COVID-19 خاطرات از ووهان: شهروندان چینی’ ادای احترام به whistleblower دکتر Ai مرداب

سگ قدم زدن در حیاط. (منبع عکس: Guo Jing. با اجازه استفاده می شود.)

زیر پست دهم در یک سری از خاطرات نوشته شده توسط فیلمسازان مستقل و فمینیستی محقق هوش مصنوعی Xiaoming فمینیست و فعال Guo Jing. هر دو در حال زندگی در ووهان در مرکز COVID-19 بیماری همه گیر. در اینجا لینک های اول, دوم, سوم, چهارم, پنجم, ششم, هفتم, هشتم و نهم قسمت از سری.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

این قسط نوشته شده بود بین ماه های مارس 9 و 10 مارس سال 2020 است. اصلی, چینی, خاطرات روزانه منتشر شده در موضوع اخبار.

Guo Jing: 9 مارس سال 2020

昨天接到一个热线的咨询,求助者在北京做教育培训的工作,过年回老家后因为疫情各地都实施了交通管制。2月7日,公司要求大家复工,她就没能回到北京。她有电脑,也可以在家线上办公,但公司部门经理认为她不具备办公条件,没有给她安排工作,而是按照请假处理。
3月6日,部门经理跟她讲:”要么回北京工作,要么离职。”她3月7日就回了北京,结果第二天公司又要求她申请离职。公司其他人暂时没有遇到跟她类似的情况。
有个在旅游行业工作的朋友最近工作也受到了疫情的影响。她的公司1月的工资都没有发,据说要到5、6月再发,2月就没有工资。公司还准备遣散员工,说等疫情过去再召员工回去。
疫情期间,全国一度都处于封锁的状态,湖北之外也有很多员工无法及时回到上班的城市,企业也因为停工而没有盈利。
有住户发了一个图到群里,图里是几种菜拼成的小人,有土豆、胡萝卜、白萝卜、青椒、包菜等,图上写着”解封之后,再也不想吃这几种菜了”。看来任何方面的单调和重复都容易让人厌倦。
我想起曾跟朋友讨论过一个问题”如果以后只能选择吃一种食物,要吃什么”。备受欢迎的是土豆和豆子。我选择的是土豆,土豆容易饱腹,可以有很多做法,也好吃。封城后,我存了一些土豆,不过一直都还有青菜吃,就还没有开始吃土豆。

دیروز من دریافت تماس از خط تلفن. تماس آمد از آموزش و پرورش کارگر در پکن که به خانه بازگشت در طول سال نو چینی و محدود بود همه گیر کنترل ترافیک. شرکت او از او خواست به سر کار در فوریه 7, اما او نمی تواند آن را به پکن. او یک کامپیوتر است و می توانید از خانه کار می کنند. اما مدیر بخش تایید نشده از راه دور کار می کنند و نه اختصاص دادن کار خود را. روز شمارش به عنوان مرخصی بدون حقوق.

در مارس 6, گروه مدیر به او گفت:”شما هم دوباره به پکن و کار و یا شما را ترک کنید.” او رفت و برگشت پکن در مارس 7, اما شرکت او خواست او را به استعفا روز پس از. دیگر کارکنان در شرکت است که در مواجهه با یک وضعیت مشابه است.

اخیرا یکی از دوستان که با این نسخهها کار در صنعت گردشگری نیز تحت تاثیر این بیماری همه گیر. شرکت او نیست او پرداخت حقوق این ماه های ژانویه و فوریه. کلمه ای است که این شرکت تنها آزادی حقوق در ماه مه یا ژوئن است و قصد دارد به کاهش کارکنان. آنها را به آنها تماس بگیرید بازگشت به کار پس از همه گیر به پایان می رسد.

در طول همه گیر کل کشور قفل شده بود به طور کامل. خارج هوبئی بسیاری از کارمندان نیز موفق به بازگشت به شهرستانها که در آن آنها شغل دارند. بسیاری از کسب و کار نمی تواند هر گونه سود با توجه به بازار shutdown.

ساکن منطقه ما با ارسال یک عکس به گروه ما. این عکس نشان می دهد یک عروسک متشکل از سبزیجات از جمله سیب زمینی و هویج و شلغم سفید فلفل و کلم. پیام ها در مورد این عکس می گوید: “من نمی خواهم به خوردن این سبزیجات دیگر است وقتی که این مستند به پایان رسیده است.” مردم خسته از تکراری روزمره.

یک بار من به ارمغان آورد یک سوال دوستان من “اگر شما تا به حال به را انتخاب کنید فقط یک نوع از مواد غذایی برای بقیه زندگی ما آنچه را که شما انتخاب می کنید؟” سیب زمینی و لوبیا تبدیل به محبوب ترین انتخاب است. من سیب زمینی. سیب زمینی می توانید با پر کردن معده خود را, آنها خوشمزه و پخته می شود در سبک های مختلف. من ذخیره می شود برخی از سیب زمینی, اما من آنها را خورده و در عین حال به عنوان سبزیجات سبز هنوز در دسترس است.

Ai Xiaoming: 10 مارس سال 2020

这里,就要说到湖北浠水县洗马镇代收”火神山”医院参建人员隔离费的问题。这个事件由工人晒出镇里的代收单据而起,两天内引起诸多媒体报道,形成一个舆论热点。它也把疫情发生以来一直潜伏着的、令被隔离人员耿耿于怀的隔离费用问题引入了公共讨论。
洗马镇收隔离费这件事,从数额上说起来,真不算多。
先说工资:两位工人参建火神山医院,他们的工资分别是按每日800元和1200元发放,这已经领取到手。
当隔离结束时,镇政府要求工人支付隔离期间酒店住宿和餐饮费用,每人每天150元。那么,隔离14天,每人应交2100元,两人共交4200元。
在迫不得已支付隔离费时,工人这边支付方留下了一句尖锐的批评:非法收取隔离费。
从镇政府的角度来说,他们并未另出新规。收取这笔费用,依据是浠水县政府的通告:”隔离期间所有费用全部自理”
由于舆论高压,结果是洗马镇负责隔离点的副镇长被免职处理。代收费用已于37日退还。
从镇政府的角度来说,他们并未另出新规。收取这笔费用,依据是浠水县政府的通告:”隔离期间所有费用全部自理”
由于舆论高压,结果是洗马镇负责隔离点的副镇长被免职处理。代收费用已于37日退还。
现在要说的就是,两位工人各自得回了自己的2100元钱。可是,在这场疫情中那么多被隔离、被强制遣返的人,他们额外支付的隔离、遣返成本怎么算?
我想特别强调的是,洗马镇的收费退费事件实际上包含了各地政府从现在到疫情后续必须处理的重大问题,那就是因参与防疫而增加的隔离成本。它究竟应该由个人承担,还是由政府买单?
举例来说,外地来汉支援抗疫的医护人员,回去家乡城市时,按理也要隔离。那么,他们隔离期间的食宿费用,是从个人收入中扣除,还是由国家支付?
对待抗疫人员以及需要隔离的所有人员,都应该免费,以保障隔离效果。并且,应该立即明令禁止,各省市地区以及居民小区巧设名目,以抗疫为名,驱逐从疫区返城返乡人员或者实施惩罚性隔离收费;使他们流离失所,尤其是加重低收入人群负担,令其生活难以维持。

من می خواهم به بحث در مورد شهر دولت در Ximazhen در Xishui شهرستان استان هوبئی صدور صورت حساب کارگران که کمک به ساخت بیمارستان صحرایی [Huoshenshan Hosptal] برای قرنطینه بماند.

این داستان آغاز شده و پس از دو کارگر ارسال شده در صورتحساب خود را بر روی اینترنت. پس از گزارش رسانه های محلی این موضوع توجه بسیاری از بیش از دو روز آینده. آن را نیز باز کردن یک بحث عمومی در مورد این موضوع از قرنطینه هزینه — تلخ موضوع برای بسیاری از کسانی که شده اند در قرنطینه.

مقدار شارژ توسط Ximazhen شهر دولت واقعا که گران است.

بیایید نگاهی به حقوق و دستمزد خود را برای اولین بار. روزانه حقوق و دستمزد از دو بیمارستان صحرایی کارگران ساختمانی شد RMB 800 و 1200 یوان بود (در حدود US$ 113 تا 170 دلار). آنها پس از کار به پایان رسید و دوره قرنطینه دولت محلی خواسته آنها را به پرداخت هزینه برای خود محل اقامت و غذا در طول قرنطینه. آن را به RMB150 یوان (US$ 21 دلار) در هر روز. از آنها خواسته شد به پرداخت RMB 2100 یوان (US$ 296) برای 14 روز از قرنطینه. آنها با هم پرداخت می شود در مجموع از RMB 4200 یوان (US$ 593 دلار).

زمانی که این کارگران مجبور به پرداخت هزینه برای خود و قرنطینه آنها در سمت چپ خشن سخنان [برای مقامات]: قرنطینه لایحه غیر قانونی است.

از منظر شهر دولت آنها فقط پیروی از قوانین. آنها به اتهام این افراد بر اساس شهرستان رسمی دولت متوجه است که مردم باید پرداخت خود را برای قرنطینه. اما در پاسخ به خشم معاون شهردار Ximazhen بود که مسئول مدیریت قرنطینه شده بود و موقعیت خود را. قرنطینه هزینه شد بازگشت به دو کارگر در مارس 7.

آنچه من می خواهم بگویم این است — در حالی که دو نفر از کارگران خود را RMB 2100 یوان پشت, آنچه در مورد قبوض پرداخت شده توسط دیگران که مجبور شدند به قرنطینه می شود و یا عودت?

آنچه که من می خواهم به استرس است – در حال حاضر که Ximazhen بازگشت قرنطینه هزینه که هزینه کنترل بیماری همه گیر. این سوال به شرح زیر است که آیا این بیماری همه گیر کنترل هزینه پرداخت می شود قرنطینه افراد و یا دولت ؟
[توجه داشته باشید: در حال حاضر افراد ملزم به پرداخت خود را برای تهدید و هزینه است.]

بسیاری از کارکنان پزشکی اعضای آمده اند به ووهان به کمک و آنها را قرنطینه می شود و زمانی که آنها بازگشت به خانه. چه کسی باید پرداخت خود را برای محل اقامت و غذا در طول قرنطینه? باید به آنها پرداخت و یا باید دولت ؟

من فکر می کنم کسانی که کمک به مبارزه با این بیماری همه گیر و کسانی که قرنطینه نباید متهم به طوری که مردم در حال حاضر سازگار با قرنطینه اقدامات است. علاوه بر این دولت های محلی باید ممنوع از اخراج افرادی که در بازگشت از این بیماری همه گیر در مناطق و یا شارژ آنها هزینه های اضافی خود را برای قرنطینه. چنین اقدامات تنبیهی خواهد نیروی بسیاری به ویژه فقرا را به بی خانمانی. آنها قادر نخواهد بود خود را حفظ.

Guo Jing: 10 مارس سال 2020

发口肖子的人ai·芬医生也站了出来,她是把写着”SARS冠状病毒”的报告拍下来发给同学的人。今天人物发了对ai·芬的采访文章,看到的时候我就觉得文章可能会被删,就截了个图。
一开始,最先发布在人物上的文章被删,接着大家开始转发别的媒体转载的文章,很快转载的文章也都被删,就有人把文章做成PDF,供大家在微信里收藏后分享。一整天,朋友圈都被”发哨子的人”这篇文章刷屏。
这种集体默契的反抗不是第一次,也不会是最后一次。大家都知道有时候讲真话是不被允许的,是会受到惩罚的,可是依然有人勇于讲真话,人们也十分珍视讲真话的人,想尽办法传播真话。希望有一天人们不再为讲真话付出代价
今天阳光灿烂,好像昨天的阴冷一下子就变得有点久远了。小区的院子里又恢复了些许生机。
周先生也下楼遛狗,他的狗叫胖丁…我们又聊到了疫情,周先生说他有几个朋友出去旅游,现在想回却回不来,在外面一天要花掉八九百块的住宿费。他有两个朋友因为感染费盐去世的,一个四十多岁、一个八十多岁,现在都拿不到骨灰。
周先生说:”太突然了,他们得病一两周就死了,比得了癌症死得还快。”他还有个朋友的爸爸是疫情期间因为脑梗去世的,也见不到尸体。

دکتر Ai مرداب های COVID-19 whistleblower آمده است به جلو. او کسی است که در زمان یک عکس از “کوروناویروس سارس” نتایج آزمون و ارسال آن به همکلاسی های سابق است. امروز وقتی که من خواندن دکتر Ai مرداب مصاحبه در مجله مردم آنلاین, من یک تصویر از این پست چون من پیش بینی می شود که این امر می تواند حذف شده بعد.

پس از مقاله اصلی حذف شد مردم شروع به اشتراک گذاری همان مقاله پس از آن منتشر شد در دیگر رسانه ها. اما چاپ پست ها حذف شد, بیش از حد. پس از آن مردم ساخته شده فایل های پی دی اف مقاله, بنابراین ما می توانید آن را در WeChat و به اشتراک گذاری آن با دوستان خود. این مقاله “سوت توزیع” منتشر شده در دایره اجتماعی در طول روز است.

این نه اولین بار و نه آخرین بار که ما را به دیدن این نوع از هماهنگ مقاومت است. همه ما می دانیم که ما مجاز به حقیقت صحبت می کنند و یا ما خواهد بود. هنوز هم وجود دارد که افرادی که به اندازه کافی شجاع به صحبت کردن و ما ارزش این افراد و تلاش ما برای گسترش پیام های خود را. من امیدوارم که یک روز ما را نمی خواهد نیاز به پرداخت قیمت برای صحبت کردن حقیقت است.

این یک آفتابی امروز. سرما از دیروز از بین رفته است. ساکنان را به حیاط رفت.
آقای چو هم راه می رفت سگ خود را به طبقه پایین. سگ خود را که به نام Panding. ما صحبت در مورد این بیماری همه گیر دوباره. آقای Chou گفت: برخی از دوستان او تا به حال سفر خارج از ووهان اما آنها نمی تواند به عقب در حال حاضر حتی اگر آنها می خواستند. آنها نیاز به پرداخت RMB 800-900 یوان (US $113 به 127 دلار) را برای اقامت در هر روز. دو نفر از دوستان خود در گذشت و پس از آنها آلوده شدند. یکی بود در thier 40s و در thier 80s. بستگان خود را بدست دارند خود را خاکستر نشده است.

آقای چو گفت: “این اتفاق افتاد بیش از حد سریع است. آنها درگذشت و فقط دو هفته پس از آنها آلوده شدند. این روند بسیار سریع تر از سرطان است.” در طول همه گیر یکی از دوستان خود را از دست داده و پدرش به سکته مغزی و او نمی تواند حتی خداحافظی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>