DEA agent متهم به همکاری با کارتل مواد مخدر کلمبیایی

توسط جاشوا گودمن و جیم Mustain | آسوشیتد پرس

میامی — یک بار standout متحده فدرال مبارزه با مواد مخدر عامل شناخته شده برای هزینه های بسیار زیادی بر روی خودروهای لوکس و طلا و جواهر تیفانی بازداشت شده است به اتهام توطئه برای شستن پول با همان کارتل مواد مخدر کلمبیایی او قرار بود به مبارزه با.

خوزه Irizarry و همسرش دستگیر شدند جمعه در خانه خود در نزدیکی San Juan, پورتوریکو به عنوان بخشی از یک 19-تعداد فدرال که کیفرخواست متهم 46 ساله Irizarry از “مخفیانه با استفاده از موقعیت خود و دسترسی ویژه به اطلاعات” برای منحرف کردن میلیون ها نفر در قاچاق مواد مخدر درآمد حاصل از کنترل اداره مبارزه با مواد مخدر.

“این چشم های سیاه و سفید برای DEA به یکی از خود را درگیر در چنین سطح بالایی از فساد گفت:” مایک افروزی DEA است رئیس سابق عملیات بین المللی. “او به خطر افتاده است و تحقیقات است. او به خطر افتاده است دیگر عوامل و او به خطر افتاده است خبرچینان.”

دادستان فدرال در تمپا, فلوریدا, محرمانه توطئه نه تنها حاوی Irizarry اما بهره مند دو unindicted co-توطئه گران و نه از آنها به نام در کیفرخواست. یکی بود به کار به عنوان یک کلمبیا مقام دولتی در حالی که دیگر شرح داده شد که از قاچاق مواد مخدر و پول شویی سازمان شد که پدرخوانده به Irizarry خبری خود در سال 2015 زمانی که DEA agent was posted به کلمبیا رفت و آمد مکرر در شهر کارتاهنا در آن زمان است.

زمانی که آسوشیتد پرس نشان داد مقیاس Irizarry را به اتهام تخلف در سال گذشته این ارسال تکان طریق DEA که در آن او متکبر عادات و قصه های خشن قایق بادبانی احزاب با بیکینی-چادری روسپی شد افسانه ای در میان عوامل است.

اما قبل از اینکه در معرض Irizarry شده بود یک مدل عامل برنده شدن جوایز و ستایش از ناظران خود را. پس از پیوستن به DEA در میامی سال 2009 او واگذار شده بود با یک undercover عملیات پول شویی با استفاده از شرکت های صوری پوسته حساب های بانکی و پیک. Irizarry استعفا داد و در ژانویه سال 2018 پس از reassigned به واشنگتن زمانی که رئیس خود را در کلمبیا شد suspiciousThe مورد نگرانی در DEA که توطئه ممکن است به خطر بیافتد عملیات مخفی و upend پرونده های جنایی.

“اثر انگشت خود را در سراسر ده ها تن از بازداشت و کیفرخواست گفت: David S. Weinstein سابق دادستان فدرال در میامی. “این می تواند یک اثر موج دار شدن و باعث دادگاه برای بررسی مجدد هر صورت او درگیر شد.”

Irizarry و همسرش ارسال شده $10,000 باند و منتشر شد. DEA با اشاره به نظر وزارت دادگستری و پیام به Irizarry وکیل نمی شد و بلافاصله بازگشت.

یک وکیل برای ستاره شاهد در مورد سابق DEA خبرچین بود که به کار گرفته شده توسط Irizarry جشن اتهامات عنوان شده علیه. Gustavo Yabrudi داده شد 46-حکم ماه سال گذشته برای نقش خود را در یک چند دلار پول شویی توطئه است.

“آقای Yabrudi شده است انتظار برای تقریبا دو سال برای این روز گفت:” لئوناردو کنکپکین. “از آن زمان که دست نشانده کارشناسی ارشد که کشیده از رشته های خود را و قدرت خود را بیش از او ساخته شده برای پاسخ به اعمال خود.”

شروع اطراف 2011, Irizarry گفته استفاده از پوشش نشان خود را به فایل گزارش نادرست و گمراه خود را مافوق همه در حالی که کارگردانی DEA پرسنل به سیم وجوه مادی و معنوی برای مخفی نیش به حساب در اسپانیا, هلند و جاهای دیگر که او کنترل می شود و یا بسته بود به همسر خود و شرکت خود توطئه گران.

او همچنین متهم های حساس اجرای قانون اطلاعات با شرکت خود توطئه گران.

DEA کاهش یافته است به نظر در آن اشتغال Irizarry و بالقوه پرچم قرمز است که آمد تا در طول فرآیند غربالگری. Irizarry استخدام شد توسط DEA با وجود نشانه های او نشان داد نشانه هایی از فریب در آزمون دروغ سنجی و اعلام ورشکستگی بدهی تقریبا $500,000. هنوز هم او مجاز به رسیدگی به معاملات مالی پس از استخدام توسط DEA.

در مجموع Irizarry و خبرچینان در مسیر خود را به کار گرفته حداقل $3.8 میلیون که باید بوده است با دقت دنبال DEA به عنوان بخشی از مخفی پول شویی و تحقیقات است.

نه همه از این مبلغ به جیب شد توسط co-توطئه گران اما کیفرخواست جزئیات حداقل $900,000 بود که پرداخت می شود از یک جنایتکار حساب باز Irizarry و خبرچین استفاده از نام گذرنامه و شماره امنیت اجتماعی از یک سوم کسی که غافل هویت خود را که به سرقت رفته است.

درآمد حاصل از اتهام طرح بودجه واقعی صرف ولگردی و قانونی شکنی. این شامل خرید از $30,000 تیفانی حلقه الماس یک BMW, سه لندرور و یک $767,000 خانه در کرتگنا و همچنین خانه در جنوب فلوریدا و پورتوریکو که در آن زن و شوهر شده است زندگی می کنند. برای مخفی کردن آهنگ های خود را Irizarry گفته افتتاح یک حساب بانکی به نام شخص دیگری و با استفاده از این قربانی جعل امضا و شماره امنیت اجتماعی.

همچنین بودجه خرید در میامی از یک سال 2017, Lamborghini Huracan Spyder به نمایندگی از اعضای خانواده از co-conspirator 2.

یک لامبورگینی با همان وسیله نقلیه ID نام در کیفرخواست متعلق به جنی Ambuila دستگیر شد و سال گذشته در کلمبیا همراه با پدرش عمر Ambuila یک مامور گمرک در بندر بونونتورا عمده حمل و نقل نقطه برای کوکائین و قاچاق کالا استفاده می شود برای پنهان کردن درآمد حاصل از فروش مواد مخدر. او قبل از دستگیری Ambuila مشترک عکس ها و ویدئوها از خودش در Facebook نما در کنار ماشین ورزشی قرمز که به ارزش بیش از $300,000.

کیفرخواست تحویل داده شد تا یک هفته پس از دیگری عامل سابق DEA به چهار سال محکوم شد در زندان فدرال برای نقش خود در یک دهه مواد مخدر توطئه که درگیر قاچاق هزاران کیلوگرم کوکائین از پورتوریکو به نیویورک است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید