ما آمریکایی ها تمایل به فکر می کنم ایرلندی مواد غذایی در خیابان, پارتی, نظر, همه گوشت گاو corned کلم و رنگ سبز شبدری شکل کوکی ها. اما ایرلند دارای یک افتخار — و به طور قابل توجهی متنوع تر — آشپزی سنت و آن حاکم و پز, ملکه, جوراب ساق بلند, Allen باعث می شود مطمئن شوید که.

Darina آلن “یکی دیگ خوراک همه” — اختاپوس کتاب سال 2020

پرفروشترین مواد غذایی و نویسنده مشهور آشپز تاسیس Ballymaloe مدرسه آشپزی در زمینه کشاورزی ارگانیک در شهرستان کورک در سال 1983 و پخت و پز, کلاس آشپزی و تلویزیون غذا سری را ساخته اند او را به یک نام خانگی در ایرلند. صفحه از طریق او آشپزی است و شما می توانید همه چیز را از کلاسیک — Ballymaloe خورش ایرلندی برای مثال و پای چوپان — به دودی اردک و کوینولا بودا کاسه.

جدید “یک گلدان خوردها همه” (هشت کتاب 25 دلار) که فرود در قفسه های کتابفروشی ماه گذشته, همه چیز در مورد آسان و خوشمزه کرایه مثل این پودینگ شکلات با فندق تست و Frangelico کرم. بازی شیر یا خط کردن هر گونه سند چشم انداز از کاستارد. این بیشتر شبیه کیک شکلات مذاب — با Frangelico تزریق خامه.

آلن آن را به عنوان توصیف “wickedly غنی با ذوب بافت. باید آن را مرطوب و چسبناک در مرکز بنابراین نمی طبخ آن و یا از آن خواهد شد ناامید کننده و کسل کننده است.”

بر خلاف کیک شکلات مذاب هر چند این یکی خوب به همان اندازه گرم یا سرد. و آن را بسیار برتر به رنگ سبز شبدری شکل کوکی ها تا خرس که در ذهن زمانی که شما در حال برنامه ریزی است که روز سنت پاتریک منو. در اینجا چگونه آن را ساخته شده است:

سخن بی معنی وبیهوده شکلات پودینگ با فندق تست & Frangelico کرم

در خدمت 6 تا 8

مواد تشکیل دهنده

2/3 فنجان کره بدون نمک به علاوه اضافی برای لیز کننده

5½ اونس با کیفیت خوب شکلات تیره (آلن با استفاده از 52 درصد بار)

1 قاشق چای خوری عصاره وانیل

½ فنجان به اضافه 2 قاشق غذا خوری آب گرم

اندک ½ فنجان شکر دانه های خیلی ریز

4 آلی رایگان-محدوده تخم مرغ

3 قاشق غذا خوری self-rising آرد

پودر شکر برای خدمت

چند تست فندق درشت خرد شده چاشنی زدن

1 فنجان آرام خامه یا کرم fraîche مخلوط با 1 قاشق غذا خوری Frangelico فندق آب نارگیل

جهت

حرارت فر را تا 400 درجه. گریس 1 لیتر ظرف پای را با کره کمی.

ریز ریز کردن شکلات را به قطعات کوچک و ذوب با 2/3 فنجان کره را در یک کاسه پیرکس مجموعه بیش از یک تابه داغ اما نه نهفته آب. به عنوان به زودی به عنوان شکلات ذوب شده, حذف کاسه از گرما و اضافه کردن عصاره وانیل. هم بزنید در آب گرم و شکر مخلوط کنید تا صاف.

جداگانه تخم مرغ و ماهوت پاک کن زدن زرده را به مخلوط شکلات. و سپس در آرد sifted از ساخت مطمئن شوید که وجود دارد بدون توده.

در یک کاسه جداگانه, ماهوت پاک کن زدن سفیده تخم مرغ تا زمانی که سفت قله فرم و سپس به آرامی آنها را در برابر شکلات مخلوط. پور مخلوط شکلات به کره ظرف. با قرار دادن ظرف در یک bain-marie — بزرگتر پخت ظرف برای نگهداری آب بریزید و به اندازه کافی در آب جوش به نیمه راه آمده تا طرف ظرف. پخت به مدت 10 دقیقه. سپس کاهش دما تا 315 درجه و پخت به مدت 15 تا 20 دقیقه یا تا زمانی پودینگ شرکت در بالا اما هنوز هم نرم و fudgy زیر و پر رو در پایه.

کنار گذاشته تا خنک شود قبل از آن با پودر شکر. خدمت گرم یا سرد پاشیده با فندق تست و با Frangelico کرم یا کرم fraîche کنار.

— حسن نیت ارائه میدهد Darina آلن “یکی دیگ خوراک همه” (هشت کتاب 25 دلار)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de