چارلز Portis نوشت که ‘True Grit,’ درگذشت 86

توسط Steve Barnes | ایسنا

LITTLE ROCK, ارک. – چارلز Portis های درجا آرکانزاس نویسنده شناخته شده کلاسیک غربی رمان “True Grit” و معوج طنز که پر از آثار او درگذشت و روز دوشنبه در سن 86 پس از مبارزه با یک بیماری طولانی مدت نیویورک تایمز گزارش داد.

Portis نوشت: پنج رمان متعدد مجله مقالات و داستان های کوتاه و یک مرحله بازی.

Portis’ مرگ تایید شد توسط برادرش جاناتان گفت که این بار که نویسنده تا به حال شده است در آسایشگاه برای مراقبت از دو سال و در یک مرکز مراقبت برای بیماران مبتلا به آلزایمر قبل از آن.

Portis’ 1968 رمان “True Grit” که بود سرهمی توسط شنبه شب پست صرف 22 هفته در نیویورک تایمز’ لیست بهترین فروشنده. آن را مجموعه ای در 1870s و گفت: داستان از Mattie با راس یک دختر 14 ساله دختر که enlists یک چشم مارشال به نام Rooster Cogburn برای پیدا کردن مردی که او را کشته است ،

این فیلم دو بار به یک فیلم. در سال 1969 نسخه ستارهدار جان وین به عنوان Cogburn به دست آورده و او یک جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد. جوئل و اتان کوئن نوشته و کارگردانی یک نسخه جدید در سال 2010 بود که نامزد 10 اسکار.

در دهه های اخیر Portis به ندرت به مصاحبه. اما در سال 1984 مقاله نیویورک تایمز او صحبت در مورد سبک نگارش خود – کوبیدن دور در کلید های ماشین تحریر با دو انگشت.

“من نوشتن در یک دفتر کوچک بدون گوشی در پشت یک آبجو مشترک به نام نقد McCoo است,” او گفت:. “برای 85 دلار در ماه شما نمی توانید آن را ضرب و شتم.”

قبل از تبدیل شدن به یک رمان نویس Portis خدمت در تفنگداران دریایی ایالات متحده در 1950-53 جنگ کره به دست آورده و مدرک لیسانس خود را در رشته روزنامه نگاری از دانشگاه آرکانزاس در سال 1958. او یک خبرنگار برای شمال غربی آرکانزاس بار در فایت و ممفیس تجاری درخواست خانواده اش گفت.

او در نهایت در لندن دفتر رئیس برای نیویورک هرالد تریبون نوشت و در مورد ایالات متحده آمریکا حقوق مدنی مبارزه در جنوب برای روزنامه.

یکی دیگر از رمان “نوروود” بود ساخته شده را به یک فیلم و به خوبی در دفتر جعبه را. 1966 رمان داستان یک سفر جاده ای از تگزاس به نیویورک و بازگشت.

Portis’ مقالات و داستان های کوتاه و خاطرات منتشر شده در مجلات مانند شنبه شب پست نیویورکر و اقیانوس اطلس.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>