چین ادعا می کند ولی جایی که هندی, چینی, نیروهای مبارزه

توسط امیلی Schmall | آسوشیتد پرس

دهلی نو — چین گفت: Galwan دره بالا در هیمالیا در مرز منطقه که در آن چینی و هندی نیروهای درگیر در یک نزاع و جدال مرگبار این هفته می افتد به طور کامل در داخل چین با قاطعیت تجدید ادعا می کند در منطقه مورد مناقشه به عنوان اسیایی, غول ادامه داد: با استفاده از نظامی و کانال های دیپلماتیک به تلاش برای کاهش تنش ها در روز شنبه.

رویارویی در Galwan ولی بخشی از مناقشه منطقه لاداخ در طول هیمالیا مرزی بود مرگبارترین بین دو کشور در 45 سال است. هند را مقصر می داند چین برای تحریک به مبارزه با توسعه زیرساخت ها در دره که در آن گفته بود نقض توافق از آنچه در منطقه باقی ماند و در اختلاف است.

چینی, سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian در بیانیه ای گفت جمعه که “Galwan دره واقع شده است و در طرف چینی از خط کنترل واقعی در غرب بخش از چین-هند مرز است.”

او مقصر تهاجم توسط نیروهای هندی در این منطقه از اوایل ممکن است برای یک نیمه شب برخورد روز دوشنبه که در سمت چپ 20 سربازان هندی کشته شدند. چین گفت که آیا آن رنج می برد هر تن رسیده است.

سربازان brawled با باتوم و سنگ و مشت خود را در هوا نازک در 14,000 فوت بالاتر از سطح دریا اما هیچ از کار اخراج شدند عکس, هندی ها گفته اند. سربازان حمل سلاح گرم اما مجاز به استفاده از آنها را تحت یک توافق قبلی در مرز اختلاف است.

هندی مقامات امنیتی گفته اند که مرگ و میر ناشی بودند صدمات شدید و قرار گرفتن در معرض subfreezing درجه حرارت.

دره می افتد در یک کنترل از راه دور کشش از 2,100 مایل خط کنترل واقعی — مرز تاسیس شده پس از جنگ بین هند و چین در سال 1962 است که منجر به آرامش نسبی.

هند وزارت امور خارجی سخنگوی Anurag Srivastava تکرار در روز شنبه که چین ادعا می کند به دره شد “اغراق آمیز و غیرقابل دفاع.”

“آنها مطابق با چین و موقعیت خود را در گذشته است. هند نیروهای نظامی به طور کامل آشنا با تراز (خط کنترل واقعی) در تمام بخش های هند-چین در مناطق مرزی از جمله در Galwan دره. آنها آن پایبند موشکافانه در اینجا به عنوان آنها را در جای دیگر” Srivastava در بیانیه ای گفت.

نخست وزیر نارندرا مودی گفت: در جلسه با سیاسی رهبران اپوزیسیون روز جمعه که هیچ یک از “اتحاد نفوذ به خاک ما و نه گرفته شده بیش از هر پست.”

مودی گفت که هند شد “صدمه دیده و عصبانی” در مورد مرگ و میر ناشی از نیروهای خود را. او گفت: هند خواهان صلح و دوستی اما تا به حال “قابلیت که هیچ کس حتی جرات نگاه به سمت یک اینچ از زمین ما است.”

همچنین در روز جمعه ژائو چینی سخنگوی وزارت خارجه گفت که چین نمی شد برگزاری هر گونه سربازان هندی بدون پرداختن به گزارش های رسانه ها که در چین منتشر شده بود 10 از آنها را در اواخر روز پنجشنبه.

“من اطلاعات است که در حال حاضر وجود ندارد هندی پرسنل بازداشت چینی سمت” ژائو گفت: با توجه به نسخه انگلیسی روزانه خود را در جلسه ارسال شده در وب سایت وزارت.

هندی مقامات انکار کرد که هر سرباز بودند در بازداشت است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>