چک پارلمان انتخاب بازرس با سابقه تبعیض نژادی

دفتر بازرس از جمهوری چک. عکس مارتین Strachoň از طریق ویکیانبار CC BY-SA.

انتخابات جمهوری چک جدید بازرس است باعث واکنش شدید به دلیل تبعیض آمیز نظرات او ساخته شده است که در برابر جوامع مختلف در گذشته است.

منصوب شده در فوریه 12, توسط, چک, مجلس, استانیسلاو Křeček شده بود معاون مدافع از حقوق (به عنوان بازرس دفتر به نام در جمهوری چک) از سال 2013. قبلا او به عنوان یک قاضی و وکیل و معاون در پارلمان چک برای چک حزب سوسیال دموکرات (ČSSD) این حزب از زمان رئیس جمهوری چک Miloš زمان.

در ژانویه سال 2017 Křeček ساخته شده عبارات زیر در حال حاضر در ظرفیت خود را از معاون مدافع از حقوق به کشور پیشرو مستقل weekly, Respekt:

Muslimové sem přicházejí نیا, že nás chtějí nahradit, ne, že chtějí žít s námi.

مسلمانان به اینجا می آیند [به جمهوری چک] زیرا آنها می خواهند به جای ما نیست چرا که آنها می خواهند به زندگی می کنند با ما.

عکس از استانیسلاو Křeček توسط دیوید Sedlecký. Wikimedia Commons CC-BY 3.0

او همچنین گفت: پس در مورد جامعه رم یکی از بزرگترین اقلیت های قومی در جمهوری چک (و یکی از مهمترین و تبعیض علیه):

Křeček: “Diskriminace v Česku neexistuje.”
Novinář: “Vylučování Romů z trhu s bydlením kvůli jejich کشور původu není diskriminace?”
Křeček: “Není, protože kdo se chce dožadovat práva na bydlení, musí se také chovat slušně k ostatním nájemníkům یک به Romové nedělají.”

Křeček: “هیچ تبعیض در جمهوری چک”.
روزنامه نگار: “اخراج از مردم رم از بازار مسکن به دلیل منشاء خود را به حساب نمی به عنوان تبعیض؟”
Křeček: “هیچ دلیل که می خواهد به حقوق مسکن باید در بهترین رفتار با همسایگان خود است و نه مورد از مردم رم.”

دفتر مدافع عمومی حقوق (veřejný ochránce práv) بود که در تاسیس این کشور در سال 1999. پارلمان چک برگزیدگان مدافع عمومی برای یک ماموریت شش سال از یک لیست است که در آن دو نامزد معرفی شده توسط رئیس جمهور و دو توسط مجلس خود را. با توجه به عمومی و مدافع حقوق’ وب سایت رسمی:

این مدافع از حقوق باید کار را به دفاع از افراد در مقابل رفتار مقامات و نهادهای دیگر مندرج در این قانون که در آن چنین رفتاری در تضاد با قانون و یا نمی کند و با رعایت اصول یک دولت دموکراتیک حکومت قانون و مدیریت خوب به عنوان به خوبی به عنوان خود را در برابر انفعال در نتیجه کمک به دفاع از حقوق اساسی و آزادی.

خشم در سمت چپ شادی در سمت راست

رم و LGBTQI+ فعال دیوید Tišer. عکس توسط Jan Mihaliček مورد استفاده با اجازه

Global Voices به فارسی پرسید رم و LGBTQI+ فعال دیوید Tišer بنیانگذار ضد تبعیض پروژه ARA ART, آنچه که او فکر نامزدی Křeček.

در اینجا چیزی است که او تا به حال به می گویند:

شرکت k tomu říct? Jde o naprostou katastrofu. Obhajování lidských práv v چسک republice se jmenováním پانا Křečka انجام funkce Ombudsmana zastavila یک هم رفته téma se celospolečensky dehonestovalo. Takovým znamením může být من gratulace یک radost extremistických رستوران ع z jmenování پانا Křečka.

چه می توانم بگویم ؟ آن است که به سادگی یک فاجعه است. دفاع از حقوق بشر در جمهوری چک به پایان رسید با نامزدی Křeček به عنوان بازرس و این موضوع دهکدهای از دست داد هر حس عزت برای جامعه ما است. یکی از گفتن نشانه این واقعیت است که احزاب جناح راست باید او تبریک گفت و ابراز شادی خود را در منطقه باشد.

در واقع Tomáš Vandas عنوان یک چهره برجسته در میان راست گروه در جمهوری چک گفت: در توییتر

حتی اگر من در نظر بازرس کار به عنوان بی فایده در این مورد من خوشحال هستم که آقای Křeček انتخاب شد و من به او تبریک می گویم. من باور دارم که با تشکر از انتخابات خود را با دیگر نمی خواهد یک لانه حمایت از مهاجران انگل و مردم قادر به انطباق و بازگشت به حالت اولیه خود تابع.

عمده تظاهرات علیه Křeček‘s نامزدی برنامه ریزی شده بود در تاریخ 1 مارس توسط جنبش اجتماعی “میلیون chvilek demokracie” و یا “یک میلیون لحظات برای دموکراسی است.” این جنبش دارای رهبری بزرگترین تظاهرات علیه رئیس جمهور روحانی را سیاست در جمهوری چک پس از سقوط کمونیسم در سال 1989.

از هاول به روحانی

زمانی که کمونیسم به پایان رسید و سپس چکسلواکی در سال 1989 واسلاو هاول, حقوق بشر, فعال مخالف و نویسنده رئيس جمهور آن شد و بعد از آن جمهوری چک زمانی که این کشور در سال 1993 تاسیس شد. این رویداد زمانی به عنوان یک پیروزی برای حقوق بشر در اروپا مرکزی.

همه چیز تغییر کرده است به طور چشمگیری از زمان انتخابات در سال 2013 و انتخاب مجدد در سال 2018 است. او شناخته شده برای خود را طرفدار پکن و طرفدار مسکو views. زمان نیز ساخته شده نژادپرستانه و تبعیض آمیز در برابر اظهارات پناهندگان مسلمانان روزنامه نگاران و گروه های دیگر.

Křeček در نظر گرفته شده است به عنوان یک پروموتر از همان مجموعه ای از ارزش هاو برخی از مفسران مانند روزنامه نگار مارک Švehla, در حال حاضر تماس با جمهوری چک “کشور از دو Zemans.”

با توجه به 2018 Economist Intelligence Unit دموکراسی شاخص جمهوری چک در نظر گرفته شده است ناقص دموکراسی:

این کشور قرار داده شد 34th در یک لیست از 167 کشور در این نظرسنجی که عملکرد را برای سال 2017 امتیاز شد. آن را نمره کاهش یافت و به 7.62 امتیاز از 7.82 امتیاز در سال 2016 بدترین حالت آن محل در یک دهه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>