چین و استرالیا و جدال در طول تماس برای تحقیقات مستقل از COVID-19 ریشه

Simon Birmingham celebrating Australia-China ties

استرالیا وزیر تجارت گردشگری و سرمایه گذاری سیمون Birmingham, جشن در استرالیا-چین روابط پکن اوت 2019 – حسن نیت ارائه میدهد DFAT حساب فلیکر (CC BY 2.0)

دولت استرالیا باعث شده عمده برخورد با پکن با پرسش از منشاء COVID-19 — نخست وزیر اسکات موریسون و برخی از مقامات ارشد اعضای کابینه را علنا خواستار تحقیقات مستقل به کوروناویروس.

اگر چه در آن دیده شده است توسط برخی به عنوان یک نازک مبدل حمله در چین شده است وجود دارد حمایت قابل توجهی پایین زیر. موریسون به نام در استرالیا متحدان برای اصلاح سازمان بهداشت جهانی و انجام تحقیقات از coronavirus منبع.

استرالیا در حال حاضر با آن روبرو آینده تاریک و دلگیر در آن روابط اقتصادی با چین به عنوان یک نتیجه از COVID-19 بحران است. خاموش کردن سفر در اوایل ماه مارس بود که اوایل باعث فشار بین کشورها است. عدم استرالیا در حمایت از دولت موقت برای دارندگان ویزای مانند دانشجویان و فارغ التحصیلان تهدید کرده است که دانشگاه بخش.

چینی سفیر چنگ Jingye پاسخ سریع بود. او پیشنهاد کرد که مصرف کنندگان چینی و دانشجویان بین المللی تحریم استرالیا کالا و خدمات — ویژه تجارت گردشگری و آموزش و پرورش بخش شده اند که حیاتی به استرالیا رفاه در دهه های اخیر.

سیاسی و دیپلماتیک به دنبال نزاع و جدال با سفارت چین اتهام انتشار جزئیات گفتگو با فرانسیس Adamson سر از استرالیا امور خارجه و بخش تجارت (DFAT). انتشار ستیز به دو دلیل. آن را به معنای شد نشان می دهد که دولت استرالیا شد حمایت کردن. آن را نیز نقض مرسوم دیپلماتیک پروتکل های.

سفارت چینی ادعا کرد که:

او همچنین اعتراف کرد این است که زمان برای آغاز این بررسی در حال حاضر و استرالیا هیچ جزئیاتی از این پیشنهاد. او در ادامه گفت که استرالیا نمی خواهند این موضوع را به گونه تاثیر در استرالیا-چین در ارتباط است.

DFAT نه تایید و نه رد این ادعا:

این بخش را پاسخ نمی دهند خود به خود نقض طولانی مدت دیپلماتیک آداب و معاشرت و شیوه های حرفه ای به آن ادامه خواهد داد به پایبندی.

این توییت یک نمونه واکنش:

سردبیر دولتی چین رسانه های جهانی بار, Hu Xijin سوخت اضافه شده و به بحث در چینی پلت فرم رسانه های اجتماعی Weibo:

استرالیا است که همیشه وجود دارد ایجاد مشکل. آن است که کمی مانند آدامس در گیر تنها از چین است. گاهی اوقات شما باید برای پیدا کردن یک سنگ به مالش آن را خاموش.

این موجب واکنش خشم از, بسیاری از استرالیایی ها آنلاین:

این توییت شد و خفیف در مقایسه با برخی از رسانه های اجتماعی پست های که نمایش داده می شود باز نژادپرستی و sinophobia [از ترس یا تنفر از چین]. این پیشرفته جستجوی توییتر را پوشش می دهد فوری دوره پس از هو Xijin را در نظرات به اطلاع عموم.

در مقابل دیگران مورد سوال مزایای استرالیا روابط نزدیک با دولت ایالات متحده:

بازنشسته استرالیایی دیپلمات بروس Haig به نام دیپلماسی به جای قفسه سینه-thumping از سیاستمداران استرالیا:

از نظر روابط ما با چین و امریکا قایق باید متعادل شود اگر استرالیا است که از طریق نا معلوم و آب های خشن در پیش است.

در گفتگو تونی واکر استدلال کرد که استرالیا اقتصادی بیش از وابستگی به چین باید مجددا به خودی خود چند گزینه های بیشتر برای جلوگیری از اخاذی سیاسی:

…آن را می توان به چینی ها چه استرالیا سیاستگذاران باید تشخیص به سطح قابل قبول از اهرم حتی یک کنترل در زمان استرس است.

…آن سخت است برای فرار این نتیجه رسیدند که استرالیا چین سیاست در دست آماتورها یا ایدئولوگ و یا هر دو.

برخی از مسائل بین دو کشور خلاصه شده در صداهای جهانی در اواخر سال 2019. اما تحقیقات اخیر در دانشگاه ملی استرالیا پرسش که آیا این مناقشات سیاسی بوده اند طولانی مدت عواقب اقتصادی:

در همین حال وجود دارد برخی از تفسیر توسط شهروندان چینی در Weibo. برخی از جمله تانگ دا خوان پشتیبانی مستقل تحقیق:

病毒起源是科学问题。追踪源头,利于切断传播途径,为后来积累经验。不是又说源于美国吗?一定要调查清楚

منشاء این ویروس یک سوال علمی. ردیابی منشاء می تواند کمک به مسدود کردن آینده شیوع بیماری و اطلاع رسانی علوم بخش در مورد چگونگی مبارزه با ویروس های جدید. آنها می گویند که این ویروس می آید از ما بیش از حد ؟ ما باید یک بررسی به همه چیز روشن است.

وجود دارد برخی از مسخره در پاسخ به تانگ پست:

人家要调查你老婆是否有出轨,你愿意接受调查吗?

اگر کسی به کس دیگری می خواهد برای بررسی اگر همسر شما است داشتن امر را قبول دارید که ؟

نیز وجود دارد برخی از نظرات را منعکس دولت چین را در موقعیت هایی مانند این یکی با اشاره به 2019-20 bushfire بلایای طبیعی در استرالیا:

你们国家是以什么身份来调查中国病毒起源?如果你们可以调查的话,那中国是不是可以对澳洲大火起源发起调查,并因为你们的疏忽造成了全球生态自然环境遭到破坏,有可能会释放北极病毒对你们索赔?

کشور شما در هیچ موقعیتی به بررسی مبدا این ویروس در چین است. اگر شما مجاز به بررسی و چین باید بررسی آتش سوزی در استرالیا و از آن برای جبران خسارت بیش از سهل انگاری است که منجر به جهانی فاجعه زیست محیطی است. [گرمایش جهانی] ممکن است منجر به انتشار باستانی ویروس در قطب شمال و ما می تواند برای درخواست غرامت خود را?

در یک, عجیب و غریب, قسمت, استرالیا سنگ آهن میلیاردر اندرو ‘لاغر’ فارست خجالت فدرال وزیر بهداشت گرگ شکار در یک نشست رسانه ای همایش در مورد معدن سلاطین منابع از 10 میلیون ویروس کیت های آزمایش. فارست دعوت چین ویکتوریا سرکنسول طولانی ژو به پايه بلند كن بادي — بدون گفتن شکار و copped یک چکش در رسانه های اجتماعی برای آن است. این توییت خلاصه پاسخ:

برای یک جدول زمانی از داستان اتفاق می افتند لطفا نگاه کنید به: “آدامس گیر در کف کفش های ما’: چین-استرالیا جنگ از کلمات است.

ما ممکن است باید صبر کنید تا بعد از همه گیر برای دیدن اگر این است که بیش از فقط یک جنگ از کلمات است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>