COVID-19 شتاب دیجیتالی خواهد شد اما تونس ورود به سیستم ،

عکس Eloida Ferreira از downton تونس با اجازه استفاده می شود.

از دور دیده می شود, تونس دارای تمام شرایط مطلوب به صورت دیجیتالی از جمله موثر و مقرون به صرفه دسترسی به اینترنت و عمدتا جوان و بسیار متصل جمعیت. در عین حال این کشور هنوز عقب در تولغœد تمام خدمات خود را اعم از دولتی و خصوصی با توجه به چندین دهه فساد و انفعال دولت است.

زمانی که COVID-19 ضربه تونس در مارس سال 2020دولت اجرا سخت مستند افشای شکننده تا حد زیادی سنتی اقتصاد است. اما سراسیمگی از نوآوری های قارچ اعم از پزشکی از راه دور و telework به سرگرمی های آنلاین و آموزش و پرورش. کارکنان شروع به کار از راه دور و دولت شروع به استفاده از رباتیک و فن آوری دیجیتال.

در این راه COVID-19 شتاب دیجیتالی در تونس شبیه هیچ دولت قبلی می تواند رسیدن به, به دست آوردن بیشتر دیجیتال حرکت در یک ماه تنها تر از آن بود که در قبل از دهه.

برای کریم Koundiرئیس مشترک دولتی و خصوصی-جامعه مدنی در کمیته دیجیتال همه گیر بحران منجر به معادل “سقوط دیوار برلین” لحظه ای بین دولت و تونس دیجیتال میباشد.

می تواند COVID-19 همه گیر در ادامه به قانون به عنوان یک کاتالیزور برای سرعت بخشیدن به آن آنلاین اقتصاد و خدمات ؟

برنامه های جاه طلبانه — به تاخیر افتاد

دیجیتال فرآیند جمع آوری, ذخیره سازی و اشتراک گذاری اطلاعات آنلاین اجازه می دهد تا برای شفافیت بیشتر و شواهد مبتنی بر سیاست های ضروری برای حکومت داری خوب.

به عنوان نخست وزیر سابق دادگستری Chahed در سال 2019 اشاره کرد: “دیجیتالی بهترین سلاح برای مبارزه با فساد” بازتاب اجماع بین المللی.

در سال 2018 دولت ملی راه اندازی شورای راهبردی برای اقتصاد دیجیتال (CNCEM) با بلند پروازانه “دیجیتال تونس 2018” چارچوب برای ایجاد یک مساعد دیجیتال و اکوسیستم. با کلی اختصاص بودجه از $867 میلیون دلار ایالات متحده به دیجیتالی طرح پیش بینی ایجاد بیش از 100,000 شغل. اما برنامه های آهسته بوده است به پیاده سازی و یا کاملا به تعویق افتاد. “دیجیتال تونس 2018” شد “دیجیتال تونس 2020” قبل از اینکه یک بار دیگر به تعویق افتاد تا سال 2025 است.

محمد Fadhel Kraiemتونس, وزیر فناوری ارتباطات و دیجیتال تحول پذیرفته شده در ماه مه در این مستند که “تقریبا نیمی از این پروژه ها در ‘دیجیتال تونس 2020’ برنامه ریزی استراتژیک هنوز دیده می شود نور از روز” و تغییر برنامه جدید “دیجیتال تونس 2025.”

یک سری از موانع

تونس در میان اولین برای ترویج فناوری در منطقه و هدف digitalize ملت چیزی جدید است. آن دیجیتالی برنامه های تاریخ به سال 1999 هنگامی که یک ملی تجارت الکترونیکی در کمیسیون ایجاد شده برای نظارت بر توسعه این بخش است.

در سال 2005 در تونس میزبانی اجلاس جهانی سران درباره جامعه اطلاعات (WSIS) که با هدف به پل جهانی شکاف دیجیتال جدا ثروتمند و کشورهای فقیر. آن منجر به تصویب پیشگام صورتحساب با تعهد تونس ، تونس دستور کار برای جامعه اطلاعاتی و ایجاد راهبری اینترنت فروم.

اما این گرند اطلاعیه ها بودند نه به دنبال اقدامات مشخص و برنامه زمان سال برای تحقق. در سال 2012 دولتی و خصوصی نیروی کار تشکیل شد برای احیای بخش و پیش نویس دیجیتالی نقشه راه اما این طرح همچنان به غرفه با وجود تونس مدرن فیبر نوری زیرساخت ها است.

این تاخیر دیجیتالی است علامتی از یک بن بست سیاسی در تونس که در آن مقامات پیشگام تصویب به جلو فکر کردن اما قانون مبارزه با اجرای آنها. تصمیم گیری های سیاسی ساخته شده در بالا اغلب نامرئی باقی می ماند در این زمین, پرورش سرخوردگی و نارضایتی.

در سال 2011جوانان به خیابان ها ریختند در تظاهرات که خواستار خواستار فوری اصلاحات ساختاری اما این تماس بودند شنیده نمی شود و پس از تقریبا یک دهه این وضعیت بدون تغییر باقی مانده برای بسیاری از افراد و برخی از — حتی بدتر است.

“از آنجا که انقلاب ما آزادی اما نه کرامت” گفت: Sofiene Jbeli یک جوان بیکار تونسی مهندس IT در یک le Point مقاله.

بیکاری جوانان افزایش یافته است به 36 درصد و فساد نیز در حال افزایش است. اقتصاد است که هنوز سوخت فشرده مشاغل مانند کشاورزی و یا ساخت و تولید در کنار یک پف کرده بوروکراسی دولتی است که در سال 2018 شاغل نزدیک به 800,000 حسابداری برای 46 درصد از بودجه ملی.

“تونس شده است و تحسین خود را برای گذار مسالمت آمیز و نه سقوط به جنگ داخلی مانند همسایگان خود در منطقه” گفت: محمد خلیفه بازنشسته تونس مهندس که صحبت می کرد به صداهای جهانی:

سمت تاریک از تحسین اجماع سیاست بین سکولار و اسلامگرا است که آن را صرفا به تعویق افتاد و به جای حل و فصل ريشه مسائل. اهدا کنندگان پول آب گرفتگی فشار برای اصلاحات نهادی است که موفق به تحقق در زندگی مردم است. این پاداش وضعیت موجود. از آن به بعد ما راکد.

تونس پرداخت قیمت بالا برای آن رکود است. مطالعات تخمین زده است که تونس را پیچیده بوروکراسی سنگین و قوانین و مقررات هزینه شرکت در حدود 13 درصد در درآمد و انگیزه فساد.

“متاسفانه امروز وجود دارد این است که مقاومت قوی به دیجیتال تغییر و اصلاحات به طور کلی ناشی از چند دایره در اداره جهان کسب و کار نهادهای دولتی و غیره گفت:” آمین بن Gamraیک تونس حسابدار در Tunisie Numerique. “هدف بودن به حفظ مواضع خود را برای لذت بردن و بهره مندی از فساد بدون هیچ گونه نگرانی در مورد پیامدهای منفی در کشور است.”

جوانان exodus منجر به فرار مغزها

در اروپا آستان تونس شمارش در یک تحصیلکرده جوان جمعیت. هر سال بیش از 12,000 فناوری اطلاعات مهندسین ظهور از کل جمعیت 11 میلیون نفر است.

اما در صورت عدم وجود واقعی چشم انداز فارغ التحصیلان جوان در حال ترک کشور هستند. هر سال بیش از 3,000 مهندسان آن را ترک کنند. هر چند حقوق می تواند گاهی اوقات 2.5 برابر بیشتر در خارج از کشور پول نیست و تنها دلیل برای فرار مغزها به عنوان Nadhir یک تونس توسعه دهنده زندگی در فرانسه توضیح می دهد که در یک Jeune Afrique مقاله:

اگر خروج از این حرفه ای است عظیم آن پژواک تمایل به ترک است که گسترده در میان جوانان است. چه انگیزه خروج عمدتا ناامیدی و بدبینی در مورد آینده است.

در ضمن بیش از 12000 آن مهندسی پوزیشن های خالی در تونس. این خروج دسته جمعی اضافه شده است به کاهش سرعت توسعه اقتصادی و دیجیتالی در خانه.

اما در میان COVID-19 بحران سیاستمداران شده اند سریع به سرمایه گذاری بر روی دستاوردهای سریع و جدید را وعده داده است.

محمد Fadhel Kraiemوزیر ارتباطات و فن آوری های دیجیتال تحول وعده داده شده در توییتر:

اما با کمی اعتماد به سیاستمداران و سابقه طولانی نشده وعده تونس هنوز متقاعد شود.

آنچه روشن است این است که در صورت عدم درمان یا واکسن های دوران اجتماعی فاصله و محدودیت در آزادی حرکت است به احتمال زیاد به ماندن بگیرید. بنابراین فشار بر دولت ها در همه جا از جمله در تونس به انطباق با الگوی جدید و ایجاد یک عقب افتاده محیط را قادر می سازد.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر