با وجود COVID-19 بدون مهلت برای حقوق بشر و سرکوب در مصر

علا عبد ال فتاح با همسر و معنوی شریک منال حسن. عکس توسط Lilian Wagdy از طریق ویکیانبار (CC BY 2.0).

در میان COVID-19 گیر زندانی مصری فعالان حقوق بشر و سیاستمداران در معرض خطر هستند در این کشور در زندان به سر می برند.

تماس های متعدد برای آزادی بازداشت مدافعان حقوق بشر توجهی نشد. در این میان برجسته وبلاگ نویس و فعال حقوق بشر علا عبد ال فتاح که می رود فقط “علا” در جامعه اش دست به اعتصاب غذا زد در حالی که دستگیری و بازداشت ادامه خواهد داد.

Alaa در حال حاضر در اعتصاب غذا به اعتراض خود ادامه بازداشت خانواده اش گفت: در بیانیه منتشر شده در آوریل 22.

با توجه به بیانیه ای در آوریل 13, دادستانی دریافت گزارش از تورا حداکثر امنیت زندان که در آن Alaa است که برگزار می شود که او شروع به اعتصاب غذای خود.

در آوریل 22, خانواده بود قادر به دسترسی به یکی دیگر از گزارش مربوط به علا سلامت و اعتصاب غذا:

امروز ما قادر به دیدن گزارش پزشکی مورخ 18 آوریل سال 2020 اعلام کرد که که Alaa است سطح قند خون در 54 mg/dL [میلی گرم در هر دسی لیتر باشد] ضربان قلب در 76 فشار خون در 100/70 و او حاضر به حالت تعلیق قند خون چکه.

این گزارش تایید می کند که Alaa است در اعتصاب غذا به عنوان مخالف گزارش قبلی که ذکر شده بود که او تنها مصرف مایعات خود را خواهر مونا سیف نوشت.

برجسته وبلاگ نویس و فعال شده است در داخل و خارج از زندان از سال 2011 است. در سال 2011 او صرف دو ماه در زنداناز دست رفته از تولد اولین فرزند خود خالد. در سال 2013 او را دستگیر و بازداشت 115 روز بدون محاکمه.

Alaa بود دستگیر و از خانه و خانواده خود را در ماه نوامبر 2013. بیش از یک سال بعد در فوریه سال 2015 او در نهایت محاکمه و محکوم به پنج سال زندان و تحت 2013 در اعتراض به قانون منع تظاهرات غیر مجاز برای “سازماندهی” اعتراض نظامی محاکمه. در حالی که او شرکت در تظاهرات برگزار شده در نوامبر 26, 2013, Alaa تا به حال هیچ نقشی در سازماندهی آن است.

او رهایی از زندان در تاریخ 28 مارس 2019. اما او آزادی مشروط بود به عنوان او نیاز به قفل کردن در ایستگاه پلیس محلی از 6 بعد از ظهر تا 6 صبح تحت مشروط شدن مدت پنج سال. Alaa بارها و بارها صحبت کردن در برابر آزادی مشروط او — توصیف آن به عنوان یک “تحقیر.”

حتی خود را “نیمی از آزادینشد.

مقامات بازداشت او را دوباره در تاریخ 29 سپتامبر سال 2019 در میان سرکوب نادر تظاهرات ضد دولتی از سال 2013 کودتای نظامی که حکومت دموکراتیک-رئیس جمهور منتخب محمد مرسی که درگذشت در حالی که در زندان در 17 ژوئن 2019. Alaa را در آن تظاهرات و در عین حال او هنوز دستگیر شد. در شب دستگیری او, “, زندان, افسران blindfolded او محروم او را از لباس خود را ضرب و شتم و لگد او را بارها و بارها و قرار او را به تهدید و سوء استفاده زبانی” سازمان عفو بین الملل گفت.

خود را وکیل مدافع حقوق بشر محمد ال-سجاد بود دستگیر و بعد از همان روز که او به نظر می رسد در عالی دولت امنیتی دادستان (SSSP) به نمایندگی از او. او همچنین در معرض بدرفتاری.

آنها هر دو برگزار می شود در همین مورد در جعلی به اتهام “پخش نادرست اخبار” “پیوستن به یک غیر قانونی سازمان” “خارجی دریافت بودجه” و “سوء استفاده از رسانه های اجتماعی است.”

بازداشت شد آخرین تمدید مدت 45 روز در فوریه 20, 2020, در تقاضا از دادستان است. از آن پس آنها هر دو همچنان در بازداشت غیر قانونی پس از 45 روز دوره تمام شده و بدون تمدید بازداشت.

“از دادستان درخواست تجدید نظر به تمدید بازداشت او پذیرفته شد در فوریه 20, 2020, Alaa است با حضور هر بیشتر جلسات که باعث می شود خود را از ادامه بازداشت و دیگران که با او غیر قانونی” خانواده اش گفت:

شرایط استثنایی نمی انصراف از حقوق کسانی که برگزار شد در بازداشت موقت و نه باید آنها را بهانه ای برای محروم کردن آنان از حقوق خود را به وکیل و دفاع.

هیچ مهلت از سرکوب

با وجود COVID-19 گیر سرکوب زندانیان سیاسی در مصر نشان داده است هیچ نشانه ای از مهلت. در حالی که مقامات منتشر شد برخی از زندانیان از جمله 15 سیاستمداران و فعالان سیاسی به عنوان بخشی از اقدامات برای جلوگیری از گسترش ویروس دهها هزار نفر همچنان در زندان به کارگیری مسالمت آمیز از حقوق خود برای آزادی بیان و اعتراض و مونتاژ.

به عنوان از آوریل 26 کشور ثبت 4,534 COVID-19 موارد و 317 مرگ و میر با توجه به آمار رسمی. این کشور در زندان ها شلوغ هستند و فقدان بهداشت, افزایش نگرانی های جدی بیش از هر پتانسیل گسترش این بیماری در چنین شرایط است.

به عنوان بخشی از یک کمپین برای آزادی هزاران نفر از زندانیان قاهره موسسه مطالعات حقوق بشر توییتی در آوریل 14:

در عین حال با وجود تماس های متعدد برای آزادی زندانیان سیاسی دستگیری ها و بازداشت ها همچنان ادامه دارد. در آوریل 20, وبلاگ نویس, وائل عباس دستگیر شد در حالی که گرفتن عکس در وادی Degla طبیعت رزرو واقع در 35 کیلومتری جنوب پایتخت, Cairo. عباس بود و گرفتن عکس برای Facebook, صفحه, سیاره, مصر 360, جایی که او ارائه می دهد تورهای مجازی از مصر جاذبه های گردشگری است. او منتشر شد ساعت بعد.

در سال 2018 عباس صرف هفت ماه در زندان بیش از ساخته اتهامات که شامل “پخش نادرست اخبار” “درگیری با یک گروه تروریستی” و “سوء استفاده از رسانه های اجتماعی است.”

“من شده اند با بدرفتاری و تبعیض because I am a سیاسی سابق و فعال, اگر چه من باید متوقف فعالیتهای من,” او گفت: در Facebook پست در مورد دستگیری اخیر او.

تحت سلطنت استبدادی جمهور Abdelfattah Sisi که منجر 2013 کودتا زمانی که او فرمانده ارتش و وزیر دفاع قبل مدعی ریاست جمهوری در انتخابات است که موفق به دیدار با استانداردهای بین المللی هزاران نفر از مردم شده اند زندانی خاطر به کارگیری مسالمت آمیز مدنی و حقوق سیاسی.

کسانی که دستگیر شده با انگیزه های سیاسی به اتهام اغلب در معرض به اجرا ناپدید شدن, شکنجه طولانی مدت بازداشت پیش از محاکمه و سلول انفرادی. حتی در یک بحران بهداشتی مانند COVID-19 مصیبت از این زندانیان که نباید به جرم در وهله اول همچنان ادامه دارد.

یادگیری در مورد اثرات فیزیولوژیکی از اعتصاب غذا با دادهنمایی زیر ایجاد شده توسط Global Voices به فارسی’ شریک تجسم تاثیر:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>