Cooped ؟ ترینیداد و توباگو را Bocas LitFest خود منتشر شد 2020 longlist

را پوشش می دهد برای سه نفر از نه کتاب longlisted برای سال 2020 بکس جایزه اسپانسر شده از طرف یکی کارائیب رسانه ها. تصویر حسن نیت ارائه میدهد بکس LitFest مورد استفاده با اجازه.

با ترینیداد و توباگو بستن مرزهای خود جامائیکا در حال اعلام یک منطقه فاجعه و کارائیب سرزمین های خود را اعلام شاخص موارد COVID-19 شیوع دوباره شکل دادن به زندگی در این منطقه با مردم تمرین های اجتماعی فاصله و در بسیاری از موارد خود quarantining.

انسان ها موجودات اجتماعی, هر چند, بنابراین محدودیت در گردهمایی های اجتماعی می تواند دشوار است به خصوص برای کارائیب افرادی که عاشق معاشرت آنقدر آنها حتی یک کلمه خاص برای آن: آهک. بیایید آن روبرو هستند وجود دارد فقط خیلی Netflix بکشد شما می توانید بسیاری از ساعت شما می توانید صرف پیمایش از طریق رسانه های اجتماعی خوردها. خوشبختانه ترینیداد و توباگو محبوب جشنواره ادبی, Bocas که جشن دهمین سالگرد خود منتشر شد longlist از “نه کتاب توسط نویسندگان با ریشه در هفت کارائیب سرزمین” برای سال 2020 OCM بکس جایزه کارائیب ادبیات.

این جایزه به رسمیت می شناسد کتاب در سه ژانر متفاوت — شعر و داستان ادبی و غیر داستانی — منتشر شده توسط کارائیب نویسندگان در سال قبل. برنده جایزه به ارزش 10 ، 000 دلار ایالات متحده دلار خواهد بود اعلام کرد در ماه مه سال 2020 است. این جشنواره به خودی خود به معنای محل را از مارس 1-3 اما با توجه به اثرات COVID-19 همه گیر آن امروز اعلام شد که وجود خواهد داشت یک به تعویق افتادن سپتامبر 18-20, 2020.

2020 longlist دارای هفت زن نویسندگان و طیف وسیعی از عناوین است که مطمئن شوید که برای نگه داشتن شما پرچ در طول COVID-19 قرنطینه.

تلفیقی, تصویر از کتاب را پوشش می دهد برای نه کتاب longlisted برای سال 2020 بکس جایزه اسپانسر شده از طرف یکی کارائیب رسانه ها. تصویر حسن نیت ارائه میدهد بکس LitFest مورد استفاده با اجازه.

شعر

با توجه به داوران به ریاست این سال توسط نویسنده ارل لاولیس, ترینیداد به دنیا آمد, ایالات متحده آمریکا-بر اساس نویسنده لورن K. Alleyne “Honeyfish” انتخاب شد “امتناع از سکوت [آن را] مسائل خود را با اشاره به خطرات مواجه جسم سیاه در امریکا است.'” اشعار او صحبت تم میراث ارث و بقا است.

“پوست می تواند نگه دارید” با تحسین ترینیداد-اسکاتلندی شاعر Vahni Capildeo ایجاد یک “قانع کننده خیره کننده” جهانی که در آن سخنرانان واکنش نشان می دهند به نویسندگان و متفکران اعم از مارتین کارتر به شکسپیر است. یک refreshingly original قطعه کار قضات پیشنهاد کرد که مجموعه “ذاتی hybridity […] می آفریند نوار برای چه شعر می تواند به طور رسمی دست یابد.”

از جزایر ویرجین بریتانیا می آید ریچارد ژرژ’ “Epiphaneia,” مجموعه پس از طوفان ایرما. به ویژه برای شهروندان جزیره کوچک کشورهای در حال توسعه (SIDS) مانند کارائیب به عنوان بحران آب و آشکار این شعر صحبت می کنند که به انعطاف پذیری چیزی که جهان باید بیشتر از همیشه در حال حاضر. در کلمات از قضات اشعار اجازه می دهد تا ما را به “درک فاجعه با هوشیاری به پیچیدگی که حمل ما فراتر از حد معمول تایی از روایت سوگواری و خشم.”

داستان

زنان و نویسندگان خود در این دسته و شاید بهترین و شناخته شده این است هائیتی-نویسنده آمریکایی Edwidge Danticat. او مجموعه ای از هشت داستان کوتاه “همه چیز در داخل” استادانه قطاری از پیامدهای گسترده تر از شخصیت او’ شرایط و نحوه انتخاب خود شخصا آنها را تحت تاثیر قرار — ظریف و مسحورکننده در همان زمان.

“اعترافات Frannie Liss” اولین رمان بریتانیا مبتنی بر Caymanian نویسنده سارا کالینز. بخشی کارائیب گوتیک, بخش, تریلر روانی قضات توصیف آن به عنوان “یک محکوم عشق درام که inescapably شوک آن در اوایل قرن نوزدهم مخاطبان در Bailey.”

پوشا یک چارچوب زمانی اجرا می شود که از قبل از استقلال در جامائیکا به دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن امریکا Curdella فوربس’ “قد تاریخچه قند” می گوید داستان از یک مرد “دنیا بدون پوست” و همسر روح خود را که سپر او را از اجتناب ناپذیر خرید اینترنتی بیش از ظاهر خود را. این بکس قضات ستایش نویسنده نوآوری “زنده زبان” و “متخصص ساخت شکننده و قوی شخصیت ها”.

غیرداستانی

به خوبی تحقیق, قوی, سبک های ادبی از “لحظات همکاری و اختلاط” با جامائیکا ارنا Brodber — مجموعه ای از شش مقاله است که به بررسی ارتباط میان آفریقایی-آمریکایی ها و جامائیکا بین 1782 و 1996 —گرفتار قضات با تاریخ زنده است.

Barbadian هارون Kamigusha را “فراتر از Coloniality” به نظر می رسد در کارائیب رادیکال فکری سنت با تمرکز خاص بر C. L. R. James و سیلویا Wynter. قضاوت پنل توصیف کتاب به عنوان “یک دانشمند کار است که ترکیبی از فوتی و فوری و عمیقا تحقیق دانشگاهی تحلیل خلاق و پیچیده نقد ادبی … اغلب با تأکید متفکر و لحن شاعرانه.”

در نهایت “شرم بر من” توسط Guyanese-کانادا تسا McWatt بررسی مفهوم هویت با گام گذاشتن در یک سفر که به بررسی خانواده و نژاد تعلق و مهاجرت مورد تحسین قرار گرفته توسط قضات به عنوان “زیبایی نوشته شده است عمیقا در حال حرکت و عمیقا انعکاسی کتاب است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>