COVID-19 خاطرات از ووهان: هنگامی که انسان در حال تبدیل به اشیاء

کسی که در حاشیه رودخانه در ووهان با چرخ دنده محافظ. (منبع عکس: Guo Jing)

زیر پست سوم در یک سری از خاطرات نوشته شده توسط فیلمسازان مستقل و فمینیستی محقق هوش مصنوعی Xiaoming فمینیست و فعال Guo Jing. هر دو در حال زندگی در ووهان در مرکز COVID-19 بیماری همه گیر. شما می توانید خواندن قسمت اول و دوم از سری اینجا.

این قسط سوم نوشته شده بود بین فوریه 5-10, 2020. در طول این هفته دکتر لی Wenliang the whistleblower از شیوع کروناویروس جدید در ووهان در گذشت. اصلی, چینی, خاطرات روزانه منتشر شده در موضوع اخبار.

Guo Jing: 6 فوریه سال 2020

یک اطلاعیه در خارج از پارک: ‘لطفا پوشیدن ماسک زمانی که شما وارد این پارک است. (منبع عکس: Guo Jing)

早上接到一个网友发的求助,求助者的老公和她的公婆都被确诊为新型冠状病毒肺炎,两个老人已经去世,家里还有两个孩子,一个四岁,一个才一个月。她有疑似症状,现在也在隔离,担心孩子的照顾问题。我打电话过去了解情况,她说孩子暂时有人照顾,可是她的语气充满了忧虑,不确定隔离后的情况,不确定孩子是否能得到持续的照顾。

دوستان اینترنتی من ارسال یک پیام درخواست کمک به این صبح است. شوهر و پدر و مادر-در-قانون تشخیص داده شد با COVID-19. در نهایت پدر و مادر خود را در قانون درگذشت. او دو بچه یکی از 4 سال و 1 ماه. در حال حاضر او در حال توسعه است علائم بنابراین او در قرنطینه. او نگران است در مورد مسائل مربوط به مراقبت از کودکان. من دوباره زنگ زدم و از او پرسیدم و او گفت: کسی می تواند مراقبت از بچه ها او را در حال حاضر. اما صدای او پر از نگرانی. او هیچ می دانید چه اتفاقی خواهد افتاد و آیا بچه های خود را خواهد شد در طول قرنطینه.

Guo Jing: 7 فوریه سال 2020

晚上继续和朋友聊天,主题是死亡。
大家纷纷讲了自己的死亡焦虑:
有人害怕死亡之前的痛苦,
有人害怕”我”的消失和自我意识的消亡
我们讲到疫情中充满了突然而集中的死亡,他们没有葬礼,无法和所爱的人告别,更别说临终关怀
早上,我几次醒来翻个身又睡去,并没有睡着,只是不想起来面对。终于我还是起了床,打开手机,满屏都是关于李文亮的消息,有人戴着口罩拍照,口罩上写着”不明白”。
我又开始流泪。我要怎么在如此荒诞的社会生存呢?我还是得努力地活着,这也成为一种抗争。

من توسعه یک روال به چت با دوستان در شب. امشب ما موضوع مرگ است.
ما صحبت در مورد اضطراب ما به سوی مرگ است.
بعضی از مردم ترس از درد قبل از مرگ.
برخی از مردم می ترسند از ناپدید شدن از “خود” و خود آگاهی است.
ما در مورد صحبت ناگهانی و جمع مرگ در یک بیماری همه گیر. آنها لازم نیست که یک مراسم تشییع جنازه. آنها نمی تواند خداحافظی به دوستان خود. نه به ذکر آسایشگاه.
امروز صبح بیدار شدم چند بار. من سعی کردم از خودم مجبور به دوباره به خواب اما نمی توانستم. من نمی خواهم به خواب بیدار می شوید و چهره جهان است. در گذشته می کردم و بر روی تلفن همراه من. تمام پیام ها دیدم در مورد Li Wenliang. کسی که در زمان یک عکس از خود را با پوشیدن یک ماسک صورت با کلمات “من نمی فهمم” در آن است.
کردم به گریه. چگونه می توانم زنده ماندن در چنین مضحک ، اما من باید زنده بماند چرا که این تبدیل به یک عمل از مقاومت است.

مردم با پوشیدن ماسک نوشته شده است: “ما نمی توانند درک کنند.” (منبع عکس: اینترنت. عکس های اعتباری: Guo Jing.)

Guo Jing: فوریه 8 سال 2020

我存的菜不多了, 今天要去超市补充一些食材。
有人说疫情过去,人们就很快会忘记。遗忘没有那么容易。我们可能无法记得所有人,但我们大部分人都无法忘记这段时间。我们还会跟别人讲起这段时间发生的事情、遇到的人,就像我们讲起非典、讲起汶川地震。我们还会带着这段日子的记忆生活下去。
大家担心的遗忘究竟是什么?是我们的社会不能因为这场疫情而有所改善,是下次发生类似的灾难的时候依然没有完备的防控体系,担心依旧会有人要做无谓的牺牲。
晚上和朋友聊天。我们都看到了网上有人发起的祭-奠LWL的活动,晚上8:55-9:00是关灯默哀,9:00-9:05用手中能发出光的所有物件指向窗外…我住的地方外面的楼本来也只有零星的灯光。9点钟,我看到这些楼上一些角落里亮起了微弱的光。那一刻,我们是彼此在黑暗中的光,这是穿破封锁的光
我们都讨厌恃强凌弱的人,喜欢待人真诚,敢讲真话的人。而在大家都不敢讲真话,甚至讲真话要付出代价的社会,讲真话更加珍贵。李文亮是一个讲了真话的人。

من لازم نیست زیاد سبزیجات چپ, بنابراین من نیاز به رفتن به سوپر مارکت برای خرید برخی از مواد غذایی است.
برخی از مردم می گویند که ما را به زودی فراموش کردن آنچه اتفاق می افتد امروز پس از پایان بیماری همه گیر. با این حال فراموشی است که آسان نیست. ما ممکن است قادر به یاد داشته باشید هر فرد ما دیده می شود اما بسیاری از ما را نکنید که این دوره از زندگی ما است. ما در صحبت کردن با دیگران در مورد آنچه اتفاق می افتد در حال حاضر و چه کسی دیدار ما در حال حاضر درست مانند صحبت کردن در مورد سارس و Wenchuan زلزله. ما زندگی می کنند با حافظه این دوره برای بقیه زندگی ما.
آنچه ما واقعا نگران فراموش ؟ ما نگران هستند که جامعه ما را بهبود نمی بخشد پس از همه گیر. ما نگران هستند که جامعه ما را بهتر فاجعه-سیستم کنترل زمانی که دیگر فاجعه است. ما نگران هستند که برخی از مردم را فدای هیچ چیز نیست.
من از گفتگو با دوستان در این شب ، ما شاهد اینترنت وقایع به حفظ Li Wenliang: بین 8:55-9:00 p. m. چراغ خاموش و بیصدا ادای احترام بین 9:00-9:05 بعد از ظهر, مستقیم چراغ های خود را به ویندوز… من اصلا به بسیاری از همسایگان و معمولا من می توانید ببینید چند چراغ در ساختمان های در این نزدیکی هست. در 9 p. m., من تو را دیدم برخی از چراغ اینجا و آنجا. در آن لحظه ما خودمان را به چراغ برای هر یک از دیگر. این نور است که می تواند نفوذ محاصره.

ما صحبت در برابر ظالمان و پرداخت ما ادای احترام به مردم صادقانه که چوب به حقیقت است. در جامعه ای که هیچ کس جرات نداره به حقیقت که در آن مردم برای گفتن حقیقت گفتن حقیقت ارزشمند است. Li Wenliang است کسی که به ما گفت حقیقت است.

Ai Xiaoming: فوریه 8 سال 2020

昨天下午,我在天台上寫了一下午的字,為紀念李文亮醫生。一直寫到天要黑了,也感覺很冷了才停筆。如果不做這件事,我無法釋放李醫生之死給我帶來的情感沖擊。這一周裏,連續得到了三位武漢朋友長輩去世的消息。今天早上,我們的另一位好朋友的哥哥,家裏也有親人被告重症。
我的老父親在封城期間與世長辭,他本不應該屬於這個瘟疫故事,可是我們都無法預測死亡的時間。我願意說他半年都沒有出過自己房間,因此他不可能屬於新冠。但我並沒有醫學憑證來證明這件事,現在我和阿姨都在家自動隔離,待14天後再行出門。
事實上,我覺得老父親冥冥間選擇的永別時刻,簡直是無比的人間智慧。因為,說來令人難以置信的是,再過三天,即2月5日,武漢市將組織力量進社區,排查”四類人員”集中觀察,以便收治隔離。這對求治者或許是一件好事,但對於一位年屆九六、全部失能的高齡老人來說,我不能告訴你這將會多麽恐怖。實際上在聽到這個消息時我把我能夠在家抄起的所有傢伙都想了一遍。因為,我不可能容許任何人把我活著的父親抬出去隔離

من در حال نوشتن بر روی بالکن در شب دیروز برای بزرگداشت دکتر لی Wenliang. من متوقف هنگامی که آن را تبدیل تاریک و سرد است. اگر من این کار را انجام نمی, من نمی تواند آزادی احساسات شدید به ارمغان مرگ دکتر لی. در این هفته به تنهایی من با دریافت پیام از دوستان من در مورد مرگ سالمند اعضای خانواده خود را. امروز صبح برادر یک دوست خوب ماست گفت: کسی که در خانواده اش بود در بیماری جدی است.

پدرم در گذشت و در طول این مستند. او نباید در داستان گنجانده شده است از این بیماری همه گیر اما هیچ یک از ما می تواند پیش بینی زمانی که مرگ می رسند. من می گویند که مرگ او تا به چیزی برای انجام با COVID-19 چرا که او نمی تواند در نیمه دوم سال. اما من لازم نیست که هر گونه شواهد پزشکی برای حمایت از کلمات من. در حال حاضر یاور و من در خود به انزوا ما را به ماندن در خانه برای 14 روز قبل از ما رفتن دوباره.

در واقع من فکر می کنم پدر من بسیار عاقلانه در انتخاب زمان مرگ او به عنوان ووهان دولت برنامه ای برای ارسال تیم های کاری را به تمام جوامع مسکونی برای بررسی در هر واحد آپارتمان در فوریه 5. اگر هر کسی که مشخص شده است به عنوان یکی از چهار نوع از مردم [تایید موارد مشکوک موارد افراد با تب و مردم باید در تماس نزدیک با تایید موارد] آنها گرفته خواهد شد دور به امکانات قرنطینه. آن را ممکن است یک سیاست خوب برای افرادی که به دنبال توجه پزشکی. اما من نمی توانم به شما بگویم چه وحشتناک خواهد بود آن را برای 96 ساله که از دست همه توانايی مراقبت از خود را. در واقع زمانی که من شنیده ام این اطلاعیه به نظر من همه این چیزهایی که من می توانید استفاده کنید برای دفاع از خانواده ام چرا که من هرگز می تواند اجازه می دهد تا هر کسی به پدر من دور برای قرنطینه در زمانی که او هنوز زنده بود.

Guo Jing: 9 فوریه سال 2020

什么人不道歉?
父母很少道歉,即便道歉的时候也总是说”为你好”,暗含着一种指责,似乎是子女不领情。
性骚扰的施害者很少道歉,他们甚至用指责受害者的话语来为自己辩解,企图说明不是自己的错,他们说”你穿太少了””你不应该晚上出门””你勾引我”。
很遗憾,不被尊重的人、权利被侵害的人很难获得道歉。李-w-l是否能获得道歉呢?
睡觉前,我刷手机的时候刷到2月4日一个公众号发了一段录音,是一个山东姑娘打给捂汗市长热线的电话,电话中她表达了对武汉政府处理山东捐赠的350吨蔬菜的不满,认为政-府不应该拿去卖,对政-府分配物资的流程提出了建议,希望物资以最快的方式到达一线工作人员那里。
那段录音十分令人感动,她在电话结束的时候说希望市长可以给她一个回复。在很多人都充满无力感的时候,她依然坚持问责,这是一个明知不可为而为之的行为。而社会改变是由无数这样的人一起推动的

که عذر خواهی نیست?
والدین به ندرت عذرخواهی می کنیم. حتی زمانی که آنها همیشه می گویند: “برای شما بهتر است” یادآوری میکند که کودکان خود را قبول نمی کند خوب خود قصد.
جنسی harassers به ندرت عذرخواهی می کنیم. آنها حتی سرزنش قربانیان برای توجیه رفتار خود و فرار از اتهام. آنها می گویند “شما به پوشیدن بیش از حد کوچک لباس” “شما باید از بیرون رفتن در شب” و یا “شما بچه من است.”

من احساس می کنم بسیار متاسفم که گرفتن یک عذرخواهی تبدیل شده است بسیار دشوار است برای افرادی که کرامت و حقوق نقض. خواهد Li Wenliang دریافت یک عذرخواهی ؟

قبل از اینکه من به خواب رفت من با استفاده از تلفن همراه من برای آنلاین من در بر داشت یک صدای ضبط شده توسط یک حساب رسمی در فوریه 4. آن را از یک دختر در استان شاندونگ. او به نام خط از شهردار ووهان. در تماس تلفنی او با انتقاد از راه ووهان دولت به کار گرفته 350 تن از سبزیجات اهدا شده توسط استان شاندونگ که ووهان دولت باید به فروش می رسد کسانی که سبزیجات.

او به برخی از پیشنهادات در مورد توزیع منابع به طوری که خط مقدم کارگران دریافت می تواند آنها را به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

که پیام ضبط شده است که بسیار در حال حرکت است. در پایان این تماس تلفنی به او گفت که او امیدوار است که شهردار می تواند به او پاسخ. زمانی که بسیاری از ما احساس ناتوانی او در برگزاری اصرار دولت پاسخگو باشد. آن است که ماموریت غیر ممکن است اما این نوع از مردم هستند و نیروی محرکه برای تغییر اجتماعی.

Guo Jin: فوریه 10 سال 2020

昨天的晚餐是香菇炒香肠加稀饭。香菇是在封城的第一天买的,在冰箱里放了十多天,有一个香菇变成了黑红色,我还是把它切了,又有些担心,就上网查了一下,看到有人说香菇变黑代表发霉,最好不要吃。谨慎起见,我还是扔了那个已经切好的香菇。
蔬菜屯太多容易变质,就会导致浪费。然而,为了生存我们又不得不屯。
有朋友前几天推荐《浩劫求生》,这是一部模拟真实生活环境下的灾难系列教学纪录片。中午看了第一集,是关于劫飞机的,有一个人全程在教大家如何制服劫持飞机的人和自救,在将劫匪的手脚都绑起来的过程,他说:”现在要剥夺他们的感官能力,此刻最重要的就是控制,我们要尽量剥夺他们的掌控能力,视力、说话能力,甚至塞住他们的耳朵,这些人会完全变成废物。”那一刻,我和劫匪产生了共鸣。
我们像是被当作劫匪一样对待,虽然不是被直接地剥夺这些能力。然而,我们看到的和听到的信息被过滤,我们经常发不出声。有关李-w-l的一些信息已经在消失。社会让我们自我审查,一些人还审查别人,建议别人删除和他无关又没有侵害任何人的言论

من شام شب گذشته بود و فرنی و قارچ سرخ شده با سوسیس.

من آن قارچ در ابتدای مستند. آنها در یخچال بیش از 10 روز است. یکی از قارچ تبدیل شده اما من هنوز هم آن را قطع. سپس من نگران من جستجو آنلاین و برخی از نشان می دهد که رنگ تیره ممکن است ناشی از قالب و بهتر است به خوردن این قارچ. به دقت و توجه من انداخت که قارچ به دور است.

اگر ما ذخیره بیش از حد بسیاری از سبزیجات آنها فروپاشی خواهد شد و ما در حال هدر رفتن مواد غذایی است. اما برای زنده ماندن ما نیاز به فروشگاه سبزیجات.

یکی از دوستانم توصیه می شود مجموعه تلویزیونی “بازمانده فاجعه” چند روز پیش. این مجموعه مستند شبیه سازی فاجعه در زندگی واقعی به آموزش مردم است. من به تماشای یک قسمت این بعد از ظهر است و در مورد هواپیما ربایی. یک فرد می آموزد که چگونه برای غلبه hijacker و نجات خودمان است. زمانی که او روابط hijacker بازوها و پاهای او می گوید: “در حال حاضر ما خواهد شد محروم حواس خود را. این است همه چیز در مورد کنترل. ما نیاز به محروم کردن خود قدرت بینایی خود را و توانایی خود را به صحبت می کنند به همان اندازه به عنوان ما می توانیم. ما باید حتی پلاگین گوش خود را و آنها را تبدیل به اشیاء است.”

در آن لحظه من احساس برای کامپیوتر شما.

ما درمان شده اند می خواهم که hijacker اگر چه ما محروم نیست کسانی که توانایی به طور مستقیم. اما اطلاعات ما از دیدن و شنیدن فیلتر شده است و ما همیشه خودمان را لال. اطلاعات در مورد Li Wenliang ناپدید شده است. این جامعه ما را وادار به خودسانسوری و برخی حتی به طور فعال سانسور دیگران و درخواست دیگر برای پاک کردن اطلاعات است که بی ربط به آنها و بی ضرر برای هر کسی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>