Coronavirus Q & A Part 4: دارد تهویه مطبوع یک خطر است ؟ آسانسور ؟ مدفوع?

هر چند گسترده reopenings ممکن است یک راه طولانی کردن ما تعجب آنچه که ما در مکان های عمومی ممکن است مانند نگاه پست-همه گیر. انتقال باقی مانده است نگران نباشید.

در پاسخ به سوالات ما پاسخ تحقیق از کارشناسان. پاسخ های خود را به عنوان به خوبی به عنوان اطلاعات جمع آوری شده از منابع دیگر خلاصه شده در اینجا.

س: آیا باید نگران تهویه در رستوران?

یک: از آنجایی که گزارش های اولیه نشان داد که این ویروس به سرعت در حال گسترش بین مردم محققان تلاش کرده اند به پین کردن که آیا این سفر می تواند از طریق هوا.

یافته های جدید از یک مطالعه از سه نامربوط خانواده – نشسته در جداول مجاور در یک رستوران مطبوع در گوانگژو — آیا دلیلی برای نگرانی.

این مطالعه نشان داد که یکی بدون علامت شخص مسئول عفونت در نه نفر دیگر در رستوران. از آن پنج نفر از افراد بیمار شد و در نشستن دو ضلع مجاور جداول. این مطالعه نشان داد که مردم بودند یا آلوده به طور مستقیم از فرد بدون علامت و یا از طریق پس از آن خانواده انتقال است.

“قوی جریان هوا از کولر می تواند تبلیغ قطرات از جدول C به جدول یک به جدول B و سپس بازگشت به جدول C” با توجه به مطالعه منتشر شده توسط گوانگژو مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری. “برای جلوگیری از گسترش این ویروس در رستوران ها ما توصیه می کنیم با افزایش فاصله بین جداول و بهبود تهویه.”

آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری, پژوهش نامه: “COVID-19 شیوع بیماری های مرتبط با تهویه مطبوع در رستوران, گوانگژو, چین 2020”

س: آیا معنی آن را هوابرد مانند سرخک و سل? تفاوت در چیست ؟

یک: در این مطالعه هیچ یک از کارکنان و یا سایر شام رو بیمار نشان می دهد این ویروس نیست “aerosolized.” ذرات معلق در هوا هستند tinier از قطرات طولانی در هوا و سفر بیشتر است. ما نمی فکر می کنم که آنچه در جریان است در اینجا.

راه اصلی COVID-19 است گسترش از طریق قطرات که سنگین ذرات بزاق یا ترشحات ساطع شده هنگامی که یک فرد عطسه یا سرفه. آنها به ندرت فراتر از سفر شش فوت است. اطاعت اجتماعی فاصله دستورالعمل به شدت کاهش احتمال آلوده شدن از فرد دیگری قطرات است.

سازمان بهداشت جهانی می گوید: airborne انتقال تنها یک خطر در پزشکی خاص به روش انجام شده در بيمارستان.

که: “حالت انتقال ویروس باعث COVID-19”

س: آیا آسانسور ایمن استفاده کنید ؟

یک: وجود ندارد و در عین حال تحقیقات زیادی در مورد COVID-19 انتقال در آسانسور, اما فقیر, تهویه, محله های شلوغ و اغلب لمس دکمه آن را آسان تر برای این ویروس به تصویب رسید. اگر شما نگاهی به آسانسور در نظر سواری با بیش از دو نفر دیگر و دور از مسافران همکار. اگر شما لمس هر دکمه و یا دیگر سطوح اجتناب از دست زدن به صورت و دستهای خود را به عنوان به زودی به عنوان شما به خانه بازگشت.

شهر تورنتو: “اجتماعی فاصله در آسانسور”

س: چه زنده ماندن و یا “عمر”, ذرات ویروس در هوا بر روی پارچه و یا در سطوح دیگر?

یک: اگر چه COVID-19 ویروس عمدتا از فردی به فرد آن است که ممکن است برای تبدیل شدن به آلوده با لمس یک سطح با این ویروس و سپس دست زدن به صورت خود را. یک مطالعه اخیر نشان داد که آن را ماندگار باقی مانده در هوا را به مدت سه ساعت روی مقوا برای یک روز و در پلاستیک و استیل ضد زنگ برای سه روز. مطالعه دیگری نشان داد که این ویروس در دو روز به طول انجامید در پارچه چهار روز در شیشه ای و پول و هفت روز در خارج از ماسک های جراحی. هر دو مطالعات انجام آزمایشات در یک خاص دما و رطوبت; شرایط مختلف می تواند تغییر طول عمر ویروس.

New England Journal of Medicine: “آئروسل و سطح ثبات SARS-CoV-2”

لانست: “ثبات SARS-CoV-2 در شرایط مختلف زیست محیطی”

Q: آیا من می توانم قرارداد این ویروس از ایمیل و یا روزنامه ها? می توانم با خیال راحت باز و بسته از چین ؟

یک: خطر ابتلا به کروناویروس از پست الکترونیکی و یا بسته های کم است می گویند CDC و WHO. هر دو سازمان گزارش می دهند که مردم با خیال راحت می توانید در ادامه اداره پست و روزنامه ها و بسته های حتی کسانی که از کشورهای آسیب دیده COVID-19. اگر چه از لحاظ نظری ممکن است ویروس را به زنده ماندن بر روی کاغذ یا مقوا برای چند ساعت وجود دارد هیچ مدرکی وجود ندارد که ایمیل و یا بسته های گسترش عفونت است.

CDC: “پرسش های متداول”

که: “Q & A در Coronaviruses”

س: چگونه می توانم با خیال راحت به فروشگاه برای مواد غذایی ؟ من باید ضدعفونی بسته بندی کالا و یا تولید ؟

یک: از آنجا که این ویروس معمولا از فردی به فرد بزرگترین خطر عفونت در یک فروشگاه مواد غذایی می آید از دیگر خریداران. FDA توصیه می کند محدود کردن مواد غذایی خود را از سفرهای حفظ شش پا از فاصله و اجتناب از جمعیت. اگر فروشگاه شما نیست در حال حاضر مطابق با چرخ دستی های مواد غذایی و سبد را به ارمغان بیاورد و با استفاده از خود را مطابق با اصول بهداشتی دستمال مرطوب و یا ضد عفونی کننده دست. اجتناب از دست زدن به صورت خود را تا زمانی که شما به خانه بازگشت و شسته دست خود را.

وجود دارد بدون نیاز به پاک کردن هر می و جعبه— خطر ابتلا به عفونت از بسته بندی مواد غذایی و یا تولید بسیار پایین است. میوه و سبزیجات باید شسته با آب ساده تنها.

FDA: “برای خرید مواد غذایی در طول COVID-19 همه گیر”

س: می توانید حیوانات خانگی قرارداد و یا گسترش COVID-19?

یک: تعداد کمی از سگ و گربه از جمله یک ببر در شهر نیویورک باغ وحش باید آزمایش مثبت برای COVID-19. CDC توصیه می کند که افرادی که ممکن است ویروس های خود را محدود تماس با حیوانات خانگی خود را, اما وجود هر گونه شواهدی وجود دارد که حیوانات خانگی می تواند گسترش ویروس به صاحبان آنها. که گفت:, آن را هنوز هم یک ایده خوب برای شستن دست های خود را پس از دست زدن به حیوانات خانگی یا سایر حیوانات است.

CDC: “اگر شما حیوانات”

س: چه چیزی می تواند به بهداشت و درمان کارگران و یا افراد دیگر در تماس با محل کار انجام دهید برای محافظت از خانواده خود را از قرار گرفتن در معرض?

یک: به دلیل coronavirus می توانید زنده ماندن در سطوح ساعت به روز افراد مشغول به کار در بهداشت و درمان باید افزایش خطر ابتلا و گسترش coronavirus. دیگر ضروری کارکنان مانند فروشگاه های مواد غذایی و مواد غذایی خدمات کارگران نیز ممکن است قادر به حفظ اجتماعی فاصله. در حالی که در محل کار کارکنان در این زمینه باید با استفاده از تجهیزات حفاظت فردی مانند ماسک و دستکش تا حد ممکن است.

برای کاهش خطر ابتلا به آوردن ویروس در خانه, کارکنان می تواند بلافاصله دوش و شستن لباس های خود را قبل از دست زدن به اعضای خانواده و ضد عفونی کردن اقلام مانند کلید و گوشی های که سفر بین محل کار و خانه.

Nurse.org: “چگونه به الودگی بعد از کار”

س: می توانید coronavirus گسترش از طریق مدفوع?

یک: برخی از مطالعات اولیه نشان داده اند که ممکن است به قرارداد COVID-19 آمدن به تماس با مدفوع فرد آلوده اما CDC گزارش می دهد که وجود دارد هیچ واقعی تایید موارد افراد آلوده شدن در این راه. به امن یک اپیدمیولوژی پیشنهاد بسته شدن درب قبل از سیفون توالت برای جلوگیری از مدفوع ذرات از تبدیل شدن به حالت تعلیق در هوا.

طبیعت نظرات: COVID-19: مدفوع–دهانی انتقال?

CDC: “آب و COVID-19 پرسش و پاسخ”

فوربس: چرا شما باید خیط و پیت کردن با درب پایین

س: من یخچال یا فریزر کشتن ویروس ؟

یک: هیچ. در واقع ویروس محققان به طور منظم با استفاده از فریزر برای حفظ ویروس ها. بهترین راه برای کشتن این ویروس در معمول موارد لمس یک رقیق محلول سفید کننده و یا سایر خانگی ضد عفونی کننده. بسته بندی مواد غذایی نیست و نیاز به شستشو و یا ضد عفونی.

آنجلا راسموسن virologist مرکز عفونت و ایمنی در دانشگاه کلمبیا را به پستچی دانشکده بهداشت عمومی.

س: می توانید این ویروس منتقل می شود از طریق دست دوم سیگار یا ماری جوانا می کشید ؟

یک: وجود برخی از شواهد که بازدم نفس می تواند ویروس اما هیچ مطالعات به طور خاص شناسایی دود به عنوان یک بردار برای عفونت است. این هنوز یک ایده خوب برای جلوگیری از استنشاق دود پس حتی دوم قرار گرفتن در معرض می تواند به تضعیف ریه های شما توانایی برای مبارزه با عفونت.

استانتون A. Glantz, دکترا, UCSF: “کاهش خطر جدی بیماری های ریوی”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>