مبارزه با ‘خبر جعلی’ در زمان COVID-19 در میانمار

مسافران در یانگون فرودگاه بین المللی پیاده روی گذشته وزارت ورزش و سلامتی مشاوره بیلبورد در مورد COVID-19 در 18 مارس سال 2020 / عکس و عنوان توسط Myo حداقل سؤ / نواحی

این ویرایش مقاله توسط نان Lwin است از نواحی مستقل اخبار سایت در میانمار و چاپ در صداهای جهانی به عنوان بخشی از یک محتوا-های توافق.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

از آنجا که COVID-19 شیوع آغاز شد و در چین هوبئی رسانه های اجتماعی باعث بی شماری جعلی اخبار و مضر در میانمار از جمله وعده های درمان نادرست که باعث وحشت در میان مردم است.

به عنوان یک اقدام متقابل میانمار وزارت ورزش و سلامتی (سختی) با تشکیل یک تیم در اوایل ژانویه به مردم به موقع اطلاعات در مورد جهانی coronavirus همه گیر از جمله آخرین اطلاعات و به روز رسانی بر روی تعداد دقیق موارد مشکوک و نتایج آزمایشگاهی در همکاری با دولت و دولت های منطقه. به سختی تیم همچنین راه اندازی یک سایت با فیلم در مورد ویروس به عنوان بخشی از تلاش های خود را برای بالا بردن آگاهی عمومی در مورد چگونه برای ایمن ماندن—برای هر دو کارکنان پزشکی و عمومی و همچنین ارائه و انجام ندهید از سازمان بهداشت جهانی (WHO).

The moscow times صحبت کرد و به سختی دستیار کارگردان دکتر Htoo Myint Swe که مسئول آگاهی عمومی اطلاعات تیم مورد ویروس و چگونه این وزارتخانه ارائه اطلاعات به مردم و مبارزه با اخبار جعلی در رسانه های اجتماعی و سیستم عامل آنلاین.

نان Lwin: ما را دیده اند بی شماری جعلی اخبار اطلاعات غلط و دروغ در Facebook به خصوص در مورد COVID-19. چگونه سختی کار برای مبارزه با اخبار جعلی در سیستم عامل آنلاین?

دکتر Htoo Myint Swe: مهم ترین چیز این است که وقتی که شما شنیدن یک شایعه, شما باید بررسی سختی وب سایت رسمی و Facebook صفحه. وقتی که می آید به مبارزه جعلی, اخبار تیم ما یک مسئولیت به مردم اطلاعات واقعی. ما را به عمل به عنوان یک ناظر برای همه اطلاعات مربوط به COVID-19 روز رسانه های اجتماعی در میان میانمار کاربران است.

تیم ما شامل مقامات CDC [میانمار ملی مرکز کنترل بیماری] بهداشت عمومی و سلامت الکترونیک سیستم مقامات و افسران دیگر که در حال کار برای جلوگیری و مبارزه با COVID-19. ما نیز هماهنگ با سایر ادارات به تمایز بین اخبار واقعی و جعلی اخبار.

ما باید برای پاسخ بلافاصله به عنوان به زودی به عنوان جعلی اخبار گسترش یافته است. به تازگی همه شروع به وحشت پس از گسترش شایعه در Facebook به یک بیمار که [در میانمار] درگذشت COVID-19. ما بلافاصله به پاسخ آن کاملا جعلی اخبار.

بسیاری از مردم به اشتراک گذاری شده است اطلاعات غلط: که مردم نیاز به نوشیدن آب گرم برای جلوگیری از COVID-19 و همچنین که خوردن بستنی می تواند باعث این بیماری است. مردم فکر می کنم که کسانی که دستورالعمل آمد از یونیسف. بنابراین ما تا به حال برای گفتگو با مقامات یونیسف در میانمار و به مردم توضیح دهد که این درست نیست.

در حال حاضر ما نیز همکاری با وزارت حمل و نقل و ارتباطات برای پیگیری کردن افرادی که در حال پخش اخبار جعلی. ما همچنین به اشتراک گذاری اطلاعات با یکدیگر است. به تازگی وزارت ما نیز با صدور یک هشدار است که ما را به اقدام علیه افرادی که در پخش اخبار جعلی در رسانه های اجتماعی.

NL: چه نوع جعلی اخبار را مردم مصرف شده به طور جدی ؟

HMS: ما با دقت تماشا کنید و آن را به طور جدی به خصوص اطلاعات جعلی که باعث هراس جدی. به تازگی وحشت خرید را آغاز کرده است در سراسر یانگون پس از جعلی ضبط صدا گردش در Facebook. آنها با استفاده از هر دو زن و یک مرد صدای تظاهر به مقامات دولتی گفته است که وجود دارد بسیاری از مردم با آلوده COVID-19 در یانگون. ما در بر داشت که بسیاری از صفحات رسانه های اجتماعی در حال تحریک خرید و وحشت و ترس در اذهان عمومی در میان مردم است.

به تازگی کاربران رسانه های اجتماعی در حال کمک کار ما برای مبارزه با اخبار جعلی و ما آگاهی عمومی. هزاران نفر از کاربران رسانه های اجتماعی ساخته شده یک گروه و یک شبکه به عنوان ناظران برای اخبار جعلی در رسانه های اجتماعی. آنها همچنین گزارش آن را به Facebook به عنوان به زودی به عنوان آنها را ببینید جعلی اخبار نادرست یا گمراه کننده است. ما نیز در ارتباط با این شبکه ما را به کار بیشتر موثر است.

NL: چگونه Facebook را, میانمار, تیم همکاری با سختی?

HMS: Facebook در حال حاضر دارای یک تابع به گزارش مسائل بحث انگیز است. هنگامی که ما پیدا کردن در مورد جعلی اخبار ما گزارش آن را به [Facebook] به آن را بررسی کنید و با دقت به آن را. اما آنها نمی پایین هر پست که ما گزارش. آنها فقط خراب کردن پست های زمانی که آنها خود را پیروی نمی استانداردهای جامعه.

NL: چرا مهم است برای مبارزه با اخبار جعلی در زمان coronavirus?

HMS: آن است که بسیار مهم برای مبارزه با اخبار جعلی در زمان coronavirus. یک تکه از خبر جعلی یک عکس و یا یک وضعیت می تواند به راحتی تحریک عمومی به وحشت. ما همه با هم در طول این زمان بحرانی. ما نیاز به وحدت برای مبارزه با یکدیگر. خبر جعلی می تواند منجر به بی ثباتی در کشور است. نتیجه بد خواهد شد و برای هر شهروند در این کشور است.

من می خواهم به توصیه به همه کاربران رسانه های اجتماعی به دقت فکر می کنم قبل از آنها چیزی را به اشتراک بگذارید در Facebook. اخیرا ما متوجه شدیم که برخی از وب سایت های به اشتراک گذاری شده است دروغ در مورد ویروس مانند چگونه بسیاری از فوت در میانمار به دلیل COVID-19. بسیاری از مردم به اشتراک گذاری آن را بدون دانستن آن است clickbait سایت.

ما در مواجهه با چالش ها در تلاش برای خراب کردن این نوع از وب سایت است. همچنین برخی از کاربران به اشتراک گذاری پست های که ترکیب واقعی و جعلی اطلاعات است. این پست با آرم یونیسف برای دریافت توجه بیشتر بنابراین ما باید با یونیسف در مورد آن اطلاعات درست یا غلط است. پس ما هنوز هم باید برای اطلاع رسانی به مردم در مورد حقیقت است.

من می خواهم به توصیه مردم به این باور اظهارات از سختی وب سایت رسمی و Facebook. این که اعلام coronavirus شیوع جهانی بیماری همه گیر. حتی اگر ما هیچ تا کنون موارد ما نیاز به آماده شدن برای مبارزه با این بیماری با هم.

NL: در حال حاضر میانمار آزمایش قرار گرفته است و نزدیک به 150 نفر ممکن است عفونت با ویروس. اما میانمار هنوز دیده می شود یک مورد تایید شده از coronavirus تا کنون. برخی از مردم تعجب می کنم اگر این ویروس کشف نشده و یا دولت است که پوشش آن است. آنچه را که شما می خواهید برای گفتن به آنها به عنوان یک مقام رسمی از سختی?

HMS: ما نیست…. ما پوشش هر چیزی. این کاملا درست نیست. COVID-19 نیست این نوع از بیماری ما می تواند پوشش. امروزه هر کس یک تلفن و دسترسی به اینترنت است. ما نمی تواند مخفی کردن هر چیزی. در حال حاضر هر کس می داند که آخرین شکل گیری به عنوان به زودی به عنوان ما پیدا کردن در مورد یک بیمار مشکوک در کشور از جمله [تست] نتایج. من می خواهم برای گفتن به نگرانی ما نمی شود پوشش هر چیزی است. ما را به موقع و صحیح اطلاعات به مردم در همه چیز مربوط به COVID-19.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>