Coronavirus مرتبط با بیگانه ستیزی به مرکز و شرق اروپا

مقامات مقدونی باید نصب یک تب اسکنر در فرودگاه اسکوپیه برای بررسی ورود مسافران از مقاصد آسیایی برای علائم عفونت ویروس. عکس Global Voices CC BY.

گسترده دروغ مربوط به شیوع 2019n-CoV coronavirus که سرچشمه در شهر ووهان در چین هوبئی باعث پارانویا و در نتیجه سوء استفاده نژادپرستانه و تبعیض علیه مردم آسیا در سراسر اروپای مرکزی و شرقی.

در بالکان به عنوان مثال دروغ در مورد شیوع استفاده شده بود که بر طعمه های وب پورتال به دروغ ادعا می کنند که ویروس وارد شده بود در منطقه حتی اگر هیچ عفونت گزارش شده بود وجود دارد.

رسانه ای موفق به ایجاد وحشت در کرواسی

کاملا چند چینی و شرق آسیا مردم بالکان به عنوان توریست یا به عنوان بخشی از اروپا تور اتوبوس یا متصل به کشتی که شامل تور اتوبوس بین بنادر. اگر یک کشتی لنگر انداخت در Dubrovnik, کرواسی به عنوان مثال مسافران ممکن است یک تور که می تواند شامل شهرستانها در کرواسی و مونته نگرو, صربستان, کوزوو, شمال مقدونیه و در نهایت یونان که در آن آنها خواهد دوباره پیوستن به کشتی در تسالونیکی.

برخی از رسانه ها را انتخاب و به مسیر حرکت اتوبوس حامل گردشگران چینی در سفر از ایتالیا از طریق اسلوونی از طریق کرواسی و بوسنی در یک sensationalist شیوه ای از لحظه ای که از مرز به اقدامات ایمنی انجام شده در هر شهر در طول راه.

این داستان گاهی اوقات شامل یک جنبه انسانی مانند این یکی در مورد “وضعیت محاصره” در کرواتی مرز پس از وارد اتوبوس با گردشگران چینی است. این گزارش توضیح می دهد که چگونه دو دختر از شانگهای “گریه و عذرخواهی به دیگر [غیر چینی] مسافر” برای به تاخیر بیاندازد.

اسکرین شات از نتایج حاصل از جستجوی تصویر گوگل با کلمات کلیدی “nismo iz گاو” (“از چین”). استفاده منصفانه.

عکس های تایوانی گردشگران که راه می رفت شهر سیبنیک با یک علامت “Nismo iz گاو” (“ما از چین”) ویروسی رفت و پس از آنها نوشته شده بودند در Facebook صفحه Dnevna doza prosječnog Dalmatinca (“دوز روزانه به طور متوسط Dalmatian”). این عکس ها مورد تحسین قرار گرفته به عنوان یک لمس از cuteness در غیر این صورت گریم وضعیت نشان داده شده توسط رسانه ها در منطقه و فراتر از آن.

کرواتی روزنامه Večernji لیست منتشر شده مصاحبه ای با Xiaotong چن-Li صاحب پنج چینی/رستوران آسیایی در زاگرب. او گفت که حتی اگر به نظر می رسد مردم محتاط تر او تجربه کرده است و هیچ کاهش در تعداد مشتریان — رستوران او در درجه اول منبع محلی مواد اولیه و واردات بقیه منحصرا از دیگر اتحادیه اروپا و کشورهای عضو.

توهین و عذر خواهی در شمال مقدونیه

شمال مقدونیه نیز شاهد افزایش در تعداد از گردشگران در سال های اخیر پس از رسیدن در یک کشور است که زمینه مناسبی برای دروغ. یکی از روزنامه های محلی ترویج پوچ ادعای نسبت داده شده به یک بلغاری دکتر که مصرف الکل می تواند در درمان این بیماری است.

در ژانویه 29, 2020, یک اسکوپیه ساکن ارسال شده یک ویدیو از خود accosting یک گروه از سر در گم آسیایی, مردم در یک خیابان در مرکز پایتخت. این کلیپ نشان می دهد که یک گروه از دو مرد و سه زن stoically تلاش برای نادیده گرفتن expletive توهین به مرد است پرتاب آمار یک عصب در یک کشور است که چند قومی و بسیار حساس به نمایش عمومی از نژاد پرستی. شهروندان به اشتراک گذاشته شده کلیپ در Twitter و Facebook به عنوان مدرکی از تخلف است.

در ابتدا قربانیان را به عهده گرفت به گردشگران اما محلی روزانه Sloboden Pečat نشان داد که آنها اعضای یک کره جنوبی مذهبی سازمان به نام های آسمانی, فرهنگ, صلح جهانی, مرمت نور (HWPL). این گروه بعدها به رسانه ها گفت خروجی SDK.mk که آن را یک حادثه جدا شده و این که آنها تا به حال شده است با استقبال مقدونیه بیش از چهار سال گذشته به عنوان آنها انجام شده مدرسه کارگاه های آموزشی در صلح و تحمل است.

شهردار Skopje Petre Šilegov عذرخواهی کرده برای بیگانه حمله که او گفت: “شرم به شهر و کشور” و “کاملا مخالف با ارزش های اصلی اسکوپیه به عنوان یک شهرستان از همبستگی بین المللی بودن و با هم”. سرپرست نخست وزیر الیور Spasovski نیز با صدور یک عذرخواهی برای بیان نفرت و خواستار اقدام سریع از وزارت کشور.

اسکوپیه-روزنامه نگار بر اساس Dehran Muratov اظهار نظر در این موضوع در یک op-ed با عنوان “نترس coronavirus ترس به حذف ویروس به طور کامل از شما”:

Лек за корона вирусот сигурно ќе се најде, но за идиотизмот, глупоста, просталукот, малограѓанството, несолидарноста, за говорот на омраза, расизмот… лек тешко дека ќе се најде.

Среде Скопје да навредиш група на граѓани кои ти заличија на Кинези само затоа што на ТВ, интернет, Фејсбук виде дека некаде во Кина досега стотици се починати, а илјадници заразени од смртоносната болест, и наместо да има жал и сочувство, ти да ги навредиш и опсуеш, навистина треба да си опериран од чувства.

درمان برای coronavirus کشف خواهد شد اما می توان آن را سخت برای پیدا کردن درمان برای حماقت, حماقت ، boorishness, پتی بورژوا, طرز فکر, عدم همبستگی سخنرانی نفرت نژادپرستی…

یکی ناتوان از احساسات در جهت توهین به یک گروه از شهروندان برای چینی فقط به خاطر یکی را دیدم در تلویزیون [این] اینترنت و یا Facebook که در جایی در چین صدها نفر از مردم کشته شده اند و هزاران نفر آلوده به این بیماری کشنده است. به توهین و قسم می خورم به جای ابراز غم و اندوه و شفقت است.

هیچ تاکسی چینی-به دنبال مرد در مینسک

در بلاروس که در آن وجود دارد قابل توجه جامعه چینی با توجه به بهبود روابط سیاسی میان مینسک و پکن اخیر مورد تبعیض نشان داده شده که چگونه coronavirus مرتبط با بیگانه ستیزی تاثیر می گذارد به طور متوسط شهروندان است. در فوریه 11, قزاقستان مقیم شناسایی تنها با نام نورسلطان سفارش یک تاکسی. زمانی که خودرو وارد راننده حاضر به باز کردن درب و سوار دور. نورسلطان ابلاغ با راننده به منظور تلاش برای درک آنچه اتفاق افتاده است و به اشتراک گذاشته تصاویر از مکالمات خود را در یک محلی پورتال:

نورسلطان: چرا شما ترک ؟ lol

راننده: شما نگاه چینی

نورسلطان: این چیزی است که فقدان اطلاعات را به مردم!

راننده: من نمی بینم که چرا من باید خطر زندگی من برای 3 roubles. موفق باشید. هاها!

نورسلطان بعد تماس شرکت تاکسی که عذرخواهی کرد و گفت که آنها دیگر نمی خواهد کار با آن راننده.

تبعیض با سایر گروه ها در جمهوری چک

در جمهوری چک به یک بزرگ قومی ویتنامی جامعه یک رستوران باعث خشم برای ارسال نشانه ای در آن مقابل درب آن به عنوان خوانده شده “برای محافظت از بهداشت عمومی, رستوران را به طور موقت قبول نمی کند مشتریان چینی.”

Facebook صفحه پراگ ادم عجیب و منزوی انتشار این عکس با عنوان: “Coronavirus وحشت در CZ: رستوران در Vinohrady پراگ حاضر به پذیرش مشتریان چینی 😯😯😯.” با اجازه استفاده می شود.

عکس متوجه خواهید شد برای اولین بار ارسال شده توسط Facebook صفحه پراگ شخص و به اشتراک گذاشته شده بود صدها بار.

اعتراض عمومی به زودی مجبور به رستوران برای حذف اخطار به موضوع عذرخواهی خود را در Facebook صفحه سرزنش خود “فقدان دانش در مورد بیماری” و ابراز تاسف از این که “نادرست حاوی” نشانه ایجاد می شود “بیش از آسیب خوب”.

تبعیض بر اساس نژاد یک جرم جنایی در کشور جمهوری چک, اما در این مورد به پلیس هشدار داده بودند.

نمایش از بیگانه ستیزی شده اند و بیشتر رایج در غرب اروپا است که یک قسمت را محبوب برای مسافران جهانی. ایتالیا به عنوان مثال خانه را به بیش از 300 ، 000 نفر از چینی تبار و به عنوان بسیاری از پنج میلیون چینی بازدید گردشگران این کشور در سال 2018 است. در عین حال ایتالیا به نظر می رسد در پاسخ به بیگانه ستیزی در راه است که بقیه منطقه را به خوبی به تقلید:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید