می زیمبابوه رسیدگی به کروناویروس در میان سقوط مراقبت از سلامت سیستم وجود دارد ؟

یک کارگر سلامت اشاره آنچه مخدر چند او در سمت چپ در فروشگاه خود را در یک مرکز بهداشت در Masowe زیمبابوه در مارس 22, 2009. Photo by Kate Holt / AusAID از طریق ویکیانبار CC BY 2.0.

به عنوان دولت زیمبابوه را تایید اولین COVID-19 مصدوم در کشور بسیاری از Zimbabweans باید مورد سوال زیمبابوه ظرفیت برای رسیدگی به بهداشت عمومی و همه گیر این قدر.

این کشور شکننده سیستم مراقبت های بهداشتی همراه با آن فقیر رکورد دسترسی به اینترنت به شهروندان در آماده باش و در حال حاضر عزادار.

Zororo Makamba, 30 تسلیم به عوارض ناشی از کروناویروس در صبح روز شنبه, مارس 23 سال 2020 در هراره ویلکینز بیماری های عفونی در بیمارستان که در آن او بستری شد و پس از بروز علائم ،

Makamba شد محبوب شناخته شده برای خود مبین تصویری سری “دولت ملت با Zororo.” او پسر یک تاجر برجسته جیمز Makamba.

Mutumwa در توئیتر نوشت: “اجازه دهید ما مکث و تأمل”:

Zororo مورد دوم از coronavirus گزارش توسط وزیر بهداشت و مراقبت از کودک عوبدیا Moyo هفته گذشته است.

Moyo اعلام کرد که اولین مورد تایید شده بود ملی بریتانیا که ساکن در آبشار ویکتوریا. 38-سال-مرد تا به حال سفر به منچستر, انگلستان در مارس 7 و سفر به زیمبابوه در 15 مارس از منچستر از طریق آفریقای جنوبی.

به محض ورود بیمار رفت و به خود قرنطینه در مشاوره Moyo, با توجه به این وقایع. اما پس از در حال توسعه “شدید زجر تنفسی” او بستری شد ویلکینز بیمارستان که در آن او آزمایش مثبت برای ویروس.

با تایید موارد از مارس 26 با توجه به که Zimbabweans هیچ چاره ای جز به بند خود را به صورت بالقوه فاجعه است.

می زیمبابوه رسیدگی coronavirus?

روز چهارشنبه زیمبابوه را پزشکان و پرستاران در ادامه اعتصاب در اعتراض به عدم استفاده از تجهیزات حفاظت شخصی (PPEs) لازم را برای درمان بیماران مبتلا به این ویروس بسیار مسری.

حتی قبل از coronavirus بحران رسیده زیمبابوه آن سیستم مراقبت های بهداشتی بود سقوط و خانواده ها شده اند و انتظار می رود به ارائه خود را دستکش و آب تمیز برای درمان اساسی در مراقبت های بهداشتی و امکانات با توجه به مجله تایم.

پزشکان و پرستاران به حال تنها بازگشت به کار در ژانویه پس از چهار ماه اعتصاب به تقاضای بالاتر حقوق و بهبود شرایط کار با توجه به زمان.

رئیس جمهور Emmerson Mnangagwa هفته گذشته با صدور بیانیه ها و ممنوعیت تجمع بیش از 100 نفر در تلاش برای کند کردن روند گسترش ویروس. Mnangagwa همچنین دستور تعطیلی مدارس و دانشگاه ها در روز سه شنبه.

کاربر توییتر رشیدا عباس Ferrrand پرسید که چرا وجود ندارد بیشتر “واقعی گفتمان” مورد COVID-19:

Thobekile Matimbe, یک مدافع حقوق بشر در زیمبابوه نوشت Facebook پست در مارس 23, های نگرانی خود را در مورد زیمبابوه دولت از unpreparedness:

من نگران وضعیت unpreparedness که کشور ما در. یکی از دوستانم مبارزه برای نجات زندگی در بریتانیا در حالی که در معرض خطر گفت: Covid هیولایی واقعی است. من شهروندان در انکار که این می تواند برای ما اتفاق می افتد. هیچ کس مصون است. شهرستانها و شهرها در حال وزوز با زندگی است. کسب و کار به عنوان معمول است. چه نشانه هایی نیاز داریم ؟ مردم در حال مرگ هستند. ما به طور جدی انتظار می گفت: به ماندن در خانه.

Matimbe همچنین نگرانی های اساسی بهداشت عمومی اطلاعات مربوط به COVID-19 به علت سیستمیک عدم دسترسی به اینترنت و قیمت بالا از داده ها در زیمبابوه در مارس 26:

دسترسی به اطلاعات یک حق اساسی است. این به این معنی دسترسی به اینترنت است و بیشترین انتقادی که ما در خانه بمانند. من تعجب می کنم که چگونه جوامع ما هستند مراتب را با تمام اخبار در Covid-19. چه استراتژی دولت ما باید در محل قرار داده برای این کار ؟ چگونه می تواند ما را در همه دسترسی به اینترنت ؟ متاسفانه در نقاط دور افتاده کشور ما برخی از clueless هستند از این بیماری همه گیر. دسترسی دیجیتال یک جزء اساسی از حق دسترسی به اطلاعات. یکی از دوستان من نگه می دارد و برجسته است که او می تواند باز نمی شود برخی از این فیلم ها آموزنده در گردش و او حق است. قیمت دیتا در این مرحله باید ترویج دسترسی به اطلاعات است.

زیمبابوه حقوق بشر سازمان فروم همراه با زیمبابوه انجمن پزشکان برای حقوق بشر (ZADHR) و زیمبابوه وکلا برای حقوق بشر (ZLHR) با انتشار بیانیه ای درخواست هماهنگ تلاش ملی به رهبری دولت برای تقویت سیستم بهداشت و درمان و هوشیاری با تمرکز بر روی مسائل کلیدی است.

این محدوده از تشخیص زود هنگام و کاهش capacitation سلامت پرسنل عدم تمرکز و capacitation از سلامت کارگران و دسترسی به اطلاعات در میان دیگر کاهش اقدامات است.

در این بیانیه آمده است:

به عنوان جامعه مدنی ما متعهد به کمک و همکاری با دولت در مبارزه با COVID 19 و ما التماس هر کس در زیمبابوه به مطابق با دستورات از سلامت و مقامات ملی به نفع سلامت ما و جمعی منافع ملت ما. تا آنجا که ممکن است ما باید درایو پیشگیری در حالی که آماده شدن برای بدترین.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>