با وجود تماس برای حرکت زنان رهبری اعتراضات در هند با چالش های شهروندی متمم قانون

The main protest area of Shaheen Bagh protests 15 Jan 2020. Image by DTM via Wikimedia Commons. CC 0

اصلی اعتراض منطقه از شاهین باغ تظاهرات 15 ژانویه 2020. تصویر DTM از طریق ویکیانبار. CC 0

زنان رهبری اعتراضات در شاهین باغ محله از دهلی نو هند گرفتار تخیل ملت و توجه دولت است. چه شروع با یک تعداد انگشت شماری از زنان مسلمان اعتراض به ثبت ملی شهروندان (NRC) و تابعیت (متمم) قانون (کا) در 15 دسامبر 2019 به زودی تبدیل به یک ساعت اعتراض با چند مردم محلی و دیگر گروه مبارز پیوستن به در.

پس از شکایات واصل شد در برابر معترضان برای ایجاد ترافیک دادگاه عالی هند منصوب واسطه برای مذاکره در حال حرکت اعتراض محل برگزاری در 17 فوریه. اما زنان از شاهین باغ هستند و نه در خلق و خوی به در کرده و به جای آن خواست عمومی “اگر ما می تواند قربانی بسیار برای این اعتراض نمی توانید مردم را تحمل اندکی ناراحتی?”

چه شاهین باغ اعتراض ؟

در 12 دسامبر 2019 در تابعیت (متمم) قانون (CAA) به تصویب رسید و به قانون. این کا را ارائه می دهد حقوق شهروندی به پناهندگان و مهاجران از کشورهای همسایه که متعلق به خاص جوامع مذهبی; این لیست شامل مسلمانان است. این کا همراه با یک پیشنهاد به روز رسانی ملی ثبت نام از شهروندان (NRC) که حکم اثبات نسب با اسناد و مدارک مانند شناسنامه تصور می تواند فاجعه آمیز برای اقلیت مسلمان در جامعه است. اگر یک مسلمان است قادر به اثبات شهروندی خود که ممکن است پیچیده با توجه به مستندات ضعیف زیرساخت بسیاری از ترس آنها از دست دادن تابعیت و بر خلاف دیگر اقلیت های مذهبی را از یک مسیر قانونی به ماندن در کشور است.

سوخت ترس که آنها را از دست دادن خانه های خود و شهروندی خود به دلیل این اقدامات شاهین باغ در اعتراض به زودی یک پلت فرم برای ابراز نارضایتی بیش از دیگر مسائل بودجه ای کشور است. بیکاری و فقر و فساد و disenchantment با دولت فعلی چند تا تم که برجسته اند به شدت در این تظاهرات.

Posters and artwork on a closed storefront. Image by DiplomatTesterMan via Wikimedia commons. CC 0

پوستر و آثار هنری در یک نمای بسته. تصویر DiplomatTesterMan از طریق ویکیانبار. CC 0

زنان معترض در شاهین باغ شده اند ثابت قدم در تعيين و حاضر به ترک محل. اعتراضات الهام گرفته اند به طور مشابه از مد افتاده حرکات در دیگر نقاط کشور به عنوان شهروندان نگران نشان داد همبستگی با همتایان خود در دهلی نو. پونا بنگلور Ludhiana Prayag راج و مکان های مختلف دیگر در هند را تبدیل به مراکز جدید برای تظاهرات.

تا کنون معترضان را به دست آورد پشتیبانی و همچنین تمسخر از جناح های درون حزب حاکم است که باید حفظ شود که این کا را نمی خواهد ضرر منافع اقلیت.

برخی از مردم آمده اند آشکارا در حمایت از زنان از شاهین باغ.

تلاشهای میانجیگرانه

فعلی حکم توسط دیوان عالی کشور به حرکت شاهین باغ در اعتراض به نتیجه دادخواست با توجه به ترافیک نگه یو پی اس در نزدیکی محل اعتراض است. در حالی که دیوان عالی کشور به تایید حق شهروندان برای اعتراض مسالمت آمیز آن را نیز روشن ساخته است که حق اعتراض نمی تواند در طولانی مدت باعث ناراحتی عمومی. بار از هند زندگی می کنند به روز رسانی وبلاگ از تلاشهای میانجیگرانه.

واسطه ها میله میله برای تکمیل مذاکرات و ارائه گزارش به دادگاه راس 24 فوریه سال 2020 است.

آیا معترضان مجبور به حرکت است و در عین حال دیده می شود اما زنان از شاهین باغ ادعا کرده اند یک فضا در annals هند در اعتراض به تاریخ است.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش صفحه “است که پرداخت این هزینه از هند را کاهش دموکراسی است؟”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

دیدگاهتان را بنویسید