کروناویروس و فن آوری نظارت: تا چه حد به دولت برود ؟

ردیابی الکترونیکی دستبند در یک مسافر در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ. فایل عکس: راشل ونگ/HKFP.

زیر پست نوشته شده توسط شویی-یین شارون یام استادیار نوشتن و بلاغت و دیجیتال و مطالعات در دانشگاه کنتاکی بود و در اصل منتشر شده در هنگ کنگ رایگان مطبوعات در 24 مارس سال 2020 و چاپ در اینجا در صداهای جهانی زیر یک محتوای قرارداد مشارکت.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

از آنجا که COVID 19 شیوع, شد, سریع, پخش كردن, گیر دولت ها از سراسر جهان اجرا کرده اند, سیاست های جدید برای کمک به کاهش سرعت گسترش ویروس.

در علاوه بر این به بسته شدن مرزها به غیر شهروندان بسیاری از دولت ها نیز بسیج نظارت دیجیتال فن آوری برای ردیابی و شامل بازدید کنندگان و شهروندان به طور یکسان.

روز چهارشنبه دلار هنگ کنگ دولت اعلام کرد که تمام تازه واردان به این شهر باید تحت دو هفته از خود قرنطینه در حالی که با پوشیدن الکترونیکی بند است که متصل به یک محل نرم افزار ردیابی در تلفن های خود را.

اگر برنامه تشخیص تغییرات در محل شخص آن را هشدار وزارت بهداشت و پلیس. قبل از این سیاست جدید تنها افرادی که به تازگی بازدید هوبئی در چین شد نیاز به پوشیدن یک پایش بند در طول دوره قرنطینه.

در حالی که فن آوری های نظارت و اقدامات ممکن است به یک احساس امنیت در کنترل گسترش ویروس ما باید آگاه و هوشیار خود استفاده مداوم پس از همه گیر فروکش.

اروپایی و آمریکای شمالی کشورهایی مانند ایتالیا و اسپانیا و ایالات متحده در حال حاضر در حال ضربه سخت coronavirus. در همین حال کشورهای آسیایی بوده است ستایش رسانه های بین المللی خود را برای واکنشهای سریع و استفاده از فن آوری های نظارت برای کنترل شیوع.

این سنگاپوری, دولت, برای مثال, اجرا سیاست های است که می تواند به طور موثر و با دقت ردیابی زنجیره پیچیده ای از مخاطبین. همانطور که از ماه فوریه هر کسی با ورود به یک دولت و یا شرکت های بزرگ ساختمانی در سنگاپور خواهد شد که به ارائه اطلاعات تماس خود را.

علاوه بر این دولت شده است جمع آوری مقدار قابل توجهی از داده ها جزئیات نه تنها هر مورد شناخته شده از عفونت بلکه جایی که فرد در آن زندگی می کند و شبکه ای از مخاطبین آنها متصل به.

در حالی که این اقدامات تا کنون به نظر می رسید به عملکرد و نتایج مثبت آنها را برجسته کرده اند که ظرفیت و قدرت از دولت برای نظارت بر حرکات و زندگی هر فرد است.

در چین که در آن Covid-19 اولین بار شناسایی دولت شده است استقرار نه تنها مستند شدید سیاست های, اما همچنین انواع فن آوری های نظارت برای اطمینان عمومی با رعایت عزت قرنطینه و جداسازی.

علاوه بر استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر جنبش مردم و اطمینان از آنها را به ماندن در منزل پلیس در پنج شهرستانها چینی گرفته شده و به گشت زنی در خیابان, پوشیدن کلاه هوشمند مجهز حرارتی غربالگری فن آوری است که صدای زنگ اگر یک فرد متوسط بالاتر از آستانه.

دولت همچنین همکاری با شرکت Hanwang Technology Limited به ظرافت های موجود خود را تشخیص چهره تکنولوژی به طوری که آن می تواند کار حتی زمانی که فرد با پوشیدن یک ماسک صورت.

هنگامی که متصل به یک سنسور دما و دولت چین را به پایگاه داده موجود و همچنین دولت در سطح اینتل این تکنولوژی اجازه می دهد تا مقامات بلافاصله شناسایی نام هر فردی که درجه حرارت بدن بالاتر از 38 درجه سانتی گراد.

با توجه به Hanwang Technology تصفیه شده این تکنولوژی شناسایی چهره شناسایی می تواند تا 30 نفر “در عرض یک ثانیه است.”

در حالی که استفاده از نظارت فن آوری های مانند این بوده است, موثر در کاهش تعداد موارد تایید شده در چین آن را بدون خطر نیست.

فراتر از همه گیر هر دو دولت چین و شرکت دارای منافع قابل توجهی در زمینه توسعه و گسترش این فن آوری: دولت می تواند استفاده از آن برای ردیابی و سرکوب سیاسی مخالفان و شرکت های زیادی برای به دست آوردن مالی.

این تکنولوژی همچنین می تواند شرکت تصمیم گرفتند با چین مبارزه با تروریسم نیروهای بیشتر به نظارت و تنظیم حرکت اویغوری افرادی که طبقه بندی به عنوان تروریست توسط دولت چین و در حال حاضر مجبور به توده اردوگاه های بازداشت و در معرض کار اجباری.

در خارج از آسیا و کشورهای خاورمیانه مانند ایران و اسرائیل نیز استقرار مشابه نظارت و فن آوری با اشاره به نیاز به کنترل گسترش coronavirus.

دولت اسرائیل در حال حاضر با استفاده از فن آوری های توسعه یافته برای مبارزه با تروریسم به جمع آوری تلفن همراه داده ها به طوری که دولت می تواند ردیابی تماس افراد شبکه و شناسایی کسانی که نیاز به قرنطینه شود.

جغرافیایی داده های جمع آوری شده از طریق تلفن مردم خواهد شد و سپس مورد استفاده برای هشدار عمومی که در آن برای رفتن نیست و بر اساس الگوی از عفونت است.

نه تنها آن را بی سابقه ای برای اسرائیل به استقرار عملیات داده برای مبارزه با بحران بهداشت عمومی اما وجود این داده ها گنجینه نیز به گفته نیویورک تایمز گزارش نشده قبل از این.

در مارس 6, محقق, Nariman Gharib نشان داد که دولت ایران شده بود ردیابی شهروندان خود را’ تلفن داده ها از طریق یک برنامه مبدل به عنوان یک ابزار تشخیصی کروناویروس.

کارشناس امنیت Nikolaos Chrysaidos تایید کرد که این برنامه جمع آوری اطلاعات حساس شخصی ربطی به شیوع – برای مثال نرم افزار ثبت حرکات بدن کاربر راه یک ردیاب تناسب اندام خواهد بود.

گوگل پس از حذف نرم افزار از Google Play, اما این مورد نشان می دهد که نیاز به جریان عمومی هوشیاری بیش از دولت در استفاده از فن آوری های نظارت به نام سلامت عمومی است.

حفاظت از سلامت عمومی در طول تاریخ استفاده شده است به عنوان یک توجیه برای جریان اصلی نهادها و مقامات دولتی به stigmatise نظارت و تنظیم زندگی مردم به حاشیه رانده – مانند مهاجران اقلیت نژادی, LGBTQ+ مردم و مردم در فقر زندگی می کنند.

اگر ما را نگه ندارد ما دولت پاسخگو برای استفاده از آن از فن آوری های نظارت در طول زمان همه گیر و فراتر از آن ما خواهد شد قرار دادن کسانی که در حال حاضر به حاشیه رانده در بیشتر خطرات ناشی از مقررات سرکوب و آزار و اذیت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>