کلیساها در یونان و شمال مقدونیه حاضر به تغییر آیین منجر به گسترش COVID-19

“موسسه عشای ربانی” یک 1442 نقاشی توسط Fra Angelico. دامنه های عمومی عکس از طریق ویکیپدیا ،

در حالی که تعداد زیادی از مردم با COVID-19 پیوسته افزایش می یابد در بالکان چند کلیساهای مسیحی حاضر به تغییر شیوه های مربوط به علم العبادات است که می تواند کمک به گسترش coronavirus.

مراسم شناخته شده به عنوان عشای ربانی یا عشای ربانی دارای مسیحی ارتدکس نمازگزاران نوشیدن وقف شراب توسط مشترک قاشق در حالی که کاتولیک ها خوردن نازک برش نان به طور مستقیم از دست کشیش.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه می کند اجتناب از اجتماعات بزرگ و افزایش سطح بهداشت فردی و بهداشت به منظور به حداقل رساندن گسترش این ویروس توسط لمس تبادل مایعات بدن و از طریق هوا.

در یک بیانیه رسمی به تاریخ مارس 9, کلیسای ارتدکس یونانی گفت: آن را نمی خواهد اصلاح آیین با رعایت اقدامات ایمنی. آن را نیز اضافه شده است که “کروناویروس است منتقل نمی شود از طریق ربانی مقدس و وفادار امام در برابر گسترش این ویروس مرگبار است.”

GOC اسقف Klimis شهری از پریستری یک حومه شهرداری در نزدیکی آتن گفت که کسانی که باور دارند که این ویروس می تواند از طریق گسترش مراسم مذهبی هستند blasphemers:

مقدس و همدلی زندگی است. این یک معجزه است. این یک توهین به این باور است که این ویروس میتواند با دریافت عشای ربانی.

شده اند وجود دارد 89 تایید موارد COVID-19 در یونان با هیچ مرگ و میر تا کنون.

مقامات یونانی که به تازگی مدارس بسته و ممنوع تجمعات در تلاش برای جلوگیری از انتقال خواست کلیسا به تجدید نظر.

اما مقامات دولتی خود را به نظر می رسد نادیده گرفتن آن. در یک تعطیلات مذهبی روز یکشنبه گذشته رئیس جمهور و برخی از وزرای دولت حضور داشتند عمومی جرم است.

در همسایه شمالی مقدونیه مقدونی کلیسای ارتدکس – اوهرید Archbishopric به نظر می رسد پس از یک مسیر مشابه. اگر چه کلیسا هنوز صادر هیچ بیانیه رسمی در مورد زمان وقوع آن ادامه داد: برای انجام این ایین عشای ربانی مسیحیان به طور معمول.

آلارم مطرح شد که وب سایت رسمی پرسپا-Pelagonia اسقف منتشر شده ترجمه مقاله توسط وب سایت روسی Pravoslavie.ru (به معنی “ارتدوکس مسیحیت”) ادعا آن را “غیر ممکن است برای مؤمنان آلوده در کلیسا مراسم مذهبی.”

متن امضا شده توسط روسیه کشیش سرگی Adonin که ادعا می کند به دانش میکروب شناسی و تجربه کار در بیمارستان. وی تاکید کرد در مقاله ای که حکومت با استفاده از همان قاشق نهاد در قرن 7 Bizantium تا کنون انجام هیچ آسیبی به دلیل “ایمان به خدا محافظت می کند هر دو محله های کشیش نشین و کشیش.”

همچنین در شمال مقدونیه جناح راست مبلغان ابراز حمایت از کلیسا. برای مثال یکی از محافظه کار میزبان تلویزیون — که در گذشته ترویج ضد vax فعالان افتخار در توییتر برای شرکت در مخاطره مراسم مذهبی:

صدای جیر جیر: من دریافت عشای ربانی روز یکشنبه گذشته در کلیسای مقدس بشارت است که بخشی از بالينی مرکز در اسکوپیه و دوباره آن را انجام دهد! چه مشکل شما چیست ؟
عنوان لینک: به رغم درخواست مقامات بهداشتی: مؤمنان دریافت عشای ربانی بدون ترس از coronavirus.

Sladjana Velkov ضد vax, افراد مشهور, عامل در صربستان و شمال مقدونیه به تازگی اعلام کرد که وضعیت “جدی نیست” و این که این ویروس جدید است که “فقط یک سرماخوردگی که مانند دیگر رایج سرماخوردگی تاثیر می گذارد تنها افراد مسن یا افراد با ایمنی به خطر بیافتد.”

در ضمن از ایتالیا که در آن بیش از 631 نفر کشته شده اند از عفونت و بیش از 10 ، 000 مبتلا هستند این کاربر توئیتر خود نوشت:

تا کنون وجود داشته است هفت تایید موارد COVID-19 در شمال مقدونیه; 25 در اسلوونی; 13 در کرواسی; شش در آلبانی; پنج در صربستان; پنج نفر در بوسنی و صفر در مونته نگرو.

شده اند وجود دارد 28 نفر در رومانی و شش در بلغارستان.

مسیحیان در جای دیگر

جهان در حال حاضر شاهد چگونه رمان coronavirus می تواند گسترش از طریق جماعت مذهبی.

ماه گذشته اکثریت 7,400 تایید موارد COVID-19 در کره جنوبی — یک کشور که تا آن زمان به نظر می رسید که شیوع بیماری تحت کنترل — ترسیم شد به گروه Shincheonji کلیسای عیسی مسیح.

اتهامات جنایی بودند در برابر فرقه — اغلب به نام یک فرقه و آن 88 ساله رهبر علنا عذرخواهی کرد.

در ضمن ارتدوکس قلمرو اسقف از کره جنوبی اعلام کرد که تغییرات در آن مربوط به علم العبادات شیوه های مطابق با توصیه های وزارت بهداشت:

1. در طول الهی مناجات همه مؤمنان را به پوشیدن ماسک.

2. قبل از ورود به کلیسا آنها را ضد عفونی کردن دست خود را با مواد ضد عفونی کننده در حال حاضر در ورودی کلیسا.

3. آنها نمی خواهد لرزش دست در دست با هر کسی.

4. آنها نمی خواهند به بوسه دست از روحانیت.

5. آنها نمی خواهند بوسه آیکون اما آنها را تعظیم قبل از آنها.

6. آنها نمی خواهند با استفاده از کتاب های مربوط به علم العبادات در زمان نماز.

7. آنها را دریافت نمی Antidoron از روحانیت اما خود را به عنوان آنها را ترک کلیسا.

8. این Agape غذا نمی خواهد خدمت زیر یکشنبه مناجات.

9. مختلف جلسات گروه از مؤمنان به عنوان به خوبی به عنوان Catechumens برگزار خواهد شد.

برخی از کلیساها در اروپا اتخاذ اقدامات مشابه مانند کلیسای کاتولیک در ایتالیا.

اسقف نشین در کرواسی نیز تصویب قوانین محدود کننده و در فرانسه یک سایت زیارت در شهرستان لوردس شده است و تعطیل.

کلیسای ارتدوکس رومانی با صدور حکمی اعلام کرد “استثنایی اقدامات انجام شده تنها به دلیل تهدید به یک اپیدمی:”

مؤمنان هستند که ترس از ویروس انتقال ممکن است به طور موقت خودداری از بوسیدن مقدس آیکون در کلیساها. آنها می توانند فوق العاده بپرسید کشیش به استفاده از خود قاشق برای عشای ربانی.

پس از ایتالیا تصویب کامل مستند در قلمرو ملی دیگر کشورهای اروپایی مانند جمهوری چک نیز در زمان اقدامات شدید در مارس 10, مانند بسته شدن مدارس.

دولت از شمال مقدونیه اعلام وضعیت اضطراری و همچنین تعطیل ساله مهد کودکهای مدارس و دانشگاه ها به مدت دو هفته.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش جهانی تاثیر COVID-19.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>