COVID-19 در معرض شکاف در خدمات برای آذربایجان سالمندان

تحت این کشور سخت قرنطینه مقررات آذربایجانیها بیش از سن 65 مجاز به ترک خانه های خود. تصویر (c): لیلا علی برای چای Khana. با اجازه استفاده می شود.

پس یک داستان Chai-Khana.org و چاپ توسط Global Voices به فارسی تحت یک قرارداد مشارکت. متن Aytan Farhadova.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

نود و پنج سال, Sanuber Alakbarova باید قادر به نشستن در باغ و لذت بردن از بهار آب و هوا در Sumgayit یک شهر ساحلی نه چندان دور از آذربایجان باکو پایتخت.او باید احاطه شده توسط کودکان استفاده می شود که آمده است برای بررسی و حفظ شرکت خود را.

به جای Sanuber است محدود به یک مبل درب رو به خاطر خانواده اش از ترس او می تواند گرفتن coronavirus.

آذربایجان به تصویب رسید برخی از دقیقترین اقدامات در قفقاز جنوبی به عنوان آن دولت تلاش می کند به سرعت گسترش coronavirus است که در حال حاضر آلوده بیش از 1500 نفر در کشور است. تحت محدودیت های جدید هیچ کس بیش از سن 65 می تواند به ترک خانه های خود را در همه تا مارس 20. هر کس دیگری نیاز به کسب اجازه از پلیس خود را به ترک منازل و گردش قرار بود محدود به یک مجموعه خاص از شغل و یا یک اورژانس است.

در حال حاضر Sanuber دختر-در-قانون مراقبت برای او بهترین او می تواند محدود کردن تماس خود را با جهان خارج و غالبا شستن دست او. Sanuber نوه که مجاز به ترک خانه به کار بوده و ممنوع از صرف وقت با مادر بزرگ خود را از ترس او می تواند با تصویب این ویروس به.

“ما گفت: تمام بستگان ما نیست به ما مراجعه کنید. من مادر در قانون است و هیچ امیدی وجود دارد که ما را نجات دهد و اگر او جلب ویروس. ما اغلب شستن دست های خود را با الکل. پس از آن است که یک حیاط خانه در آب و او تنها نشسته روی مبل در مقابل درب ، ما نیز نه ترک خانه” Chimnaz Alakbarova او مادر در قانون می گوید.

“من همه چیز را کنترل. در محل کار پسر من داده شد ، من دستکش یکبار مصرف برای او و به او گفت به آنها را تغییر دهید ساعتی. من هم او را منع کردند به دیدن مادر بزرگ خود را. مادر من در قانون نیز می داند که ما همه چیز را برای جلوگیری از بیمار شدن.”

این اقدامات سختگیرانه دریافت کرده اند برخی از ستایش به عنوان دولت, تقلا برای مهار coronavirus.

“ستوده است که دولت آذربایجان در پاسخ به بحران همه گیر در موقع اجرا یک مدل از انزوای اجتماعی برای حفاظت از جمعیت از این به سرعت در حال گسترش ویروس و در این مورد توجه ویژه ای پرداخت شده به افراد مسن جمعیت است که بیشتر مستعد ابتلا به COVID-19 می گوید:” فرید بابایف رئیس جمهوری آذربایجان کشور, دفتر سازمان صندوق جمعیت ملل متحد (سازمان ملل متحد صندوق جمعیت).

اما منتقدان توجه داشته باشید که آذربایجان سیستم راه اندازی شد بدون فکر زیاد قرار داده و به چگونه آن را اثر سالمندان که شامل 6.8 درصد از جمعیت است.برای کسانی که به تنهایی زندگی می کنند که محدودیت های جدید را ساخته اند آن را غیر ممکن است برای انجام هر چیزی — حتی دریافت حقوق بازنشستگی خود را و یا خرید مواد غذایی.

وزارت کار و حمایت اجتماعی از مردم در تماس با خدمات – 142 در حال حاضر کمک به شهروندان 65 ساله و مسن تر. اما ساکنان می گویند که آنها مجبور به پرداخت برای کالا دریافت می کنند — و این ممکن نیست و بدون حقوق بازنشستگی خود را.

آوریل 2, مرکز تماس دریافت کرده بود 27,486 تجدید نظر که 5,278 شد مربوط به ارائه خدمات اجتماعی.

فاضل حقوق ارث از وزارت ارتباطات و روابط عمومی وزارت نوشت: در Facebook در آوریل 26 که در برخی موارد شهروندان خواستار شد 142 به درخواست برای کمک های غذایی و یا رایگان تاکسی سرویس.”خدمات اجتماعی را شامل نمی شود کمک های غذایی. خدمات اجتماعی شامل کمک در کارهای خانه و خرید از نیازهای اساسی و داروها و ابزار پرداخت ، در هزینه های خود” تاکید کرد.

اقتصاددان Togrul Valiyev می گوید: مشکل با سیستم نشان می دهد که دولت سکس با تعجب و عجله برای پیاده سازی اقدامات بدون فکر کردن در مورد عواقب. “اگر شما آن را به یک قانون است که مردم بیش از سن 65 نمی توانید بیرون بروید و سپس شما باید از طریق فکر سیاست. برای مثال دولت تصور می کردند که آنها می توانند پرداخت حقوق بازنشستگی و که در آن است,” او می گوید.

“اما در حال حاضر چگونه برای حل مشکل خروج بازنشستگی از خود پرداز atm اگر مردم نمی رفتن ؟ آنها [مقامات] می گویند که آنها می توانید بپرسید نسبی یا یک مددکار اجتماعی به برداشت پول از کارت خود را. که در واقع در برابر قانون شما نمی توانید خود را پین به یک غریبه چگونه شما می توانید کنترل چه مقدار از آنها را ؟ […] و حتی خدمات اجتماعی در دسترس نیست و کار بسیار موثر” ادامه داد اکونومیست.

در پاسخ به تلاش مردمی آغاز شده ظاهر در باکو و جاهای دیگر.

یک گروه از داوطلبان ایجاد Qaranquş کمک صندوق برای کمک به مردم در قرنطینه. اعضا و داوطلبان همکاری با مغازه ها به ارائه سالمندان — و دیگران در نیاز — با مواد غذایی و کالاهای ضروری. در ابتدا ایده این بود که به فروشگاه و سپس تحویل وسایل به خانه های مردم.

“ما باید مورد بحث با این تیم چگونه برای به حداقل رساندن انسان مخاطبین در حالی که افراد با ارائه مواد غذایی و تمیز کردن وسایل و سایر نیازهای ضروری. ما در صحبت با یکی از سوپر مارکت های زنجیره ای در باکو, Bizim بازار و ایجاد یک سیستم کارت و شروع به انتقال کمک های مالی به سوپر مارکت با جایزه کارت… تا کنون ما توزیع 45 جایزه کارت به مردم نیاز به” توضیح می دهد که وحید علی اف یکی از اعضای گروه ابتکار عمل.

اما اقتصاددان Nijat Garayev هشدار می دهد که ad hoc راه حل را نمی خواهد به اندازه کافی برای کمک به کسانی که نیاز دارند در قرنطینه. “خرده فروشی کمک و پشتیبانی (توزیع مواد غذایی, و غیره.) کمپین های مختلف سازمان های دولتی یا وابسته به آنها (سازمان ابتکارات دولت-بودجه جوانان و عمدی اقدامات و غیره.) نه استراتژیک و پایدار,” او می گوید.

Garayev اشاره می کند که دولت با آن مواجه است دو چالش در حال حاضر به دلیل آن را آماده برای این ویروس و بین المللی قیمت نفت به طور چشمگیری کاهش یافته است. او اضافه می کند که برخی از سنت در جمهوری آذربایجان در مورد افراد مسن کاهش فشار بر روی دولت:

“واقعیت این است که اکثر افراد مسن در خانه هستند و قوی وجود دارد حمایت از خانواده برای افراد مسن در جامعه باعث می شود که دولت کار آسان تر است. این به این معنی است که آنها را مجبور به مقابله با صدها نفر از هزاران نفر از افراد مسن که نیاز مبرم به پول و مراقبت” Garayev می گوید. “از سوی دیگر وجود دارد بسیاری از خانواده ها امروز که در خانه بیکار و منابع خود را از درآمد به طور کامل قطع شده است. این احتمال وجود دارد که هزاران نفر از خانواده های نیازمند از حقوق بازنشستگی به خصوص در مناطق شهری است.”

تنها راه حل پایدار با توجه به Garayev است برای فعال تر کمک از دولت است. “این خوب خواهد بود اگر آنها به ایجاد یک متمرکز مدیریت بحران ساختار اجتماعی و دفاع از ساختار. آنها در حال تلاش برای انجام این کار است اما به نظر نمی رسد به یک استراتژیک تلاش است. به عنوان یک نتیجه, آنها نمی تواند رسیدن به سطح لازم از انزوای اجتماعی [برای متوقف کردن گسترش ویروس].”

در حال حاضر سالمندان به تنهایی زندگی می کنند در جمهوری آذربایجان باید سعی کنید برای رسیدن به عنوان بهترین آنها می توانند.

Mavsukha Nasirova یک 81 ساله باکو ساکن می گوید او دریافت کرده است و نه هر گونه کمک نشده است اما در تلاش برای زنده ماندن با کمک از همسایگان.

“من پسر جوان درگذشت… من به تنهایی بوده است پس از آن. من به این وزارتخانه یک بار. آنها گفتند: اگر شما می توانید پرداخت ما به فروشگاه بروید و خرید چیزهایی [برای شما],'” او به یاد می آورد. “اما من گفتم:” اگر من به حال پول من را بخواهید من همسایه او آن را خرید,'” یادداشت Mavsukha.

Mavsukha دچار فشار خون بالا و دیابت بنابراین بزرگترین مشکل این است که به دلیل قرنطینه او می تواند سفر خود به کلینیک محلی برای دریافت رایگان دارو. او در نهایت تصمیم گرفت به درخواست همسایه به رفتن به درمانگاه به او دارو برای او.

“من نیاز به دارو; بقیه است تا هر کس آن را می دهد. هنگامی که وجود دارد هیچ قرنطینه رفتم به درمانگاه که در آن من تزریق شد رایگان انجام می شود” توضیح می دهد که Mavsukha.

“اما سفارش دارو خانه هزینه پول. من دریافت حقوق بازنشستگی از 230 منات [US$135]…اما من نه از گرسنگی درگذشت نشده است; من احتمالا زنده ماندن.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ru

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>