تصویر: ایگور Vujčić. با اجازه از سهم پایه و اساس است.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

موارد بازداشت خودسرانه مدار بسته, تلفن, ضربه زدن, نقض حریم خصوصی و دیجیتال دیگر نقض حقوق بشر به شدت افزایش یافته در آسیای مرکزی و جنوب شرقی اروپا به عنوان دولت آغاز شده تحمیل قوانین اضطراری برای مبارزه با COVID-19 شیوع. بلگراد-بر اساس بالکان گزارش های تحقیقی شبکه (BIRN) و حقوق دیجیتال سازمان به اشتراک گذاری بنیاد شروع یک وبلاگ با عنوان “حقوق دیجیتال در زمان COVID-19” مستند این تحولات است.

در پاسخ به کروناویروس همه گیر برخی از دولت ها در حال افزایش نظارت افزایش سانسور و محدود کردن جریان آزاد اطلاعات است. در بسیاری از موارد دولت-اعمال محدودیت های مسخره استانداردهای حقوق بشر.

Bojan Perkov سهم سیاست بنیاد محقق. حسن نیت ارائه میدهد عکس مورد استفاده با اجازه.

این BIRN و به اشتراک گذاری وبلاگ همچنین شامل یک ویژگی دعوت عمومی برای ارسال گزارش حوادث به پایگاه داده خود را. Bojan Perkov سیاست محقق در به اشتراک گذاری بنیاد نوشت: خلاصه ای از یافته های خود را با توجه به موارد زیر است:

Dosadašnja saznanja دوه organizacije pokazuju da su najproblematičniji višestruki problemi sa privatnošću osoba u karantinu, širenje dezinformacija من opasnih zabluda u, vezi sa virusom u onlajn medijima من putem društvenih mreža, kao i povećanje اینترنت prevara.

اطلاعات جمع آوری شده توسط این دو سازمان تا کنون نشان می دهد که بیشترین مشکل [نقض] در مسائل متعدد مربوط به حریم خصوصی افرادی که در زیر قرار داده و قرنطینه گسترش دروغ و خطرناک تصورات غلط در مورد ویروس ها در رسانه های آنلاین و از طریق شبکه های اجتماعی و همچنین افزایش کلاهبرداری اینترنتی.

اطلاعات جمع آوری شده توسط این دو سازمان از طریق این وبلاگ این پایگاه داده از ویژگی های نشان می دهد که فقط در طول دو هفته گذشته 80 نفر دستگیر شده اند و برخی از آنها زندانی برای پخش اخبار جعلی و دروغ با سخت گیرانه ترین نمونه در ترکیه و صربستان مجارستان و مونتنگرو.

دولت در مونته نگرو و مولداوی عمومی بهداشت شخصی اطلاعات از افراد آلوده به COVID-19 در حالی که وب سایت های رسمی و بیمارستان سیستم های کامپیوتری دچار حملات سایبر در کرواسی و رومانی. برخی از کشورها مانند اسلواکی با توجه به بلند کردن حقوق مندرج تحت اتحادیه اروپا به طور کلی حفاظت از داده ها و مقررات (GDPR) در حالی که صربستان اعمال نظارت و ردیابی تلفن برای محدود کردن آزادی حرکت.

به طور بالقوه آلوده شهروندان شده اند موظف به ارسال به اشکال جدیدی از کنترل توسط قانون است. در صربستان پس از اعلام وضعیت اضطراری اعلام شد و همه شهروندان از ورود از خارج از کشور باید تحت قرنطینه. در طول 19 مارس در کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور Aleksandar Vučić اعلام کرد که پلیس این است که “زیر” ایتالیایی, شماره تلفن چک کردن که شهروندان با استفاده از رومینگ و به طور مداوم ردیابی مکان خود را. این بود که به طور خاص با هدف اعضای مهاجر صربستانی که از ایتالیا بازگشت و قرار است به خود منزوی در خانه های خود. او همچنین هشدار داد افرادی که ترک گوشی خود را در پشت آن است که دولت “راه دیگر” از ردیابی آنها را اگر آنها را نقض قرنطینه اما توضیح نداد این روش.

در کشور همسایه مونته نگرو ملی هماهنگی بدن برای بیماری های عفونی تصمیم به انتشار نام و نام خانوادگی افرادی که باید تحت قرنطینه آنلاین پس از آن مشخص شد که برخی افراد نقض اندازه گیری و به عنوان یک نتیجه “افشای کل مونته نگرو به خطر است.” مدنی داد به چالش کشیده این اندازه گیری از طریق شکایت ارائه شده به دادگاه قانون اساسی مونته نگرو.

در کرواسی شهروندان نگران طراحی و توسعه یک وب سایت samoizolacija.منابع انسانی (به معنی “خود انزوا”) که گفته می شود را فعال کنید هر کسی که به صورت ناشناس گزارش قرنطینه متخلفان به پلیس. سایت شده و پس از آن تعطیل و وزارت کشور آغاز تحقیقات جنایی در برابر مظنون به نقض حقوق حریم خصوصی.

بحران مقر فدراسیون بوسنی و هرزگوین با صدور یک توصیه در نحوه انتشار اطلاعات شخصی شهروندان که نقض اقدامات پیشگیری به عنوان نهادهای دولتی در حوزه استانی و محلی در سطح شروع به انتشار اطلاعات در مورد افرادی که در انزوا و خود انزوا از جمله لیست از افراد شناسایی شده آلوده به ویروس coronavirus. در پاسخ, در مارس 24, شخصی اطلاعات آژانس حفاظت از بوسنی و هرزگوین با صدور تصمیم منع انتشار اطلاعات شخصی شهروندان آزمایش مثبت برای coronavirus و یا کسانی که در معرض انزوا و خود انزوا اقدامات است.

موارد بالا از انتشار داده های سلامت آنلاین شامل نقض مستقیم قوانین است که تعیین آنها به عنوان محافظت در بالاترین حقوقی سطح.

Perkov نیز مطرح است که آیا این اقدامات موثر هستند به ویژه از آنجا که این افراد در خطر است. در مونته نگرو افراد آلوده که هویت نازل شده بر روی شبکه های اجتماعی قرار گرفته اند به گفتار نفرت.

Dalje da li je ideja javno posramljivanje ljudi koji ne poštuju samoizolaciju ili smanjenje broja prekršaja? Kriterijumi proporcionalnosti من neophodnosti takođe, su na veoma tankim osnovama من بدون adekvatne opravdanosti. Mogu se postaviti pitanja da li je zaista neophodno objaviti imena svih građana u samoizolaciji po adresi stanovanja javno na internetu من da li je به jedini način da se obezbedi poštovanje zakona.

بعلاوه این است که ایده پشت این اقدامات عمومی بشود از افرادی که بی احترامی تعهد برای خود انزوا و یا کاهش تعداد تخلفات? معیارهای تناسب و ضرورت نشده است به درستی مورد احترام و کفایت شده بود توجیه می شود. یکی می توانید سوال آن است که آیا واقعا لازم است به انتشار نام تمام شهروندان تحت self-انزوا و خانه خود را آنلاین آدرس, و این است که آیا واقعا تنها راه برای اطمینان از احترام به قانون است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im