاح یک پروژه است. او پیش از شرکت در افتتاح یک پروژه در Oconnor استان به همین دلیل است که معاون فرماندار بازداشت شده است. این بار این پروژه در بخش Beni.

هر دو تماس های تلفنی گواه مورالس پایدار نفوذ در سیاست بولیوی با وجود اینکه او در تبعید پس از او پا به پایین در میان نظامی فشار در نوامبر سال 2019.

مورالس شد اولین بومی جمهور بولیوی یک کشور که در آن بیش از 40 درصد از منشاء بومی — در سال 2006. در ماه نوامبر سال گذشته او برنده سومین انتخاب مجدد در رای برخی از ناظران بین المللی در نظر گرفته شده جعلی است. تظاهرات در برابر مورالس فوران و پنج هفته بعد ارتش “توصیه” مورالس به استعفا — یک رویداد است که مورالس و حامیان او را به عنوان یک ” کودتا. یک موج استعفا در حزب او گرفت.

در دسامبر بولیوی دادستان با صدور حکم بازداشت برای مورالس به اتهام “فتنه و تروریسم” پس از او به اتهام تهدید به “محاصره شهرها” در میان تظاهرات در برابر خود گشتند.

پس از خلاء قدرت توسط MAS ریاست جمهوری خط جانشینی با اشاره به جانین Añez یک جناح راست اپوزیسیون نماینده مجلس و معاون دوم رئیس جمهور از مجلس سنا. پس از ورود او به قدرت به عنوان رئیس جمهور موقت او متهم شده است که از نژادپرستی علیه مردم بومی و پیشرو بولیوی به یک “وحشیانه جناح راست رژیم” با بنیادگرای مسیحی views.

انتخابات جدید در حال برنامه ریزی برای آوریل 3. MAS’ نامزد انتخابات ریاست جمهوری است که لوئیس آرک مورالس’ وزیر سابق از اقتصاد است. همچنین در حال اجرا هستند MAS’ رقبا کارلوس مسا و خورخه Quiroga که حکومت بولیوی بین سال های 2001 و 2005 به عنوان به خوبی به عنوان Añez. کاندیدای منتخب خواهد بود سوگند در آگوست 6, زمانی که بولیوی جشن روز استقلال.

مورالس که برای اولین بار در پی تبعید در مکزیک قبل از اقامت یک ماه بعد در آرژانتین متهم شده است با سابق رئیس جمهوری مکزیک Felipe Calderon و بولیوی رئیس جمهور موقت جانین Añez از contravening در مونته ویدئو پیمان پناهندگی که می گوید که “پناهجویان اجازه داده نخواهد شد به (…) شرکت در یا تاثیر فعالیت های سیاسی است.”

هنوز نه بولیوی و مکزیک تصویب این پیمان با توجه به مکزیک وزیر امور داخلی اولگا سانچز کردرو و مکزیک تحت حکومت رییس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador است دفاع مورالس ” حق “آزادی بیان.” از نوامبر بولیوی روابط با مکزیک و آرژانتین soured.

Yerko Nuñez, Añez مرد را در نظر گرفته مورالس تماس های تلفنی در مراسم تحلیف “ظالمانه” یک “شوخی” و “غصب وظایف.”

آن را یک شوخی است اما در همان زمان یک قانون ظالمانه به گوش رئیس جمهور سابق افتتاح پروژه ها توسط تلفن. شما فقط غصب توابع و اضافه کردن به لیست جنایات که شما باید پاسخ به #بولیوی عدالت است.

– Yerko نونز Negrette (@yerko_nunez) 27 دسامبر 2019

مورالس به دنبال ثبت نام به عنوان کاندیدای سنا در انتخابات آینده در مارس 3, 2020, اما, بولیوی انتخاباتی دادگاه را رد کرد نامزدی خود را بر این اساس که او را برآورده نمی مورد نیاز از داشتن اقامت دائم در بولیوی.

Long-distance relationship

با توجه به تحلیل های منتشر شده در دنیای سیاست بررسی توسط مقاله نویس فریدا Ghitis مورالس بود kingmaker پشت نامزدی لوئیس آرک های وزیر سابق از اقتصاد خواهد شد که نشان دهنده MAS در انتخابات آینده ریاست جمهوری.

آرک که در زمان پناهندگی سیاسی در مکزیک و آرژانتین همراه با اوو و کسی که در حال بررسی برای فساد توسط دولت موقت و بازگشت به بولیوی در تاریخ 28 ژانویه سال 2020 است. یک راهپیمایی در حمایت برگزار شد در La Paz در فوریه 3 بعد از او و دیوید Choquehuanca را نامزدهای (دومی به عنوان معاون رئیس جمهور) پذیرفته شد توسط دادگاه عالی انتخابات.

برخی MAS رهبران ترجیح می دهند Choquehuanca است که بومی به اجرا برای رئيس جمهور به جای آرک. اسپرانزا Calle یک روزنامه نگار با روزنامه ال Alteño می گوید که به نظر می رسد که مورالس نمی خواهند دیگر بومی رهبر به “تحت الشعاع قرار دادن او”:

La decisión de Evo desató una serie de críticas por parte de los dirigentes que siempre apoyaron el partido آزول político y del واقعی gobierno. Unos califican el hecho como “traición a las organizaciones sociales” y otros como una actitud د “soberbia” ya que supuestamente لا exautoridad no quiere a nadie que la “haga sombra” en el campo indígena.

Evo تصمیم به راه انداخته انتقاد از رهبران که همواره به حمایت از مسعود و سیاست های دولت فعلی است. برخی از توصیف اقدامات خود را به عنوان یک “خیانت از سازمان های اجتماعی” و دیگران به عنوان “استکبار” از آنجا که سابق اقتدار ظاهرا نمی خواهید هر کسی که به “تحت الشعاع” خود را بومی وضعیت.

در ژانویه مورالس باعث خشم پس از او اعلام کرد که “اگر من بازگشت (…) ما باید سازماندهی مانند شبه نظامیان مسلح از مردم ونزوئلا است.” او پس گرفت تماس خود را سه روز بعد.

پس مورالس بیانیه بر نیت خود را برای بازگشت به بولیوی وزیر کشور بولیوی موقت دولت Arturo Murillo گفت که اوو مورالس “را همراه با نام خود را” در سن پدرو ده Chonchocoro زندان در La Paz.

مقاله نویس Ghitis می گوید:

Con la fecha de las elecciones determinada y los partidos que están escogiendo sus candidatos مورالس esta luchando para guardar su influencia.

با انتخابات تاریخ در حال حاضر تنظیم و احزاب انتخاب نامزدهای خود را مورالس در تلاش برای حفظ نفوذ خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>