‘دهلی نو در حال سوختن است’: 17 کشته و صدها زخمی در درگیری بر ضد قانون تابعیت تظاهرات

Locals in New Delhi protest against CAA CAB NRC

مردم محلی در دهلی نو در اعتراض به تابعیت متمم قانون و ملی ثبت نام از شهروندان است. تصویر از طریق ویکیپدیا توسط DoiplomatTesterMan. CC BY-SA 4.0

در شمال شرقی منطقه از هند سرمایه درگیری های خشونت بار بین معترضان از طرف مقابل از قانون تابعیت بحث آمد به خشونت سر شروع 23 فوریه سال 2020 است. این وضعیت در حال انجام است و پس از تبدیل به یک شورش. اختلافات مصادف با رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سفر به این کشور و منجر به مرگ حداقل 17 مسلمان و هندو غیر نظامیان از جمله یک پلیس. بیش از 150 نفر مجروح شده اند و بسیاری از زخم گلوله که معترضان ادعا آمد از نرم افزار-کا معترضان. پنج ایستگاه های مترو و برخی از مدارس بسته باقی می ماند در شمال شرق دهلی نو. تظاهرات در برابر تابعیت متمم قانون (CAA) شده اند و در حال انجام هر دو سطح ملی و بین المللی از دسامبر 2019.

از شاهین باغ به Jaffrabad

در 22 مارس حدود 200 نفر از زنان جمع آوری شده در نزدیکی Jaffrabad ایستگاه مترو در شمال شرق دهلی نو و آغاز تحصن در اعتراض به ثبت ملی شهروندان (NRC) و تابعیت (متمم) قانون (CAA). معترضان مسدود ورود به ایستگاه مترو و همچنین به عنوان یک مجاور جاده یک حرکت است که تشبیه به جریان صلح آمیز شاهین باغ تظاهرات در بخش دیگری از دهلی نو است. زنان در Jaffrabad انجام شده پرچم ملی و فریاد زد: “Azaadi (آزادی) از کا NRC” شعار در مقابل پلیس.

جمعیت رشد بزرگتر در 23 مارس که مخالف تجمع در حمایت از تابعیت جدید قانون به رهبری Kapil میشرا یک رهبر محلی حاکم Bharatiya Janata Party (BJP). بنا به گزارش ها Misra به یک “اتمام حجت” به پلیس دهلی به روشن جاده ها مسدود شده توسط معترضان.

درگیری در گرفت به عنوان ضد کا معترضین مورد ضرب و شتم و هر دو گروه شروع به پرتاب سنگ در یکی دیگر. پلیس با استفاده از گاز اشک آور را به درگیری تحت کنترل است.

این درگیری ادامه داد: روز بعد به عنوان جدید حوادث خشونت گزارش شده از نزدیکی مسلمان-مناطق.

روزنامه نگار Vijayta Lalwani بازگو صحنه خشونت در یک مقاله در اولین پست:

به عنوان یک فروشگاه راه اندازی شد و درگیری در دهلی Maujpur منطقه در بعد از ظهر دوشنبه یک مرد میانسال با یک زعفران tikka بر پیشانی خود بارها و بارها خواسته خبرنگاران به توقف فیلمبرداری آتش سوزی. “Bade dinon ke baad هندو jaaga hai,” او گفت:. “مسلمانان باید از خواب بیدار شده تا بعد از مدت ها.” او نمی خواست برای شناسایی خود را دیگر به عنوان یک حامی از تابعیت متمم قانون. [..]

“پنج پولیس کشته شدند پر کردن سنگ در یک باتری کالسکه و ارسال آن وجود دارد [نسبت به Maujpur Chowk] گفت:” کاظم 30 ساله ساکن Jaffrabad. “این یک توطئه است.” او گفته پلیس در کنار کا حامیان و مسلح کردن آنها برای آینده برخورد.

Srishti Srivastava در سیم.در مصاحبه pro-کا/NRC از معترضان که بستری سوزاندن یک آرامگاه:

آنها (یعنی مسلمانان) وارد (هند) تنها از طریق سیم خاردار. فقط یک تعداد از آنها. شما می دانید در مورد سرشماری; آنها باید بسیاری در اینجا. حداقل نیمی از کسانی که نشسته است (در اعتراض سایت) وارد (هند) از طریق سیم خاردار (به معنی غیر قانونی).

در 25 فوریه در الجزیره گزارش داد که یک مسجد شده بود تخریب. مغازه ها و وسایل نقلیه از جمله ماشین آتش نشانی نیز به آتش کشیدند در Jaffrabad و Maujpur.

وزیر دهلی نو, Arvind Kejriwal, به خشونت و اعتراض به محلی اعضای مجلس قانونگذاری و مردم برای برگزاری صلح است. او همچنین به ذکر است که وجود دارد کمبود شدید پلیس در دهلی نو برای مقابله با خشونت است.

مردم در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده نظرات خود را:

پست اول و این بار از هند زندگی می کنند به روز رسانی اخبار در مورد تظاهرات.

ما به عنوان خوانده شده ویژه پوشش است که پرداخت این هزینه از هند را کاهش دموکراسی است ؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد تظاهرات در برابر تابعیت قوانین در هند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>