من عاشق فتوچینی آلفردو آنجا و احتمالا بیش از بعدی اما من نمی توانم تعصبی جدول تناوبی بعد به مقام دوم را پشت سر پاستا خامه. بله ماکارونی را فراهم می کند اما خود در دراز مدت تاثیر بیشتر احساس دور کمر.

ملی ارسال یک کارت به یک دوست بعد می افتد کوتاه به دلایل متعدد. بین رسانه های اجتماعی, ایمیل و پیام کوتاه تنها Luddites ایمیل فیزیکی کارت. همچنین پس از قدردانی ما فراتر از برسمیت شناختن پدر و مادر با تعیین روز وجود دارد و نه محدود به مکان های ما می توانید بروید — حیوانات خانگی رهبران معنوی هنرمندان و کارفرمایان و همسایگان شاید حتی kooky بستگان. این تعطیلات مجموعه یک سنت است که هر دو خسته و مخرب برای بهره وری.

از سوی دیگر وجود دارد واجد شرایط دلیل به جشن جدول تناوبی روز و نه فقط به دلیل رقابت ضعیف است. توضیح جدول تناوبی مورد نیاز است قبل از یکی می تواند درک آنچه در جدول داده شده به جهان ما.

جدول تناوبی است که یک ماتریس شامل هفت ردیف (“دوره ها”) و 18 ستون (“گروه”). آن را سازماندهی شیمیایی عناصر با عدد اتمی به صورت افقی و الکترون پیکربندی به صورت عمودی. در انجام این کار ما قادر به اختصاص مانند خواص به گروه که پس از آن کمک می کند تا داروخانه ها در پیش بینی رفتارهای خاصی.

در سال 1869 هنگامی که جدول تناوبی ایجاد شد مخترع آن دیمیتری مندلیف قادر به شناسایی شکاف است که او را منجر به پیش بینی 10 عنصر است که تا به حال در عین حال کشف شده است. حق با او بود در مورد هشت نفر از آنها را.

امروز, جدول تناوبی آویزان در علم کلاس های درس در سراسر جهان است و استفاده به عنوان مرجع آسان. یک نگاه سریع کمک می کند تا کاربران در تمام انواع از راه — از درک یک عنصر خواص به پیش بینی واکنش های خاص و جدید شناسایی عناصر ممکن است.

بصری بیننده را متوجه 94 عناصر طبیعی ساخت تا هسته از جدول. دو جدا ردیف اضافه شد در پایین برای سنتز عناصر ساخته شده در آزمایشگاه و یا راکتورهای هسته ای. هسته جدول ویژگی های یک ستون در سمت چپ بسیار واکنش alkalai فلزات مانند سدیم. در سمت راست نشسته یک ستون از گازهای نجیب مانند هلیم ، در بین این ستون ها انتقال عناصر که شامل فلزات و هالوژنها. جدول سازمان ساده و زیبا و آموزنده است.

برای آخرین 150 سال جدول تناوبی تبدیل به یک سنگ روزتا از انواع, از, جغرافیای و زبان. آن را به طور قابل توجهی کمک به سازماندهی یک چارچوب منطقی و دوبله شده است “شیمی مهم دستیابی به موفقیت” (مجله دانشمند جدید). فراتر از شمارش پروتون ها و الکترون ها روی میز تبدیل به یک بحرانی بلوک ساختمانی برای ادامه اکتشافات.

در نظر گرفتن فقط تعداد کمی از پیشرفت های این جدول را فعال کرده با اجازه دادن به ما برای پیشبرد زمینه شیمی است.

—شیمی سنتز تاکسول برای درمان سرطان: تاکسول یک ترکیب شیمیایی موجود در اقیانوس آرام درختان سرخدار که overharvested و نادر در عرضه است. به دلیل تاکسول درمانی تاثیر در درمان سرطان, داروخانه ها طراحی کرده اند یک نیمه سنتتیک نسخه است که به طور گسترده ای استفاده می شود امروز درآمد تاکسول “فیلم” وضعیت.

—کشف جزئیات سطح شیمی: از طریق درک مولکولی واکنش های شیمیایی, ما می توانید پاسخ سوال ساده مانند “چه چیزی باعث می شود آهن به زنگ?” وجود دارد البته بیشتر برنامه های کاربردی پیچیده: مبدل های کاتالیزوری استفاده می شود برای تمیز کردن هوای آلوده و ضد خوردگی تکنولوژی برای محافظت از سطوح و مهندسی biomaterials برای اهداف پزشکی است. همه فعال هستند با شیمی سطح و توانایی ما برای کشف واکنش های شیمیایی.

—صفحه تخت صفحه نمایش: با حرکت از لوله های اشعه کاتدی به کریستال مایع صفحه نمایش صفحه نمایش ما تبدیل شده اند کمتر. یک مولکول شناخته شده به عنوان 5CB کمک کرک کد به مهندس نمایشگرهای کریستال مایع است که می تواند در مفید درجه حرارت. پس از این نوآوری تلویزیون و رایانه و تلفن همراه و مانیتور هرگز یکسان بوده است.

جدول تناوبی است زنده و در حال تحول راهنمای مرجع است که ادامه خواهد داد برای شکل دادن به جهان ما. هنگامی که در سال 1992 پروفسور لیلند آلن اضافه شدن یک بعد اضافی به جدول است که با تمرکز بر پیوند شیمیایی و انرژی محاسبات او نشان گسترده تر از دوره پیش بینی و quantifications. بیشتر اصلاحات به احتمال زیاد ادامه خواهد داد و مندلیف را اختراع خواهد ماند مربوطه بنای در زمینه شیمی است.

برای تمام این دلایل و بیشتر, اجازه دهید بالا بردن شیشه ای ما را به جدول تناوبی.

جیل Ebstein سردبیر “در پک” مجموعه ای از کتاب و بنیانگذار اندازه حق بازاریابی در نیوتن جرم است. او نوشت: این در اصل برای InsideSources.com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de