جنجال در مالزی: فراموش Facebook پست در مورد coronavirus مقدار به گردش شایعات’?

تصویر از Wan نور Hayati Wan نام مستعار از گزارش تصویری از Kini تلویزیون. منبع: یوتیوب

یک Facebook کاربر در مالزی منتشر شده که جنجال برانگیز مطالب مربوط به رمان coronavirus (2019-nCoV) می تواند تا دو سال در زندان اگر مجرم نقض بخش 505 (b) از این کشور قانون مجازات اسلامی که منع انتشار و گردش از شایعات به احتمال زیاد به علت ترس و یا هشدار به مردم است.’

Wan نور Hayati Wan نام مستعار متهم شده بود از انتشار سه Facebook پست در 26 ژانویه که به گفته شایعات موجود و نژادپرستانه مطالب مربوط به شیوع جهانی ویروس. Hayati التماس کرد گناه نیست در فوریه 5, هنگامی که او به نظر می رسد قبل از دادگاه در کوالالامپور پایتخت کشور است.

چند رسانه ای گروه های تروریستی برای انداختن اتهامات توصیف عمل مقامات به عنوان تنبیهی.

چه پیچیده مورد است که Hayati است که یک روزنامه نگار برنده جایزه که نوشته شده برای Berita Harian و جدید Straits Times. او همچنین به طور کلی خزانه دار اتحادیه ملی روزنامه نگاران شبه جزیره مالزی (NUJM).

در حالی که دادستان کل به قهوهای مایل به زرد سری تامی توماس اشاره نکرد هر مورد خاص دفتر او منتشر شد در 5 فوریه بیانیه ای توضیح داد که چرا دولت را مجازات کسانی که در گسترش دروغ در مورد این ویروس:

دروغ در مورد ریشه های مقیاس و بزرگی از این بیماری باید اجازه داده نمی شود زیرا آنها به مخاطره می اندازد امنیت عمومی. که شایعه اذهان عمومی منفور است به نجابت رایج ترین تلفظ در چنین مواقعی در زندگی ملی ما. اعتبار اینترنت به عنوان برجسته منبع اخبار و اطلاعات است بنابراین حیاتی است.

این NUJM دفاع Hayati و از دولت خواست نه برای محدود کردن آزادی بیان:

ما اعتقاد داریم که به عنوان یک روزنامه نگار او تا به حال حق را به صدا کردن نگرانی خود را به اعضای عمومی … که عمدتا نه به خوبی مطلع توسط دولت بیش از وضعیت شیوع کروناویروس.

برخی از اظهار نظر که NUJM دفاع او را گمراه شد در حالی که برخی از آنها توضیح داده شده پست های خود را به عنوان غیر مسئولانه است.

برای آن مرکز به صورت مستقل روزنامه نگاری خاطر نشان کرد مقامات که وجود دارد گزینه های دیگر در مقابله با اظهارات که منعکس نمی شود اطلاعات ارائه شده توسط سازمان های دولتی:

ما به استرس است که راه حل های حقوقی هستند که فقط بخشی از بسیاری از ابزار است که می تواند برای مقابله با دروغ و اظهارات گمراه کننده. جامع و متناسب با پاسخ شامل داشتن کارآمد و گسترده ای از کانال های اطلاعات از دولت و رسانه ها در دسترس و قابل اعتماد برای تایید اطلاعات و استفاده از امکانات گزارش در رسانه های اجتماعی برنامه های کاربردی برای اطلاعات غلط برداشته شود.

در توییتر نخ مالزی رسانه ها محقق Gayathry Venkiteswaran وزن در موضوع و ابراز نگرانی در مورد ‘نامتناسب’ پاسخ از مسئولان

…ما همچنین نیاز به نگاه اتهامات در این زمینه گسترده تر – آیا تمام کسانی که دستگیر شده بودند را واقعا در مورد آسیب شد و آنها با نفوذ به اندازه کافی برای تحریک اقدامات/هراس ؟ شاید ساختمان اعتماد به نفس مهم تر از تلاش برای دستگیر کردن افرادی که به اشتراک گذاشتن مطالب خود را حتی زمانی که برخی از این می تواند در نظر گرفته شود غیر مسئولانه است. بیایید نه بیش از حد سریع به اعتبار فرستادن افراد به زندان ها وقتی واقعی وجود دارد بیان نگرانی های است که می تواند مضر, و ما نیاز به پیدا کردن راه حل برای آن.

Hayati نوشته شده در وثیقه خواهد شد و بازگشت به دادگاه در 11 مارس.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش تاثیر ووهان coronavirus.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید