Coronavirus: آیا شما برای رفتن به عقب به زمانی که آن را دوباره باز می شود?

با دولت و دولت های محلی اجازه می دهد کسب و کار بیشتر به دوباره باز کردن کارفرمایان و کارکنان سوالی در مورد آنچه که باید — و نباید — انتظار در محل کار. دولت با صدور دستورالعمل برای انواع مختلف کسب و کار, اما کمی آماده کرده است بسیاری از ما برای مرور بازگشت به کار در طول یک بیماری همه گیر که وقتی اشتباه می تواند کشتن.

ما در تماس با قانون استخدام کارشناسان و مقامات دولتی برای کمک به پاسخ به سوالات در مورد قوانین جدید از جمله همه چیز را از افشای محل کار موارد به متوسط غربالگری. پاسخ کشیده شد از مصاحبه با استخدام وکیل دیوید بارون جیم Brudney یک قانون کار استاد در دانشگاه فوردهام در نیویورک و کالیفرنیا سازمان.

س: اگر یک کارفرما باز می شود محل کار در خط با بهداشت عمومی, سفارشات, و یک کارگر را احساس نمی کند به بازگشت امن آنها را به?

Brudney: هنگامی که یک کارفرما به شما می گوید که شما نیاز به بازگشت به کار و شما احساس نمی راحت کار از دفتر به طور کلی کارفرما نیازی به نگه داشتن شما. (اما) کالیفرنیا است که جلوتر از منحنی از نظر قوانین آن است. کالیفرنیا قانون کار می گوید که شما یک حق امتناع نا امن کار می کنند اما این سوال که آیا خود را تعمیم ترس به مقدار نا امن کار می کنند که بعید است. وجود دارد به برخی از دلیل و هدف. اگر یک کارفرما گفت: “من نمی خواهم شما با پوشیدن ماسک” … که ممکن است به شما در زمینه.

س: چه کارفرما به کارگران اگر وجود دارد coronavirus موارد در محل کار ؟

بارون: OSHA (ایالات متحده اداره ايمنی و بهداشت شغلی) توصیه می کند که اگر یک کارمند بوده و به طور بالقوه در معرض در محل کار است که آنها اطلاع داده شود. چه در معرض چیست ؟ اگر شما در یک مجتمع با 50 ساختمان و آن کسی 17 ساختمان های بیش از شما احتمالا در معرض نیست. اکثر کارفرمایان هستند … در تلاش برای پیدا کردن که در تماس نزدیک با این کارمند و آنها در حال ارائه فقط یک کلی توجه کنید که “شما ممکن است در معرض در محل کار.” آنچه شما می خواهید به عنوان یک کارفرما است که برای شناسایی افراد به سرعت حذف آنها را از محل کار شناسایی سایر مردم بوده و در تماس با محروم کردن آنها از محل کار, بنابراین شما لازم نیست که به یک ادامه مشکل رو به رشد.

کالیفرنیا بخش روابط صنعتی: اگر یک کارمند تایید شده است به Covid-19, اطلاع رسانی کارکنان خود را ممکن است قرار گرفتن در معرض Covid-19 در محل کار, اما حفظ محرمانه بودن به عنوان مورد نیاز توسط قانون آمریکایی های معلول. به طور موقت نزدیک به طور کلی منطقه ای که در آن آلوده کارمند کار می کرد تا زمانی که تمیز کردن کامل شده است. انجام تمیز کردن عمیق کل کل منطقه که در آن آلوده کارمند مشغول به کار است و ممکن است شده اند از جمله اتاق استراحت دستشویی و سفر به مناطق.

س: اگر یک کارگر بیمار است, آیا او یا او باید به خود بگویید کارفرما ؟

بارون: اکثر کارفرمایان باید اجرا شود سیاست هایی که نیاز است که. اگر کارمند دروغ است که می تواند یک مشکل. در شرایط ترس از گزارش, به همین دلیل ما “خانواده” اولین قانون فدرال (ایالات متحده Coronavirus پاسخ Act) است که باعث ایجاد دو هفته کارمند بیمار روز.

س: می توانید یک کارگر ادعا مزایای بیکاری اگر دولت می گوید آن را امن برای بازگشت به محل کار اما کارگر احساس امنیت نمی به بازگشت ؟

بارون: وجود دارد می تواند دلایل یک فرد قادر خواهد بود به رد قانونی فراخوان سفارش و هنوز هم واجد شرایط برای بیکاری. اگر آنها بیمار آنها را مجبور به بازگشت به کار (یا) اگر آنها بزرگتر و یا غیر فعال خواهد بود و تحت اقامت در خانه سفارش و یا مشاوره از یک پزشک.

کالیفرنیا کار و توسعه نیروی کار Agency: بیمه بیکاری (پوشش اعمال می شود) اگر شما از دست داده اند و کار خود و یا تا به حال خود را در ساعت کاهش می یابد به دلایل مرتبط با COVID-19.

س: می توانید کارفرمایان نیاز به کارکنان خود را در دماهای بررسی قبل از آنها وارد محل کار?

بارون: این یک موضوع داغ است. پاسخ کلی این است که “آره کارفرمایان می تواند آن را انجام دهد.”

س: می تواند یک کارفرما نیاز به کارگران برای دریافت coronavirus واکسن اگر یکی از توسعه یافته ؟

بارون: که برای رفتن به قلمرو ناشناخته. اکثر کارفرمایان در حال رفتن به می خواهید به انتخاب قانونی مبارزه با بیش از نیاز آن, اما آنها را به مسیر پاداش و یا برخی از نوع انگیزه. وجود سابقه در مراقبت های بهداشتی در زمینه نیاز به آن است. ما فقط همین نیست که هر قانونی سابقه برای آن در مقیاس انبوه. شاید وجود خواهد داشت یک قانون جدید است.

س: چه اتفاقی می افتد اگر یک کارفرما نیست اجرای مناسب اجتماعی فاصله و یا اضافه کردن زیرساخت ها برای ایجاد یک محیط کار است که محافظت در برابر عفونت کروناویروس?

Brudney: اگر کارفرمایان در تلاش هستند تا کار خود را با نیروی کار و جای واقعیت جدید جدید ساختاری شرایط من فکر می کنم و امید است که کارگران را کمتر احساس اضطراب. اگر شما یک راننده اتوبوس … شما نیاز به برخی از جدی حمایت می کند. ما در حالت عادی در اینجا. این است که رفتن به محل کار استفاده می شود و اگر کارفرمایان نمی توانید تنظیمات را با یک چشم به سمت تسکین قابل فهم اضطراب است که کارگران خود را احساس آنها ممکن است قادر به آتش چند نفر اما آنها در حال رفتن به یک مشکل بزرگ با افرادی که می خواهید برای کار وجود دارد و با سوء روابط عمومی تاثیر است. (در منطقه خلیج نقض شهرستان بهداشت عمومی سفارشات — از جمله الزامات اجتماعی فاصله و ماسک در محل کار — یک تخطی از قانون مجازات جریمه و حبس و یا هر دو.)

بخش روابط صنعتی: کالیفرنیا کارفرمایان ملزم به ایجاد و پیاده سازی یک آسیب و بیماری پیشگیری برنامه برای حفاظت کارکنان از خطرات محیط کار از جمله بیماری های عفونی. کارفرمایان ملزم به تعیین اگر COVID-19 عفونت خطر در محل کار خود را. اگر آن است که یک محل کار خطر پس از آن کارفرمایان باید پیاده سازی کنترل عفونت از جمله قابل اجرا و توصیه های مربوطه از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>