COVID-19 نیز مؤثر ونزوئلا بومی مهاجران

یک کودک با خانواده خود در یکی از یونیسف سه موقت استراحت چادر در Rumichaca, اکوادور در طرف دیگر مرز با کلمبیا. عکس: یونیسف اکوادور/فلیکر تحت مجوز CC.

اتمام جهانی صدای ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

بسیار گفته شده است در مورد ونزوئلا مهاجرت بحران و افزایش در ونزوئلا “واکر” اما اغلب در کنار این واقعیت که برخی از این مهاجران بومی هستند – بسیاری از آنها از Wayuu, Warao, Yukpa و Pemon گروه های قومی.

پس از 2015 به اصطلاح “مجتمع انساندوستانه” در ونزوئلا به بیرون رانده می شود بیش از 4.7 میلیون ونزوئلا از این کشور است. آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) توصیف کرده است این مهاجرت اجباری به عنوان بزرگترین مهاجرت دسته جمعی اخیر در منطقه تاریخچه.

چه چیزی بیشتر, به عنوان یک نتیجه از COVID-19 گیر ونزوئلا در مرز برزیل و کلمبیا بسته شده اند پس از اواسط ماه مارس در نتیجه بدتر شدن وضعیت بومی و مهاجر.

نه قادر به استفاده از گذرگاه های مرزی — از جمله این که از کوکوتا در کلمبیا — انتخاب کنید تا داروها و مواد غذایی و دیگر محصولات اساسی از طرف دیگر استفاده از مسیرهای غیر قانونی و گذرگاه افزایش یافته است و با آن مرتبط با خطرات.

بیش از 100 ، 000 بومی خانواده ها در کلمبیا در حال حاضر رو به جدید خطرات در رابطه با COVID-19 گیر با توجه به یک گزارش از El País. به عنوان اعلام شده توسط کلمبیا وزارت بهداشت دو مردم بومی از Yukpa گروه قومی تشخیص داده شده اند با COVID-19 در کلمبیا-ونزوئلا مرز در اوایل ماه آوریل است. با توجه به گزارش های محلی اخبار رسانه LaFm حدود 174 نفر در نورث سانتاندر — از جمله حامله بومی زنان و کودکان جدا شد به عنوان یک اقدام پیشگیرانه است.

اگر چه زنان بومی نشان دهنده درصد کوچکی از میلیون ها نفر از مهاجران سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) هشدار می دهد که آنها بخشی از یکی از گروه های آسیب پذیر.

ده ها تن همراه با فرزندان جوان خود را و یا باردار هستند. دیده بان حقوق بشر می گوید که در طول سفر خود آنها شده است راه رفتن به طور متوسط 16 ساعت در روز به حدود 13 روز است.

از دیگر موانع که آنها را به صورت به گفته کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل شامل موانع زبان. بسیاری از آنها تنها خود صحبت می کنند زبان بومی و تکیه بر دو زبانه بومی مردان برای برقراری ارتباط است. نیز وجود دارد یک فقدان مدارک شناسایی در نتیجه جلوگیری از دسترسی به سیاست های عمومی است که می تواند سود به آنها

اگر چه مقامات کلمبیا گفت: آنها به طور فعال در lookout برای بیماران علامت دار به منظور جلوگیری از گسترش آنها هشدار داده اند از مشکلات از جمله زمانی که Yukpa مردم — کسانی که در فقر زندگی می کنند در حدود 15 کلمبیا شهرها — نیمه عشایری در نتیجه ساخت آن را دشوار برای به اجرا درآوردن این مستند.

سفر بومی ونزوئلا در سراسر مرز

با توجه به Fraternidade — بین المللی انسان دوستانه فدراسیون مهاجران تجربه محدودیت سرقت و سوء استفاده از مقامات و گروه های مسلح در طول سفر خود را. آنها به طور عمده وارد کلمبیا و برزیل, شهرهای مرزی وحشت زده و خسته و گرسنه و نیاز مبرم به کمک. به محض ورود آنها توضیح دهید که چگونه فرزندان خود را فوت کرد با توجه به فقیر دسترسی به بهداشت و درمان و همچنین مواد غذایی و بهداشت پایه محصولات در ونزوئلا با توجه به یک سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) گزارش.

با توجه به تحقیقات توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل و ونزوئلا برنامه اقدام آموزش و پرورش در حقوق بشر (Provea) بومی و مهاجر شده اند مجبور به ترک میهن اجدادی خود در ونزوئلا به دلیل گرسنگی و بیماری و خشونت و تهدیدات مربوط به استفاده از زیستگاه خود و منابع است.

Eligio Tejerina یک بومی رهبر Warao گروه قومی در حال حاضر در بوا ویستا برزیل گفت: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل:

Decidimos venir a Brasil porque nuestros hijos estaban muriendo de hambre. Ellos lloraban por el hambre. انفرادی comían una vez al día, por la noche. Únicamente una pequeña porción.

ما تصمیم به آمدن به برزیل چرا که فرزندان ما از گرسنگی در حال مرگ بودند. آنها با گریه از گرسنگی شد و فقط با خوردن یک بار در روز و در شب. این تنها یک بخش کوچک.

با توجه به کمیته حقوق بشر از لا گواجیرا جرم مهاجرت مردم بومی منجر به شکستن از خانواده ها و جوامع موجب ایجاد احساس پوچی و تنهایی است که دشوار است برای مقابله با, با توجه به جمع ساختار جوامع خود.

یوهانا رینا یک کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل حفاظت دستیار در کلمبیا می گوید که:

Se enfrentan a desafíos د pérdida de identidad, incluyendo su idioma, y un dramático deterioro de sus با estructuras organizacionales.

آنها در مواجهه با چالش های هویت از دست دادن خود از جمله زبان و وخامت شدید در ساختارهای سازمانی.

در شب مهاجر کودکان و مادران هم موقت یونیسف بقیه چادر در Rumichaca, در اکوادور طرف مرز با کلمبیا. عکس: یونیسف اکوادور/فلیکر. تحت مجوز CC.

اگر چه خطرات پایین تر زمانی که آنها وارد در مقصد خود را, آنها هنوز هم وجود داشته باشد. IOM و Provea اشاره کرده اند که نگرانی و ناراحتی از برخی مقامات و میزبان جمعیت با توجه به حضور بومی ونزوئلا که منجر به شیوع بیگانه ستیزی و خشونت است.

هر دو سازمان همچنین هشدار می دهند که بومی مدیترانه می تواند قربانیان فقر و استثمار نیروی کار است و ممکن است فرستاده می شود به ونزوئلا بدون دلیل انطباق با مقررات قانونی. توسط یک گروه قومی و زبانی اقلیت و با توجه به نزدیکی پناهگاه خود را به شبکه های قاچاق انسان آنها را اجرا خطر بیشتری از بودن در معرض فحشا و کودک آزاری است.

اضافه شده به این مشکلات هستند که قبل از این مهاجرت بحران است. ارتباط از کشور میزبان خود را با جوامع بومی در طول تاریخ شده است پیچیده به خصوص به دلیل جاری کلیشه که منشا می رود به سیستماتیک سیاست های جذب با توجه به IOM.

برای همه این دلایل ملل متحد شورای حقوق بشر توصیه می کند که مقامات مجازات بیگانه ستیزی و نژاد پرستی علیه مهاجران و اتخاذ جنسیتی مبتنی بر رویکرد در حالی که سازمان بین المللی مهاجرت نشان می دهد تطبیق مراقبت از بومی و مهاجر خود را به قومی و اقلیت های زبانی و جنسیتی ،

جوامع بومی را از حقوق اساسی است که عبارتند از: حق برخورداری از یک زندگی عاری از تبعیض و خشونت و همچنین حق آزادی حرکت.

آنها همچنین دارای حقوق خاص مربوط به خود را binational هویت بومی مانند ونزوئلا و کلمبیا به عنوان مثال از جمله حق برابر و غیر assimilationist درمان, به زمین استقلال.

با وجود این مشکلات بومی مهاجران گفت: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در سال 2018 است که وضعیت جدید در برزیل و کلمبیا بهتر بود از یکی از آنها با تجربه در ونزوئلا از آنجایی که آنها در حال مدیریت برای پاسخگویی به نیازهای اساسی خود با تشکر از هماهنگی بین دولت ها و سازمان ها.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>