گردشگری کارائیب تهدید منطقه اولین موارد COVID-19

یک کارناوال کروز کشتی لنگر انداخت در جامائیکا شهر رفت و آمد مکرر از اچو ریس در سال 2018 است. عکس اما لوئیس با اجازه استفاده می شود.

به عنوان اضطراب رشد می کند بیش از این گسترش COVID-19 در خارج از چین و منطقه کارائیب در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای عصبی است. به عنوان از آوریل 3 سال 2020 سه مورد از coronavirus تایید شده است در سنت مارتین و سنت Barthélémy و دیگری در جمهوری دومینیکن — کوچک کشور است که هوشیار باشند که مقامات ریز لحن در حال حاضر موجود پاسخ اقدامات است.

نگرانی وجود دارد که برخی از جزیره سرزمین های بد مجهز برای مقابله با شیوع در مقیاس COVID-19. به عنوان در زمان انتشار وجود دارد 95,079 شناخته شده جهانی موارد با 51,432 بهبود و 3,249 مرگ و میر است اما این ارقام به طور مداوم در حال تغییر است.

در توییتر روزنامه نگار ژاکلین چارلز که گزارش میامی هرالد تعجب که آیا هائیتی می تواند مقابله با عواقب باید این ویروس در سراسر مرز از جمهوری دومینیکن:

اثرات COVID-19 همه گیر هستند و نه محدود به بخش بهداشت و درمان; با وجود پوشش نقره ای از انبوه کاهش انتشار کربن از چین از این مستند بیش از این بیماری وجود دارد نیز پیامدهای منفی را برای تجارت بین المللی سفر و اقتصاد جهانی است.

در فوریه 28, کارائیب آژانس بهداشت عمومی (CARPHA) به روز رسانی آن coronavirus خطر کارائیب از متوسط به بالا, اصرار مقامات بهداشتی از CARPHA عضو به تغییر طرز فکر خود از آمادگی برای آمادگی و واکنش سریع و همچنان به انجام همه چیز لازم برای تقویت ظرفیت خود را برای پاسخ به امکان واردات از موارد. کشورهای عضو نیز تشویق به افزایش ظرفیت نظارت و فوریت انطباق ملی همه گیر برنامه آمادگی برای مقابله با COVID-19.

در ضمن جامعه کارائیب (CARICOM) که نشان دهنده 15 عضو و پنج عضو وابسته متحده در حال برنامه ریزی یک جلسه اضطراری خاص در باربادوس به بحث در مورد استراتژی منطقه ای اما پس از تایید از سه COVID-19 موارد یک جلسه مجازی صورت گرفت به جای. در این جلسه که به صورت زنده در Facebook در آوریل 1, CARICOM صندلی و نخست وزیر باربادوس میا Mottley اعلام کرد یک پروتکل منطقه ای برای رسیدگی به این ویروس توصیه های زیر از دو زودتر جلسات منطقه ای میان مقامات بهداشتی.

کروز کنترل

کارائیب کروز صنعت با تجربه رونق در سال 2019. در جامائیکا مسافران کشتی کروز ساخته شده تا بیش از 1.5 میلیون نفر از 4.3 میلیون بازدید کننده به جزیره اما در حال حاضر این صنعت شروع به مبارزه با خرید اینترنتی از COVID-19. جامائیکا وزارت گردشگری گزارش خود را کاهش داد پیش بینی درآمد.

چندین کشتی های کروز یا به تاخیر افتاده است در بنادر و یا تبدیل به دور و در مجموع به دلیل نگرانی مسافران نشان دادن علائم است که می تواند در ارتباط با ویروس. در موارد دیگر مسافران از “در معرض خطر” کشور نشده اند مجاز به پیاده.

در مارس 4, یک کشتی حامل صدها مسافر که سوار در سنت مارتین (که در آن حداقل یک مورد تایید شده است) اجازه داده شد به اسکله در بندر رویال — یک پورت در نزدیکی کینگستون که دریافت آن برای اولین بار کشتی کروز با هیاهوی بسیار در ژانویه. اخبار و گزارش ها اشاره در برخی از توسعه تنش بین این کشور و بهداشت و درمان و گردشگری وزارتخانه بیش از این موضوع را با وزیر بهداشت کریستوفر Tufton تاکید در یک مصاحبه رادیویی که دولت “نمی خواهد هر گونه خطرات غیر ضروری”.

بسیار وجود دارد در معرض خطر برای خط کروز صنعت است که نمایندگان با حضور در مارس 1 CARICOM جلسه برای کمک به اطمینان حاصل شود که این توافق پروتکل آغوش امنیت و سلامت نگرانی که وجود دارد خواهد بود سازه در محل به منظور تسهیل در برقراری ارتباط مناسب بین دولت های منطقه و تفریحی.

برخی از خطوط کروز حال شروع به عقب راندن برابر موقت مقررات اعمال شده توسط کارائیب دولت. MSC Cruises که تا به حال کشتی تبدیل شده به دور از هر دو جامائیکا و جزایر کیمن در نهایت از منوی view در مکزیک که در آن رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador اظهار داشت: “ما نمی توانیم قانون با تبعیض است.” مسافران تبدیل به سادگی تا به حال آنفولانزا.

جامائیکا را موضع سخت در کشتی های کروز نیز ناراحت اپراتورها مانند کارناوال کروز که کناره گیری متوقف می شود در جامائیکا و جزایر کیمن طی هفته گذشته.

بسیاری از کاربران رسانه های اجتماعی معتقدند که محدودیت های موجه در شرایطی که بهداشت عمومی می آید:

اعصاب ادامه خواهد داد. یکی دیگر از جامائیکا در توئیتر خود نوشت:

با توجه به وضعیت Caribbean Airlines اصلی منطقه ای حامل نیز بررسی سلامت آن و اقدامات ایمنی. در ترینیداد و توباگو به عنوان مثال مسافران از پروازهای منشاء آن در کشورهای با تایید موارد COVID-19 گزارش داده اند که نیاز به تصویب از طریق یک اسکنر مادون قرمز قبل از اینکه اجازه ورود به کشور است.

تاثیر بر زندگی روزمره

کارائیب شهروندان را آغاز کرده اند و تا حدودی با اکراه برای محدود کردن تماس های اجتماعی و جلوگیری از مرسوم آغوش یا بوسه از سلام بین دوستان و خانواده و handshakes بین همکاران و همکاران کسب و کار. شناخته شده جامائیکا پخش Fae اللینگتن اعلام کرد:

در ضمن کلی اقتصادی در جزیره ای کوچک اقتصاد باقی مانده است دیده می شود. با وجود اظهارات توسط جامائیکا وزیر مالیه Nigel کلارک که وجود دارد بدون لغو توریستی رزرو از ایالات متحده (که نشان دهنده حدود 75 درصد از جامائیکا بازدید) وزیر گردشگری ادموند بارتلت به نظر نمی رسد خوش مشرب در یک مصاحبه رادیویی در اواخر فوریه. بخش خصوصی نمایندگان — که انتظار افزایش قیمت — همچنین به نظر نمی رسد با اعتماد به نفس. بسیاری از کسب و کارهای کوچک و جاذبه های روی زمین است که بستگی کشتی کروز کسب و کار به خصوص اضطراب با یک اشاره کرد که عمده بازنده “و مردم را به جامائیکا, تاکسی رانندگان, فروشندگان”.

یکی جامائیکا کاربر توییتر ابراز اضطراب بیش از COVID-19 تاثیر بالقوه گردشگری عمده نان از ارز خارجی برای جزیره:

یکی دیگر از به اشتراک گذاشته:

به عنوان کارائیب پرانتز خود را برای موارد اضافی از COVID-19 اما اثرات اقتصادی نیست اولویت است. منطقه است و نه گرفتن هر گونه شانس با بیماری است که تا کنون در حال حاضر ادعا کرد که جان هزاران نفر در سراسر جهان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>