تصویر از چن Qiushi کانال یوتیوب.

سابق وکیل حقوق بشر و شهروند روزنامه نگار معروف چن Qiushi وارد در شهر ووهان مرکز شیوع کروناویروس در ژانویه 24 سال 2020 به گزارش از داخل شهر قرنطینه.

اگر چه این اولین مورد از coronavirus پدید آمده در دسامبر 8, چینی, رسانه تنها شروع به پوشش این خبر در تاریخ 31 دسامبر و در مقیاس واقعی از شیوع آمد و در تاریخ 20 ژانویه هنگامی که برجسته چینی ریه دکتر زونگ اتباع اعتراف کرد که شیوع وارد شده بود-انسان به انسان انتقال مرحله. پس از پکن اعلام کرد ووهان را در سطح شهرستان قرنطینه در ژانویه 23, مستقل, روزنامه نگار دایره نگران بود که هیچ کس نمی خواهد گزارش در مورد وضعیت در شهرستان مهر و موم شده.

چن ساخته شده است شهرت خود را با پوشش اعتراض در هنگ کنگ در ماه اوت است. هر چند او با آزار و سکوت توسط مقامات چینی پس از سفر به هنگ کنگ او ادامه داد: صحبت کردن با استفاده از توییتر و یوتیوب.

در زیر خلاصه ای از گزارش خود را از مرکز شیوع بیماری همه گیر از 24 ژانویه تا فوریه 2.

ژانویه 24: اطلاعات باید سفر سریعتر از ویروس

پس از ورود به ووهان حدود 10 pm چن خواست شهروندان برای تماس با او از طریق WeChat و وعده داده شده به ارائه گزارشی از وضعیت واقعی در ووهان. او پیش بینی شده است که امنیت ملی پلیس را پس از او و سه وعده: 1. او نمی خواهد گسترش شایعات را ایجاد هراس اجتماعی و نه سرپوش گذاشتن بر حقیقت; 2. او را به محافظت از خود و نه رسیدن به بيمار در بیماری جدی; 3. تا زمانی که شیوع این بیماری تحت کنترل است او نمی خواهد ترک ووهان حتی اگر او گرفتار این ویروس. او تاکید کرد که گسترش سارس (17 سال پیش) و ووهان coronavirus شد و با توجه به پوشش تا از شیوع ویروس و مردم نباید تکرار همان اشتباه; اطلاعات باید سریعتر از ویروس.

ژانویه 25: مراجعه به ووهان مرکزی بیمارستان

چن WeChat حساب به حالت تعلیق در آمد یک ماه پس از او منتشر شده ژانویه 24 تصویری. با توجه به WeChat را به اطلاع او متهم به پخش شایعات و دیگر محتوای غیر قانونی.

ساعت 2 صبح چن بازدید ووهان مرکزی بیمارستان که در آن او در بر داشت یک نسبتا uncrowded بخش اورژانس از 30 نفر. قبل از ظهر چن مجبور شد برای بررسی خارج از خوابگاه به مقامات محلی تحویل داده جهت است که خوابگاه اپراتورها باید قبول غیر-ساکنان محلی است.

چن همچنین بازدید تعدادی از دوستان در ووهان یکی از آنها ساخته شده یک DIY ماسک صورت:

امروز من در بازدید چند نفر از دوستان در ووهان. آنها مرا به Jinyintan بیمارستان. فقط موفق به صحبت کردن با پزشک و نمی تواند وارد بیمارستان. من تحت تاثیر قرار گرفته بود با شهامت و خوش بینی از Wuhanese.

ژانویه 26: یک بدن مرده در ووهان شماره 11 بیمارستان

چن در مصاحبه های یک پرستار از ووهان شماره 11 بیمارستان که گفت که وضعیت به مراتب بهتر از قبل از سال جدید قمری هنگامی که وارد آب گرفتگی شد با هزاران نفر از بیماران. در آن زمان دولت بود ارائه هر گونه کمک و پزشکی کارگران در سمت چپ و بدون پایه دنده محافظ. به جای رفتن را از طریق کانال های رسمی بیمارستان مجبور شد به درخواست های عمومی از طریق رسانه های اجتماعی. پرستار نیز محکوم برخی از تلاش های دولت برای ‘واقعیت-بررسی های اجتماعی به رسانه ها گفت: “آنها ادعا کرد که این ویدئو با نشان دادن سه بدن مرده از ووهان بیمارستان صلیب سرخ بود ، من به شما گفت که آنها واقعا اجساد هر چند ما نمی تواند بررسی کنید اگر آنها کشته شده اند به دلیل coronavirus.”

چن ابراز نگرانی خود را در مورد انسان به انسان انتقال در داخل بیمارستان به تمام بیماران مشترک همان بخش است. او اشاره کرد که بهداشت در خارج از بیمارستان نیز بسیار بد — استفاده از ماسک و دستکش و استفراغ همه جا بودند.

ژانویه 27: اجتماعی وحشت و تقسیم جامعه

چن ابراز نا امیدی در مورد عدم شهروند ابتکار برای کمک به هر یک از دیگر در طول بحران: “هر کس تقسیم شده است. آنها نگه داشتن شکایت و بحث در مورد سیاست های دولت اما حتی نمی تواند داوطلب برای کمک به دریافت و توزیع منابع فرستاده شده از خارج از ووهان.”

چن همچنین ذکر شد که امور جاری نویسنده وانگ Yajun شد تهدید هوبئی مقامات قضایی و نظرات خود را در مورد شیوع.

ژانویه 28: ‘ووهان است مانند جهنم’

چن کمک ارائه تجهیزات پزشکی و مواد غذایی به ووهان اتحادیه بیمارستان در صبح است. او سپس بازدید Huoshenshan بیمارستان سایت ساخت و ساز یکی از دو بیمارستان پکن قول داد تا پایان در عرض 10 روز.

در شب او مصاحبه ووهان شهروند که انتقاد از مقامات محلی برای عدم هشدار به ساکنان محلی در مورد وقوع و عدم حمایت عمومی برای قرنطینه شهرستان در اولین روز از سال جدید قمری. مرد جوان در مقایسه ووهان به جهنم: مردم نمی تواند حمل و نقل عمومی را به بیمارستان و هیچ یک پاسخ داده اورژانس خط. حتی اگر بیماران موفق به رفتن به بیمارستان و آنها تنها با توجه ضد التهاب. اکثریت بودند مورد آزمایش قرار نمی اگر آنها به حال شده است با این ویروس آلوده شده و گفته شد به قرنطینه خود را در بازگشت به خانه.

چن تصویری ویروسی رفت در توییتر و یوتیوب در عرض دو روز.

ژانویه 29: پرستار آلوده را شکست

چن بازدید ووهان شماره 5 بیمارستان وجود دارد و حدود صد نفر است. یک پرستار خراب شد و فریاد می زد در بیمارستان پارک ماشین او به عنوان آلوده در بیمارستان اما نمی تواند یک تخت در هر بیمارستان. شایعات پخش آنلاین گفت که این بیمارستان تا به حال تعدادی از کارگران پزشکی آلوده, اما پزشکان دستور داده شد به صحبت کردن با رسانه ها.

ژانویه 30: شناسایی موارد را تایید نمی شد

چن گفت: نام او و در صورت مسدود شد در WeChat و هر توزیع های ویدئویی خود را می تواند در نتیجه یک WeChat بان. او گفت که رانندگان تاکسی شده بود آگاه از شیوع ویروس از اواسط ماه دسامبر. با توجه به منابع از یک ووهان راننده تاکسی چت, اتاق وجود دارد 20,000 تاکسی در ووهان و تنها 6,000 بودند در عملیات در قرنطینه. ساکنان مجبور به تماس با مدیران منطقه به ترتیب یک تاکسی.

چن گفت که روز قبل از او تا به حال به دنبال یک بیمار به Tongji بیمارستان که بیماران نیاز به درمان وجود دارد اما کافی نیست تخت. با توجه به چن دوست خود پرسید: برای تست اما وجود دارد نه به اندازه کافی coronavirus تست برای بررسی خود عفونت.

ژانویه 31: چهار تایید آلوده در یک خانواده

چن اقدام به بازدید از یک خانواده است که تا به حال چهار تأييد بیماران آلوده. دو نفر در بیمارستان بستری شدند و 84 ساله و مادر گذشت ، پسر تایید شد آلوده در ژانویه 23, اما وجود دارد هیچ تخت در دسترس است. چن در نهایت نمی تواند پرداخت مراجعه به این خانواده به عنوان منطقه مسکونی قفل شده بود با سپاه پاسداران ایستاده در مقابل دروازه.

فوریه 1 & 2: شهروند خبرنگار نیش بن دستگیر

چن ارسال شده چند ویدئوها از شهروند دیگر منابع در توییتر و یوتیوب.

یکی از اولین نشان داد که جمعیت زیادی در خارج از داروخانه ها اقدام به خرید یک طب چینی به نام “shuanghuanglian.” در ژانویه 31, چینی فرهنگستان علوم منتشر شد گزارش در افراد روزانه اخبار و مدعی است که این دارو می تواند سرکوب ویروسی تکرار. در حالی که کارشناسان پزشکی اذعان کرد که وجود ندارد هیچ شواهد بالینی در مورد اثر طب پاچه خریداران خرید دارو از بازار است.

دوم نشان داد ماموران امنیت ملی مبدل به عنوان کنترل بیماری افسران بازدید ووهان شهروند خبرنگار نیش بن در اواخر شب این ادعا که آنها مشکوک او آلوده شد. در ژانویه 31, Fang Bin آپلود یک ویدیو گرفته شده از ووهان شماره 5 بیمارستان نشان داد که چگونه جسد از بیمارستان فرستاده شدند به یک مراسم تشییع جنازه و او معتقد بود که دلیل واقعی برای دستگیری او.

نیش منتشر شد روز بعد و صحبت در مورد این حادثه از طریق چن کانال یوتیوب. پلیس را متهم کرده بود که او را از ایجاد هراس اجتماعی.

هر دو نیش و چن در تلاش بودند به حفاری به داستان در مورد مرگ و میر از ووهان coronavirus. چن بازدید Hanhou کفن در ژانویه 29 و متوجه شدم که در یک دوره از 1.5 ساعت چهار وسایل نقلیه وارد شده بود کفن تعیین هولوکاست مرکز بدن شما با coronavirus. در ژانویه 31, Fang بن متوجه شدیم که یک خودرو پارک شده در ورودی شماره 5 بیمارستان لود شد با 8 بدن.

در طول نیش بازداشت مأموران اجرای قانون ادعا کرد که آنها نیاز به قرنطینه نیش به عنوان او تا به حال شده است در تماس با آلوده. در فوریه 2, جدید مقررات اداری منتشر شد حاکی از این است که این بیماری کنترل افسران مجاز را به دور از هر فردی که در تماس با این ویروس آلوده شده اند. چن با اشاره به این که مقررات جدید می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان بهانه ای برای دستگیری شهروند خبرنگاران از جمله خود. او خواست دیگران به صحبت کردن برای خود.

بررسی صداهای جهانی’ ویژه پوشش تاثیر ووهان coronavirus.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im