COVID-19 در فلسطین: زندگی بین امید و ترس

فلسطینی ها در نوار غزه موج پرچم فلسطین. عکس Hosny صلاح از طریق Pixabay بدون مجوز مورد نیاز است.

نوار غزه و پرجمعیت و فقیر فلسطین حکومت حماس از رهبران و چهره به خصوص آسیب پذیری در COVID-19 بیماری همه گیر. غرب بانک که در آن تشکیلات خودگردان فلسطینی دارای قدرت زیر پرچم محمود عباس در برابر یک وضعیت مشابه است.

چه چیزی باعث این وضعیت در هر دو مکان به خصوص نگران کننده است بسیار متمرکز جمعیت بسیار محدود فرصت های اقتصادی.

در تاریخ 5 مارس سال 2020 کرانه گزارش اول خود را COVID-19 موارد است. 30 آوریل وجود دارد حدود 340 موارد و 2 مرگ و میر گزارش شده است.

در مارس 22, غزه گزارش دو مورد مربوط به مردم بازگشت از پاکستان, افزایش ترس از پتانسیل بحران انسانی. 30 آوریل موارد افزایش یافته و به 12 افزایش ترس که این ویروس می تواند اگر چه هیچ مرگ و میر تا کنون گزارش شده است.

مقامات محلی در زمان سریع و مستقیم اقدامات به سرعت گسترش ویروس. با نصب موارد گزارش شده در کشور همسایه اسرائیل عظیم تجمعات ممنوع شد. وزارت بهداشت ترغیب ساکنان غزه به پوشیدن ماسک, البته بدون اجرای.

مقامات در غزه نیز تحمیل بخشی از سفر بان کی مون و از اواخر ماه مارس همه افراد در بازگشت به غزه ملزم به ماندن تحت قرنطینه به مدت 21 روز. برای پیاده سازی این سیاست موقت قرنطینه مراکز تعیین شده است به جای عودت:

مقامات فلسطینی بسته تمام مساجد و اعمال اجتماعی فاصله گرفته است. در آوریل 23, یک فلسطینی محکوم به شش ماه زندان برای نقض قرنطینه اقدامات است.

در کرانه با توجه به فلسطینی مقامات کارگران از بازگشت از اسرائیل هستند که منبع اصلی عفونت و تشکیل حداقل یک سوم از تمام موارد گزارش شده. حدود 150000 کارگران فلسطینی را بازگشت به سرزمین های فلسطینی و خود قرنطینه خود را.

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان در آوریل 24, 8,000 کارگران در بازگشت از اسرائیل از طریق بازرسی مرزی جرقه نگرانی در مورد امکان گزارش موارد است. مقامات محلی در زمان اقدامات محدود کننده برای محدود کردن حرکات در حالی که تحمیل یک دو هفته ای قرنطینه برای کسانی که عبور از مرز با اسرائیل است.

متعدد کارگران خود را از کار یک شبه با توجه به تحمیل اقدامات و تعطیلی کسب و کار. این حال تاثیر مستقیم بر نرخ فقر در این سرزمین. به گفته مقامات محلی 53,000 فلسطینی ها افتاده اند زیر خط فقر پس از محمد عباس نخست وزیر فلسطینی, اعلام وضعیت اضطراری در مارس 29.

پرجمعیت مناطق فقیر نیز یک نقطه از نگرانی. در غزه, 2 میلیون نفر جمعیت در حال گسترش بیش از 300 کیلومتر در شهر Jabaliyah برای مثال 115,000 مردم کهنه به یک 1 x 2 کیلومتری منطقه است. نزدیک به 80 درصد از جمعیت متکی به کمک های خارجی و نرخ بیکاری حدود 40 درصد است.

یک شهروند ساکن غزه با اشاره به دشواری وضعیت: “ما معمولا در دریافت وجوه کمک های مالی و غذایی اما امسال همه چیز متفاوت خواهد بود چرا که از COVID.”

بهداشت محلی کارگران همچنین نگرانی در مورد کمبود تجهیزات برای مقابله با پتانسیل شیوع. یک کارگر بهداشت در غزه به تازگی اشاره کرد:

ما به اندازه کافی ندارد و بیمارستان و یا ICU [intensive care unit] تخت یا مکانیکی, هواکش. من درک آن حقایق است.

فقدان تجهیزات پزشکی است به خصوص قابل توجه در غزه با کمتر از 100 هواکش گزارش محدود بیمارستان ها و کمبود تخت ICU. به گفته مقامات محلی غزه حدود 120 تخت ICU اما بسیاری از آنها در حال حاضر اشغال شده توسط non-COVID-19 بيمار.

در یک کنفرانس مطبوعاتی مقامات محلی به دادگاه تجدید نظر به جامعه بین المللی برای حفاظت فردی تجهیزات و لوازم پزشکی. برق است که معمولا تنها نیمی از روز — محدود کردن فعالیت در بیمارستان.

پر کردن شکاف ها در معرض توسط COVID-19

سازمان ملل متحد امداد و کار سازمان برای پناهندگان فلسطینی در خاور نزدیک (UNRWA) گرفته است چند مرحله را برای پر کردن این شکاف. در آوریل 1, سازمان, شروع, صفحه اصلی تحویل کمک های غذایی به 240,000 خانواده.

در مارس 14, فلسطینی مقامات راه اندازی یک طرح امداد اختصاص داده شده به خانواده های فقیر, بودجه در بخش, توسط اتحادیه اروپا است. به عنوان یک نتیجه 134 مثقال ($38.30 دلار ایالات متحده) توزیع خواهد شد در هر فرد. عدنان ابو Hasna یک سخنگوی “اونرا” در غزه گفت: آنها درخواست تجدید نظر ساخته شده برای مواقع اضطراری بودجه از $14 میلیون دلار برای مبارزه با کروناویروس در 58 اردوگاه پناهندگان فلسطینی. اما تا کنون تنها 30 درصد از این مبلغ شده است امن.

یک فلسطینی شرکت مستقر در غزه شروع به تولید ماسک و تجهیزات پزشکی در ماه گذشته. آوریل 7, شرکت تولید 150,000 ماسک و 5000 لباس. توزیع محلی به سرعت در حال گسترش به غرب بانک و در حال حاضر این شرکت به طور مستقیم فروش ماسک به دولت اسرائیل می رفت که مشتریان اصلی آن.

در جای دیگر در غزه راه اندازی شرکت Tashkeel 3D تولید کرده است صدها نفر از پزشکی سپر چهره با استفاده از پرینتر 3D. پس درخواست های ساخته شده توسط صاحبان رستوران ها به مقامات محلی رستوران ها اجازه داده شد به بازگشایی در 29 آوریل در حالی که رعایت فاصله قوانین.

با روشنایی ضعیف تابیدن از امید

در میان بحران و همکاری بین اسرائیل و مقامات فلسطینی ها اشاره شده است. نیکولای Mladenov سازمان ملل متحد هماهنگ کننده ویژه روند صلح خاورمیانه به تازگی با اشاره به این که COVID-19 وضعیت یک “الهام بخش و نمونه ای از همکاری های سراسر درگیری خطوط.”

به عنوان یک قدرت اشغالگر اسرائیل بوده است و باعث شده بین المللی سازمان های غیر دولتی و سازمان های محلی برای استراحت به محاصره بهداشتی کیت ها و برای فعال کردن جریان آزاد ضروری محموله.

با حدود 15,147 موارد و 198 مرگ و میر گزارش شده اسرائیل به طور جدی آسیب دیده توسط ویروس و پرانتز به صورت بالقوه موج دوم که به طور مستقیم از کرانه باختری یا نوار غزه ،

در 15 آوریل اسرائیل وزیر دارایی موشه کهلون وعده های مالی و وام های اعطا شده به سرزمین های فلسطینی به “کمک به آنها در مواجهه با بحران است.” مقامات در حال بررسی در حال انجام اقدامات لازم با سازمان ملل برای اطمینان از درآمد اعطا شده توسط مقامات اسرائیل نمی خواهد شیب در زیر $137 میلیون تومان در طول چهار ماه آینده.

در مارس 12, ارتش اسرائیل اجرا روش های تست در آزمایشگاه نظامی Tzirfin برای ساکنان غزه. اما به دلیل عدم هماهنگی و ابتکار رد شد توسط دولت اسرائیل.

نمونه هایی از همکاری نمی تواند پنهان بلندی تنش بین دو دولت است.

در آوریل 21, تازه تشکیل دولت اسرائیل رسما اعلام کرد تمایل خود را برای شروع الحاق کرانه. در پاسخ مقامات فلسطینی تهدید به لغو تمام موافقت نامه های دو جانبه بین دو کشور.

مقامات حماس که بر نوار غزه نیز اظهار داشت که اگر غزه را دریافت نکرد و تجهیزات پزشکی آن را مورد نیاز آن را “توقف تنفس” از 6 میلیون اسرائیلی تهدید به حمله اسرائیل است.

وخامت وضعیت سیاسی می تواند تاثیر منفی COVID-19 بحران و به طور مستقیم تحت تاثیر محلی غیر نظامیان در هر دو سرزمین. ساکنان اسرائیل و فلسطین در حال حاضر در تعادل آویزان بین امید و ترس است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>